Аудио уредба

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Аудио уредба

Мнение от Jordana » 19 Яну 2022, 8:06

Дори не отвори страницата на Наско Неделчев и побърза да се самоизтъкнеш . Къде видя че пише "Алха не е виждал сони трай файф " ? :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Аудио уредба

Мнение от alx » 19 Яну 2022, 16:51

Jordana написа:Дори не отвори страницата на Наско Неделчев и побърза да се самоизтъкнеш . Къде видя че пише "Алха не е виждал сони трай файф " ? :mhihi:


аз не съм имал нито един от тези декове защото бяха недостъпни... аз имах един alpage al300 които още го имам- дори си го взех в щатите барабар със отделната dbx приставка която си бях купил като бях бледен юноша. този модел е може би един от най- силните декове но само със долби б...

но все едно- когато аз съм си давал всичките пари които съм изработил за електроника- ти най- вероятно още не си знаел какво е гугъл...

остави...
алекс
трабант 601с
разни други возила

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: Аудио уредба

Мнение от slatanic » 19 Яну 2022, 19:46

Ще го обидиш Бай Данчо Гугъла са му викали като малък... :mhihi: :ok:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Аудио уредба

Мнение от Jordana » 19 Яну 2022, 20:07

Златанче мамино тиганче , не са катери по таз катерушка дет са катериш че ше паднеш и ша рониш сълзи като малко крокодилчи :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: Аудио уредба

Мнение от slatanic » 19 Яну 2022, 20:31

Бай Данчо тури гугълите, че почна да не довиждаш никовете вече. :mhihi:
А аз къде съм се катерил и катеря... цял живот там да седиш... :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: Аудио уредба

Мнение от cod-cdbp » 19 Яну 2022, 20:59

Едно не разбирам - комплекси ли избивате с аудиото или слушате музика?
Изображение

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Аудио уредба

Мнение от zAcK » 30 Ное 2023, 22:27

Я да се включа с един въпрос :mhihi: :bchug:

Имам един стар усилвател на вилата на село - Harman/Kardon PM665Vxi :bchug:
Някой може ли да пропоръча нещо ново, което да е еквивалент като качество на тоя.
Да, зная, че сега ще се напише какво ли не. Питам сериозно. Това старо животно е наистина добро.
Може да е стерео, транзисторно, ама е с доста приятен звук, с отделни захранвания и трансформатори за двата канала. Чук.
Та какво подобно, но ново животно бихте препоръчали? :bchug:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

Потребител
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 30.11.2007
Кара: F90
Мечтае да кара: 507

Re: Аудио уредба

Мнение от Spunky » 30 Ное 2023, 23:13

В наши дни, нещо такова ще му издуха чорапите на стария. А ако го захраниш с батерия, ще издуха и неща за $$$$ от съвсем близкото минало.

Изображение

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Аудио уредба

Мнение от zAcK » 30 Ное 2023, 23:46

Spunky написа:В наши дни, нещо такова ще му издуха чорапите на стария. А ако го захраниш с батерия, ще издуха и неща за $$$$ от съвсем близкото минало.

Изображение


Ей такива 50-килограмови озвучителни тела как ще си паснат с тази джаджичка? :dunno:

Nenn-/Musikbelastbarkeit: 150 / 250 Watt
Übertragungsbereich: 20 - 50.000 Hz
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

Потребител
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 30.11.2007
Кара: F90
Мечтае да кара: 507

Re: Аудио уредба

Мнение от Spunky » 01 Дек 2023, 4:04

Quadral Vulkan Mk II ли са? Не мога да намеря сигурна информация за efficiency, някъде мярнах 87db/w/m, може и да е за друго поколение или модел от тия години, но е някаква разумна отправна точка. Да кажем, че 90db на 4 метра е добра цел. 3db удвояват звуковото налягане и искат двойна мощност. С удвояване на разстоянието, около 6db пада налягането. Та ако им трябва 1W за 87дб на един метър от тях, то на 4 метра, ще бутат 75дб. И от тук:

За 78db, на 4 метра, ти трябват 2W
За 81db - 4W
84db - 8W
87db - 16W
90db - 32W...

Това дет пуснах, ще вади 25W на канал при 8 ома и пак ще прави проблеми на съседите. От тук вече, зависи в колко голямо помещение ще се ползва и колко силно се иска да свири. Аз дадох примера, за най-голям ефект, но има и малко по-скъпи с двойно или повече по-мощни чипове, дето ще са предостатъчни за всички сценарии с тия тела.

Понеже не знам дали модела е този и дали тая ефективност е вярна, ползвал съм такива на 86db пак западно-германски колони и повече не им трябва за комфортно силно слушане, а отделно, ще имаш доста по-добър и "пълен" звук, без нужда от тон контрол, както при стария харман.
Последна промяна Spunky на 01 Дек 2023, 7:52, променена общо 1 път

ентусиаст
Аватар
Мнения: 896
Регистриран на: 7.12.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: BMW 320 Touring

Re: Аудио уредба

Мнение от SpeedyMan » 01 Дек 2023, 7:17

zAcK написа:
Spunky написа:В наши дни, нещо такова ще му издуха чорапите на стария. А ако го захраниш с батерия, ще издуха и неща за $$$$ от съвсем близкото минало.

Изображение


Ей такива 50-килограмови озвучителни тела как ще си паснат с тази джаджичка? :dunno:

Nenn-/Musikbelastbarkeit: 150 / 250 Watt
Übertragungsbereich: 20 - 50.000 Hz


Само да попитам: С адаптерче 12V и 5A, това не е ли общо макс. 60 W? Как изкарва 2x 80 W? :mhihi:
Реално истинската техника си се развива и все още е $$$$...$$$
Изображение Изображение
Изображение BMW 320d Touring Изображение MB A170 CDI

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 25.06.2011
Местоположение: rustland
Пол: Мъж
Детайли за колата: Focus,Opel Monza/Senator,MX5 nb

Re: Аудио уредба

Мнение от немо » 01 Дек 2023, 8:47

zAcK написа:Я да се включа с един въпрос :mhihi: :bchug:

Имам един стар усилвател на вилата на село - Harman/Kardon PM665Vxi :bchug:
Някой може ли да пропоръча нещо ново, което да е еквивалент като качество на тоя.
Да, зная, че сега ще се напише какво ли не. Питам сериозно. Това старо животно е наистина добро.
Може да е стерео, транзисторно, ама е с доста приятен звук, с отделни захранвания и трансформатори за двата канала. Чук.
Та какво подобно, но ново животно бихте препоръчали? :bchug:


Тогава защо ти е по-ново ? Тва животно е от старата школа и поне на хартия изглежда сериозно. 150 W са си 150 W. Защо не го дадеш на някой специалист да му направи една профилактика и да си го ползваш ?

А за на Spunky предложението ще кажа , че вероятно е шега , за да не използвам други , по-груби квалификации :lol:
Шофирането е превантивен анализ на това,което може да се случи на пътя....

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 233
Регистриран на: 27.04.2002
Местоположение: Dubai, UAE
Пол: Мъж
Кара: Е63 650iLCI&E93 325i&Z3 1.9
Мечтае да кара: 612

Re: Аудио уредба

Мнение от KoolyO » 01 Дек 2023, 9:14

немо написа:
zAcK написа:Я да се включа с един въпрос :mhihi: :bchug:

Имам един стар усилвател на вилата на село - Harman/Kardon PM665Vxi :bchug:
Някой може ли да пропоръча нещо ново, което да е еквивалент като качество на тоя.
Да, зная, че сега ще се напише какво ли не. Питам сериозно. Това старо животно е наистина добро.
Може да е стерео, транзисторно, ама е с доста приятен звук, с отделни захранвания и трансформатори за двата канала. Чук.
Та какво подобно, но ново животно бихте препоръчали? :bchug:


Тогава защо ти е по-ново ? Тва животно е от старата школа и поне на хартия изглежда сериозно. 150 W са си 150 W. Защо не го дадеш на някой специалист да му направи една профилактика и да си го ползваш ?

А за на Spunky предложението ще кажа , че вероятно е шега , за да не използвам други , по-груби квалификации :lol:

+1
Тоз Харман много харен. Дано може някой да го погледне и оправи и не е терминално.
Нещо ново и "достъпно", ако търсиш - Marantz PM8006. Не е толкова добре, ама ще бива ако просто искаш да го земениш. То по-скоро PM-10 е по-близко, че и надхвърля. Обаче вече е прекален overkill.
Или ако не ти трябва драйверно стъпало, а само крайно - Marantz MM7025.
Давам Marantz, не че съм им фен, но са сравнително масови и съотношението цена/качество никак не е лошо.
Laugh...
And the world laughs with you.
Cry...
And the world laughs louder!!!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 78
Регистриран на: 10.08.2010
Местоположение: София/Г.О.

Re: Аудио уредба

Мнение от spirco » 01 Дек 2023, 10:34

Зак, ако усилвателят работи за мен е безумие да го смениш. Ако не работи и не ти трябва искам да го взема. Не виждам какво новите боклуци могат да ти дадат в повече. Ако ти трябва повече свързаност сигурно продават hdmi/BT модули които можеш да свържеш. Не знам качеството на звука има ли значение за теб, но разликата между клас D и А/В е потресаваща на хубави колони. Тези малките хуйни са д.

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Аудио уредба

Мнение от zAcK » 01 Дек 2023, 12:29

Harman/Kardon-a работи :ok: :bchug:
Трябва ми за друго място, този си остава на село :mhihi: :ok: :bchug:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook