Смяна на номера в софийския КАТ

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 165
Регистриран на: 18.11.2014
Местоположение: гр. София
Пол: Мъж
Кара: BMW Compact M43B16
Детайли за колата: BMW Compact, 1994/10, автоматик, М43B16

Смяна на номера в софийския КАТ

Мнение от Vasko_G » 30 Ное 2021, 9:36

Здравейте, Колеги, до края на седмицата ще трябва да мина през софийския КАТ, за да сменя номерата на кола, купена от друга област. Понеже този номер съм го играл последно преди 7 години и малко ми се губи, моля, някой, който скоро е минавал процедурата в София, да даде информация по въпроса какъв е редът. Благодаря предварително.

Photographer
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 18.02.2010
Местоположение: Крайните квартали на столицата
Пол: Мъж
Кара: му се нещо старо

Re: Смяна на номера в софийския КАТ

Мнение от randity » 30 Ное 2021, 9:48

Нищо не се е променило. Отиваш с документите (копие и оригинал на договора, лична карта, двата талона и гражданска), подаваш документите, минаваш канали и после чакаш номерата и новите талони.

Изпратено от моят SAMSUNG S9 SM-G960F с помощта на Tapatalk
.. и отново се замислих „Божее, какви автомобили са правени през миналия век. Сега всичко е пластмаса n-то качество."..

Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 716
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Смяна на номера в софийския КАТ

Мнение от Don_Diego » 30 Ное 2021, 9:53

Следобедните часове се минава по-бързо, ако отидеш към 13:30-14:00 ще си готов за час и малко :yes:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 165
Регистриран на: 18.11.2014
Местоположение: гр. София
Пол: Мъж
Кара: BMW Compact M43B16
Детайли за колата: BMW Compact, 1994/10, автоматик, М43B16

Re: Смяна на номера в софийския КАТ

Мнение от Vasko_G » 30 Ное 2021, 9:58

А колата, докато се оправят документите, къде я оставяте. И къде е гишето, където се подават, защото нали имат гишета на портала, после има вътре една голяма зала с гишета, дето пускат филми с катастрофи, отзад имат някаква барака, където си спомням, че смених талона на черната перла, когато ѝ монтирах газова. Питам, че да не отида на тази опашка, па после да се окаже, че съм на другата опашка.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 716
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Смяна на номера в софийския КАТ

Мнение от Don_Diego » 30 Ное 2021, 10:23

Нямаш работа в сградата за връчване на актове и снимки, завиваш вляво към каналите и спираш преди бариерата (гишетата за регистрация са вдясно от нея), като си готов с докумените, отиваш до една бяла барака и там ти казват на кой канал да се наредиш. Ако искаш номер по избор, казваш на гишето където подаваш документите
Изображение

Photographer
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 18.02.2010
Местоположение: Крайните квартали на столицата
Пол: Мъж
Кара: му се нещо старо

Re: Смяна на номера в софийския КАТ

Мнение от randity » 30 Ное 2021, 11:06

Влизаш задължително към КАТ. Ако спреш отвън ще те вдигнат. Можеш под козирката (където се подават и документите) или директно между каналите, ако няма много коли и не пречиш. След като подадеш документите има една малка будка където ти пишат канала. След като минеш каналите търсиш някъде място, а получаването е отстрани на каналите. Чакаш да те викнат, монтираш и тръгваш.

Изпратено от моят SAMSUNG S9 SM-G960F с помощта на Tapatalk
.. и отново се замислих „Божее, какви автомобили са правени през миналия век. Сега всичко е пластмаса n-то качество."..

Изображение


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Смяна на номера в софийския КАТ

Мнение от Bogat-Beden » 30 Ное 2021, 11:09

Не знам дали знаеш, номерът може да остане. Аз съм в прованса по ЛК, но само пререгистрирах колата, оставих Сф табелите :dunno:
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 70
Регистриран на: 18.05.2017
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: E-klasse, BlueTec, 2017

Re: Смяна на номера в софийския КАТ

Мнение от E.5KOV » 30 Ное 2021, 12:09

И ако случайно се вълнуваш от рег. номер по избор, таксата за такъв е 300 лв. И такъв номер се заявява още при първоначалното попълване на документи в залата под козирката.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 165
Регистриран на: 18.11.2014
Местоположение: гр. София
Пол: Мъж
Кара: BMW Compact M43B16
Детайли за колата: BMW Compact, 1994/10, автоматик, М43B16

Re: Смяна на номера в софийския КАТ

Мнение от Vasko_G » 30 Ное 2021, 13:53

Колеги, благодаря за изчерпателните насоки. Не знаех, че вече може да се запазва номер от друга област, но май ще го сменя, че тука с номер от Пловдив някой местен шовинист да не вземе да ми нацепи гумите или при някой мач с пловдивски отбор да не попадна на ултраси. Като мина, ще докладвам кое как.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 716
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Смяна на номера в софийския КАТ

Мнение от Don_Diego » 30 Ное 2021, 14:32

E.5KOV написа:И ако случайно се вълнуваш от рег. номер по избор, таксата за такъв е 300 лв. И такъв номер се заявява още при първоначалното попълване на документи в залата под козирката.


300лв са чифтовете и три еднакви цифри, останалите са по-скъпи :lol:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 15.08.2015
Местоположение: expedia.com
Пол: Мъж
Кара: BMW and Toyota
Детайли за колата: I6 3.0 turbo and naturally aspirated i-Force 5.7 V8

Re: Смяна на номера в софийския КАТ

Мнение от peshehodetz » 30 Ное 2021, 18:18

А някой може ли да ми каже как стои въпроса с карането на кола с чужда регистрация, по точно германска. Преди доста години често се срещаха поне из София коли с американски номера и някой ми беше казал,че имат право да карат временно до 3 месеца след което излизали за няколко часа на границата и пак отново, ма дали е така, кой знае.
Сега обаче става въпрос все пак за кола с регистрация от европейския съюз, нали и ние сме пълноправен член. А и друго което ме интересува трябва ли ми някакво пълномощно или какъвто и да е документ за да карам такава кола из Европа и най вече БГ ако колата е регистрирам на името на германски гражданин, в случая сестра ми.
keep walking

Where debt is dumb, cash is king, and the paid-off home mortgage has taken the place of the BMW as the status symbol of choice.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Смяна на номера в софийския КАТ

Мнение от bum_bum » 30 Ное 2021, 21:35

randity написа: Чакаш да те викнат, монтираш и тръгваш.


И докат чакаш то се мръкнало. Ако си отишъл рано сабале обаче, ако не на другия ден монтажа :mhihi:
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 31.03.2011
Пол: Мъж

Re: Смяна на номера в софийския КАТ

Мнение от big_dane » 30 Ное 2021, 21:56

peshehodetz написа:А някой може ли да ми каже как стои въпроса с карането на кола с чужда регистрация, по точно германска. Преди доста години често се срещаха поне из София коли с американски номера и някой ми беше казал,че имат право да карат временно до 3 месеца след което излизали за няколко часа на границата и пак отново, ма дали е така, кой знае.
Сега обаче става въпрос все пак за кола с регистрация от европейския съюз, нали и ние сме пълноправен член. А и друго което ме интересува трябва ли ми някакво пълномощно или какъвто и да е документ за да карам такава кола из Европа и най вече БГ ако колата е регистрирам на името на германски гражданин, в случая сестра ми.



За немска регистрация, ако ти си собственик и имаш адресна регистрация в България и пребиваваш повече от 6 месеца в годината в България, трябва да я регистрираш в България. Това важи за които и да е 2 страни от ЕС. Повечето от колите, които се карат целогодишно в България с немски номера са лизингови, т.е. дългосрочен наем - плащаш 3 години месечно някаква сума и после връщаш колата. Сметката излиза, защото в Германия вноските по лизингите за фирми са доста изгодни. Аз се прибирах с моята кола май месец от Германия в България, единствено на Калотина ми искаха талона, в България не съм имал допир с КАТ, така че не мога да кажа повече.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 716
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Смяна на номера в софийския КАТ

Мнение от Don_Diego » 01 Дек 2021, 0:31

Последните 3 години карах с немски номера, колата беше лизингова на немската ни фирма.
Желателно е да имаш пълномощно (няма нужда да е нотариално заверено), ако излизаш от страната задължително да е с теб и зелената карта също задължително с теб (не знам защо само за нея са държали тукашните катаджии :dunno: ).
Другото го е казал колегата преди мен :bchug:
Ако номера не е SHA почти няма да те спират (мен ме спряха 3 пъти за тези 3 години).
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2499
Регистриран на: 23.06.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: сребърна звезда

Re: Смяна на номера в софийския КАТ

Мнение от kiko » 01 Дек 2021, 12:59

Bogat-Beden написа:Не знам дали знаеш, номерът може да остане. Аз съм в прованса по ЛК, но само пререгистрирах колата, оставих Сф табелите :dunno:

Това мисля,че го има само за софийските табели да останат на колата.Обратното не става,да я купиш например с РВ табела и да е на софийски талон

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: xterminator

Последни теми
Facebook