Препоръчайте ми генератор за ток

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 229
Регистриран на: 4.12.2005
Кара: FIAT DUKATO HYMER и друга скрап
Мечтае да кара: BMW 2002 tii

Препоръчайте ми генератор за ток

Мнение от mr_petroff » 20 Ное 2021, 8:04

Понеже живея на място с частна ел. мрежа и проблеми с тока не е да няма , особенно през зимата ,един добър генератор е просто задължителен.Досега бях с някъква китайска Honda 3kW - пълен майтап , умря внезапно след не повече от общо 30 часа работа .Трябва ми здрав , надежден , инверторен , компактен и тих генератор . 2,5 - 3 кw . Автоматичен старт , защити и дистанционно са предимство.Най вече ме интересува къде има магазин с голям избор на добри цени и като марка освен Honda какво да гледам.Като се поразрових малко попаднах на марки ,които нищо не ми говорят , но при сходни характеристики и гаранции са почти двойно по евтини от Honda. За тази Хасковската фирма Vitolux някой има ли мнение?Генератора ще се ползва 5-10 пъти в годината от 1 до 12-15 часа .Ще захранвам няколко осветителни / лед / тела , телевизор , микровълнова ,хладилник и малка кафе машина +зарядни устройства - не повече от 2,3 кw общо .Евентуално мога и да го ползвам и за кемпера ,ама в единични случаи .

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 98
Регистриран на: 21.09.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E83 M57T2
Мечтае да кара: фърчило

Re: Препоръчайте ми генератор за ток

Мнение от ID A » 20 Ное 2021, 9:27

Автоматичен старт предполага следене на мрежата и автоматично стартиране на генератора и прехвърляне на консуматора към него при проблем. Това си е огромен проблем при местене на машината.
Бих ти препоръчал да се насочиш към машина с електростарт, с/без дистанционно. От страната на къщата слагаш един ръчен УМ шалтер и през него прекарваш фаза и нула от мрежа и генератор. Даже ако си с трифазен, може от страната на генератора да замостиш три от входовете на шалтера и при захранване от генератор навсякъде да имаш ток.
Стои далече от китайци. Всичките са така, след определени часове намотките в генератора дават фира и не подлежат на замяна. Хонда, но истинската няма равна на себе си, но цената е... И все пак малката еу22и трябва да ти е достатъчна. За магазини, чукни генератори в гугъл и виж какво предлагат фирмите. Не очаквай пълни плацове. Виж и кой предлага сервиз.

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1752
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Препоръчайте ми генератор за ток

Мнение от BMW_POWER » 23 Ное 2021, 14:24

Остави си поне 30% резерв в мощността. Не взимай нещо малко, което ще го напъваш през цялото време на 100%. Аз сега събирам точки и ето това ми е в плана за догодина.

https://www.canadiantire.ca/en/pdp/cham ... p.html#srp

Докато ги събера, те им вдигнаха цените. Чакам го на спешъл и го взимам веднага.
Инверторен ми върши работа долния, но той също си има цена

https://www.canadiantire.ca/en/pdp/cham ... c=true#spc

На инверторните резервоарчетата са малки. Зимата имам фърнис, хладилник и фризер, осветление на двора, дребните неща не ги броя. Само малкото ще ми върши работа, но два пъти нощес трябва да ставам, за да го зареждам. Отделно ще е доста наторарено.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: Препоръчайте ми генератор за ток

Мнение от slatanic » 23 Ное 2021, 20:05

Ако можеш да прежалиш парата хонда 2кв инверторна.Няма такова куче.Няма такъв разход.И освен това има китове за газ. :ok:

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Препоръчайте ми генератор за ток

Мнение от alx » 24 Ное 2021, 20:15

генератор- само дизел...

това е моя скромен опит- при по- дълга работа не можеш му смогна на бензина... а и складирането на бензина е проблем и трябва да го подновяваш периодично- драма е... а дизела е х1.5-2.0 по икономичен от бензина и дизеловото гориво може да го съхраняваш на практика в каквото си искаш и колкото дълго си искаш
алекс
трабант 601с
разни други возила

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1752
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Препоръчайте ми генератор за ток

Мнение от BMW_POWER » 25 Ное 2021, 3:15

alx написа:генератор- само дизел...

това е моя скромен опит- при по- дълга работа не можеш му смогна на бензина... а и складирането на бензина е проблем и трябва да го подновяваш периодично- драма е... а дизела е х1.5-2.0 по икономичен от бензина и дизеловото гориво може да го съхраняваш на практика в каквото си искаш и колкото дълго си искаш


Признавам си, не съм ровил, но има ли

Трябва ми здрав , надежден , инверторен , компактен и тих генератор . 2,5 - 3 кw


дизел?

Относно бензина, бях пуснал тема преди време. Сноублоуъра пролетта на 2020 му напълних резервоара. Миналата зима нямахме много сняг и не го изгорих целия. Тази пролет го допълних до горе пак и така си стоя цяло лято. Пак пали. Мислиш ли, че малките мотори са чак такива "манджии" на горивото?

Сега погледнах. Малък дизел е 3-5 пъти по-скъп от бензина :shock:

https://www.auroragenerators.com/produc ... rrency=CAD

Аз гледам цена около 1100, този е 5991 (+13% такси за двата после).

Не знам, дали си заслужава :OT:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 229
Регистриран на: 4.12.2005
Кара: FIAT DUKATO HYMER и друга скрап
Мечтае да кара: BMW 2002 tii

Re: Препоръчайте ми генератор за ток

Мнение от mr_petroff » 25 Ное 2021, 7:26

Утре ще отскоча до Варна ,в Проф Маркет съм се спрял на два модела - PRAMAC P3000i и HONDA EU22i .Хондата е 900 лв. отгоре ,ще решавам на място.
От магазина ми хвалят Прамака , ама аз не съм ги и чувал. Още приемам съвети и идеи . :yes:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: Препоръчайте ми генератор за ток

Мнение от slatanic » 25 Ное 2021, 8:00

Прамак имам 3 бензинови заваръчни агрегата. Последно купих преди месец на 3к без ддс цена за мен от Камартон.
Добри машинки.Деянат на бой.Единия от моите пада от предната кофа на багера докато го дрънкаме из гори и полета и освен келявите му тампони други щети нямаше.
Хем се е търкалял.
Взимай смело.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Препоръчайте ми генератор за ток

Мнение от Jordana » 25 Ное 2021, 17:43

Виж и този ИНВЕРТОРЕН ГЕНЕРАТОР PRAMAC PMI 3000 , цената е същата но поне има гарантирани 16 часа работа на 50% товар . Резервоара е 10 литра номинал 2.8 квт и 207сс мотор 10 литра резервоар . Този който гледаш е 140 сс , 2.3квт номинал и само 4 часа автономна работа при разход 1.1 литра на 75% товар а резервоара е 4.3 литра . Ако гледаш разхода , най вероятно е еднакъв за двата при еднакъв товар . Цената по всяка вероятност е същата защото малкия е направен компактен но за сметка на това със сигурност със ограничен ресурс на двигателя.
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Препоръчайте ми генератор за ток

Мнение от hell's angel » 25 Ное 2021, 22:49

BMW_POWER написа: дизел?

Он се грее на нафта, ти си тръгнал да му береш гайлето за един генератор :mrgreen: Пренос - превоза е с цистерни, къде отиваш ти ? :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Ubi dubium, ibi libertas

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1752
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Препоръчайте ми генератор за ток

Мнение от BMW_POWER » 26 Ное 2021, 0:48

hell's angel написа:
BMW_POWER написа: дизел?

Он се грее на нафта, ти си тръгнал да му береш гайлето за един генератор :mrgreen: Пренос - превоза е с цистерни, къде отиваш ти ? :mhihi: :mhihi: :mhihi:


Ама има и зелена енергия. Хитрец е той ;)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2807
Регистриран на: 20.03.2009
Местоположение: New Village Customs
Кара: 332mxi

Re: Препоръчайте ми генератор за ток

Мнение от ogata » 26 Ное 2021, 1:48

Имам 3 бензинови, но онзи ден си купих един такъв от Практис.
https://arva.bg/sawshop/itc-power-dg-60 ... tor-na-tok

Плюса е първо, че е дизелов. Доста добре понася натоварванията, при които бензиновият ще вдигне доста оборотите - респективно шумът и разхода. 6kw са си 6kw, а не като при бензиновите .. 3kw всъщност да са пик, па постоянното да е някъде около 2kw :mhihi: :mhihi:
Второ, че е доста добре обезшумен. И не на последно място са гъделите - ел. стартер и ATS, което дава възможност за ATS табло, което дава пък възможност за връзка към обикновенното табло и при падане на захранването от мрежата, ATS-a буди автоматично генератора и възстановено захранване в рамкие на 10-15 секунди.

Това е на същата марка като тази на генератора : https://www.onlinemashini.bg/tabloavtom ... -123/36432
Аз обаче повече харесвам универсалното заради повечето функции, а и е по-евтино. : https://industrialbg.com/produkti/електрическо-табло-за-генератори-ats,-230v-400-v
ИзображениеИзображение
http://www.injectorite.com http://www.klimacicite.com

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 98
Регистриран на: 21.09.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E83 M57T2
Мечтае да кара: фърчило

Re: Препоръчайте ми генератор за ток

Мнение от ID A » 26 Ное 2021, 7:16

За атс ще ти трябват фазата и нулата, които идват от мрежата и които идват от генератора. Монофазните са все едно след разделителен трансформатор, 115V по фазата и 115V по нулата. Трябва и двете да се прекъсват откъм мрежата. Какъв е контролера?

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Препоръчайте ми генератор за ток

Мнение от alx » 26 Ное 2021, 18:20

hell's angel написа:
BMW_POWER написа: дизел?

Он се грее на нафта, ти си тръгнал да му береш гайлето за един генератор :mrgreen: Пренос - превоза е с цистерни, къде отиваш ти ? :mhihi: :mhihi: :mhihi:


са ша са обиждаме ли? току що поръчах нафтата за декември- 535 галона на $2.89 галона.... можеше и да е по-лошо... имаше една година нафтата за отопление беше почти $5 галона...

за зеленото- имам "умна" къща, 46 панела на покрива и 3 електрически автомобила. отчел съм се по темата за момента :ok:

за генератора- не разбирам механизъма за палене на генератора като спре захранването, но ако има един пад от 15 секунди това е много по- лошо от колкото да спре тока и да си пуснеш генератора след 5 минути примерно ръчно...
алекс
трабант 601с
разни други возила

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Препоръчайте ми генератор за ток

Мнение от Jordana » 26 Ное 2021, 18:25

Какво има да го разбираш ? Пада напрежението обръща на генератор работи 5 минути и минава на градско . Отпадне ли автомата задейства ако ще и да е премигнало само .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook