Останахме без премигване на светофарите

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4216
Регистриран на: 21.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: си Е65-цата.

Re: Останахме без премигване на светофарите

Мнение от ///M Power » 23 Ное 2021, 18:51

drifty написа:Имам усещането, че половината карате в някакъв измислен идеален свят, честно.

Без да се напъваш много е лесно да се досетиш за поне няколко ситуации, в които можеш да останеш в кръстовището, щото нещо извънредно се е случило, което не можеш да предвидиш. Като например да ти угасне колата малко след като си потеглил, щото така е решила, или пък пред теб движещите се да се ударят, щото някой от тях не гледа, когато има повече от една лента в посока, или пък някой да реши да мине на червено докато минаваш през кръстовището и да те принуди да спреш и куп други ситуации, които могат да те оставят в кръстовище на червено, въпреки, че си навлязал при разрешаващ сигнал. На мен лично едно от горните ми се е случвало и трябваше аварийно да спра в кръстовището, но беше в началото на зеления сигнал и продължих на зелено, но колко му е да ти се случи малко преди да светне червено и да останеш вътре.

Тук сте само някакви Нострадамуси, които знаете какво ще се случи и кога ще светне жълто преди да навлезете в кръстовище.


Не че нещо, ама ако се случи нещо от описаните от теб неща, 100% съм сигурен, че катаджията няма да те глоби.
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."
- Mario Andretti

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2483
Регистриран на: 26.02.2010
Пол: Мъж

Re: Останахме без премигване на светофарите

Мнение от vladobate » 23 Ное 2021, 18:55

///M Power написа:
vladobate написа:Цитирайки един член от закона не може да правите генерални заключения. Преценил си според обстановката и си навлязъл на разрешаващ сигнал , но се променя ситуацията кво правите баби Ванги...


То затова сме на тоя хал, всеки преценява. Ами нищо друго, освен да се опиташ да се измъкнеш без проблеми. Но това не те прави по-малко виновен.

Колега , говориш празни приказки . Закона не гарантира еднозначно възприемане от засегнатите нито пък гаранция за реално случващото се . Той определя някакви рамки и не може да обхване всички ситуации , нормално е да има субективно тълкуване. А това да не влизаш в кръстовището на зелен сигнал е пълна глупост изречено ей така без конкретизиране за определени ситуации когато наистина е оправдано. Отделиха левия завой от насрещното движение и стана самостоятелен , но преди как точно се случва според теб НЕнавлизане в кръстовището като е пределно ясно как ще те завари червеното вътре. Ай мислете стига обвинявайте на общо основание пък и вече се надъхвате как всеки е бай Ганьо и е едва ли не престъпник по презумпция. ПС: Написаното се отнася и за Стийна дето ръси умопомрачителни заключения оплитайки се в собствения си стремеж да изкаже някоя мъдрост неизречена...рийш ли . Карайте безопасно , защото всичките правилници и разпоредби не гарантират, че няма да подменете някой пешеходец пресичащ "неправилно" макар да сте в правото си на зелен сигнал . Няма да е морално и още повече човешко. Избора е личен , нали .

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 98
Регистриран на: 21.09.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E83 M57T2
Мечтае да кара: фърчило

Re: Останахме без премигване на светофарите

Мнение от ID A » 23 Ное 2021, 19:24

Последните седмици няколко пъти ми се налага да бия спирачки след като съм потеглил на зелено. Нещо много преценящи са се навъдили.

Нямате право да навлизате на жълто в кръстовище. Нямат право и на зелено, ако кръстовището е блокирано и няма да можете да се изтеглите. Всяка вечер в час пик ми се налага да изчаквам на околовръстното и Овча Купел 2. Да понякога грешно преценям, но в повечето случаи аз, а и други някак си познаваме кога трябва да изчакаме и кога да влезем.

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Останахме без премигване на светофарите

Мнение от Top Gun Maverick » 23 Ное 2021, 21:33

drifty написа: На мен лично едно от горните ми се е случвало

Много правилно го написа - случвало ти се е. И на мен ми се е случвало, предполагам почти на всеки му се е случвало, но веднъж или няколко пъти. Обаче аз поне имах предвид за безбройните ситуации в които на никой не му се случва нищо от изредените от теб неща и той просто иска да си бомби минаването през светофара. Не, че и аз не съм го правил, много пъти даже, но по друг начин и пак не съм блокирвали никого. Примерно бомбел съм цяла лента когато е нямало никой зад мен, изчаквам всички за на ляво да минат на зленето им, на жълтото, на оранжевото, няколко на червено и през цялото време съм стоял вътре в кръстовището, но където не преча на никой, макар според закона да съм за акт. Та да, правил съм подобни неща, но не мога да го нарека, че е редно.
А за написаното от теб, да на всеки му се случва, но пък на едни други повече им се случва, на трети пък им е ежедневие все да им се случва и то все като ида аз в София и преди си пилих нервите на излизам през Орлов мост. Карам си и си спирам на червено, зеленото ми светва след дъъъълго време, обаче се е случвало да не мръдне нито една кола, понеже идващите от другата посока съдържат около 10 тъпанара накрая на опашката, които са преценили, че ще минат без да им се е случило нищо от това твоето. В резултат те просто стоят в кръстовището и всички от всички страни са блокирани. :shock: Та ей за такова чудо говоря аз.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Останахме без премигване на светофарите

Мнение от steeN » 23 Ное 2021, 22:28

vladobate написа:Написаното се отнася и за Стийна дето ръси умопомрачителни заключения оплитайки се в собствения си стремеж да изкаже някоя мъдрост неизречена...рийш ли .


Нещо си се пренатегнал, явно си от преценячите и ти. Нека да позная и ти си против бонус малус :lol: Ляв завой аз ли да те уча как се прави :lol: Навлизаш само ако си първа кола... иначе си чакаш на стоп линията. Като се освободи кръстовището тогава последваш колата пред теб... иначе си в нарушение почти гарантирано при тежък трафик... ама нали сме тарикати седим на червено вътре. Къв стремеж кви пет лева, правилата на пътя са не да ги преценяш, а да ги спазваш... залога не е просто кой преди кой ще мине, а здравето и живота на хора. Нищо ново де, то за тва движението ни е като в бананова република още въпреки, че последните години доста се цивилизова. Хубавото е, че се вижда, че има воля да се цивилизова още повече.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2483
Регистриран на: 26.02.2010
Пол: Мъж

Re: Останахме без премигване на светофарите

Мнение от vladobate » 23 Ное 2021, 22:57

steeN написа:
vladobate написа:Написаното се отнася и за Стийна дето ръси умопомрачителни заключения оплитайки се в собствения си стремеж да изкаже някоя мъдрост неизречена...рийш ли .


Нещо си се пренатегнал, явно си от преценячите и ти. Нека да позная и ти си против бонус малус :lol: Ляв завой аз ли да те уча как се прави :lol: Навлизаш само ако си първа кола... иначе си чакаш на стоп линията. Като се освободи кръстовището тогава последваш колата пред теб... иначе си в нарушение... ама нали сме тарикати седим на червено вътре. Къв стремеж кви пет лева, правилата на пътя са не да ги преценяш, а да ги спазваш... залога не е просто кой преди кой ще мине, а здравето и живота на хора.

Нищо не съм пренапрегнал. На шофьорскив курс не са ме научили явно . За 30 години опит на пътя не съм видял нито една учебна кола да го практикува нито шофьор с книжка . Уточнявам - конкретно да съм следващ автомобил и да чакам преди пешеходната пътека изтеглянето на предния , не да се набирам 201-ва кола в кръстовището. В провинцията не е така като в Столицата и книжките ги разхвърлят по площада да си ги събираш ако не те мързи. Тука се учим по друг правилник щото и трафика както и инфраструктурата са различни от Големия Град . Така да е . :yes: ПС: И да съм честен , в София положително наложените тенденции в трафика и пътното поведение се усещат тук след 2-3 години, че и повече . В някои отношения софиянци са по-колегиални , практични и смирени , обяснението е в интензивния трафик , демек и да бързаш и гуми да пилиш няма мърдане ако щеш. Обаче при същия тоз трафик , често различна инфраструктура и да ми излизаш с номера колко добре спазваш закона и какво трябва да е пък едни селяни се правят на рейсъри и дръстят улиците .....недей , виждал съм достатъчно . Поне като се обсъжда нещо нека е освободено от ограничения тип коне с капаци.

Предишна

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook