Да си поговорим за годежните пръстени

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1754
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Да си поговорим за годежните пръстени

Мнение от BMW_POWER » 04 Яну 2022, 22:17

TNT написа:Отвъд океана какво се плаща освен ДДС ? Мито има ли ? :roll:


Ако се подготвяш по-отдалеч, има вариант някой да ти го донесе. Стига да му имаш доверие. Аз не бих поръчал такива дрънкулки с доставка.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 723
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Да си поговорим за годежните пръстени

Мнение от Don_Diego » 05 Яну 2022, 1:41

Ще си помисли човек, че доставят с Леоекспрес :mhihi:
Аз съм пращал часовник за шестцифрена сума в ойро от Виена за Щатите с DHL и нямаше никакви драми. Да скъпичко беше предвид, че е само часовник с кутия ама си връзваш гащите и нямаш притеснения

Доста интересни и полезни неща научих в темата :yes:
Изображение

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1754
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Да си поговорим за годежните пръстени

Мнение от BMW_POWER » 05 Яну 2022, 1:52

Имам впредвид заобикалянето на ДДС-то в бг. Тук женицата купи на една нейна приятелка обици с малки диаманти (от доказан магазин) за около $400. Ако трябва, ще ги доставят до бг-то, ама 20% ДДС .......+ доставка :OT:

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3908
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Да си поговорим за годежните пръстени

Мнение от Kroki » 05 Яну 2022, 9:13

Don_Diego написа:Доста интересни и полезни неща научих в темата :yes:


Това е най-важното, аз също.

Както казах и по-нагоре, за нас е важно да е истински пръстен. Изобщо не е ставало въпрос за диаманти, розово злато и т.н. и т.н.
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Да си поговорим за годежните пръстени

Мнение от TheDriver » 05 Яну 2022, 9:58

Някъде по-напред беше споменато за измерването на пръста.

Шублера няма да ви свърши работа, бижутерите имат други мерки. Като им сервирате милиметри и десети, те го конвертират към техните размери и често не съвпадат, т.е. попада между два техни размера.

Краденето на пръстен често подвежда, защото пръстените до които имате достъп не са ежедневните, а някакви които са завещани от баби, майки и т.н. Та тия пръстени дето се пазят по шкафовете често са с друг размер.

Ако трябваше да го правя сега бих си купил едно от тези приспособления за мерене на пръстени дето бижутерите ги имат. Движите си го в джоба и чакате ситуация в която ще се наложи да си свали пръстените. Възможни ситуации - пране на килими/черги, пране на дрехи на ръка, месене на питка/тесто/козунак, обескосмяване с класическа коламаска :mhihi:

Допълнително ниво на трудност е това, че някои от ежедневно носените пръстени може да не са съвсем по мярка. :mhihi: Оказа се, че жена ми носи някакъв пръстен със сантиментална стойност за нея, които изобщо не е по мярка, което всъщност е и причината да го сваля най-често. Аз разбира се точно него откраднах. :mhihi:

П.С. В зависимост от това на каква жена сте попаднали самото предложение може да е много по-важно от пръстена, диаманта и т.н. Предложение на рождения ден, нова година, сватбата на най-добрия ви приятел и т.н. не са идеалния сценарии. :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: Да си поговорим за годежните пръстени

Мнение от grkv » 05 Яну 2022, 10:16

TheDriver написа:П.С. В зависимост от това на каква жена сте попаднали самото предложение може да е много по-важно от пръстена, диаманта и т.н. Предложение на рождения ден, нова година, сватбата на най-добрия ви приятел и т.н. не са идеалния сценарии. :mhihi:


+1 :mhihi: :mhihi:

Някой по-нагоре писа с критика, че ако пръстена те прави щастлив (един вид колко е скъп), то има лоши новини.
Не.
Цялата тая работа е някъв жест към жена ти и то от тия, дето се правят по един път и се помнят. Ако изтъниш - не задължително като пари, като старание, цялостно - това се помни.
Е сега един авер се беше решил, мина през мола за някакво пръстенче - не лошо междудругото и падна на коляно пред целия ресторант на Нова година. Претупана работа и си личи, ако ще и пръстена да струва 5к.
В моя случай пръстена е скъп, 'щото не е дрънкулка, а наистина е готино бижу, което жена ми си носи с кеф. И на двамата си ни харесва.

Като пример ще дам нещата обратно. Имате рожден ден, в единия случай жена ви ви подарява билети за дегустационен тур за вино, уиски, пури (или там каквото ви е ВАШЕТО хоби, 'щото ви познава добре) за уикенда някъде с готин хотел, масажи и ала-бала, в другия вариант минава след работа през лидъл и ви подарява вечерта лидълски бонбони и кутия Грантс с две чаши.
Ясно е, кое е по-прагматичното решение, ама си личи вложеното старание и мерак, нали? В единия вариант се чувствате готино, в другия малко отбий номер.
Ами ако тоя ваш повод беше веднъж в живота и тя се отнесе по тоя начин като претупа нещата? Не е готино :lol:

Мъжете малко страним от тия лигавщини, на мен също не са ми особено приятни, ама след сума разговори с жени и приятелки стигнах до тия изводи и се напънах за повода. В крайна сметка не съжалявам.

Друг тип. Правете си клипче/снимки. Готино е и остава хубав спомен за през годините. Аз бях взел един от тия евтините стативи за телефони и го играх ''правя 4к клип от който после много лесно режем снимки''.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Да си поговорим за годежните пръстени

Мнение от TNT » 05 Яну 2022, 10:18

TheDriver написа:Ако трябваше да го правя сега бих си купил едно от тези приспособления за мерене на пръстени дето бижутерите ги имат.
Тези "приспособления" са 4-5лв от алиекспрес, и да... може би най-добрия вариант.

Ако е с основа жълто злато, цвета на камъка може и жълтеникав да е :mhihi: Но за мен са глупости да се дават пари за жълти диаманти само и само да има размер. Върха на глупостта обаче е, да се изсипят 500-600лв за пръстен с огромен цирконий на него. То за малко отгоре ще се намери малък диамант. Ако е някакъв за 100лв и жеста, как да е, ама хората бая пари ръсят за боклуци. Това е все едно да си вземеш китайска реплика на Ролекс, вместо Тисот или Сейко :dunno: Все пак обаче трябва да се има предвид, че самото злато също си е цифра. Не е само камъка отгоре. Т.е. Х пари за златото и от там нататък размера според бюджета.

П.П. Сваровски не знам защо се намесват, това са синтетични камъни. Качеството на изработка също е много ниско. Там само за разпаднати обици знам :lol:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 55
Регистриран на: 19.01.2010

Re: Да си поговорим за годежните пръстени

Мнение от M17cH » 05 Яну 2022, 10:52

Верно интересна тема. Когато пазарувах преди 3 години не съм знаел за тоя bluenile, но цените като ги гледам не са по-добри от тези в Антверпен, от където купих моя (нейния) със сертификатите и тн... Тъй, че да се счита за предложение за екскурзия :mhihi:

Аз съм с 2 ръце за това, че мястото е по-важно от чистотата или кът-а на пръстена. Аз й предложих на Mont Saint Michel и оттогава винаги когато мернем снимка или някъде по телевизията винаги си спомняме за този момент.

Тъй като тука сме 99.99% мъже какво мислите по въпроса че жестът е нормално да се върне? Често чувам че мъже са получавали часовник от половинката след голямото 'ДА', за жалост само съм чувал :mhihi: :mhihi: :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: Да си поговорим за годежните пръстени

Мнение от drago_pavlov » 05 Яну 2022, 11:35

grkv написа:За мен, когато избирах имаше едни параметри от които нагоре разликата е само в сертификата, в реалния свят я няма.

Те вероятно затова са ги измислили толкова много буквички - да има разнообразие в сертификатите :mhihi:

grkv написа:Ами ако тоя ваш повод беше веднъж в живота и тя се отнесе по тоя начин като претупа нещата? Не е готино :lol:

Веднъж жена ми ми подари електрическа четка за зъби за рождения ден. Все още и го припомням, вече 5-та година, и има ефект :mhihi:
Вече се старае много с подаръците :lol:

M17cH написа:
Тъй като тука сме 99.99% мъже какво мислите по въпроса че жестът е нормално да се върне? Често чувам че мъже са получавали часовник от половинката след голямото 'ДА', за жалост само съм чувал :mhihi: :mhihi: :mhihi:

За пръв път чувам, но ще и кажа на жена ми :lol:
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Да си поговорим за годежните пръстени

Мнение от Nickelback » 05 Яну 2022, 11:59

Пичове, много го мислите :ok: Не е страшно, не боли :mhihi: Харесайте нещо според чергата, не се изхвърляйте, подайте го от сърце, кажете искрени думи и нещата си стават (всъщност са станали много преди тоя момент), и всеки, който държи на вас няма да му пука дори и навита тел с капка колофон да му подарите :mhihi: Ако се почне мерене на п**ки с приятелки, па съмнения, цупене... нещо не е наред, и основния проблем е далеч от проблем с пръстена. Ако се стигне до там - горчива история :roll: Това е съкровен и интимен момент между двама души и всяка форма на хвалби, съревнование с "трети лица", постване по фейсбуци и тъпотии, не е на хубаво. Чак не ми го побира акъла, как някои жени почват да тръбят наляво и надясно кое, как, па колко, откъде и т.н. :dunno:

TheDriver написа:Някъде по-напред беше споменато за измерването на пръста.
Шублера няма да ви свърши работа...


О, абсолютно си става меренето с шублера :yes: Като го реших по едно време, както си бяхме легнали под ръка ми беше едно телче от тия дето пристягат кабелните снопове на разни устройства. Почнах да си играя с него, да си го оформям и да си го налагам по пръстите. После както тя си зяпаше филма, почнах по нейните пръсти да си играя (уж и аз гледам филм, нали :mhihi: ). В тоя период тя нещо не носеше пръстени, а тези по кутиите ѝ, не успях да ги открия. Та с мерене установих, че комфортната разлика между моя безименен и нейният е 3.5 милиметра в диаметър. Мернах после с шублера и взех размер, сметнах обиколка и бях готов с заветното число. По принцип имам доста точно око за размери. Харесах пръстен и отидох и поръчах. Пак с шублер мерих диаметъра на мострите в магазина, за да им го приведа в тяхна мярка, ако се наложи. Нямаше тяхна мярка. Просто моето "число" отговаряше на вътрешната обиколка на мострата, което беше и "техният" размер.
Дойде пръстена, тя каза "да", хареса ѝ много, обаче каза, че "малко ѝ стяга", въпреки че влизаше и излиза съвсем свободно :mhihi: Но тя по принцип си има малко фобия от пристягащи бижута и нямаше как да предвидя тя как ще го почувства. Дадохме го за корекция в магазина, откъдето го взех, и се оказа, че тя просто си го иска 3 размера по-хлабав :shock: Бях шокиран малко, викам ще ти изпадне някъде :mhihi: :ok: Не, нямало, много я стягал стария, щяла да се побърка.

И идва ключовия момент с бремеността, гледам не го предвиждате :mhihi: :ok: Повярвайте, тук вариацията е ГОЛЯМА :mhihi: :ok: Оказа се, че и тоя размер +3 пак я побърква заради подуването на ръцете и каза, че нощем няма да спи с пръстени! :ok: Викам ОК, само не се напрягай :yes: Бремеността мина и вече всичко си е точно... пак :D
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

кандидат ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Да си поговорим за годежните пръстени

Мнение от Моджо » 05 Яну 2022, 12:02

Аз съм толкова добър в меренето, че собствения ми сватбен ми е голям :))) Да е чужд пръст - простимо, ма собствения... Иначе на половинката съм го уцелил точно.
Хм,хм...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Да си поговорим за годежните пръстени

Мнение от TNT » 05 Яну 2022, 12:24

Nickelback написа:Бремеността мина и вече всичко си е точно... пак :D

Ей тази пандемия много дълга била :ok: Кога беше темата "къде да излезнем" :mhihi: Честито!
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Да си поговорим за годежните пръстени

Мнение от TheDriver » 05 Яну 2022, 12:34

Моджо написа:Аз съм толкова добър в меренето, че собствения ми сватбен ми е голям :))) Да е чужд пръст - простимо, ма собствения... Иначе на половинката съм го уцелил точно.


И аз така :mhihi: "Направи го по-голям за всеки случай. - Момче пръстен се прави точен. Абе аз не искам да ми стяга прави по-големия размер, нали ще дебелея" :mhihi: Взех че отслабнах и сега пръстена ми е хлабав. :mhihi:
В моя защита ще кажа, че кокалчетата на безименните са ми драстично по-широки от останалата част на пръста и общо взето или ми е точен, но не го свалям или ми е хлабав, но минава през кокалчето. :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 312
Регистриран на: 2.10.2009
Пол: Мъж
Кара: e46 328i

Re: Да си поговорим за годежните пръстени

Мнение от BaDxBoY » 06 Яну 2022, 11:56

Аз купувах за коледа от София. Бяло злато с диамант от ДЕН-ДОН или нещо подобно. Взех пръстена на момента подарих го, оказа се че е доооста по-голям от пръста й, отидохме там, премериха и пръста и казаха, че ще направят нов. Така че това с размерите не е никакъв проблем, безплатна е изработката на нов.

Предишна

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook