Бензинови двигатели с директно впръскване

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1966
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Бензинови двигатели с директно впръскване

Мнение от barty » 08 Ное 2021, 8:52

Колеги, ще се радвам на вашите мнения и опит най-вече относно бензиновите автомобилите с директно впръскване ( ДВ )
Темата има за цел да даде повече информация относно поддръжката им, евентуални проблеми, доколко са разумен избор спрямо дизелите и т.н.

Трябва да взема семеен автомобил и като цяло предпочитам бензиновите коли но тези с ДВ са ми непознати. Ясно е че на газ почти не стават.
:yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 499
Регистриран на: 4.06.2013
Пол: Мъж
Мечтае да кара: DBS

Re: Бензинови двигатели с директно впръскване

Мнение от Alek_SV » 08 Ное 2021, 9:13

Ако са поддържани добре са надеждни и няма да имаш грижи. Ако не са, директно отписвай конкретната кола.
По звукът на двигателя можеш да се ориентираш дали работи добре. Има не малко видеа , за N20 , N55 и B-серия двигателите в тубата. Виж как нормално звучат.
Бях да гледаме с един приятел 328и-ца за него преди 2-ва месеца. Само като дойде на паркинга търгаша му пожелах лек ден и усех с продажбата (колата звучеше като 30 годишна косачка за трева пред разпадене) :)
Дали са "разумен" избор ... всеки сам трябва да си прецени... аз лично на дизели съм се накарал и не бих купил вече.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6210
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: Бензинови двигатели с директно впръскване

Мнение от zvetiko » 08 Ное 2021, 9:35

barty написа:Колеги, ще се радвам на вашите мнения и опит най-вече относно бензиновите автомобилите с директно впръскване ( ДВ )
Темата има за цел да даде повече информация относно поддръжката им, евентуални проблеми, доколко са разумен избор спрямо дизелите и т.н.

Трябва да взема семеен автомобил и като цяло предпочитам бензиновите коли но тези с ДВ са ми непознати. Ясно е че на газ почти не стават.


Евентуални проблеми- по-сериозните са помпа високо налягане- около 1800лв и смяна на всички дюзи- по едно време цената им беше достигнала около 700лв, после ги нямаше изобщо за известно време. Ако има проблем с картерната вентилация- около 800лв.


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Бензинови двигатели с директно впръскване

Мнение от Bogat-Beden » 08 Ное 2021, 9:58

Звучи малко като проблемите на дизела :lol:

Поне е по-чистичко :) Аз също порових наскоро за т/фси 2.0 в ауди/фв форумО и не ми хареса идеята.
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 374
Регистриран на: 24.07.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Бензинови двигатели с директно впръскване

Мнение от pampo » 08 Ное 2021, 11:28

^ аз имам 2тфси на а4ка. Има история в Порше Запад за основен ремонт на двг. След него не харчи масло (иначе имат брутален харч). Без доказана история за такъв ремонт не бих купил никой тфси двигате. Разходът на гориво за 4х4 и автомат е приемлив, върви супер (ако не си любител на 400+кс космоси). Ако не беше излязла като оферта от доверен познат + история, щях да загледам 328ците.

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Бензинови двигатели с директно впръскване

Мнение от Top Gun Maverick » 08 Ное 2021, 14:24

Мой приятел взе на жена си новата тройка 330i екса докато му дойде неговата М4-ка, блъскана Канадка, ама на цена и за педал забит в тенекията му гори под 10 извън града. Ама наистина забит плюс трафика в Истанбул като ходи. :mhihi: Чак се изненада колко прилично върви и понеже е фен на дизелите, не можел да разбере кога работи, като слизал и се пудел загасена ли е или не, особено като е с това Плейстейшънското табло и търсел оборотите къде са, че още не е свикнал да види работи или не. За 4 цилиндъра мотор очаквал да е куц кон, ама ...
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Бензинови двигатели с директно впръскване

Мнение от DigitalExile » 08 Ное 2021, 14:46

Ще го кажа така, ДВ при бензина създава много повече проблеми отколкото решава :yes:

За по стара кола най удачния бензин (без ДВ) на VAG е 1.8Т, монтира се до 2008 на опредлени модели.

Bogat-Beden написа:Звучи малко като проблемите на дизела :lol:


Нормално, принципа на работа е като при дизела, само дето имаш свещ :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 997
Регистриран на: 8.11.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: М2+X5

Re: Бензинови двигатели с директно впръскване

Мнение от msi200 » 08 Ное 2021, 17:39

Моето N55 няма OPF и цапа ауспусите като дизел без ДПФ, иначе са здрави.
I love the sound of V8 in the morning...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Бензинови двигатели с директно впръскване

Мнение от madafaka_donkele » 08 Ное 2021, 20:07

Най-важното не казвате - не стават на газ :lol: Проблема със затлачени колектори, дето трябва да се чистят всяка година имат ли го още тези по-новичките директни спринцовки?

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 14.09.2010
Пол: Мъж
Кара: Volkswagen CC 2.0 TSI

Re: Бензинови двигатели с директно впръскване

Мнение от MapkoB » 08 Ное 2021, 20:34

Всяка година - не. На всеки 100 хиляди километра.
2.0 tfsi-то беше може би най-здравото нещо в моето СС. Факт, на малко километри беше, но единственото, което е правено по него беше въпросното чистене на колектори и сменена водна помпа, която мина по удължена фабрична гаранция. Масло не е харчел. Разход между 6 и 7/100. Градско - 10. Вървене - приятно. Звук - тракащ.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Бензинови двигатели с директно впръскване

Мнение от Dextuar » 08 Ное 2021, 20:39

Ти имам чувството, че през 3 месеца сменяш коли, като ти чета мненията и по другите форуми... Или все не случваш на коли или може би трябва да си промениш критериите/приоритети при търсене, с най-добре чувство го пиша това

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: e46 330xd

Re: Бензинови двигатели с директно впръскване

Мнение от Kurtov » 08 Ное 2021, 20:40

Много е трудно с газта и се губи чара на Пасат комби 1.8т с газ примерно.
Не стига, че има проблемите на комънрейл дизела, ами и харчи повече, а вървене няма.
Даже да не кажа, че имат по-големи проблеми от дизела.
За мен мотор с директно впръскване си струва, когато е като n54/n55/b58 и други подобни, където върви и има голям потенциал за тунинг.
Иначе не бих се занимавал.
Между другото има Тойоти с 2 дюзи и нямат проблеми със затлачването на портовете на главата.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1966
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Бензинови двигатели с директно впръскване

Мнение от barty » 08 Ное 2021, 21:28

Dextuar написа:Ти имам чувството, че през 3 месеца сменяш коли, като ти чета мненията и по другите форуми... Или все не случваш на коли или може би трябва да си промениш критериите/приоритети при търсене, с най-добре чувство го пиша това


Сменям ги.
От 2018г до сега 5 автомобила.
:yes:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Бензинови двигатели с директно впръскване

Мнение от Dextuar » 08 Ное 2021, 22:25

barty написа:
Dextuar написа:Ти имам чувството, че през 3 месеца сменяш коли, като ти чета мненията и по другите форуми... Или все не случваш на коли или може би трябва да си промениш критериите/приоритети при търсене, с най-добре чувство го пиша това


Сменям ги.
От 2018г до сега 5 автомобила.
Не го намирам за нормално, препрочети какво съм ти написал ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Бензинови двигатели с директно впръскване

Мнение от DigitalExile » 08 Ное 2021, 23:01

Аз пък подкрепям честата смяна на кола стига човек да има времето да го прави. Ако знаеш как да подбираш винаги караш сравнително нова кола, без да претърпяваш особени загуби от нея.
Мой приятел ги сменя на 6-8 месеца от 10 години вече, някой хора бързо им омръзват колите, на други пък други неща и те така :ok:

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook