Препоръчайте ми генератор за ток

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 186
Регистриран на: 7.12.2016
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: E39 ALPINA B10

Re: Препоръчайте ми генератор за ток

Мнение от Grozdanoff » 23 Май 2022, 8:16

mr_petroff написа:Понеже живея на място с частна ел. мрежа и проблеми с тока не е да няма , особенно през зимата ,един добър генератор е просто задължителен.Досега бях с някъква китайска Honda 3kW - пълен майтап , умря внезапно след не повече от общо 30 часа работа .Трябва ми здрав , надежден , инверторен , компактен и тих генератор . 2,5 - 3 кw . Автоматичен старт , защити и дистанционно са предимство.Най вече ме интересува къде има магазин с голям избор на добри цени и като марка освен Honda какво да гледам.Като се поразрових малко попаднах на марки ,които нищо не ми говорят , но при сходни характеристики и гаранции са почти двойно по евтини от Honda. За тази Хасковската фирма Vitolux някой има ли мнение?Генератора ще се ползва 5-10 пъти в годината от 1 до 12-15 часа .Ще захранвам няколко осветителни / лед / тела , телевизор , микровълнова ,хладилник и малка кафе машина +зарядни устройства - не повече от 2,3 кw общо .Евентуално мога и да го ползвам и за кемпера ,ама в единични случаи .


Honda правят най-добре генератори, двг за лодки и мотоциклети. Изкарал си кофти късмет с генератора по някакъв начин. Възможно е и да си го претоварвал системно, защо не го дадеш за ремонт? Моят съвет е Honda и както каза BMW_power- задължително запас от мощност. Ако консумацията на ток ще е реални 3kw, то тогава си купи 5kW генератор.
ekalchev написа:Омразата ми към русия започна в 4 клас, когато зададох въпроса на учителката защо трябва да уча руски задължително. Тогава започнах да си задавам въпроси и да достигна сам до извода, кого да мразя и кой ми е враг. Тогава нямаше САЩ или ЕС - тогава само русия имаше. Иначе не мразя сънародните си, които не мразят русия, аз ги съжалявам и ги подминавам с насмешка.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Препоръчайте ми генератор за ток

Мнение от Е.Димитров » 23 Май 2022, 8:48

Grozdanoff написа:
mr_petroff написа:Понеже живея на място с частна ел. мрежа и проблеми с тока не е да няма , особенно през зимата ,един добър генератор е просто задължителен.Досега бях с някъква китайска Honda 3kW - пълен майтап , умря внезапно след не повече от общо 30 часа работа .Трябва ми здрав , надежден , инверторен , компактен и тих генератор . 2,5 - 3 кw . Автоматичен старт , защити и дистанционно са предимство.Най вече ме интересува къде има магазин с голям избор на добри цени и като марка освен Honda какво да гледам.Като се поразрових малко попаднах на марки ,които нищо не ми говорят , но при сходни характеристики и гаранции са почти двойно по евтини от Honda. За тази Хасковската фирма Vitolux някой има ли мнение?Генератора ще се ползва 5-10 пъти в годината от 1 до 12-15 часа .Ще захранвам няколко осветителни / лед / тела , телевизор , микровълнова ,хладилник и малка кафе машина +зарядни устройства - не повече от 2,3 кw общо .Евентуално мога и да го ползвам и за кемпера ,ама в единични случаи .


Honda правят най-добре генератори, двг за лодки и мотоциклети. Изкарал си кофти късмет с генератора по някакъв начин. Възможно е и да си го претоварвал системно, защо не го дадеш за ремонт? Моят съвет е Honda и както каза BMW_power- задължително запас от мощност. Ако консумацията на ток ще е реални 3kw, то тогава си купи 5kW генератор.

Всъщност, на пазара има едни генератори "Хонда" с 3 контакта.
Това е пълен боклук, защото е менте!
По около 300 лева ги продават, но не стават и за 50 лева.
Много често горят самите електроники, стабилизатора и тн.
Освен това не са с медни намотки. Абе пълно менте, дори и да ви го подарят, не го взимайте.
И аз търся генератор за ...да си имам. Не че ми се налага, ама знаели се в бъдеще.
Бях попаднал на някакъв американски военен генератор за без пара (400 лева) със стартер и трифазен ток, ама докато се ослушам замина.
Има попадения в олх по около 3 kva и със стартер. Държа да има стартер заради бъдещо автоматично интегриране.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 186
Регистриран на: 7.12.2016
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: E39 ALPINA B10

Re: Препоръчайте ми генератор за ток

Мнение от Grozdanoff » 23 Май 2022, 9:02

Е.Димитров написа:
Всъщност, на пазара има едни генератори "Хонда" с 3 контакта.
Това е пълен боклук, защото е менте!
По около 300 лева ги продават, но не стават и за 50 лева.
Много често горят самите електроники, стабилизатора и тн.
Освен това не са с медни намотки. Абе пълно менте, дори и да ви го подарят, не го взимайте.


Това, за което говориш не е истинска honda, а някакъв ментак, нещо което уж е под лиценз предполагам...
Точно за honda/yamaha за първи път в живота си чувам за менте и направо ми е трудно да повярвам...
ekalchev написа:Омразата ми към русия започна в 4 клас, когато зададох въпроса на учителката защо трябва да уча руски задължително. Тогава започнах да си задавам въпроси и да достигна сам до извода, кого да мразя и кой ми е враг. Тогава нямаше САЩ или ЕС - тогава само русия имаше. Иначе не мразя сънародните си, които не мразят русия, аз ги съжалявам и ги подминавам с насмешка.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 98
Регистриран на: 21.09.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E83 M57T2
Мечтае да кара: фърчило

Re: Препоръчайте ми генератор за ток

Мнение от ID A » 23 Май 2022, 9:24

Grozdanoff написа:Ако консумацията на ток ще е реални 3kw, то тогава си купи 5kW генератор.

Глупости на търкалета. Читав генератор трябва да може да работи неограничено време на 100% мощност и до 1 час на 110% на всеки 24 часа.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 186
Регистриран на: 7.12.2016
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: E39 ALPINA B10

Re: Препоръчайте ми генератор за ток

Мнение от Grozdanoff » 23 Май 2022, 9:27

ID A написа:
Grozdanoff написа:Ако консумацията на ток ще е реални 3kw, то тогава си купи 5kW генератор.

Глупости на търкалета. Читав генератор трябва да може да работи неограничено време на 100% мощност и до 1 час на 110% на всеки 24 часа.


:lol: много ме кефи как се напъваш да обясняваш неща, за които си 100% безхаберен. Дежа Вю от темата за Физика, в която ти пренаписа законите на Физика.
Много интересно и какво образование имаш, защото определено не е техническо...
ekalchev написа:Омразата ми към русия започна в 4 клас, когато зададох въпроса на учителката защо трябва да уча руски задължително. Тогава започнах да си задавам въпроси и да достигна сам до извода, кого да мразя и кой ми е враг. Тогава нямаше САЩ или ЕС - тогава само русия имаше. Иначе не мразя сънародните си, които не мразят русия, аз ги съжалявам и ги подминавам с насмешка.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 98
Регистриран на: 21.09.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E83 M57T2
Мечтае да кара: фърчило

Re: Препоръчайте ми генератор за ток

Мнение от ID A » 23 Май 2022, 10:54

Точно с генератори се занимавам .... от 650 W до 240 MW засега.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 186
Регистриран на: 7.12.2016
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: E39 ALPINA B10

Re: Препоръчайте ми генератор за ток

Мнение от Grozdanoff » 23 Май 2022, 11:11

ID A написа:Точно с генератори се занимавам .... от 650 W до 240 MW засега.


Вярвам ти, колега... Сигурен съм, че и другите колеги ти вярват :lol:
Да видим в следващата тема с каква професия ще си :lol: :lol:
ekalchev написа:Омразата ми към русия започна в 4 клас, когато зададох въпроса на учителката защо трябва да уча руски задължително. Тогава започнах да си задавам въпроси и да достигна сам до извода, кого да мразя и кой ми е враг. Тогава нямаше САЩ или ЕС - тогава само русия имаше. Иначе не мразя сънародните си, които не мразят русия, аз ги съжалявам и ги подминавам с насмешка.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 186
Регистриран на: 7.12.2016
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: E39 ALPINA B10

Re: Препоръчайте ми генератор за ток

Мнение от Grozdanoff » 23 Май 2022, 12:09

Сега погледнах цените на генераторите, под 1000лв са кучи марки някакви... Honda 2kw- 1400лв, така че въпросните хонди за 300лв няма как да не са ментак...
На въпроса кой генератор от бюджетните - потърсете коя марка е с по-надежден/отговорен серзиз.

пс: ID A се занимавал с генератори, питаите него :lol:
ID A! Усложи на автора на темата, кажи си сервиза/фирмата от вас да си купи направо...
ekalchev написа:Омразата ми към русия започна в 4 клас, когато зададох въпроса на учителката защо трябва да уча руски задължително. Тогава започнах да си задавам въпроси и да достигна сам до извода, кого да мразя и кой ми е враг. Тогава нямаше САЩ или ЕС - тогава само русия имаше. Иначе не мразя сънародните си, които не мразят русия, аз ги съжалявам и ги подминавам с насмешка.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Препоръчайте ми генератор за ток

Мнение от Е.Димитров » 23 Май 2022, 14:38

Grozdanoff написа:
Е.Димитров написа:
Всъщност, на пазара има едни генератори "Хонда" с 3 контакта.
Това е пълен боклук, защото е менте!
По около 300 лева ги продават, но не стават и за 50 лева.
Много често горят самите електроники, стабилизатора и тн.
Освен това не са с медни намотки. Абе пълно менте, дори и да ви го подарят, не го взимайте.


Това, за което говориш не е истинска honda, а някакъв ментак, нещо което уж е под лиценз предполагам...
Точно за honda/yamaha за първи път в живота си чувам за менте и направо ми е трудно да повярвам...

И аз това викам, Хонда за 300 лева не дават да го погледнеш, но пазара се е наводнил с някакви зловещи ментаци с името "Хонда".

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 186
Регистриран на: 7.12.2016
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: E39 ALPINA B10

Re: Препоръчайте ми генератор за ток

Мнение от Grozdanoff » 23 Май 2022, 15:38

Е.Димитров написа:
Grozdanoff написа:
Е.Димитров написа:
Всъщност, на пазара има едни генератори "Хонда" с 3 контакта.
Това е пълен боклук, защото е менте!
По около 300 лева ги продават, но не стават и за 50 лева.
Много често горят самите електроники, стабилизатора и тн.
Освен това не са с медни намотки. Абе пълно менте, дори и да ви го подарят, не го взимайте.


Това, за което говориш не е истинска honda, а някакъв ментак, нещо което уж е под лиценз предполагам...
Точно за honda/yamaha за първи път в живота си чувам за менте и направо ми е трудно да повярвам...

И аз това викам, Хонда за 300 лева не дават да го погледнеш, но пазара се е наводнил с някакви зловещи ментаци с името "Хонда".


Ебаси, не остана свята техника. Трябва да се подразбира от цената, като се гледа...
ekalchev написа:Омразата ми към русия започна в 4 клас, когато зададох въпроса на учителката защо трябва да уча руски задължително. Тогава започнах да си задавам въпроси и да достигна сам до извода, кого да мразя и кой ми е враг. Тогава нямаше САЩ или ЕС - тогава само русия имаше. Иначе не мразя сънародните си, които не мразят русия, аз ги съжалявам и ги подминавам с насмешка.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 119
Регистриран на: 8.06.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 13' Audi A6 3.0TFSI Stage 1

Re: Препоръчайте ми генератор за ток

Мнение от HDI » 23 Май 2022, 15:59

Аз използвам Briggs Stratton promax 6000 за същата цел - захранване на къщата аварийно, когато няма ток 2-3 пъти в годината. Няма автоматичен старт - сложил съм "Ум шалтер" и си го паля ръчно и превключвам когато имам нужда. Мощността му е малко под 5киловата и е напълно достатъчен дори за готвене, бойлер и тн ако се наложи - работил е по цял ден на жегата без проблем. Малко е тежичък да се ползва като мобилен за тип каравани и тн - към 80кг е но съм много доволен вече 3 години. Китайчетата за по 500лв не ги коментирам - мойте наблюдения са, че не стават, нямат и чиста синусоида доколкото знам ако захранва помпи и тн това е важно. Взех го за за малко под 2000лв, сега гледам са поскъпнали (не е инверторен, но за ползване от време на време едва ли има значение). Хондата е още по-добра и е супер, но цената е нагоре за оригинална такава.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 98
Регистриран на: 21.09.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E83 M57T2
Мечтае да кара: фърчило

Re: Препоръчайте ми генератор за ток

Мнение от ID A » 23 Май 2022, 16:47

И аз съм с такъв, жълт. Има монофазен евроконтакт 32 А, направил съм кабел и на таблото имам мъжки 32 А. Включвам го при необходимост.
Едната фаза преди ум шалтера захранва ф22мм ключ с лампа и сирена. Като съм на генератор, да е ясно кога тока е възстановен.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Препоръчайте ми генератор за ток

Мнение от Jordana » 23 Май 2022, 17:03

Да ти пратя един АВР да не се мъчиш с тия клаксони , автоматиката е измислена за бели хора :lol:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Препоръчайте ми генератор за ток

Мнение от bum_bum » 23 Май 2022, 17:04

Онда, не знам колко KW за 2-300лв домъкна един майстор като ни работеше нещо по къщата там. Изкара цели 10-Тина дни. :mhihi:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 98
Регистриран на: 21.09.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E83 M57T2
Мечтае да кара: фърчило

Re: Препоръчайте ми генератор за ток

Мнение от ID A » 23 Май 2022, 17:23

Jordana написа:Да ти пратя един АВР да не се мъчиш с тия клаксони , автоматиката е измислена за бели хора :lol:

Не ми трябва. Оказа се, че няма проблеми с мрежата. Максимум няма ток веднъж в годината или на две години за по няколко часа, Иначе съм предвидил място за табло с АВР, ако трябва за се монтира агрегат за постоянно.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook