Препоръчайте ми генератор за ток

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 98
Регистриран на: 21.09.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E83 M57T2
Мечтае да кара: фърчило

Re: Препоръчайте ми генератор за ток

Мнение от ID A » 26 Ное 2021, 22:09

@alx. Обикновено има време преди палене, самото палене, после време за стабилизация и т.н. Обикновено минават едни 15-20 сек преди да запали. Ако имаш юпс, може да зададеш да се пали при изтощаване на батериите. Така са някои кули на мобилни оператори. Може да има външен сигнал и да останеш на генератор, примерно докато асансьорите спрат на етаж или определено време след възстановяване на мрежата.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Препоръчайте ми генератор за ток

Мнение от Jordana » 26 Ное 2021, 22:17

Обясняваш му работи дето ги знае Алха , все пак има два военни дизелгенератора които палят на четвърт оборот . А и той няма UPS , солара му е без акумулатор .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 229
Регистриран на: 4.12.2005
Кара: FIAT DUKATO HYMER и друга скрап
Мечтае да кара: BMW 2002 tii

Re: Препоръчайте ми генератор за ток

Мнение от mr_petroff » 27 Ное 2021, 7:49

Взех си Прамак 3000i ,Хонда-та я нямаше в наличност и по моите критерии избора се оказа лесен . Пък и някой лев спестих :D .Първи впечатления - лек и компактен , доста тих при инверторен режим , при ''турбо'' малко по шумен .Личи си ,че е направен качествено и с мисъл за лесна работа и обслужване.Пали много лесно /засега/.Единствено не ми харесва , че 5 пъти ме предупредиха ,че бензина трябва да е пресен и да не остава в карбуратора след работа ,за да нямам ядове . Което малко усложнява ползването му като стенд бай уред .Значи точно когато ми потрябва трябва да наливам ''пресен'' бензин :roll: Старата китайка си седеше готова с пълен резервоар по половин година и си бачкаше без проблем/до внезапната си смърт :mhihi: /. Днес ще го пробвам под товар в къщата и на кемпера , ще докладвам по късно :yes:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: Препоръчайте ми генератор за ток

Мнение от slatanic » 27 Ное 2021, 10:01

Проблема с бензина не е в машината,а в бензина.Става на желе след определно време.Какво точно време един Господ знае.
Лошото е че като се желира вътре и карбуратора се сменя обикновено с нов.
Та затова си предупреждават хората.
Най-добрият начин за ползването на такава техника е когато приключиш работа и знаеш,че няма да се ползва дълги периоди от време да източиш бензина колкото може и да го оставиш да работи докато изгасне сам.
Така си сигурен,че грижи няма да имаш.
Това от опит с амнайсе агрегата,водни помпи,къртачи,кербовки и всякаква друга техника дето ми се подвизава в склада на фирмата и се разправям с нея като даде фира.
Успех с техниката и да споделиш разход като поизгориш 4-5 резервоара.
Първият път маслото го смени на малко часове.
Да ти е мирна главата,че си е обрало всичката гняс от вътре която евентуално е останала при асемблирането на двигателя.
Аз процедирам с пълнене на резервоара догоре и оставяне да си го изгори самичко на празен ход без товар.
После ново масло.И от там насетне да се оправят колегите по обектите,ако въобще се сетят да го правят или направо го чакат да умре някога и да ми се обадят да се чуя със сервиза на конкретната машина. :ok:
Абе идиоти бол... :dummy: :ok:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 229
Регистриран на: 4.12.2005
Кара: FIAT DUKATO HYMER и друга скрап
Мечтае да кара: BMW 2002 tii

Re: Препоръчайте ми генератор за ток

Мнение от mr_petroff » 27 Ное 2021, 18:49

Днес направих тест - къщата се захранва без проблем , ТВ , осветление , хладилник ,за кафе машината и микровълновата минавам на неинверторен режим и всичко е ок .Осветлението не примигва,стабилна синусоида , засега съм доволен. Сипах 1 л. бензин и работи 1 час и 25 мин. - долу горе колкото по каталожни данни.Закачих го и на кемпера и климатика си работи както трябва - то само той е на 220 V там.Сега мога и на ски да си ходя с него - двойно подсигурен и от газовото парно и от климатика.Май ще върши работа...
На маслото му дават 20 часа работа до първа смяна , ще се спазва естествено . Ама за после не видях указание , може би на година...

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1751
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Препоръчайте ми генератор за ток

Мнение от BMW_POWER » 27 Ное 2021, 19:14

Честито първо :bchug: Тук препоръчват първата смяна да е след пет часа работа. За карбуратора е вярно. Щом свършиш работа, спри бензина и го остави да угасне сам. Това при условие, че няма да го палиш утре де.
Слагай пълна синтетика и го сменяй на макс 75% от предписаното от производителите. Има ли предпазител за ниско ниво на маслото?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: Препоръчайте ми генератор за ток

Мнение от slatanic » 27 Ное 2021, 19:56

Тия май всичките имат.Няма ли масло ич не пали.
Не го чакай 20 часа.Слагай му някой литър бензин и го остави да тропа един ден на празен ход някъде дето няма да ти надува главата.
И сменяй маслото с читаво.
От там на сетне може и на година.
Ти няма да го ползваш толкова активно,че да налага по честа смяна.
Аз на моите ги сменям на година,че тогава се сещат идиотите да ми кажат,че от как съм им го дал не са го сменяли,а е работил не се знае колко часа.
Та за домашно ползване.Корави гадинки са.

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1751
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Препоръчайте ми генератор за ток

Мнение от BMW_POWER » 27 Ное 2021, 21:28

slatanic написа:Тия май всичките имат.Няма ли масло ич не пали.


Имам впредвид, ако нивото падне, да угаси сам. Аз преди две-три години бях 52-54 часа без ток. Вече не помня точно. Ако е тропал без прекъсване над 20-30 часа, може да има промени в нивото и просто да угаси сам при проблем. You never know - както казва Стинката :dunno:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 229
Регистриран на: 4.12.2005
Кара: FIAT DUKATO HYMER и друга скрап
Мечтае да кара: BMW 2002 tii

Re: Препоръчайте ми генератор за ток

Мнение от mr_petroff » 27 Ное 2021, 22:37

Има защита от ниско ниво на маслото , пише че ще угасне и има индикатор . Оригиналното масло е 10w40 Pramac полусинтетика , ама пише , че може и с 5W30 . Както казва slatanic ,че са дуракоустойчиви , при моето ползване трябва да няма никакви ядове ...
Бах ма.а му , 50 часа без ток ... тука за това ще падне правителството :mhihi: В моя случай шефа на частната мрежа ще се крие поне месец :mhihi: ...

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1751
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Препоръчайте ми генератор за ток

Мнение от BMW_POWER » 27 Ное 2021, 23:48

mr_petroff написа:Има защита от ниско ниво на маслото , пише че ще угасне и има индикатор . Оригиналното масло е 10w40 Pramac полусинтетика , ама пише , че може и с 5W30 . Както казва slatanic ,че са дуракоустойчиви , при моето ползване трябва да няма никакви ядове ...
Бах ма.а му , 50 часа без ток ... тука за това ще падне правителството :mhihi: В моя случай шефа на частната мрежа ще се крие поне месец :mhihi: ...


Карай на пълна синтетика и виж, дали има масло специално за такива машинки. От него не се икономисва.

Мина торнадо и няколко подстанции станаха на сол. Затова и имам огромно уважение към момчетата от Хидрото. Може да са всякакви, но когато се наложи екстренно бачкат като луди.

Изображение

Това стана 2018г. После имахме един пожар в подстанция, но го оправиха бързо. Хубаво, че беше пролетта и оживяхме. Тримата в един креват и много одеала :mhihi: циганска работа, ама топло. У дома падна до 12С

Имам нова инсталация с допълнително табло, изкарал съм кабел отвън за включване към генератор. Него ще го взема другата седмица. Този, дето го бях харесал поскъпна с $250 :shock: Фактически е същият модел като двигател и мощност, но не работи с пропан. Разликата идва сериозна

https://www.canadiantire.ca/en/pdp/cham ... p.html#srp

$750+13% такси. Отделно имам оферта за отстъпка от още $20. Парите ги имам на точки и ще ми излезе стотинки. В понеделник е Cyber Monday и първо ще купя две гуми за колата, че една от зимните се е изкривила и издава кофти звуци. А и оттам ще вкарам още малко точки.

Този, дето го гледах беше $999, за няма и месец стигна $1150. 4% инфлация, ако вярваш на статистиката ...

https://www.canadiantire.ca/en/pdp/cham ... p.html#srp

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 229
Регистриран на: 4.12.2005
Кара: FIAT DUKATO HYMER и друга скрап
Мечтае да кара: BMW 2002 tii

Re: Препоръчайте ми генератор за ток

Мнение от mr_petroff » 28 Ное 2021, 7:50

Не е истина просто, и в Канада е по евтино от БГ... Иначе по данни твоят е сериозен, марката ми е непозната... Обаче си е голям, един вид почти стационарен. Интересно какъв разход дава.

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1751
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Препоръчайте ми генератор за ток

Мнение от BMW_POWER » 28 Ное 2021, 8:34

Към цените трябва да добавиш 13% такси. На горният модел дават работа девет часа с 22л бензин при 50% натоварване. Аз захранвам два етажа. Т.е. бейсмента и първия етаж. Бушоните на малкото табло не стигнаха за втория, но не ми и трябва. В мазето захранвам фърнис (отопленнието) приблизително 600W, пералня и сушилня, плюс малък фризер. На първият етаж ми е практически всичко. Печката и бойлерът са ми на газ. 6500W са ми предостатъчни и няма да смятам, ако трябва да пусна повече консуматори. В някакво бъдеще ще взема и един малък от сорта на

https://www.canadiantire.ca/en/pdp/cham ... p.html#srp

Това ще е и като аварийно временно спасение. Нали съм "препар" :mhihi: :mhihi: :mhihi: Даже си мисля, че трябва да вкарам още малко бензин в мазето.

Относно мощността съм се съветвал с професионален електротехник. Той и ми монтира таблото и изведе кабела отвън, където е планирано да седи генератора. Предлагат и стационарни, които работят на газ и са вързани към газоподаването, но там цифрите за вече петцифрени. Ако е извън града и е нещо по-така да, ама все се надявам тук да успея да устискам в някаква нормална ситуация.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Препоръчайте ми генератор за ток

Мнение от Jordana » 28 Ное 2021, 10:02

Препър ? Най много да те изнасилят другите "препъри" заради тоя агрегат и газолинито в бейсмента . Естествено ако не си инвестирал в огнева мощ вместо генератори и каяци :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1751
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Препоръчайте ми генератор за ток

Мнение от BMW_POWER » 28 Ное 2021, 15:49

Jordana написа:Препър ? Най много да те изнасилят другите "препъри" заради тоя агрегат и газолинито в бейсмента . Естествено ако не си инвестирал в огнева мощ вместо генератори и каяци :mhihi:


Сори! Забравих, че преди да направя каквото и да е, първо трябва да те попитам тебе. :OT:

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1751
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Препоръчайте ми генератор за ток

Мнение от BMW_POWER » 30 Ное 2021, 4:45

https://www.canadiantire.ca/en/pdp/cham ... p.html#srp

Направо го купих. Ако не пускам пералня и сушилня, това ми върши работа и през зимата при фърнис и осветление. Рутера, камерите и РС-тата не са толкова много. На практика пак съм в рамките на 75-80% при всичко включено. По-лек, по-икономичен. Този уикенд ще го пробвам. Казал съм на жичкаджията, дето ми прави инсталацията, че без него няма да пипам :mhihi: :mhihi: :mhihi:

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: slavi7575

Последни теми
Facebook