Да си поговорим за годежните пръстени

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1966
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Да си поговорим за годежните пръстени

Мнение от barty » 04 Яну 2022, 18:46

Аз уцелих размера от първия път :ok: Заложих на качеството вместо на обема: диамант.
Влязох в магазина, според бюджета и така
:yes:

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3908
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Да си поговорим за годежните пръстени

Мнение от Kroki » 04 Яну 2022, 19:02

Моята каза, че не е важно какъв ще е, а само да е истински.. Защото съм и предлагал вече с пръстен от алиекспрес(копие на такъв с диамантче) :mhihi:
От сайта разгледах и такъв с розово злато и 0.30-Carat, Round Diamond, Ideal Cut ,I Color, SI2 Clarity идва на близо 2к.
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1074
Регистриран на: 2.05.2008
Кара: 520i face

Re: Да си поговорим за годежните пръстени

Мнение от bioz » 04 Яну 2022, 19:09

Аз преди бая години взех от саратрейд в Раковски, по онова време масово златарите зареждаха от тях. Ако е голям се смалява лесно, за 10тина мин работа.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1966
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Да си поговорим за годежните пръстени

Мнение от barty » 04 Яну 2022, 19:49

Саратрейд са си класическо място за злато и накити.
Сигурно място е.
:yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: Да си поговорим за годежните пръстени

Мнение от grkv » 04 Яну 2022, 19:52

Kroki написа:Защото съм и предлагал вече с пръстен от алиекспрес(копие на такъв с диамантче) :mhihi:


Късметлия си, че имаш право на втори опит :mhihi:

Поразмърдай нещо из филтрите.
Аз взех лятото 0.6 карата кръгъл Very Good Cut, I Color, SI2 за около 2к (само камъка), сетинга си е отделно.
Имай предвид, че листата там е ''плаваща'' и всеки ден се появяват и изчезват нови предложения за камъни.

Най-добре иди първо до бижутерия да видиш на живо кое как е като размери, дори и на по-високи цени.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 124
Регистриран на: 27.10.2002
Местоположение: Lonsdale Sofia
Пол: Мъж
Кара: Ееее шейсе
Мечтае да кара: кънки

Re: Да си поговорим за годежните пръстени

Мнение от E34 » 04 Яну 2022, 19:53

Аве тва АйТита-ата биле много романтични ве :lol: :lol: И тва от сайт пръстен си е малко тъпо, не че нещо ма на живо тия люспички требва с лупа поне десетка да се гледат та да викаме Уауу :mrgreen: Та поне темата е за годежни пръстени, аз да питам подаряват ли се още такива и след тва кво следва в смисъл сватба има ли или си остава с годежа? И другият подвъпрос е задължително ли е с диамант да е ринга или може от Зрънчо?
" Акулата е най-добрия учител по плуване " - Тихоокеанска мъдрост

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Да си поговорим за годежните пръстени

Мнение от Моджо » 04 Яну 2022, 19:54

И годежни и сватбени - онлайн. Две кръстчета с диаманти пак онлайн.
На сваровски съм взимал на място неща.
Откъде онлайн... Не помня. Варненска фирма беше.
Хм,хм...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: Да си поговорим за годежните пръстени

Мнение от grkv » 04 Яну 2022, 20:04

E34 написа:подаряват ли се още такива и след тва кво следва в смисъл сватба има ли или си остава с годежа? И другият подвъпрос е задължително ли е с диамант да е ринга или може от Зрънчо?


1. Подаряват се, 'щото очакванията от другата страна винаги ги има. А и как ше ''дадеш капаро'' без реално да дадеш нещо? :lol:
2. Нататъка е волна програма... и върнати пръстени има. Няма ли дете - няма нищо, другото е вятър.
3. Според чергата... С БМВ се очаква да има диамант, с Рено 19 може и тенеке :lol:
Пак, някои минават с цирконче за 18 лева и викат ет'ти диамант! Ако се появи някой с тестер обаче става комично, скандално и понякога е за последно :lol:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8324
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Да си поговорим за годежните пръстени

Мнение от vicho » 04 Яну 2022, 20:15

Изключително "важно" е да се изръсиш за дрънкулка :mhihi:

И да, давал съм... ама си е малоумно... отвсякъде :idea:

Ако пръстена те прави щастлив --> лоши новини! :mhihi:
You said: "Time will change!" What if it changes you?

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 14.09.2010
Пол: Мъж
Кара: Volkswagen CC 2.0 TSI

Re: Да си поговорим за годежните пръстени

Мнение от MapkoB » 04 Яну 2022, 20:27

grkv написа:Ако се появи някой с тестер обаче става комично, скандално и понякога е за последно :lol:

Кандидат невестите си ходят с тестери в чантите ли вече или после с приятелки се правят лабораторни анализи? Пък аз, завалията, си мислех, че жестът е важен...
Да си дам моите 5 с'тинки по темата. Аз навремето предложих с пръстен за 400 лв. от Etsy. 14k злато с I2 диамант. 0.2 карата, но прецъках набързо тоз син нил, за който говорите, и там подобни се въртят около $1000+ :kuku: Та имайте го предвид.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: Да си поговорим за годежните пръстени

Мнение от cod-cdbp » 04 Яну 2022, 20:36

vicho написа:Изключително "важно" е да се изръсиш за дрънкулка :mhihi:

И да, давал съм... ама си е малоумно... отвсякъде :idea:

Ако пръстена те прави щастлив --> лоши новини! :mhihi:



:yes:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: Да си поговорим за годежните пръстени

Мнение от drago_pavlov » 04 Яну 2022, 20:50

grkv написа:От тоя същия разбрах, че диамантите (поне тия с ГИА сертификат) имат номерче на коронката, което се вижда със сериозна лупа и отговаря на номера на сертификата.

Това ми се стори абсурдно като го прочетох и първата ми работа като се прибрах беше да извадя микроскопа :lol:
При 100-кратно увеличение се вижда GIA и номера на сертификата:
IMG_20220104_202416~2.jpg

IMG_20220104_202033~2.jpg

С лупа няма да стане :mhihi: Тая повърхност не е коронката и е висока 0.15 мм в моя случай :lol:

grkv написа:Аз взех лятото 0.6 карата кръгъл Very Good Cut, I Color, SI2 за около 2к (само камъка), сетинга си е отделно.

Аз заложих на качеството; всеки параметър е топ; бижутера, който го гравира каза, че за пръв път вижда такъв :lol:
IMG_20220104_203646~2.jpg


E34 написа:Та поне темата е за годежни пръстени, аз да питам подаряват ли се още такива и след тва кво следва в смисъл сватба има ли или си остава с годежа? И другият подвъпрос е задължително ли е с диамант да е ринга или може от Зрънчо?

Е не може всички да сме мачовци и да предлагаме с:
"Аре ма! Скачай у гоУфо!"
:mhihi:
Трябва да има и балъци, иначе тия с пръстените ще фалират :mhihi:
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1753
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Да си поговорим за годежните пръстени

Мнение от BMW_POWER » 04 Яну 2022, 21:35

Аз не препоръчвам Сваровски. Тук поне камъните им започват да падат много бързо. Отделно се едни тегави по гаранции и ремонти, не е истина. Женицата има всичко от тях. Няколко чифта обици, колие, часовник, браслет... Май единствено от часовника не е паднало нищо.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Да си поговорим за годежните пръстени

Мнение от Моджо » 04 Яну 2022, 21:37

Ми не знам, аз нямам забележки, а не са 2-3 неща купувани. Ма мое да е до късмет, не знам. А и не се носят ежедневно все пак.
Хм,хм...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: Да си поговорим за годежните пръстени

Мнение от grkv » 04 Яну 2022, 21:51

drago_pavlov написа:Аз заложих на качеството; всеки параметър е топ;


Т'ва ''аз заложих на качеството'' се използва когато някой се колебае дали да си купи ролекс реплика или оригинално касио за същите пари, тука не е много приложимо :lol:

А ''всеки параметър е топ'' значи нещо друго, 'щото над цвят Ф има още две нива нагоре, а над интърнъли флоулес има изцяло флоулес :mhihi:

Да не звучи като заяждане, тая работа винаги е въпрос на компромиси, 'щото диаманти има и по 100к евра сигурно, та кой както си ги разбира и предпочита нещата.
За мен, когато избирах имаше едни параметри от които нагоре разликата е само в сертификата, в реалния свят я няма. Ограничих до там и вдигнах карата.
Zero regrets.

MapkoB написа:
grkv написа:Ако се появи някой с тестер обаче става комично, скандално и понякога е за последно :lol:

Кандидат невестите си ходят с тестери в чантите ли вече или после с приятелки се правят лабораторни анализи? Пък аз, завалията, си мислех, че жестът е важен...
Да си дам моите 5 с'тинки по темата. Аз навремето предложих с пръстен за 400 лв. от Etsy. 14k злато с I2 диамант. 0.2 карата, но прецъках набързо тоз син нил, за който говорите, и там подобни се въртят около $1000+ :kuku: Та имайте го предвид.


Не, имаше наскоро един популярен тийн из Америките, дето обикаляше с един такъв и разпитваше жените да им тества диамантите по пръстите, та снимаха за ютуб реакциите и телефонните обаждания с директни въпроси :lol:
Имай предвид, че с блу найла плащаш не малко за сигурността.
Да си купуваш диамант без сертификат е като да си купиш е60 на 124к км от Горубляне. Възможно е и да е на толкова, ама шансовете нещата да са легитимни не са в твоя полза :lol:

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook