Препоръчайте ми генератор за ток

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Препоръчайте ми генератор за ток

Мнение от ildivvy » 30 Ное 2021, 8:21

Какво означава 'фърнис'?
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес! Вече съм фен съм на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Препоръчайте ми генератор за ток

Мнение от Jordana » 30 Ное 2021, 8:31

Фърнис е мястото където коледната мисирка добива своята окончателна форма на коледна мисирка :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 98
Регистриран на: 21.09.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E83 M57T2
Мечтае да кара: фърчило

Re: Препоръчайте ми генератор за ток

Мнение от ID A » 30 Ное 2021, 9:35

Ти мисирки в котела ли готвиш? Що не пробваш над открит огън, със сигурност ще станат по-добре.

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1745
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Препоръчайте ми генератор за ток

Мнение от BMW_POWER » 01 Дек 2021, 5:06

ildivvy написа:Какво означава 'фърнис'?


Това ми е "газовото котле", което грее къщата. Но не топли вода, а въздух.

Понеже комшията говори за дизели, как ще запаля генератор на нафта при -25С, -35С???

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Препоръчайте ми генератор за ток

Мнение от hell's angel » 01 Дек 2021, 14:15

Наще, мааалко по - на север от теб, изобщо не се гасят :mrgreen: Като се замисля, с повечето дизели там е така - седят си и си потропват тихичко цяла зима. Стрелките падат и доста по-надолу, та и с бензина не е като да няма проблеми :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Ubi dubium, ibi libertas

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 98
Регистриран на: 21.09.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E83 M57T2
Мечтае да кара: фърчило

Re: Препоръчайте ми генератор за ток

Мнение от ID A » 01 Дек 2021, 14:26

BMW_POWER написа:Понеже комшията говори за дизели, как ще запаля генератор на нафта при -25С, -35С???


Монтира се електрически подгревател захранван от мрежата и антифриза се прекарва през него. Настройва се на температура около 50 градуса и когато токът спре, двигателят пали от раз, без значение от околната температура.

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1745
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Препоръчайте ми генератор за ток

Мнение от BMW_POWER » 01 Дек 2021, 14:28

hell's angel написа:... мааалко по - на север от теб...


Пак си взел картата с умаления мащаб. Един сантиметър нагоре е един час път със самолета. FYI :mhihi:

Дизели тук имат всички големи блокове и обществени сгради. Малкият мога да го местя. Големият си тежи, отделно има допълнително и 20-тина литра бензин в него.

ID A написа:
BMW_POWER написа:Понеже комшията говори за дизели, как ще запаля генератор на нафта при -25С, -35С???


Монтира се електрически подгревател захранван от мрежата и антифриза се прекарва през него. Настройва се на температура около 50 градуса и когато токът спре, двигателят пали от раз, без значение от околната температура.


Това е така, ама аз чак в такива филми няма да се вкарвам. Седи заключен в бараката и спре ли тока, паля и включвам кабела.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Препоръчайте ми генератор за ток

Мнение от hell's angel » 01 Дек 2021, 14:48

BMW_POWER написа: един час път със самолета. FYI :mhihi:


И самолети няма, само от време на време - вертолет :mhihi:
Ubi dubium, ibi libertas

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1745
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Препоръчайте ми генератор за ток

Мнение от BMW_POWER » 04 Дек 2021, 19:01

hell's angel написа:
BMW_POWER написа: един час път със самолета. FYI :mhihi:


И самолети няма, само от време на време - вертолет :mhihi:


О, Тигре, пак си се развихрил :mhihi: :mhihi: :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Препоръчайте ми генератор за ток

Мнение от steeN » 06 Дек 2021, 20:59

До -25C пада ли реално в мазето или то не е истинско мазе, а приземен?
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Препоръчайте ми генератор за ток

Мнение от Jordana » 06 Дек 2021, 21:50

На -25 ще запали с клизма и ензиновия и дизеловия генератор . Дизелите са със стартер така че не виждам проблем в тая работа . Държиш акумулатора на топло в къщи и като угасне го слагаш на генератора и си ти .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1745
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Препоръчайте ми генератор за ток

Мнение от BMW_POWER » 06 Дек 2021, 22:18

steeN написа:До -25C пада ли реално в мазето или то не е истинско мазе, а приземен?


Моят ще седи навън в бараката. Няма стартер, само теглиш въжето. Там ми седи и сноублоуъра. До сега винаги е палил от раз. Само го изтеглям и включвам кабела. Мазето ми реално е 1/3 стая и 2/3 склад.

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1745
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Препоръчайте ми генератор за ток

Мнение от BMW_POWER » 22 Май 2022, 1:24

BMW_POWER написа:https://www.canadiantire.ca/en/pdp/champion-3550w-4450w-portable-generator-camouflage-0550368p.html#srp

Направо го купих. Ако не пускам пералня и сушилня, това ми върши работа и през зимата при фърнис и осветление. Рутера, камерите и РС-тата не са толкова много. На практика пак съм в рамките на 75-80% при всичко включено. По-лек, по-икономичен. Този уикенд ще го пробвам. Казал съм на жичкаджията, дето ми прави инсталацията, че без него няма да пипам :mhihi: :mhihi: :mhihi:


Така се случи, че горният генератор го пробвах неочаквано. Днес след обяд мина торнадо и вече три часа сме на генератор. Имам нет, телевизия, осветление, хладилниците бачкат, друго не ми трябва. Ето малко снимки и видеа:

https://www.facebook.com/photo/?fbid=10 ... 9578707133

https://www.facebook.com/thejameslook/v ... 9095928706

https://www.facebook.com/photo/?fbid=13 ... 5698024682

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1241
Регистриран на: 17.07.2005
Местоположение: София, Божурище
Пол: Мъж
Кара: Alfa 159 JTD :(
Мечтае да кара: настрани

Re: Препоръчайте ми генератор за ток

Мнение от maxpower » 22 Май 2022, 13:47

Аз имам малка Хонда конвенционална 2,2кв номинална мощност. С кондензатор е, без регулатор на напрежението. От олх я купих. Тамън се бях навил да си купя китаец и излезе моята в Елин Пелин на много добра цена. Слагам и' стабилизатор на гориво на Мотул. Сипвам и в мотора за зимата. Веднъж годишно му сменям горивото с прясно, старото го изгарям в мотора. Не съм имал проблеми, даже бих казал, че мотора пали и работи по добре от както ползвам стабилизатор на горивото.
Като съвет мога да кажа, че с иридиева свещ пали по лесно.
https://www.driftshop.com/media/catalog ... 61e603.jpg
A sleeper (car) - is a car that has high performance and an unassuming exterior.

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1745
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Препоръчайте ми генератор за ток

Мнение от BMW_POWER » 22 Май 2022, 23:41

Заслужава си всеки цент. Разходът ми идва около 1л/час. Вече 26 часа съм на генератор. Малко е шумен, но не ми пука. Успя да захрани и машината за хляб и кафе машината. Можете да проверите в нета. 170 000 абонати на енергото нямат ток 27 часа след торнадото. Няма ток, няма нет, телефоните работят с прекъсвания.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: slavi7575

Последни теми
Facebook