Има ли фенове на алтернативните горива ?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Има ли фенове на алтернативните горива ?

Мнение от steeN » 05 Ное 2021, 10:42

Е то тези неща се знаят отдавна. Ще върви върви повече, ако държи по-висок boost под товар, заради по-високото октаново число. И естествено ще харчи много повече. Сега дали е така при конкретната кола, кой знае ама едва ли човека си измисля. Принципно няма други условия, при които да върви (смислено) повече. :lol: За атмосферна кола, няма никакъв смисъл, само негативи (да уточня, според мен :lol: нямам идея какво гурутата разправят). За мен това с аванса е като да си въртиш делкото на голф двойката общо взето, също толкова ефект ще има... не е ли нещо надуто...

п.с.
От моя опит особено на студено пали по-трудно и не работи ОК докато не стопли. Знам ли може да иска по-топли свещи или who cares... дано спрат да ги пробутват тези алкохолни горива най-накрая, ама едва ли. Олио да ги попари? :mhihi:
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Има ли фенове на алтернативните горива ?

Мнение от Nickelback » 05 Ное 2021, 11:08

steeN написа:Сега дали е така при конкретната кола, кой знае ама едва ли човека си измисля.

Ще се изненадаш колко много хора си измислят в тия среди, всъщност :mhihi: В подобен порядък като тези дето слагат коне на диното и се дуят с числа, а на пътя ги няма никакви (конете... а и хората) :mhihi: При други е просто пласебо, ама не се усещат :ok:
Та затова ми стана любопитно конкретно това ECU как се оправя с "тия неща", и той какво точно "му е направил" (евентуално, или по периферията), че да почне да се оправя и наистина да завърви повече. Щото ако всичко е сток, аз си мисля че е пласебо (освен ако бууст контрол рутината на ECU-то не успява да добута до повече бууст, заради E30-то, преди да усети, че почва да става "ненадеждно" :roll: ), ама може и да не съм прав и да има гейн :ok: Ама да видим първо метриките, де, пък после можем да задълбаем :mhihi:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Има ли фенове на алтернативните горива ?

Мнение от steeN » 05 Ное 2021, 11:52

Достатъчно е да се подобри "караемостта" на колата в средния диапазон за да чувства човек "голяма" разлика. Нещо, което няма да видиш на дайното. Какво повече ти трябва? :lol: Защо човек трябва да си усложнява живота излишно? :lol:
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 25.06.2011
Местоположение: rustland
Пол: Мъж
Детайли за колата: Focus,Opel Monza/Senator,MX5 nb

Re: Има ли фенове на алтернативните горива ?

Мнение от немо » 05 Ное 2021, 12:57

Събрал съм около 8-9 л.отработено олио, прецедил съм през цедка 125 микрона. Пробвах- смесва се с дизел, получава се хомогенна смес. Ще рискувам да го смеся с 40-50 л. дизел и да проверя Ламборджинито как ще работи с такава смес.
Шофирането е превантивен анализ на това,което може да се случи на пътя....

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Има ли фенове на алтернативните горива ?

Мнение от Nickelback » 05 Ное 2021, 14:48

steeN написа:Достатъчно е да се подобри "караемостта" на колата в средния диапазон за да чувства човек "голяма" разлика. Нещо, което няма да видиш на дайното. Какво повече ти трябва? :lol: Защо човек трябва да си усложнява живота излишно? :lol:

Е сега... какво ми трябва на мен, или на теб, или на някой друг е отделен въпрос :ok: Аз даже и не карам много, а съм повече по правенето, та просто винаги гледам да изстискам максимума и в крайна сметка да се види черно на бяло какво е постигнато според вложеното :ok: Щото "чувствата" са неточна наука, аз не я разбирам и затова си питам, не да се заяждам, ами да четем една и съща книга просто :ok:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

Потребител
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 30.11.2007
Кара: F90
Мечтае да кара: 507

Re: Има ли фенове на алтернативните горива ?

Мнение от Spunky » 05 Ное 2021, 17:27

Nickelback написа:Имаш ли някакви реални измервания на перформънса с Е30 спрямо нормален бензин, че ми е любопитно да видя процентно как варира разликата? :dunno:


На тези кола не съм мерил и е сток, освен кюнците назад. Правя го, защото при мен няма 93 безнин(р+м/2), а едно от тукашните списания бяха правили сравнение на 91 с 93 и бяха видяли 13 коня разлика и малко по-добри времена, та се сетих да миксирам.

Ето статията - https://www.caranddriver.com/features/a ... e-charger/

Ето и таблицата по която се водя. Аз правя горе долу около Е27-30, според колко съм имал преди това останало и резервоара е една идея над 20 галона. Сипвам 15гал 91 и до горе с е85. В книжката на колата пише, че може да се ползва до е25. Добре.

08DA2E1B-70C8-45D3-AE7F-F01466673B19.jpeg


Отделно, етанола сваля температурата в цилиндъра след изпаряване, та може би е една идея по-добре от просто 93.

По-старите бенвета с директно пръскане имаха проблем с компенсиране на налягането на горивото, заради по-ниската калоричност, но пак става въпрос за е50 и нагоре. Модерните нямат проблеми с това.

Може да замеря 100-200 с 91 и микса, да видим реално каква е разликата, но дупедайното усеща… осезаема разлика :mhihi:
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Има ли фенове на алтернативните горива ?

Мнение от Nickelback » 09 Ное 2021, 11:24

Spunky написа:Може да замеря 100-200 с 91 и микса, да видим реално каква е разликата, но дупедайното усеща… осезаема разлика :mhihi:

Мерни като се сетиш, ще е интересно да се види в какъв диапазон варира разликата :yes:
Странно ми е, понеже при подобни и малко повече коне, аз лично не хващам разлики от по 20-30-50 коня дори, а при измерване това са времена с по 0.1-0.5 секунди надолу на 100-200kmph дисциплината :dunno: Може би трябва някаква особена концентрация, за да се усети точно ускорението, което при кола на чисто задно и ръчна кутия, без каквито и да било стабилизации, на излъскан БГ асфалт няма как да се случи :dunno: :mhihi:
И на 60-130mph да мернеш пак имам база да сравня :)
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Има ли фенове на алтернативните горива ?

Мнение от Jordana » 09 Ное 2021, 11:31

Е10 е напълно достатъчно да получиш бонусите от алкохолни присадки на стоков двигател . Всички напъни да слагаш още алкохол нагоре ти развалят картинката . Само вдига разхода който трябва да се компенсира с повече гориво но вече гориш смес от бензин и алкохол та икономия няма от това . За мен е напълно плацебо ефекта ако изобщо се усеща нещо като плюс при вдигане от Е10 на Е30 .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Има ли фенове на алтернативните горива ?

Мнение от steeN » 09 Ное 2021, 14:02

Икономията е ясно, че пада колкото и алкохол да сложиш. Говорим единствено и само за мощност :lol:
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Има ли фенове на алтернативните горива ?

Мнение от Jordana » 09 Ное 2021, 14:21

Говорим единствено и само за мощност :lol:

И откъде идва повечето мощност ? Цялата тая адаптивност на новите електроники почива на заводско сложени по големи инжектори които могат да пръснат повече гориво . Гориво което вече има етанол и няма калоричност още на бензиностанцията . Това е цялата адаптация към Е30 .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Има ли фенове на алтернативните горива ?

Мнение от steeN » 09 Ное 2021, 14:23

Ако искаш да напишем отново предните 2 страници, само щото на теб не ти се чете :ok: Е ми няма.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: Има ли фенове на алтернативните горива ?

Мнение от FaceOff » 09 Ное 2021, 17:24

Като се говори за алтернативни горива, на някой да му се намират 20-30л керосин?

Потребител
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 30.11.2007
Кара: F90
Мечтае да кара: 507

Re: Има ли фенове на алтернативните горива ?

Мнение от Spunky » 09 Ное 2021, 17:49

[quote="Nickelback"]
Странно ми е, понеже при подобни и малко повече коне, аз лично не хващам разлики от по 20-30-50 коня дори, а при измерване това са времена с по 0.1-0.5 секунди надолу на 100-200kmph дисциплината :dunno: Може би трябва няк[/quote

Да, това си слага конете много ефективно в режим за разстрелване. Мисля си, че хващам разликата и между обикновен 91 и випауър... Иначе карам в града и по каньоните само на задно, което е без тракшън и така разлика няма да мога да усетя.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Има ли фенове на алтернативните горива ?

Мнение от Nickelback » 09 Ное 2021, 21:03

Spunky написа:
Nickelback написа:Странно ми е, понеже при подобни и малко повече коне, аз лично не хващам разлики от по 20-30-50 коня дори, а при измерване това са времена с по 0.1-0.5 секунди надолу на 100-200kmph дисциплината :dunno: Може би трябва няк[/quote

Да, това си слага конете много ефективно в режим за разстрелване. Мисля си, че хващам разликата и между обикновен 91 и випауър... Иначе карам в града и по каньоните само на задно, което е без тракшън и така разлика няма да мога да усетя.


Не, не, нямах предвид за ефективното слагане на конете на асфалта. С хубави гуми на читав асфалт не е проблем да ги сложиш. Имах предвид, че да караш едното и другото няма грам общо, нито като усещане, нито като рефлекси, нито като... нищо :ok: И това притъпява разни други по-второстепенни и незначителни усещания, за сметка на основни "животоопределящи" такива :ok:
За да онагледя какво имам предвид ей го резултата на кУлангата от съседна тема :ok:

viewtopic.php?p=4598888#p4598888

Вижда се кое от какво страда и какъв фактор е шофьора.

Sent from my M2102J20SG using Tapatalk
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

Потребител
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 30.11.2007
Кара: F90
Мечтае да кара: 507

Re: Има ли фенове на алтернативните горива ?

Мнение от Spunky » 09 Ное 2021, 21:36

Да де, имах предвид, че в 4wd и всичко на спорт плюс и кутия на 3, нямам никакво замисляне да смачкам газта и да се държа само. Като карам на задно, кутията е на 2 и газта на спорт и го мисля. Глупости на публични пътища гледам да не правя. Утре ще замеря с микса и другата седмица ще сипя чист 91(Е10)

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook