Препоръчайте ми генератор за ток

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1755
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Препоръчайте ми генератор за ток

Мнение от BMW_POWER » 23 Май 2022, 21:36

Малко личен опит. Вече съм 48 часа без ток о 100% на генератор. Работи с едно зареждане близо 17 часа. След 48 часа му смених маслото. Препоръчват максимум 100, но е често нов и ще го правя на макс 80 часа. Сипвам пълна синтетика на Мобил 1. За 48 часа маслото излезе доста тъмно.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 190
Регистриран на: 7.12.2016
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: E39 ALPINA B10

Re: Препоръчайте ми генератор за ток

Мнение от Grozdanoff » 23 Май 2022, 22:00

BMW_POWER написа:Малко личен опит. Вече съм 48 часа без ток о 100% на генератор. Работи с едно зареждане близо 17 часа. След 48 часа му смених маслото. Препоръчват максимум 100, но е често нов и ще го правя на макс 80 часа. Сипвам пълна синтетика на Мобил 1. За 48 часа маслото излезе доста тъмно.


Няма как да не е тъмно, на колата след 1000км ако го изкараш също е такова. Сипвай точно каквото е по спецификация и мисля, че на 80ч е отлично да се сменя.
Те генераторчетата сдават багажа(двг) предимно от претоварване, ако го виждаш, че работи натоварено- вибрации и по-ниско обороти, изкл. му 500w за да работи нормално. Трябва да изкара доста.
ekalchev написа:Омразата ми към русия започна в 4 клас, когато зададох въпроса на учителката защо трябва да уча руски задължително. Тогава започнах да си задавам въпроси и да достигна сам до извода, кого да мразя и кой ми е враг. Тогава нямаше САЩ или ЕС - тогава само русия имаше. Иначе не мразя сънародните си, които не мразят русия, аз ги съжалявам и ги подминавам с насмешка.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Препоръчайте ми генератор за ток

Мнение от Е.Димитров » 25 Май 2022, 10:55

BMW_POWER написа:Малко личен опит. Вече съм 48 часа без ток о 100% на генератор. Работи с едно зареждане близо 17 часа. След 48 часа му смених маслото. Препоръчват максимум 100, но е често нов и ще го правя на макс 80 часа. Сипвам пълна синтетика на Мобил 1. За 48 часа маслото излезе доста тъмно.

А защо (ако не си) изкомбинираш на едно с генератора и един инвертор на акумулатори.
Тоест генератора докато прави ток за къщата, зарежда и акумулаторите а акумулаторите свързани с добър инвертор , след спиране на генератора продължават да подават ток.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 229
Регистриран на: 4.12.2005
Кара: FIAT DUKATO HYMER и друга скрап
Мечтае да кара: BMW 2002 tii

Re: Препоръчайте ми генератор за ток

Мнение от mr_petroff » 25 Май 2022, 17:30

Защото е доста скъпо, предполагам :D

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1755
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Препоръчайте ми генератор за ток

Мнение от BMW_POWER » 26 Май 2022, 2:39

След 95 часа на генератор мога с чиста съвест да се считам за врял и кипял ветеран :lol: Акумулатори и инвертор. Хм. Какви акумулатори и колко мощен инвертор ще ми трябват за къщата? Не говоря, че тези акумулатори също искат поддържка и имат някакъв живот. А и миришат ...

Та цифрите накратко. Изхарчих кръгло 100л бензин. Със 17л резервоар изкара 16 часа и угасна. Единственият уред, който не работеше нормално е микровълновата. Правихме хляб в машината (800W) и стана. Имаме една инвертнорна джажа, дето прави картофки (1600W), станаха и те. Машината за еспресо го товари, но работи нормално. Машината за другото кафе (местната негърска пот) го прави, но не го топли достатъчно. Телевизори и всякаква друга техника работеха без проблеми. Смених маслото и си мисля, дали да не го сменя пак. Не ми се иска да се гъзурча зимата (не дай си Боже) при -30С...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Препоръчайте ми генератор за ток

Мнение от Е.Димитров » 26 Май 2022, 8:31

Трябва ти инвертор с чиста синусоида около за 3-4kva
Тук са около илядарка и отгоре.
Акумулатори AGM около 500-600 лева и общо за около 2к имаш доста мощна система за поддържане на ток в къща.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 98
Регистриран на: 21.09.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E83 M57T2
Мечтае да кара: фърчило

Re: Препоръчайте ми генератор за ток

Мнение от ID A » 26 Май 2022, 10:05

И без солар или мрежа, колко ще издържи това? Няма и 12 часа да може. За 2000 даже читав ивертор едва ли ще намериш. А пък да смучеш по 3 kW няма и час да издържат батериите.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 229
Регистриран на: 4.12.2005
Кара: FIAT DUKATO HYMER и друга скрап
Мечтае да кара: BMW 2002 tii

Re: Препоръчайте ми генератор за ток

Мнение от mr_petroff » 26 Май 2022, 21:20

1300 лв. за киловат е минимума. Проверено...

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1755
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Препоръчайте ми генератор за ток

Мнение от BMW_POWER » 27 Май 2022, 3:04

Днес говориха по радиото, че ще препоръчат на всички малки магазини и бензиностанции да се снабдят с генератори. Не знам как ще регулират със застрахователите съхранението на горивото. Казаха, че в града са паднали над 200 стълба, които държат кабелите. Днес след обяд все още имаше над 40 000 абонати без ток.

Предупреден, означава въоръжен. Солари, батерии, тия неща за живеещите в пустинята.

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1755
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Препоръчайте ми генератор за ток

Мнение от BMW_POWER » 31 Май 2022, 1:58

Малък ъпдейт. Тази сутрин (8 1/2 дни след торнадото) енерго нямаха все още около 9000 абонати. Какво каза по-горе колегата, лек ветрец :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Понеже женицата не може да влачи нашия, аз леко го тунинговах. Две колела от барбекю и две от мазазина, няколко винтчета от спирачки на колело и вече съм готов. Показах и, как да го влачи, пали и включва. Оригинално си е на шейната.

viber_image_2022-05-30_19-36-51-331.jpg


viber_image_2022-05-30_19-37-00-146.jpg


Дори идва идеално нивелирано за мястото, където работи :ok:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 675
Регистриран на: 25.07.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F15

Re: Препоръчайте ми генератор за ток

Мнение от theraven_nz » 31 Май 2022, 8:29

ТНТМ :) Има ли контра, че да не тръгне да се разхожда докато бръмчи?
---

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1755
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Препоръчайте ми генератор за ток

Мнение от BMW_POWER » 31 Май 2022, 13:09

theraven_nz написа:ТНТМ :) Има ли контра, че да не тръгне да се разхожда докато бръмчи?


1/2 oт хората тук без гугъл няма да те разберат :mhihi: :mhihi: :mhihi:

Имам една дъсчица, която влиза между малките колела и повдига съвсем леко тази страна. Карбураторът е от другата страна и така горивото има допълнителен наклон натам.

Пак за разходът на гориво. Вчера говорих с едно приятелче, босненец. Него го е помляло, включително и голям клон е изкривил покрива на колата му. Та той е купил по-голям генератор, защото други просто е нямало. Каза, че консумацията му е 50л/24 часа. При мен е 25л/24 часа, при условие, че бях пуснал и кабел на комшията. Накратко, съобразявайте се и с разхода и за колко време ще имате гориво. Зимата в планински район, затрупани пътища и т.н. би била интересна ситуация за няколко дни. Това вече е играно преди доста години от един познат в района на Ярема. Къщата му има само малка камина, която не може да стопли всичко...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Препоръчайте ми генератор за ток

Мнение от Е.Димитров » 31 Май 2022, 14:35

Тоя генератор колко киловата е?

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1755
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Препоръчайте ми генератор за ток

Мнение от BMW_POWER » 31 Май 2022, 15:19

Е.Димитров написа:Тоя генератор колко киловата е?


Моят го има на втора страница в темата.

Champion 3550W / 4450W Portable Generator with camouflage finish is powered by 224cc Champion single cylinder, 4-stroke manual start OHV engine with low-oil shutoff

Power output: 3550W running / 4450W starting, providing 10 running hours at 50% load and a quiet (68 dBA) noise level

Provides you with (1) 120-volt duplex, (1) 120-volt L5-30R twist lock and (1) TT-30R RV-ready outlet on the panel

Features a 4-gallon (15.1 L) fuel tank, push-button circuit breakers and voltmeter

Предишна

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook