Съвет за летни гуми

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Мародератор
Аватар
Мнения: 12328
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Съвет за летни гуми

Мнение от Mollov » 12 Яну 2022, 12:10

Don_Diego написа:От изброените само Michelin съм карал на джип - сякаш не бях много впечатлен. Бяха тихи, на вода добре, но като подкараш по-здраво и не държаха много добре без загряване.


Абсолютно вярно :) Чак не ми се вярваше, за толкова хвалена марка...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Съвет за летни гуми

Мнение от DigitalExile » 12 Яну 2022, 12:16

Мишелин са ясни, държат първия сезон и то много сериозно, после нищо общо с квото е било и с всеки следващ сезон става в пъти по зле от предишния.
За писта са супер, ако имаш много пари :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 995
Регистриран на: 8.11.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: М2+X5

Re: Съвет за летни гуми

Мнение от msi200 » 12 Яну 2022, 12:46

На М2-ката ОЕМ мишелин са ми на 5 години и си държат по същия начин, но не знам дали и другите са така.
I love the sound of V8 in the morning...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 278
Регистриран на: 1.12.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Z4 3.0i & Mini F60 JCW

Съвет за летни гуми

Мнение от TheFreeRider » 13 Яну 2022, 0:52

Тази година ще пускат Michelin Pilot Sport 5 и Conti Sport Contact 7. На мен също ми предстои смяна и със сигурност ще изчакам тестовете преди да направя избор. Не знам дали имат размери за Е53 обаче и дали ще влязат в бюджета.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 233
Регистриран на: 27.04.2002
Местоположение: Dubai, UAE
Пол: Мъж
Кара: Е63 650iLCI&E93 325i&Z3 1.9
Мечтае да кара: 612

Re: Съвет за летни гуми

Мнение от KoolyO » 14 Яну 2022, 3:48

Писах мнение и в една друга тема за гуми.
Разбрал съм едно. Че при "средно" добрите марки една и съща гума при различен размер дава много различни резултати. То естествено, че и при "скъпите" марки, при различни размери има други резултати, но там нещата са по-различни.
Аз за 6-цата съвсем скоро взех Falken FK-510, защото гледах ревю (на което вярвам), че са мнооого добри. Взех ги и до ден днешен съжалявам. Те са си направо опасни. Никакъв feedback, не знаеш кога и как ще започнат да "изпускат" в завоя и т.н.
Викам си "егати калпавото review" После обаче го гледах пак и чух "дребният текст", а именно "тези гуми в този размер (доста различен от моя) се представят страхотно в сравнение с по-големите размери в които сме ги тествали преди"
Та... Мнението ми е, че Goodyear за цената си нямат конкурент. По-евтини са от "топ марките", като Michelin, Continental, Pirelli, etc. но предлагат не по-малко, като качество.
Взех Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5 за кабриото и не знам дали съм карал с по-добри гуми изобщо.
То пак зависи какво точно търси човек от едни гуми, но с GoodYear забелязвам, че те никога не са най-добри в никоя дисциплина, но винаги са в топ5 на всички дисциплини. Някакси намират най-добрият компромис. Това е положението с гумите. Ако искаш да са страхотни в едно, то те ще са слаби в друго.
Та имайки предвид, че цената им не е твърде висока, препоръчвам GoodYear с две ръце!
P.S. Michelin да са калпави гуми и да не държат повече от един сезон за пръв път чувам. То знае ли човек. Аз съм изкарал няколко модела по хиляди километри и не съм го забелязал. ;)
А основното, което искам да кажа е, че ако не става въпрос за топ марки, слушайте съвети от хора, които са карали точно вашият размер гуми. Иначе разликата може да е огромна!
Laugh...
And the world laughs with you.
Cry...
And the world laughs louder!!!

старши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Съвет за летни гуми

Мнение от ildivvy » 24 Фев 2023, 8:31

Какво мислите за "Nokian" Powerproof ?
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес! Вече съм фен съм на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 229
Регистриран на: 4.12.2005
Кара: FIAT DUKATO HYMER и друга скрап
Мечтае да кара: BMW 2002 tii

Re: Съвет за летни гуми

Мнение от mr_petroff » 24 Фев 2023, 9:33

ildivvy написа:Какво мислите за "Nokian" Powerproof ?

Имам си една мантра , че марката е специалист по зимните гуми , най вероятно е просто предубеждение . Зимни доста съм карал и съм доволен , преди години си взех летни - не се сещам модела - асиметрични , лява и дясна гума - рядко срещано . Бяха като дъвка на пътя , на мокро чак плашещо добри / тогава карах доста по ''спортно''/. Обаче за един сезон и 15 к. свършиха - взеха да се ронят парчета , но наистина бяха брутални .
https://www.testvanenagumi.com/web/page ... nokian/nrv -е това бяха гумите , говорим преди 15 год.

старши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Съвет за летни гуми

Мнение от ildivvy » 24 Фев 2023, 9:45

За зимните им е ясно :yes: ! Все пак са финландска марка и се предполага, че трябва да могат да правят зимни гуми.. Въпроса е, дали и летните им са добри! Ти си останал с добри впечатления от техен модел... Ако и други има с добри впечатления ще бъде добре! Изпада ми почти чисто нов комплект и съм пред дилема...
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес! Вече съм фен съм на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Съвет за летни гуми

Мнение от DigitalExile » 24 Фев 2023, 9:47

Аз не ги харесвам, да като поведение са супер и зимните и летните, проблема е,че много бързо се цепят по страниците. На втората година вече има микропукнатини, на треата и четвъртата вече са сцепени много и се виждат от далече.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 233
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: Съвет за летни гуми

Мнение от drifty » 24 Фев 2023, 10:18

В другата тема за зимните може да погледнеш, след моя пост с 7-8 модела гуми за лятото, имаше колеги с мнение за тези нокиани, че и аз ги бях включил в списъка :bchug:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1792
Регистриран на: 4.09.2006
Местоположение: Столичная
Пол: Мъж
Кара: Е34 с ... ръжда

Re: Съвет за летни гуми

Мнение от ивчо » 24 Фев 2023, 10:34

За тях мога да кажа едно - добра гума е, даже супер . Свърши за две лета :( .
Аз карам и с Wetproof и същото - държи добре, но замина за няма и 30 000 км и два сезона а не е карана на газ/спирачка .
Обачееееееееееееееее !!!
Моят wetproof беше с дот1321, дойде клиент с 0621 и по цялата дължина на единият канал имаше цепнатина :paranoid:
И мойте и неговите са Фински . И сега се чудя да се радвам ли че заминаха или не .
Но наистина се държаха много добре !


KoolyO написа:Falken FK-510, защото гледах ревю (на което вярвам), че са мнооого добри. Взех ги и до ден днешен съжалявам. Те са си направо опасни. Никакъв feedback, не знаеш кога и как ще започнат да "изпускат" в завоя и т.н.
Взех Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5 за кабриото и не знам дали съм карал с по-добри гуми изобщо.


Фалкен не са ок ако са "студени", виж като сгреят все едно други гуми си сложил .
При 520 това е променено... уж .

Иначе пробвай Goodyear Eagle F1 Asymmetric 6 :yes: :yes: :yes: Направо ми идва да си легна с нея :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Механджията написа:е, пример, аз снощи клатих здраво мойта, сутринта с кеф станах, кафенце, после вместо обичайните 15мин до бачкането пътувах близо 25... лежерно така, кефаджийско.... а тия дет бързат, дали са ебали? :mhihi:


The night is dark and full of lo6o :mhihi: :paranoid:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 233
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: Съвет за летни гуми

Мнение от drifty » 24 Фев 2023, 10:38

Стига бе, асиметрик 6 толкова ли са добри? Аз съм с асиметрик 3 отпред и въобще не съм впечатлен.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1792
Регистриран на: 4.09.2006
Местоположение: Столичная
Пол: Мъж
Кара: Е34 с ... ръжда

Re: Съвет за летни гуми

Мнение от ивчо » 24 Фев 2023, 10:40

А пффф, няколко младежи я сложиха и се обадиха да ми кажат че гумата е топ . Единият си натиска доста :twisted:
Механджията написа:е, пример, аз снощи клатих здраво мойта, сутринта с кеф станах, кафенце, после вместо обичайните 15мин до бачкането пътувах близо 25... лежерно така, кефаджийско.... а тия дет бързат, дали са ебали? :mhihi:


The night is dark and full of lo6o :mhihi: :paranoid:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Съвет за летни гуми

Мнение от DigitalExile » 24 Фев 2023, 10:45

Да добри са защото Treadwer-a e 300. Гумата е много добра за сметка на efficientgrip performance 2 която е пълно дърво, но и treadwer-a е друг.
И двата модела ги имам, и карам.
asymmetric-a се държи добре, но най вероятно ще свърши бързо заради treadwer-a, който не му е проблем това и търси сцепление гумите са подходящи за него.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 233
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: Съвет за летни гуми

Мнение от drifty » 24 Фев 2023, 10:51

Аз като цяло ги изключих от списъка заради тройките, гледах по ревюта и тестове, че са в челото все, но не можах да се навия пак да ги пробвам.
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook