Външна изолация /саниране къща

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: Външна изолация /саниране къща

Мнение от slatanic » 06 Апр 2022, 19:21

А се чудех кой е ударил шестицата от тотото. :mrgreen:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Външна изолация /саниране къща

Мнение от Моджо » 06 Апр 2022, 19:40

Ако беше 6-ца щях да минавам на нова къща направо + един Кодиак.
Хм,хм...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Външна изолация /саниране къща

Мнение от Моджо » 25 Апр 2022, 8:52

Има перипетии с бай мангоУ...та през това време викам да си купя ватата за подпокривното.
Да, обаче каква вата.
Стъклено минерална , например такава

https://www.home-max.bg/stukleno-minera ... 5-16-8-m2/

Или такава, на плочи. Каменна.
https://www.home-max.bg/kamenna-vata-te ... 600x50-mm/.

Както казах по нещото няма да се ходи, идеята е просто да се сложи 1 слой колко да не е без хич.

ПП. Не че откривам топлата вода, ама манго си е манго каквото ще да става :)) Даже и такъв дето си има работа и не е умрел от глад :))
Хм,хм...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: Външна изолация /саниране къща

Мнение от slatanic » 25 Апр 2022, 10:21

Звънни на дитрейд утре и колежката ще ти даде акъл коя баш.
Аз за при мен съм намислил 10см минерална с воал, че я слагам между гредите, а няма да я затварям отдолу с нищо.
Само ще я застрелям с такера да не пада от ватата по покрива.
При мен е много ниско ама все пак ми се ще да наредя 10см на пода каменна и да я затворя с осб отгоре да мога да си го ползвам. Ма ще го видим, че много задачки станаха това лято.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Външна изолация /саниране къща

Мнение от Моджо » 26 Апр 2022, 19:15

Колежката Веси препоръча каменна вата на плочи. Да докладвам де.
Между другото каза, че от петък чакат увеличение на цените, та Слатане, зимай ся.
Хм,хм...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: Външна изолация /саниране къща

Мнение от slatanic » 26 Апр 2022, 19:22

Знам ма нямааа... :ok: Ако влязат излишни до петък ще стрелям... :banghead:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 52
Регистриран на: 10.01.2013
Пол: Мъж

Re: Външна изолация /саниране къща

Мнение от yordanovdir » 27 Апр 2022, 22:02

Принципа е колкото по-ниска ламбда, толкова по-добра изолация.Ламбда 0,042 на изоверската вата по принцип е най-лошата на пазара, въпреки това аз ползвах от нея заради ниската цена и компенсирах с дебелината.Пак по принцип, изолацията на плочи е с по-висока плътност, по-ниска ламбда и по-скъпа, за показаната обаче, не виждам параметри.Като цяло за полагане по под и без да се стъпва отгоре най-изгодно е да е на руло, тая на плочите обаче дето си я пуснал, нещо опровергава това правило или аз нещо недовиждам.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Външна изолация /саниране къща

Мнение от Моджо » 27 Апр 2022, 22:05

Тая на рулото се разпрашавала нещо след време.
А линковете са само за пример на вида.
Хм,хм...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 52
Регистриран на: 10.01.2013
Пол: Мъж

Re: Външна изолация /саниране къща

Мнение от yordanovdir » 27 Апр 2022, 22:37

Малко ще съм рязък, ама за мен това са глупости на продавачи или мързеливи майстори.Аз бих заложил на доказала се марка и не бих мислил за детайли касаещи качеството.Слушал съм, че майсторите предпочитат Кнауф пред Изовер, защото нещо не им отървало(не помня какво), а на мен повече ми хареса Изовер-а, защото е като пружина и почти цялата ролка е 10+ см, за разлика от Кнауфа, който беше 8- см, при обявени 10 см.
Още нещо, общо правило, е че за да е приблизително еднакво ефективна изолацията по стените и тавана, тази на тавана трябва да е 1,5~2 пъти по-дебела.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1241
Регистриран на: 17.07.2005
Местоположение: София, Божурище
Пол: Мъж
Кара: Alfa 159 JTD :(
Мечтае да кара: настрани

Re: Външна изолация /саниране къща

Мнение от maxpower » 27 Апр 2022, 22:42

Гледам, че никъде не се споменава, че както ЕПС-а така и фибрана губят изолационните си свойства с времето(има го даже зададено в спецификациите им) за разлика от ватата. Аз съм за вата поне 10см. Трудна е за полагане и има спеицфични изисквания, които не всички "майстори" спазват. Изисква и по скъпо лепило и отива повече.
По принцип най добрата инвестиция според мен е 20-30см вата на руло да опънеш на пода в под-покривното пространтво. От 16 градуса се вдигна на 18-18,5 градуса температурата в стаята под ватата(положих я посред зима) в рамките на 2 дена докато се нагрее плочата. Евтино и бързо.
A sleeper (car) - is a car that has high performance and an unassuming exterior.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Външна изолация /саниране къща

Мнение от Моджо » 27 Апр 2022, 23:14

Демек такава минерална вата на руло?
Хм,хм...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 52
Регистриран на: 10.01.2013
Пол: Мъж

Re: Външна изолация /саниране къща

Мнение от yordanovdir » 28 Апр 2022, 5:56

Да

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 372
Регистриран на: 14.10.2010
Местоположение: София и околностите
Кара: e36 M50B20
Мечтае да кара: e36 M3

Външна изолация /саниране къща

Мнение от shlosera » 28 Апр 2022, 20:39

Кнауф имат 2-3 вида вата на руло по спомен, изовер не е лоша обаче е с много прахоляк ужасна е за работа. Относно разлика в дебелината между кнауф и изовер не съм усещал, имал съм случай и при кнауф и изовер и рокуул да има по-тънък участък в рулото, предполагам някакъв дефект при производство.


Sent from my iPhone using Tapatalk

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 723
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Външна изолация /саниране къща

Мнение от Don_Diego » 29 Апр 2022, 9:46

maxpower написа:Гледам, че никъде не се споменава, че както ЕПС-а така и фибрана губят изолационните си свойства с времето(има го даже зададено в спецификациите им) за разлика от ватата. Аз съм за вата поне 10см. Трудна е за полагане и има спеицфични изисквания, които не всички "майстори" спазват. Изисква и по скъпо лепило и отива повече.
По принцип най добрата инвестиция според мен е 20-30см вата на руло да опънеш на пода в под-покривното пространтво. От 16 градуса се вдигна на 18-18,5 градуса температурата в стаята под ватата(положих я посред зима) в рамките на 2 дена докато се нагрее плочата. Евтино и бързо.


Аз съм с фибран на таванската плоча ама май е само за присъствие там, та искам да пльосна отгоре му още нещо - стъклена или каменна вата е по-добре за под? Тавана не се ползва, рядко ще се ходи и ще е по определени "пътеки" (разпределителната кутия за радиаторите е там, та през целия под има тръби, отделно има подпори за покрива, комини и тн, та мястото за ходене е ограничено), та мисля да си направя пътеки от шперплат върху ватата :dunno:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 52
Регистриран на: 10.01.2013
Пол: Мъж

Re: Външна изолация /саниране къща

Мнение от yordanovdir » 29 Апр 2022, 11:08

maxpower написа:Гледам, че никъде не се споменава, че както ЕПС-а така и фибрана губят изолационните си свойства с времето(има го даже зададено в спецификациите им) за разлика от ватата. Аз съм за вата поне 10см. Трудна е за полагане и има спеицфични изисквания, които не всички "майстори" спазват. Изисква и по скъпо лепило и отива повече.
По принцип най добрата инвестиция според мен е 20-30см вата на руло да опънеш на пода в под-покривното пространтво. От 16 градуса се вдигна на 18-18,5 градуса температурата в стаята под ватата(положих я посред зима) в рамките на 2 дена докато се нагрее плочата. Евтино и бързо.


Едно уточнение(надявам се maxpower да не възразява).Първия абзац се отнася до изолация на стени.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook