Останахме без премигване на светофарите

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Останахме без премигване на светофарите

Мнение от steeN » 19 Ное 2021, 22:17

Аз като ви пиша, че неправилно ги ползвате светофатите вие ми се сърдите. Като видиш жълто се спира само ако не си общо взето под светофара или кръстовището е блокирано... но ако е блокирано, защо не си намалил? Ако си с 50 км/ч ти трябват 3-4 дължини без да скачаш на спирачките. Ма вие не карате с 50 преди кръстовището и от там идва проблема :lol:
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 234
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: Останахме без премигване на светофарите

Мнение от drifty » 19 Ное 2021, 22:30

3-4 дължини са 15-20 метра, + времето за реакция - на това плавно спиране ли му викаш? Явно имаме различни представи за този термин.
Изображение

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3908
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Останахме без премигване на светофарите

Мнение от Kroki » 22 Ное 2021, 14:36

Остави го, не можеш да му обясниш и това е. Той си знае неговото.
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Останахме без премигване на светофарите

Мнение от alx » 22 Ное 2021, 16:40

сигналите на светофара не са отворени за интерпретация - жълто - спираш. зелено - тръгваш. светофарите са сметнати така, че ако караш със ограничението преди светофара като ти светне жълтото имаш достатъчно време да спреш без да се напъваш.

проблема както каза стийн-а е че не карате в ограничението преди светофара и затова жълтото ви изненадва и от там почват интерпретациите- дали да наказваш абс-а или да се шмугнеш и да си на червено някъде в кръстовището.

мислете го така - като карате ако има момент в които си помисляте "мога или не мога?" - не карате добре... на писта е обратното- ако има момент в които не си мислите "мога или не мога?"- не ви бива :ok:
алекс
трабант 601с
разни други возила

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Останахме без премигване на светофарите

Мнение от Jordana » 22 Ное 2021, 16:48

Не забравяй че има и други коли пред теб зад теб и т.н . Не можеш да даваш газ и да спираш когато ти кефне щото те засича червеното .
Те точно затова се бутурясват повечето като няма мигане . Никъде не пише че трябва да караш с 20 ако свети зелено . Това са интерпретации а не другото .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 98
Регистриран на: 21.09.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E83 M57T2
Мечтае да кара: фърчило

Re: Останахме без премигване на светофарите

Мнение от ID A » 22 Ное 2021, 17:58

alx написа:...светофарите са сметнати така, че ако караш със ограничението преди светофара като ти светне жълтото имаш достатъчно време да спреш без да се напъваш.


Човек, ама много не си прав. Първо масово жълтото е по подразбиране, като интервал на база някакви нормативи. Тези, които настройват в повечето случай са някакви среднисти, ти очакваш да изчисляват според кръстовище. Масово, ама масово има кръстовища със зелен сигнал за пешеходци, където за да хванеш зеленото трябва да подприпкваш. На такива обикновено има и остров по средата и много често възрастни хора ползват по два зелени цикъла, за да стигнат от единия до другия край. Вече за коли, има светофари със зелен сигнал под 10 секунди. Започват оплаквания и техниците ги засилват да пооправят времената. И още нещо, според практиката на БГ съд, ако има таймер и минеш на жълто/червено, значи си минал на червено, тъй като таймерът ти дава възможност да прецениш. Тука няма "пред мен се смени". На 1 секунда оставащо време, трябва да си спрял.
От тази гледна точка, за мен мигането е една идея по-добро, за разлика от секундите, но и двете стават.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Останахме без премигване на светофарите

Мнение от steeN » 22 Ное 2021, 18:08

Това за сефте го чувам и не ми звучи изобщо вярно.

На червено си минал според закона, ако си още вътре в кръстовището и светне червено независимо дали си навлязал на зелено или жълто.
Именно с този втори вариант злоупотребват преценячите :lol:

Ако вече си навлязал на червено... ясно каква е ситуацията :lol:

п.с. а ако това е вярно за съда, ето една от безбройните идиощини, които пораждат такива "рационализации" :mhihi:
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Останахме без премигване на светофарите

Мнение от Jordana » 22 Ное 2021, 18:37

Жълтото е точно 1 секунда . Ако съм на 5 метра от кръстовището трябва да набия кучките от 50 и да спра за 6 метра ? Щото светнало жълто да ми се натресе отзад някой пенсионер с опел кадет със 20 диоптъра цайс :kuku:
Последна промяна Jordana на 22 Ное 2021, 19:08, променена общо 1 път
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 234
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: Останахме без премигване на светофарите

Мнение от drifty » 22 Ное 2021, 19:05

Онзи ден ми се случи същото в Габрово, почти навлизах в кръстовището и светна жълтото. И не бях с превишена скорост.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Останахме без премигване на светофарите

Мнение от madafaka_donkele » 22 Ное 2021, 19:14

alx написа:сигналите на светофара не са отворени за интерпретация - жълто - спираш. зелено - тръгваш. светофарите са сметнати така, че ако караш със ограничението преди светофара като ти светне жълтото имаш достатъчно време да спреш без да се напъваш.

проблема както каза стийн-а е че не карате в ограничението преди светофара и затова жълтото ви изненадва и от там почват интерпретациите- дали да наказваш абс-а или да се шмугнеш и да си на червено някъде в кръстовището.

мислете го така - като карате ако има момент в които си помисляте "мога или не мога?" - не карате добре... на писта е обратното- ако има момент в които не си мислите "мога или не мога?"- не ви бива :ok:


То точно там е проблема, че масово се бърка писта и път. В града всеки си мисли, че е обигран пилот, като Митко Илиев например, има реакциите на формула 1 пилот, 15-20 и нагоре годишната барака е напълно изправна и в абсолютно заводски норми за спирачки и окачване и общо взето той е по-по-най шофьора. Парадокса е, че същите тези хора, на които им пречат светофарите, излязат ли извън пределите на родината изведнъж стават по-ниски от тревата и по-тихи от водата :mhihi: И скорости се спазват и на жълто се спира и т.н. щото се знае, че при Ханс тея измислените оправдания не минават и секирата е дебела :mhihi: Та не, че не може, ама що да не си помрънкаме :mhihi:
Друго да питам, че ми станА интересно - една камара народ с моднати/ъпгрейднати спирачки, как така не можете да спрете бързо и на късо разстояние от 30-50км/ч.? :shock:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 234
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: Останахме без премигване на светофарите

Мнение от drifty » 22 Ное 2021, 19:17

Можем, ама рискуваме някой да спре в нас след това.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 98
Регистриран на: 21.09.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E83 M57T2
Мечтае да кара: фърчило

Re: Останахме без премигване на светофарите

Мнение от ID A » 22 Ное 2021, 19:35

steeN написа:Това за сефте го чувам и не ми звучи изобщо вярно.

На червено си минал според закона, ако си още вътре в кръстовището и светне червено независимо дали си навлязал на зелено или жълто.
Именно с този втори вариант злоупотребват преценячите :lol:

Ако вече си навлязал на червено... ясно каква е ситуацията :lol:

п.с. а ако това е вярно за съда, ето една от безбройните идиощини, които пораждат такива "рационализации" :mhihi:

Всъщност е доста логично. През кръстовище се минава само на зелен сигнал. Виждаш таймера над светофара, при 1 секунда нямаш шанс да преминеш през кръстовището. Ако сложат камери за червен сигнал, кога мислиш, че ще снимат? Щом си в кръстовище на червено, си нарушител.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 659
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: Останахме без премигване на светофарите

Мнение от Exclusive89 » 22 Ное 2021, 21:15

Jordana написа:Жълтото е точно 1 секунда..

Ибаси жълтото, чуек. Аз под 3 секунди не си спомням да съм виждал. В България знам, че е по-малко от 3 сек. но чак 1 сек. :dunno:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2483
Регистриран на: 26.02.2010
Пол: Мъж

Re: Останахме без премигване на светофарите

Мнение от vladobate » 22 Ное 2021, 21:38

Само на една страница поне двама които не знаят правилника. Навлязъл ли си на зелено никакво значение няма на какво излизаш от кръстовището , не си правете свободни съчинения. Описано е по най-бързия начин да се изнесеш от кръстовището когато те е застигнал вътре червения ескадрон. И да , няма как да спреш безопасно ако те " хване в крачка " , щото и да спреш на пешеходната пътека което си е вътре отвсякъде си нарушил правилата . В Щатите го има същото и чоляк щофер го е доказал , че жълтото е много кратко при което променят времето и удължават преходния сигнал. Това е решението . А иначе съм с две ръце за мигащо зелено поне в тоя вариант на супер кратко жълто.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2483
Регистриран на: 26.02.2010
Пол: Мъж

Re: Останахме без премигване на светофарите

Мнение от vladobate » 22 Ное 2021, 21:40

Exclusive89 написа:
Jordana написа:Жълтото е точно 1 секунда..

Ибаси жълтото, чуек. Аз под 3 секунди не си спомням да съм виждал. В България знам, че е по-малко от 3 сек. но чак 1 сек. :dunno:

Невероятно но факт и аз съм го преживявал , но не си спомням къде точно.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook