Смяна на номера в софийския КАТ

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 633
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Смяна на номера в софийския КАТ

Мнение от ivanski_2 » 01 Дек 2021, 13:10

kiko написа:
Bogat-Beden написа:Не знам дали знаеш, номерът може да остане. Аз съм в прованса по ЛК, но само пререгистрирах колата, оставих Сф табелите :dunno:

Това мисля,че го има само за софийските табели да останат на колата.Обратното не става,да я купиш например с РВ табела и да е на софийски талон


Напротив, става :yes:
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Смяна на номера в софийския КАТ

Мнение от DigitalExile » 01 Дек 2021, 13:12

Става става, гледам старото ми BMW още си има гражданска, а е точно в Пловдив.

Отнсно кат, отвън има хора които регистрират коли от години, работата става бързо и не се занимаваш да се редиш като луд, срещу някой лев естествено, но си заслужава. аз повече от 2 часа прекарани в кат последните 5 години нямам, а съм регистрирал 4 коли за тоя период.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 165
Регистриран на: 18.11.2014
Местоположение: гр. София
Пол: Мъж
Кара: BMW Compact M43B16
Детайли за колата: BMW Compact, 1994/10, автоматик, М43B16

Re: Смяна на номера в софийския КАТ

Мнение от Vasko_G » 03 Дек 2021, 14:51

Така! Вчера минах КАТ, 51 лева със смяна на номерата, иначе можеш да си оставиш старите, макар и да са от друга област. Влиза се през бариерата, паркира се, кой къде намери. После ти дават номерче в залата, която е в дясно на портала към каналите. Там ти обработват документите, плащаш - в брой или с карта. След това с документите отиваш в бялата будка срещу входа на залата при старшинката, който ти казва на кой канал да се наредиш. След канала вариантите са два - ако не сменяш номера - отиваш в бараката срещу изхода на канала. Ако сменяш номера - отиваш в бараката от дясно на изхода на канала.

Последен въпрос: Малко е по темата за новите винетки. Колата е 2018 и трябва да мине преглед на 05.04.2023 г. Стикерът не е от новите. Трябва ли да се прави нещо, да се минава нов преглед, на талончето си пише рамата, но е старият номер.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Смяна на номера в софийския КАТ

Мнение от DigitalExile » 03 Дек 2021, 14:53

Нищо не правиш, караш си с този стикер до края на валидността му или ако не кажат друго след време :ok:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 363
Регистриран на: 7.04.2006
Пол: Мъж

Re: Смяна на номера в софийския КАТ

Мнение от smamf » 30 Яну 2024, 13:48

Вдигам малко темата, че последната информация е отпреди 3 години. За пререгистрация в София, ако искам номер по избор (300 лева), трябва ли да се заяви предварително, или може направо на място?

Sent from my SM-S918B using Tapatalk
Всеки си плаща за всички грешки ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 716
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Смяна на номера в софийския КАТ

Мнение от Don_Diego » 30 Яну 2024, 14:18

За номерата от 300лв - на място (където подаваш документите казваш, че искаш номер по избор и те пращат да видиш какъв избор има) или онлайн може през платформата им за е-услуги, но иска електронен подпис :bchug:

Скъпите (1000+лв) се заявяват предварително
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10393
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Смяна на номера в софийския КАТ

Мнение от Leon » 07 Фев 2024, 14:33

До тях простосмътртните и без това нямат достъп ;)
Never mistake motion for action...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 105
Регистриран на: 31.03.2014
Пол: Мъж
Кара: BMW 320d, E46,150 hp, 2002, automat
Детайли за колата: facelift

Re: Смяна на номера в софийския КАТ

Мнение от xaxo » 11 Фев 2024, 20:10

Може ли да се мине прехвърляне на автомобил само с дог за покупко продажба? Без да се носят стари талони и мпс-то. От един и същи град са купувач и продавач.

Photographer
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 18.02.2010
Местоположение: Крайните квартали на столицата
Пол: Мъж
Кара: му се нещо старо

Re: Смяна на номера в софийския КАТ

Мнение от randity » 11 Фев 2024, 20:48

Задължително двата талона и ГО. Може и само с големия и декларираш, че малкия е загубен. Ама ако не е и в тоя момент спрат колата със декларираниян"загубен" ще се видиш в чудо.

Изпратено от моят SAMSUNG S22+ с помощта на Tapatalk
.. и отново се замислих „Божее, какви автомобили са правени през миналия век. Сега всичко е пластмаса n-то качество."..

Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 105
Регистриран на: 31.03.2014
Пол: Мъж
Кара: BMW 320d, E46,150 hp, 2002, automat
Детайли за колата: facelift

Re: Смяна на номера в софийския КАТ

Мнение от xaxo » 13 Фев 2024, 8:11

А какъв е начина човек да се отърве от продаден автомобил, който все още му седи зачислен, но няма ни автомобил, ни талони?
Има договор, купувача по който е ок да "поеме" автомобила, но мпс и талони няма, защото е предаден нататък без нужните документи и следата се губи.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10393
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Смяна на номера в софийския КАТ

Мнение от Leon » 14 Фев 2024, 10:44

Ако договора е нотариално заверен, отиваш с него в КАТ, новият собственик има срок, в който да го пререгистрира. Ако не го е направил, подлежи на санкция, но ти не можеш да направиш кой знае какво При всички случаи, трябва да отдеш в местния КАТ, за да ти кажат какво може да направиш или да ти направят справка тая кола дали още се води регистрирана. Ако не е с нотариален договор, ще ти се води докато не издириш настоящия владетел или някой по веригата не я бракува... Един приятел още получава писма за кола, която продаде на изплащане и доверие на колега преди 15г. и сега не може да го намери.
Never mistake motion for action...

Photographer
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 18.02.2010
Местоположение: Крайните квартали на столицата
Пол: Мъж
Кара: му се нещо старо

Re: Смяна на номера в софийския КАТ

Мнение от randity » 14 Фев 2024, 12:31

С договора в КАТ да им докажеш, че е продадена и да ти я отпишат. След това същото в общината. Договора задължително нотариално заверен иначе ще си губиш времето само.
Преди години продадох един Голф на едни тъмно зелени и след 3 дни бях в КАТ и общината да го свърша това, щото бях сигурен, че няма да сменят талоните.

Изпратено от моят SAMSUNG S22+ с помощта на Tapatalk
.. и отново се замислих „Божее, какви автомобили са правени през миналия век. Сега всичко е пластмаса n-то качество."..

Изображение

Предишна

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook