Как идва старостта?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Как идва старостта?

Мнение от Borymeckata » 26 Дек 2021, 17:29

Разбирате ми въпроса. Всички вървим в тази посока. В един момент решаваш, че бутилка уиски ти е твърде много за една вечер, че предпочиташ да се наспиш в събота следобяд, че можеш да намалиш от 180 на 140 по магистралата, че май е по-добре днес Ямахата да си остане в гаража, че 22-годишните мацки вече те възприемат като "чичка" и предпочиташ семейното барбекю пред дискотеките и кръчмите...

Пак казвам, няма нищо срамно, всички вървим натам, по един или друг начин, рано или късно... Питам, как е при вас? Какви бяха първите индикации, кога разбрахте, че не сте безсмъртни, че годините се навъртат и финалът наближава?

Не се връзвайте младоците, това е естествен ход на нещата, нищо страшно няма и всички вървим натам (това май за трети път го казвам, но е вярно).
Excellent! Steven is my name!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 234
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: Как идва старостта?

Мнение от drifty » 26 Дек 2021, 17:58

на 22 като сгънах здравословно разбрах, че не съм безсмъртен :D Иначе по всичко, дето си дал като пример, съдя, че съм стар от известно време /на 27 съм :D/
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1202
Регистриран на: 3.12.2011
Пол: Мъж
Кара: –ше Е60 530 d

Re: Как идва старостта?

Мнение от memorex » 26 Дек 2021, 18:11

pochukvaneDurvo3.jpg
Гат жена ти каже ,че си стар ,това е.Стар си.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Как идва старостта?

Мнение от Borymeckata » 26 Дек 2021, 18:49

Сигурен съм, че ме разбирате. Внезапно се оказва, че имаш и други органи ( :mhihi: :mhihi: ), етикетите на бутилките са започнали да ги пишат с някакви микроскопични букви, младите вече за нищо не стават, нощем се вдигаш по няколко пъти "до тоалетната", започнал си да се вълнуваш от лихвени проценти, мацките, които заглеждаш в автобуса, ти отстъпват място да седнеш... :mhihi: :mhihi:

В един момент разбираш, че някак неусетно си минал "от другата страна", при чичаците и дъртаците, че разголените тийнейджърки вече те възмущават, че си започнал да караш безопасно и най -доброто предаване е двойното...

Някои набори казват, че духът им е млад, но тялото ги предава, при други е обратното... Просто питам, при вас как е? :dunno: :dunno:
Excellent! Steven is my name!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 18.01.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46
Мечтае да кара: T-72 само направо и с пълна газ

Re: Как идва старостта?

Мнение от gromovich » 26 Дек 2021, 18:54

Преди няколко години започнах да пия хапчета за кръвно - в момента съм на 42. Други здравословни проблеми да чукна на дърво нямам. Нямам наднормено тегло и мога да тичам по 10 км без проблем. Когато ми казаха, че трябва да пия хапчетата за кръвно се депресирах за кратко. Осъзнах, че "вече ще е така" и че минавам на друг етап от живота ми. Иначе за опредлени неща търся спокойствието, алкохола съм го редуцирал драстично, но пък от друга страна тази година си купих първия мотор и това ме радва, че на акъл все още се държа :mhihi:


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Как идва старостта?

Мнение от Bogat-Beden » 26 Дек 2021, 18:55

Аз съм на 42. Казват, че 40-те са старостта на младостта, а 50-те обратното..
Осезаемите разлики поведенчески са, че наистина за разлика от 2005та не мога да поркам цяла нощ и да обърна бутилка + :lol: , отделно махмурлизъмът ми вече е доста мръсен...
Друго май не съм забелязал, но пък отпреди 8-9 години спрях почти напълно кофти храната и се храня преимуществено добре.
С мацките като минеш 30-33, а си още ергенИН нещата тръгват рязко на зле и надолу (в общия случай, знам, че има изключения).
Другото, което забелязвам е, че почнах волю-неволю да си отварям очите за истинската същност на хората и отношенията, както и като цяло за живота и дали от тази натрупана "мъдрост" или просто от годините, сякаш имам все по-малко ентузиазъм и енергия/желание за генерални промени и стъпки в живота. :dunno:

gromovich написа:Нямам наднормено тегло и мога да тичам по 10 км без проблем. Когато ми казаха, че трябва да пия хапчетата за кръвно
Колега, високото кръвно само по себе си не е болест, а е симптом.
Виж някой читав (например холистичен) лекар да ти намери причината и да я отстраните, тия глупости с доживотното пиене на лекарства съм ги чувал и аз първа ръка и хубаво, че не им се вързах...
Последна промяна Bogat-Beden на 26 Дек 2021, 19:05, променена общо 1 път
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Как идва старостта?

Мнение от Borymeckata » 26 Дек 2021, 19:05

За мотор и кабрио мисля, че няма смисъл да коментираме - това е типично клише, класика в кризата на средната възраст. Дайте нещо по-специфично и оригинално... :mhihi: :mhihi:
Excellent! Steven is my name!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 229
Регистриран на: 4.12.2005
Кара: FIAT DUKATO HYMER и друга скрап
Мечтае да кара: BMW 2002 tii

Re: Как идва старостта?

Мнение от mr_petroff » 26 Дек 2021, 19:07

Когато синът ти ти остави старата си кола и си купи нова ... :dunno:

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1755
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Как идва старостта?

Мнение от BMW_POWER » 26 Дек 2021, 19:26

Гледам срещу мен автобуса, седи едно маце. Ама МАЦЕ!!! Напъпила свежа гръд, едно тънко кръстче, да го съжалиш, как носи всичко нагоре. Красиво дупе, дълъг и оформен крак. Гледам го и си мисля, какви ли чудеса бих направил с него ... В този момент то повдигна лице. Дълбоки сини очи, в които може да скочиш и от самолет... Погледна ме и каза:
- Дядо, искате ли да седнете?

Старши скрапер
Аватар
Мнения: 2700
Регистриран на: 16.04.2008
Местоположение: Бургас и малко в София
Пол: Мъж
Кара: ше е21/316, сега 318ci и е93/335dct
Мечтае да кара: е21 без ръжди със S54
Детайли за колата: Powered by M43b19

Re: Как идва старостта?

Мнение от Lenco » 26 Дек 2021, 20:08

Borymeckata написа:За мотор и кабрио мисля, че няма смисъл да коментираме - това е типично клише, класика в кризата на средната възраст. Дайте нещо по-специфично и оригинално... :mhihi: :mhihi:

Мислиш ли, че на 25 не ми се е карало кабрио, просто не можех да си го позволя.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 648
Регистриран на: 25.08.2007
Местоположение: BMW factory in Dingolfing
Пол: Мъж
Кара: рожден ден
Мечтае да кара: Apassionata
Детайли за колата: ̿̿ ̿̿ ̿̿ ̿'̿'\̵͇̿̿\з= ( ▀ ͜͞ʖ▀) =ε/̵͇̿̿/’̿’̿ ̿ ̿̿ ̿̿ ̿̿

Re: Как идва старостта?

Мнение от EBEEMVACIA » 26 Дек 2021, 20:49

Изображение
̿̿ ̿̿ ̿̿ ̿'̿'\̵͇̿̿\з= ( ▀ ͜͞ʖ▀) =ε/̵͇̿̿/’̿’̿ ̿ ̿̿ ̿̿ ̿̿BMW Flugelrad II V-2

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 648
Регистриран на: 25.08.2007
Местоположение: BMW factory in Dingolfing
Пол: Мъж
Кара: рожден ден
Мечтае да кара: Apassionata
Детайли за колата: ̿̿ ̿̿ ̿̿ ̿'̿'\̵͇̿̿\з= ( ▀ ͜͞ʖ▀) =ε/̵͇̿̿/’̿’̿ ̿ ̿̿ ̿̿ ̿̿

Re: Как идва старостта?

Мнение от EBEEMVACIA » 26 Дек 2021, 20:54

Bogat-Beden написа:Аз съм на 42. Казват, че 40-те са старостта на младостта, а 50-те обратното..
Осезаемите разлики поведенчески са, че наистина за разлика от 2005та не мога да поркам цяла нощ и да обърна бутилка + :lol: , отделно махмурлизъмът ми вече е доста мръсен...
Друго май не съм забелязал, но пък отпреди 8-9 години спрях почти напълно кофти храната и се храня преимуществено добре.
С мацките като минеш 30-33, а си още ергенИН нещата тръгват рязко на зле и надолу (в общия случай, знам, че има изключения).
Другото, което забелязвам е, че почнах волю-неволю да си отварям очите за истинската същност на хората и отношенията, както и като цяло за живота и дали от тази натрупана "мъдрост" или просто от годините, сякаш имам все по-малко ентузиазъм и енергия/желание за генерални промени и стъпки в живота. :dunno:

gromovich написа:Нямам наднормено тегло и мога да тичам по 10 км без проблем. Когато ми казаха, че трябва да пия хапчетата за кръвно
Колега, високото кръвно само по себе си не е болест, а е симптом.
Виж някой читав (например холистичен) лекар да ти намери причината и да я отстраните, тия глупости с доживотното пиене на лекарства съм ги чувал и аз първа ръка и хубаво, че не им се вързах...

човек,губейки нещо печели друго

-------загубата е печалба и печалбата загуба-------------------
̿̿ ̿̿ ̿̿ ̿'̿'\̵͇̿̿\з= ( ▀ ͜͞ʖ▀) =ε/̵͇̿̿/’̿’̿ ̿ ̿̿ ̿̿ ̿̿BMW Flugelrad II V-2

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Как идва старостта?

Мнение от Jordana » 26 Дек 2021, 21:04

Когато почнеш да си напикаваш обувките . Тогава разбираш че си преполовил пътя и вече се спускаш надолу по хълма който досега си изкачвал . Не го мислете , с малко повече късмет никога няма да остареете Ако имате късмет :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 724
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Как идва старостта?

Мнение от Don_Diego » 26 Дек 2021, 22:08

В живота на мъжа има 3 важни момента
1. Когато ти стане за пръв път
2. Когато за пръв път НЕ ти стане за втория път
3. Когато за ВТОРИ път НЕ ти стане за първия

Някъде между 2 и 3 започваш да гледаш по-различно на нещата. Аз от няколко години спрях да летя по пътищата, а като цяло винаги съм предпочитал спокойствието и почивката пред купоните (уви заради компанията имаше моменти когато с дни не съм се прибирал :oops: )
Изображение

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Как идва старостта?

Мнение от c04 » 26 Дек 2021, 23:05

Borymeckata написа:Разбирате ми въпроса. Всички вървим в тази посока. В един момент решаваш, че бутилка уиски ти е твърде много за една вечер, че предпочиташ да се наспиш в събота следобяд, че можеш да намалиш от 180 на 140 по магистралата, че май е по-добре днес Ямахата да си остане в гаража, че 22-годишните мацки вече те възприемат като "чичка" и предпочиташ семейното барбекю пред дискотеките и кръчмите...

Пак казвам, няма нищо срамно, всички вървим натам, по един или друг начин, рано или късно... Питам, как е при вас? Какви бяха първите индикации, кога разбрахте, че не сте безсмъртни, че годините се навъртат и финалът наближава?

Не се връзвайте младоците, това е естествен ход на нещата, нищо страшно няма и всички вървим натам (това май за трети път го казвам, но е вярно).

По половината критерии и аз съм чичка, винаги съм предпочитал семейно барбекю / мразя чалготеките/, мацките за щастие не ме приемат като чичка / надявам се за дълго още :mhihi: /, по другите съм младолик. Не намалявам от 180, не обечам да дремя в нас в събота след обяд /не винаги де/ :mhihi:

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook