Външна изолация /саниране къща

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Външна изолация /саниране къща

Мнение от Моджо » 29 Апр 2022, 17:26

Ооох, пренесохме плочите гипсокартон до втория етаж. Кардиото за днес ми е направено :))
Хм,хм...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 521
Регистриран на: 16.11.2005
Местоположение: Cal
Пол: Мъж

Re: Външна изолация /саниране къща

Мнение от The_Ancient » 29 Апр 2022, 17:53

Don_Diego написа:Аз съм с фибран на таванската плоча ама май е само за присъствие там, та искам да пльосна отгоре му още нещо - стъклена или каменна вата е по-добре за под? Тавана не се ползва, рядко ще се ходи и ще е по определени "пътеки" (разпределителната кутия за радиаторите е там, та през целия под има тръби, отделно има подпори за покрива, комини и тн, та мястото за ходене е ограничено), та мисля да си направя пътеки от шперплат върху ватата :dunno:

И мен ме интересува същото, колега. Тия дни четох по въпроса и каменната вата е с една идея по-ниска топлопроводимост от стъклената и е по-плътна и здрава. Аз мисля да сложа вата в най-ниските части на тавана и евентуално стиропор в по-високите, където ще се минава от време на време. Ватите гледам, че се продават до 10см дебелина, та мисля да сложа два слоя с припокриване на фугите. Някой може ли да каже актуални цени за различните материали?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 52
Регистриран на: 10.01.2013
Пол: Мъж

Re: Външна изолация /саниране къща

Мнение от yordanovdir » 29 Апр 2022, 22:06

Каменната вата на плочи е по-плътна(по-здрава механично)
, защото е предназначена за монтаж по вертикални участъци(стени).
С малко по-добри изолационни качества е, но е по-скъпа от стъклената, т.е. за едни и същи пари със стъклената получаваш по-добра изолация.
На твое място бих сложил навсякъде стъклена вата на рула.Там където искаш да се ходи-някаква лека дървена конструкция.Стиропора, по който може да се ходи е над 30 кг/м3 и е доста скъп.Масовия е до 17 кг/м3 и върху него пак ще трябва да сложиш някакви плоскости за да ходиш.Та предполагам дървената конструкция ще е по-евтина от разликата между ватата и стиропора.
При полагане на вата по пода на тавански помещения е важно под него да се постави някакъв найлон и да се залепи по снадките

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Външна изолация /саниране къща

Мнение от Моджо » 01 Май 2022, 21:48

Аз не разбирам само каква е драмата с ходенето. Какво ще и стане на ватата ко 2 пъти в годината се разходя по нея. Все пак е таван не се качвам секи ден там, я.
Иначе сме на шпакловане вече и е голяма чуденка за цветовете. Мангал го изгонихме и пратиха друга бригада. Естествено лед прожекторите, които купих са, цитирам-"като циреи" и ся минаваме на фасадни аплици по 120 лв бройката. Добре че са само 3.
ПП Ако некой се чуди дали има смисъл да се прави-да не се чуди.
Достатъчно студени дни имаше, че и сняг валя. Разлика уж няма на първо четене доде не запалиш топлото.
Камината работи на най-ниската мощност, и дига до втора за кратко, а термовентилите от 4+ са на 3 и малко за над 24 градуса по стаите. А още мазилката не е сложена.
Хм,хм...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 521
Регистриран на: 16.11.2005
Местоположение: Cal
Пол: Мъж

Re: Външна изолация /саниране къща

Мнение от The_Ancient » 03 Май 2022, 5:53

yordanovdir написа:При полагане на вата по пода на тавански помещения е важно под него да се постави някакъв найлон и да се залепи по снадките

Защо се слага тоя найлон, колега?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Външна изолация /саниране къща

Мнение от Моджо » 04 Май 2022, 9:10

Понеже обещах да погледна. в темата за войната, ама ще пиша тук.
Цена на газЪ с ДДС януари 2020 е 53 лв закръглено
после пада наистина от средата на годината до края. И от 06,2021 , когато война немаше почва да се вдига като най-скъпа е била 01,2022 без цената в април :))
За цялата 2019 е над 50 лв.
Та, прав е е колегата Стевал, но само в случай, че гледаме само ниските цени /които са само няколко месеца/ и не взимаме предвид компенсациите.
Ся за април , демек текущите фактури, е най-скъпа, но и компенсацията не е малка.

Или ако гледаме потребление, фащам един за ушите и гледам
Март 2019, 4,11 Gw - сметка 312 лв
Април 2021, 4,10 Gw - сметка 255,65
Ноември 2021 - , 4,16 Gw - сметка - 550,37
И друга подходяща сметка е 01,2022 , 5,51 GW - Сметка 1000 лв без компенсации като на по-ниските цени е около 350-400 за същото потребление.
А от тия 1000 лв - 233 компенсация стават 770 реална сметка.
Което мога да го приема като 100% увеличение, ама не 200 или 300%.
Хм,хм...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 190
Регистриран на: 26.04.2013
Местоположение: Ямбол
Пол: Мъж

Re: Външна изолация /саниране къща

Мнение от STEVAL » 04 Май 2022, 11:13

Моджо написа:Понеже обещах да погледна. в темата за войната, ама ще пиша тук.
Цена на газЪ с ДДС януари 2020 е 53 лв закръглено
после пада наистина от средата на годината до края. И от 06,2021 , когато война немаше почва да се вдига като най-скъпа е била 01,2022 без цената в април :))
За цялата 2019 е над 50 лв.
Та, прав е е колегата Стевал, но само в случай, че гледаме само ниските цени /които са само няколко месеца/ и не взимаме предвид компенсациите.
Ся за април , демек текущите фактури, е най-скъпа, но и компенсацията не е малка.

Или ако гледаме потребление, фащам един за ушите и гледам
Март 2019, 4,11 Gw - сметка 312 лв
Април 2021, 4,10 Gw - сметка 255,65
Ноември 2021 - , 4,16 Gw - сметка - 550,37
И друга подходяща сметка е 01,2022 , 5,51 GW - Сметка 1000 лв без компенсации като на по-ниските цени е около 350-400 за същото потребление.
А от тия 1000 лв - 233 компенсация стават 770 реална сметка.
Което мога да го приема като 100% увеличение, ама не 200 или 300%.


За април сума за плащане 271 лв, фактура още нямам и не мога да кажа Mw и компенсации.

Я кажете вие с пелетите за къща или етаж от къща без изолации колко kw на квадрат ви е разхода за един студен месец

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Външна изолация /саниране къща

Мнение от Моджо » 04 Май 2022, 11:21

Ми зависи. При мен е тон на месец за етаж и 1/4 /само 1 стая на втория етаж/. Но не се спира и под 24 градуса ми е студено.
Ся с изолацията би трябвало минимум 30% да падне ако не и повече. Снощи изгасих камината в 11.30, по стаите беше 25 градуса. Сутринта навън беше 2 градуса, вътре беше 23.8, даже не я палих пак.
Пп. Компенсацията за април е 51.32 лв на мегават.
Ся в кв на м2 не мога да кажа)). Слатана е по тия сметки.
ПП ако и вервам на камината, като е на втора мощност гори 8 кв/час. Сложи го 20 часа да работи,/спира се за чистене има и слънчеви дни/ ти прави 4.8 мегавата на месец. За 90 м2.
Хм,хм...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 190
Регистриран на: 26.04.2013
Местоположение: Ямбол
Пол: Мъж

Re: Външна изолация /саниране къща

Мнение от STEVAL » 04 Май 2022, 11:38

Моджо написа:Ми зависи. При мен е тон на месец за етаж и 1/4 /само 1 стая на втория етаж/. Но не се спира и под 24 градуса ми е студено.
Ся с изолацията би трябвало минимум 30% да падне ако не и повече. Снощи изгасих камината в 11.30, по стаите беше 25 градуса. Сутринта навън беше 2 градуса, вътре беше 23.8, даже не я палих пак.
Пп. Компенсацията за април е 51.32 лв на мегават.
Ся в кв на м2 не мога да кажа)). Слатана е по тия сметки.
ПП ако и вервам на камината, като е на втора мощност гори 8 кв/час. Сложи го 20 часа да работи,/спира се за чистене има и слънчеви дни/ ти прави 4.8 мегавата на месец.



Пелетите са около 4,5 Mw/тон, значи топлозагубите ни са еднакви. Аз отоплявам етаж от къща, отгоре таван, отдолу необитаем етаж. Външна изолация няма скоро да направя, защото не ми се наливат пари за два етажа и половина за изолация, но е крайно време поне на подпокривното вече да направя :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Външна изолация /саниране къща

Мнение от Моджо » 04 Май 2022, 11:49

Значи съм уцелил с бабината сметка)). Можеш вътрешна да сложиш или поне плочите да не бега топлото.
Хм,хм...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 52
Регистриран на: 10.01.2013
Пол: Мъж

Re: Външна изолация /саниране къща

Мнение от yordanovdir » 04 Май 2022, 13:05

The_Ancient написа:
yordanovdir написа:При полагане на вата по пода на тавански помещения е важно под него да се постави някакъв найлон и да се залепи по снадките

Защо се слага тоя найлон, колега?

В зависимост от вътрешната, външната температури и влагата в жилището, може да се създадат условия влага да кондензира във ватата, което компрометира изолационните качества на ватата.Проблема се решава сравнително лесно и сигурно, чрез поставяне на найлон (пароизолационна мембрана) под ватата.
В сайта на наш производител на строителни материали има един термокалкулатор, който е много подходящ за пресмятане на ограждащи елементи на къщи.До колкото знам, е немски софтуер, пригоден за нашите условия и дава доста точна представа за топлопреноса през съответния ограждащ елемент и вероятноста от образуване на конденз в него през различни периоди от годината.Google>термокалкулатор

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Външна изолация /саниране къща

Мнение от DigitalExile » 04 Май 2022, 13:10

STEVAL написа:но е крайно време поне на подпокривното вече да направя :)


Прави на плочата излиза по доста по евтино

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 190
Регистриран на: 26.04.2013
Местоположение: Ямбол
Пол: Мъж

Re: Външна изолация /саниране къща

Мнение от STEVAL » 04 Май 2022, 14:02

DigitalExile написа:
STEVAL написа:но е крайно време поне на подпокривното вече да направя :)


Прави на плочата излиза по доста по евтино


На плочата ще е и е на дневен ред. Следя темата за да взема решение каменна вата или XPS

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: Външна изолация /саниране къща

Мнение от slatanic » 04 Май 2022, 16:04

Аз май клоня хпс 10см за плочата, че да мога да си държа боклуцитв върху него.
За тавана 10см на руло.
Отдолу мембрана да не пада прах.
Така като гледам цените 4к май няма да стигнат. :banghead:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 521
Регистриран на: 16.11.2005
Местоположение: Cal
Пол: Мъж

Re: Външна изолация /саниране къща

Мнение от The_Ancient » 08 Май 2022, 3:20

yordanovdir написа:
The_Ancient написа:
yordanovdir написа:При полагане на вата по пода на тавански помещения е важно под него да се постави някакъв найлон и да се залепи по снадките

Защо се слага тоя найлон, колега?

В зависимост от вътрешната, външната температури и влагата в жилището, може да се създадат условия влага да кондензира във ватата, което компрометира изолационните качества на ватата.Проблема се решава сравнително лесно и сигурно, чрез поставяне на найлон (пароизолационна мембрана) под ватата.
В сайта на наш производител на строителни материали има един термокалкулатор, който е много подходящ за пресмятане на ограждащи елементи на къщи.До колкото знам, е немски софтуер, пригоден за нашите условия и дава доста точна представа за топлопреноса през съответния ограждащ елемент и вероятноста от образуване на конденз в него през различни периоди от годината.Google>термокалкулатор

Благодаря!

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Top Gun Maverick

Последни теми
Facebook