Покупка на TESLA MODEL S

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 152
Регистриран на: 1.02.2019
Кара: на пост и молитви

Покупка на TESLA MODEL S

Мнение от Вуйчо » 18 Окт 2021, 20:12

Преди време ми беше влязла мухата за електрическо БМВ i3, но нещо не ми се понрави малкият пробег и общият поглед върху колата тип градска сапунерка. Обаче TESLA MODEL S определено е друга категория и съответно пари да се дадат за такава 5-6 годишна. В смисъл тази кола ми изглежда грамотна и сериозна. Никога не съм се и качвал дори, нямам никакви наблюдения обаче.

Въпросите са както преди - рентабилно ли е да се купи 5-6 годишна ТЕСЛА С, какви корове могат да се ядат с такова нещо, реални мнения от реални собственици или поне хора имали досег до модела (дори и само да са го карали) ще са ми много полезни.
:bchug:
Изображение

Photographer
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 18.02.2010
Местоположение: Крайните квартали на столицата
Пол: Мъж
Кара: му се нещо старо

Re: Покупка на TESLA MODEL S

Мнение от randity » 18 Окт 2021, 20:28

Аз съм имал досег до такъв автомобил. Карал съм го известно време и нещото, което много ми хареса е, че между двете предни седалки няма нищо :mhihi: Седалките са удобни, а и много неща са взаимствани от Мерцедес. Като цяло готина кола, ама поддръжката в България е още мъчителна.

Изпратено от моят SAMSUNG S9 SM-G960F с помощта на Tapatalk
.. и отново се замислих „Божее, какви автомобили са правени през миналия век. Сега всичко е пластмаса n-то качество."..

Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 30.11.2007
Кара: F90
Мечтае да кара: 507

Re: Покупка на TESLA MODEL S

Мнение от Spunky » 18 Окт 2021, 20:30

Имам някакъв опит, макар и не с много стари. Поне до 4 години, батериите държат близо до първоначалния им макс капацитет. Няма много какво да се счупи или обслужва. Като коли са много лесни за живеене с тях, много практични, доволно бързи и комфортни. Стига цените да са приемливи и личния сценарии да позволява електричка - нямат алтернатива на вторичния пазар, че бих казал и като нови. Новия Lucid Air е първата сериозна алтернатива в по-високия клас.

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Покупка на TESLA MODEL S

Мнение от alx » 18 Окт 2021, 21:27

В родината тесла еле пък модел с не бих си причинил. Платформата е стара и независимо, че е постоянно обновявана е трагедия откъм надеждност. Части няма а в сервизните центрове на тесла в момента се чака 6+ месеца за такива.
алекс
трабант 601с
разни други возила

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Покупка на TESLA MODEL S

Мнение от Моджо » 18 Окт 2021, 21:31

Ако се брои, всеки ден наблюдавам една С и един Х. Вече към 7-8 години.
Карат се всеки ден и не съм видял нещо да им правят.
Пп. Някъде гледах тестове, след 10 години употреба батериите са на около 93% капацитет. На касети/блокове/са и при ороблем с 1 батарейка се сменя цялата касета. Не е евтина. Контролера на цялото нещо също дава фира понякога. И той не е евтин. Иначе може да се смени и в неоторизиран сервиз. С две думи за евридейка ако има къде да се зарежда и парите не са проблем е 6+.
Хм,хм...

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Покупка на TESLA MODEL S

Мнение от K_Ilkov » 18 Окт 2021, 21:45

alx написа:В родината тесла еле пък модел с не бих си причинил. Платформата е стара и независимо, че е постоянно обновявана е трагедия откъм надеждност. Части няма а в сервизните центрове на тесла в момента се чака 6+ месеца за такива.

Бих добавил , непознати в сервизите дори и за елементарни неща като окачване за друго по електриките даже не ми се мисли.

Според мен е екзотика , с която ще има драми в БГ.
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 423
Регистриран на: 28.06.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 530i

Re: Покупка на TESLA MODEL S

Мнение от Speed_Am_All » 18 Окт 2021, 23:40

Аз карах фейсова за около ден. Супер добре измислена и удобна кола. Много ми хареса че няма недоразумения като бутон за запалване. Но има и недостатъци. Задната седалка е пейка, никога не съм сядал в толкова неудобна седалка. Колата е тежка и бройката която карах нямаше адаптивно окачваше и много твърдо поемаше неравности като легнали полицаи. Като спреш под наклон трябва или много бързо да си преместиш крака от спирачката на гаста или да натиснеш по силно спирачката да заключи. Мен лично много ме стресна като тръгна рязко назад. Зареждането също не е като изглежда да отидеш и да е позаредиш на фаст чарджъра за 15 мин. Първо трябва да поизчакаш тези преди теб после и ти да повисиш докато се зарежда. Т.е. трябва човек да си предвиди поне 7 кв станция в гаража. Гледал съм в нета че някой части не се продават като двигателите, а подлежат на наводняване нищо че тесла твърди че са херметични.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 499
Регистриран на: 4.06.2013
Пол: Мъж
Мечтае да кара: DBS

Re: Покупка на TESLA MODEL S

Мнение от Alek_SV » 19 Окт 2021, 22:10

Вуйчо написа:Преди време ми беше влязла мухата за електрическо БМВ i3, но нещо не ми се понрави малкият пробег и общият поглед върху колата тип градска сапунерка. Обаче TESLA MODEL S определено е друга категория и съответно пари да се дадат за такава 5-6 годишна. В смисъл тази кола ми изглежда грамотна и сериозна. Никога не съм се и качвал дори, нямам никакви наблюдения обаче.

Въпросите са както преди - рентабилно ли е да се купи 5-6 годишна ТЕСЛА С, какви корове могат да се ядат с такова нещо, реални мнения от реални собственици или поне хора имали досег до модела (дори и само да са го карали) ще са ми много полезни.
:bchug:


Първо е добра идея да намериш такава кола и да се качиш в нея поне за 5 мин. Вътре е стерилно ... и много минималистично. Въпрос на вкус на мен лично не ми допада. За парите, за които струва тази кола интериора е на много ниско ниво.

Второ - прецелил си се в 5-6 годишна кола. Тоест от старите бройки, които има множество заводски дефекти в сглобките и завършека ( боя, панели итн)

Трето. Ако нещо се скапе по тоя кола .. а то ще се скапе рано или късно проблемът с чатите е значителен.

Четвърто. Ако катастрофираш с нея или те ударят ... дори леко ПТП , възтановяването може да отнеме и година . Поради драмата с частите. Това не е Е60-ка да си набереш части от първата морга.

5-то . Прицелил си се в 5-6 годишна кола ... това значи батерията е поне с 15% загуба на мощност .. а може би мнгоо повече... и този процент само ще се увеличава .. и то не линеино ,а експоненциално.
Взимаш я 6 годишна и като стане 9 годишна или става градска кола със 120-150км пробег или взимаш нова батерия. Познай колко струва новата батерия ?

Та .... добре си помисли.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 637
Регистриран на: 4.10.2018
Кара: F48 xDrive 20d/E87 120d
Мечтае да кара: 911

Re: Покупка на TESLA MODEL S

Мнение от Jorixa » 20 Окт 2021, 8:21

Тесла се купува нова (аз лично никаква не бих купил де, но въпрос на мнение). Тая 6 годишна не знаеш още колко време ще и държи батерията а после смяната е майка си и баща си. Да не говорим за сякви други технически проблеми че я има кой да ти ги оправи, я не.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Покупка на TESLA MODEL S

Мнение от adovet » 20 Окт 2021, 10:56

При нас има един сервиз където собственика си купи Тесла, та гледам прави им ъпдейти глупости. Ако купиш да знаеш, че не е чак такава голяма драма със сервизното обслужване

ентусиаст
Аватар
Мнения: 997
Регистриран на: 8.11.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: М2+X5

Re: Покупка на TESLA MODEL S

Мнение от msi200 » 20 Окт 2021, 11:16

Тя и нова Тесла изглежда, все едно е възстановена от тотал щета. Сглобката и боята са супер зле. Поне преди 4-5г беше така, сега може и да са ги оправили.
Друга особеност на модел S за България е, че хем е прекалено голяма за градско, хем пробегът е малък за извънградско. Също, тази кола може да върви бързо само направо.
I love the sound of V8 in the morning...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 159
Регистриран на: 22.04.2009
Местоположение: Варна
Кара: M57, N52, S65

Re: Покупка на TESLA MODEL S

Мнение от tintirimintiri » 20 Окт 2021, 14:26

Съжелявам за оффтопика, но само на мен ли не ми харесва дизайнерски, нито екстериор, нито интериор ?
Май само модел 3 по-бива.


Sent from my iPhone using Tapatalk

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Покупка на TESLA MODEL S

Мнение от alx » 20 Окт 2021, 14:47

tintirimintiri написа:Съжелявам за оффтопика, но само на мен ли не ми харесва дизайнерски, нито екстериор, нито интериор ?
Май само модел 3 по-бива.


Sent from my iPhone using Tapatalk


да. и на мене особено модел с не ми харесва. оня ден видях един плад обаче и е една идея по- приятен/ агресивен за гледане... но тоя щурвал дето са му сложили вътре вместо геврек ми се струва много неудобен базирано на опита ми със такъв във самолети... казват, че се свиквало ама все си мисля, че ако подкарам плад като искам да изпреварвам ще дърпам щурвала към мене... :ok:
алекс
трабант 601с
разни други возила

ентусиаст
Аватар
Мнения: 997
Регистриран на: 8.11.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: М2+X5

Re: Покупка на TESLA MODEL S

Мнение от msi200 » 20 Окт 2021, 15:19

На мен ми прилича на Мазда 6
I love the sound of V8 in the morning...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 179
Регистриран на: 28.06.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E90
Мечтае да кара: Beechcraft King Air
Детайли за колата: 2005 320d auto

Re: Покупка на TESLA MODEL S

Мнение от vixx » 20 Окт 2021, 17:01

Мен ме кефи, ама бих я взел под някаква форма на дългосрочен наем, понеже си мисля, че ще остане вечно моя иначе. Не знам как се продава такова нещо като стане на 8-9 години.

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Е.Димитров, Ивайло Димов

Последни теми
Facebook