Аудио уредба

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 897
Регистриран на: 7.12.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: BMW 320 Touring

Re: Аудио уредба

Мнение от SpeedyMan » 06 Яну 2022, 22:16

alx написа:
SpeedyMan написа:Това с рупорите и използването им в стая - ще оглушееш трайно.


е аз съм укротил стаята.. пък и тя е доста голяма :) пък и тихичко.. с лампите и дсп-тата... и се получава доста добре :) то страшното не идва от тях ако река... идва от другаде :angel:

Не е толкова въпроса за "укротяване", а насоченото SPL в твоето ухо. Това се използва за открити пространства или зали.
Изображение Изображение
Изображение BMW 320d Touring Изображение MB A170 CDI

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Аудио уредба

Мнение от alx » 07 Яну 2022, 1:51

SpeedyMan написа:
alx написа:
SpeedyMan написа:Това с рупорите и използването им в стая - ще оглушееш трайно.


е аз съм укротил стаята.. пък и тя е доста голяма :) пък и тихичко.. с лампите и дсп-тата... и се получава доста добре :) то страшното не идва от тях ако река... идва от другаде :angel:

Не е толкова въпроса за "укротяване", а насоченото SPL в твоето ухо. Това се използва за открити пространства или зали.


зависи от хорн-а и характеристиките му и колко е далече от слушателя и къде са първите рефлектни точки и какво има на тях и какво има на задната стена... мойте са 3 броя jbl 2360 скрити зад екрана и ако не ти кажа че има там такива хорн-и никога няма да си го помислиш а ще решиш, че целия екран е прозорец към сцената...
алекс
трабант 601с
разни други возила

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Аудио уредба

Мнение от Nickelback » 07 Яну 2022, 9:17

alx написа:с лампите и дсп-тата... и се получава доста добре :)

Това предполагам не си го казвал на приятели хардкор аудиофили :ok: :mhihi:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

Потребител
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 30.11.2007
Кара: F90
Мечтае да кара: 507

Re: Аудио уредба

Мнение от Spunky » 07 Яну 2022, 10:30

Nickelback написа:
alx написа:с лампите и дсп-тата... и се получава доста добре :)

Това предполагам не си го казвал на приятели хардкор аудиофили :ok: :mhihi:


ако са истински аудиофили, ще го приветстват. Ако са фетишисти, пюристи, ще направят злобен арогантен коментар и ще отидат да сменят кабели(за тон контрол :mhihi: ), а слушането е някъде на заден план ;)

Аз прекарвам и фоното през дсп :mhihi: , но съм и що годе технически грамотен, а целта ми е максимум краен резултат :D

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Аудио уредба

Мнение от Nickelback » 07 Яну 2022, 15:41

Spunky написа:
Nickelback написа:
alx написа:с лампите и дсп-тата... и се получава доста добре :)

Това предполагам не си го казвал на приятели хардкор аудиофили :ok: :mhihi:


ако са истински аудиофили, ще го приветстват.
...
фетишисти
...
пюристи

Чакай сега, че се объркАх :mhihi:
Колко вида манЯци сме, че нещо ни се разминават понятията май? :ok:

Като казвам истински (хардкор) аудиофили, имам предвид точно тези, които нямат НИЩО цифрово (от физическия носител на сигнала, та чааак до ушите им), слушат ламБите си на батерии, 'щото не желаят да има никакви конверсии на енергия от незнаен източник на енергия, имат сведено до минимум АC куплиране между звената, и елиминират на де що обратна връзка има по пътя на сигнала, въртят галетите, а не потенциометри, п'а камо ли да имат D-A конверсия, DSP ли... опазил ги бог :ok: За такива говоря :yes:

Ако се запознаете малко с теорията на сигналите и системите, а и хванете да разгледате (със съoтветната измервателна апаратура, а не на слух) какви не дотам незначителни артефакти си "измисля" един цифров филтър, то такива хора определено имат право :yes:
Въпросът е на кой къде му стига слуховият лимит, за да ги усети ;)
При меренето е лееекинко нечестно, щото винаги DAC-а винаги е бил по детайлният и тотално несравним по точност с ADC-то, но пак има начини да се премери, ако човек има желание, за да спрат всякакви спекулации и преструвки на база психоакустика :yes:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: Аудио уредба

Мнение от cod-cdbp » 07 Яну 2022, 16:13

Ся според Никълката трябва да умувам как да спретна анодно и отопление на батерии... :mhihi:
Но нищо не казва за разликата със и без дросел в захранването :winky:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Аудио уредба

Мнение от Nickelback » 07 Яну 2022, 16:26

cod-cdbp написа:Ся според Никълката трябва да умувам как да спретна анодно и отопление на батерии... :mhihi:
Но нищо не казва за разликата със и без дросел в захранването :winky:

То откъде да започнеш точно ми кажи във ваШта "сфера", Стояне :mhihi: 'фани единия - удАри другия... дросел нали, ГУ50-ката или там кой с каквото си експериментира :mhihi: Казвам да не се ползва AC mains захранване! Никъде! Не просто за батерийно анодно :mhihi: 'ма остави, друга история е това - пак от бегеаЛдио дебрите на разни манЯци :mhihi: Аз приключих преди 15 години :ok: Но някой ден може п'а да ме удари сачмата и п'а да се "върна", знае ли човек :mhihi:

ПП: Ти минА ли през ХинЧа по Аналогова (а.к.а. "АПТ") или си я пропуснал? При Вальо-бобината си чул и запомнил за дросел гледам :mhihi: :mhihi: :mhihi: Майтапя се, върши си там каквото ти е любимо и да не ти дреме, кой каквото го прави щастлив да си се занимава :bchug:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Аудио уредба

Мнение от alx » 07 Яну 2022, 17:31

Nickelback написа:
alx написа:с лампите и дсп-тата... и се получава доста добре :)

Това предполагам не си го казвал на приятели хардкор аудиофили :ok: :mhihi:


моя сетъп е замислен и изпълнен да ти издуха мозъка като качество или като мощ- според на който бог се кланяш :)

направен е като му изключа пластичните хирургии да бъде абсолютно верен спрямо измервателна техника в една почти 100% анехоична стая с рефлектори и поглъщащи пакети за различните честоти според както диктува геометрията на точно тази стая. честотната характеристика на стаята ми е изключително линейна и мога да я подържам до доста високи нива. единствените честоти които не контролирам са тези под 30 херца защото просто нямам физически начин- но за тези честоти имам дсп-та които имат и линеен профил (освен другите) с които контролирам нещата криво ляво въпреки, че при мойте нива на мощност всичко е компромис.

но...

като я няма пластичната хирургия на мене не ми харесва как звучи. аз съм тъпо парче и обичам умерено повече баси и високи. затова и ги повдигам леко- защото на мене в моито домашно кино това ми харесва.

иначе веднъж- дваж в годината правиме събирания у нас да слушаме критично и да правиме слепи тестове на разни модули и мнението на заклетите хайфисти е, че по условие моя сетъп е доста силен и невероятен компромис за качеството при силата на звука на която е способен.
алекс
трабант 601с
разни други возила

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: Аудио уредба

Мнение от cod-cdbp » 07 Яну 2022, 17:37

Nickelback написа:
cod-cdbp написа:Ся според Никълката трябва да умувам как да спретна анодно и отопление на батерии... :mhihi:
Но нищо не казва за разликата със и без дросел в захранването :winky:

То откъде да започнеш точно ми кажи във ваШта "сфера", Стояне :mhihi: 'фани единия - удАри другия... дросел нали, ГУ50-ката или там кой с каквото си експериментира :mhihi: Казвам да не се ползва AC mains захранване! Никъде! Не просто за батерийно анодно :mhihi: 'ма остави, друга история е това - пак от бегеаЛдио дебрите на разни манЯци :mhihi: Аз приключих преди 15 години :ok: Но някой ден може п'а да ме удари сачмата и п'а да се "върна", знае ли човек :mhihi:

ПП: Ти минА ли през ХинЧа по Аналогова (а.к.а. "АПТ") или си я пропуснал? При Вальо-бобината си чул и запомнил за дросел гледам :mhihi: :mhihi: :mhihi: Майтапя се, върши си там каквото ти е любимо и да не ти дреме, кой каквото го прави щастлив да си се занимава :bchug:


Честно казано почти нищо не разбрах от написаното, освен че минаваме на някаква около-лична комуникация, което нито е целта на темата, нито пък аз съм го целил, нито и ще го допусна.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 30.11.2007
Кара: F90
Мечтае да кара: 507

Re: Аудио уредба

Мнение от Spunky » 07 Яну 2022, 17:49

Nickelback написа:Като казвам истински (хардкор) аудиофили, имам предвид точно тези, които нямат НИЩО цифрово (от физическия носител на сигнала, та чааак до ушите им)


Аха, но как е стигнало до физическия носител, не е важно :mhihi: Ако тези "истински (хардкор) аудиофили", за които говориш, пускат издадена музика, записвана последните 30 години, на какъвто и да е носител, то няма какво и да им коментирам болестното състояние и некомпетентността.

Аз познавам повече от колкото ми се иска от тия дето споменах, пюристи и фетишисти. Тия хора пък не живеят в реалния свят и слушането на музика не е приоритет за тях. Няма и как да е, в наши дни, всичко аналагово, от инструмента/гласа до ушите, не се случва. Ограчинават се до винили от 80те и назад и магнетофони. Беги. От. Тука.

В моя случай, за стерео, ползвам ДСП само при фоното и ползвам EQ профили за някои от слушалките ми(главно на Audeze-тата, те са правени да се EQ-ват). Фоно дсп-то прави стари плочи да звучат по-добре и маха до голяма степен шума от прах и драскотини. Иначе Apple Music Lossless+ > DAC > Pre/Amp(300b,8wpc) > Speakers(Full range, 100db/w/m), както звукоинжинера го е сглобил. Ревеш.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Аудио уредба

Мнение от Nickelback » 07 Яну 2022, 19:30

alx написа:
Nickelback написа:
alx написа:с лампите и дсп-тата... и се получава доста добре :)

Това предполагам не си го казвал на приятели хардкор аудиофили :ok: :mhihi:


моя сетъп е замислен и изпълнен да ти издуха мозъка като качество или като мощ- според на който бог се кланяш :)

направен е като му изключа пластичните хирургии да бъде абсолютно верен спрямо измервателна техника в една почти 100% анехоична стая с рефлектори и поглъщащи пакети за различните честоти според както диктува геометрията на точно тази стая. честотната характеристика на стаята ми е изключително линейна и мога да я подържам до доста високи нива. единствените честоти които не контролирам са тези под 30 херца защото просто нямам физически начин- но за тези честоти имам дсп-та които имат и линеен профил (освен другите) с които контролирам нещата криво ляво въпреки, че при мойте нива на мощност всичко е компромис.

Ясно, това го знам и разбирам, просто има индивиди, при които това не минава :ok:

alx написа:но...

като я няма пластичната хирургия на мене не ми харесва как звучи. аз съм тъпо парче и обичам умерено повече баси и високи. затова и ги повдигам леко- защото на мене в моито домашно кино това ми харесва.

И ти си като мен, та напъъълно те разбииирам :ok:
А цифровото аудио е една друга любима моя сфера, но ѝ знам и недостатъците, и знам от какво недоволстват "онез" :ok:

alx написа:иначе веднъж- дваж в годината правиме събирания у нас да слушаме критично и да правиме слепи тестове на разни модули и мнението на заклетите хайфисти е, че по условие моя сетъп е доста силен и невероятен компромис за качеството при силата на звука на която е способен.

Евала! Снимай някой път клип на системата в действие - ще е интересно :yes:

cod-cdbp написа:
Nickelback написа:
cod-cdbp написа::winky:

...
Казвам да не се ползва AC mains захранване! Никъде! Не просто за батерийно анодно :mhihi: 'ма остави, друга история е това - пак от бегеаЛдио дебрите на разни манЯци :mhihi:
...


Честно казано почти нищо не разбрах от написаното, освен че минаваме на някаква около-лична комуникация, което нито е целта на темата, нито пък аз съм го целил, нито и ще го допусна.

Имаше един дето си пускаше усилвателите с 20-30 оловни авто-акумулатора, за това говоря :mhihi: До там стига на някои хора вманиячаването :yes: Слуша, хабят се, зарежда и пак слуша :mhihi:

Иначе, на winky-то ти отговорих в опита си да ме открехнеш какво е то дросел в захранването и има ли то почва в усилвател :mhihi: :mhihi: :mhihi: Та те попитах какво помниш от Хинков, 'щото аз още тогава знаех мааалко повечко от това къде се слагат дросели :mhihi: Надявам се не си бил сериозен нещо :bchug:

Spunky написа:
Nickelback написа:Като казвам истински (хардкор) аудиофили, имам предвид точно тези, които нямат НИЩО цифрово (от физическия носител на сигнала, та чааак до ушите им)


Аха, но как е стигнало до физическия носител, не е важно :mhihi:

Написах вече за DAC vs. ADC, та съвсем случайно ми е ясно за двата пътя на сигнала :mhihi:
Ай сЯ ше кажеш, че нямаш грамофон у вас и плочи от на баба ти от сватбата :mhihi: Е какъв аудиофил си ти?! :dunno:

Spunky написа:Ако тези "истински (хардкор) аудиофили", за които говориш, пускат издадена музика, записвана последните 30 години, на какъвто и да е носител, то няма какво и да им коментирам болестното състояние и некомпетентността.

Ааа ти си модерен аудиофил - ОК :ok: Да, тези имам предвид, както и написа:

Spunky написа:Аз познавам повече от колкото ми се иска от тия дето споменах, пюристи и фетишисти. Тия хора пък не живеят в реалния свят и слушането на музика не е приоритет за тях. Няма и как да е, в наши дни, всичко аналагово, от инструмента/гласа до ушите, не се случва. Ограчинават се до винили от 80те и назад и магнетофони. Беги. От. Тука.

Такива са, знам.

Spunky написа:В моя случай, за стерео, ползвам ДСП само при фоното и ползвам EQ профили за някои от слушалките ми(главно на Audeze-тата, те са правени да се EQ-ват). Фоно дсп-то прави стари плочи да звучат по-добре и маха до голяма степен шума от прах и драскотини. Иначе Apple Music Lossless+ > DAC > Pre/Amp(300b,8wpc) > Speakers(Full range, 100db/w/m), както звукоинжинера го е сглобил. Ревеш.

Няма лошо, ползвай си ги :bchug: Просто ония няма да го вденат това - нито сме с техните уши, нито в тяхната глава. Може и нещо да чуват, няма как да знаем, ама цифровото не е тяхното.

ПП: Вземете ги покажете тия системи в хобистката тема, да "чуем", да видим и ние плебеите нещо, к'во се скръндзите :ok: :mhihi:
На alx съм ги виждал и са уау, ако покаже ъпдейт ще е супер :bchug:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1756
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Аудио уредба

Мнение от BMW_POWER » 13 Яну 2022, 0:55

Понеже влезнахте много в техническата част, ето една обява. Продават колони JBL и миксер

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Аудио уредба

Мнение от Jordana » 13 Яну 2022, 9:06

Това е за зидарокфражисти аудиофили , ако виждаш тука зидарокофражисти кажи си ... :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Аудио уредба

Мнение от Jordana » 17 Яну 2022, 8:00

https://www.youtube.com/watch?v=dggU4zfxLPo&t=102s
Чисто аналогов звук от 80те .. :dunno:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Аудио уредба

Мнение от alx » 19 Яну 2022, 1:11

Jordana написа:https://www.youtube.com/watch?v=dggU4zfxLPo&t=102s
Чисто аналогов звук от 80те .. :dunno:


Тоя Техникс дори не е триглав… въобще не съм очарован :) виж, ако ми покажеш някой от дебелите Хармън Кардън или дай Боже някой Дракон или в най лошия случай някое Сони “трите седмици”…. Ама ти няма как дс ги знаеш тия работи щото Гугъл не ги поднася на готово….
алекс
трабант 601с
разни други возила

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook