Пасивни доходи от крипто - Helium, staking и т.н.

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Пасивни доходи от крипто - Helium, staking и т.н.

Мнение от TNT » 09 Фев 2022, 10:12

Иначе верно трябва да си Ганьо, за да видиш, че има 12 бройки в твоя хекс и ти да сложиш 13-то :mhihi: Сигурно всеки си мисли "антената ми е по-голяма от антената ти" :mhihi: Според тези с майнъри, без външна антена... ще почнат да отпадат.

Имам въпрос. Кога майнърите ги дава офлайн и кога изчезват от картата ? Щото една Небра на 11 етаж както вадеше по 1000$ до преди няколко месеца... вече я няма. Не само на картата, а физически също не е там. Ако му бяха дали 5 бона на пича, че да я свали... досега щеше да е купил друго устройство. Логичното ми е да не живее там и да е преместил устройството ? Затова да е и изчезнало от картата, а не просто офлайн (както са много червеничките).
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Пасивни доходи от крипто - Helium, staking и т.н.

Мнение от steeN » 09 Фев 2022, 10:19

Nickelback написа:Та предлагам да не ги мислим засега, а да погледнем към 5G Helium субсистемата


Аз по-рано питах за тва, ама никой не обърна внимание. Легално ли е изобщо в Европа, щото знам, че в момента само в САЩ се планира? Със сигурност операторите ще се борят със зъби и нокти Ганьо да не може да слага 5Г клетки просто ей така. Щото там ако се разгърне мрежа, ще ги редуцира до доставчици на кабелна телевизия :mhihi: (преувеличавам, ама си е екзистенциална заплаха за тях).
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 646
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Пасивни доходи от крипто - Helium, staking и т.н.

Мнение от ivanski_2 » 09 Фев 2022, 10:47

TNT написа:Иначе верно трябва да си Ганьо, за да видиш, че има 12 бройки в твоя хекс и ти да сложиш 13-то :mhihi: Сигурно всеки си мисли "антената ми е по-голяма от антената ти" :mhihi: Според тези с майнъри, без външна антена... ще почнат да отпадат.

Имам въпрос. Кога майнърите ги дава офлайн и кога изчезват от картата ? Щото една Небра на 11 етаж както вадеше по 1000$ до преди няколко месеца... вече я няма. Не само на картата, а физически също не е там. Ако му бяха дали 5 бона на пича, че да я свали... досега щеше да е купил друго устройство. Логичното ми е да не живее там и да е преместил устройството ? Затова да е и изчезнало от картата, а не просто офлайн (както са много червеничките).
Не е задължително да е външна , има доста дограми които не спират изобщо сигнала , с вътрешна чупя всички външни хаха :)
Айде ако трябва да сме точни чупих, когато имах Rak v2 , после се наложи да се махна физически от тази локация , но антената пръска :)
Изображение


Sent from my iPhone using Tapatalk
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Пасивни доходи от крипто - Helium, staking и т.н.

Мнение от TheDriver » 09 Фев 2022, 10:48

TNT написа:Иначе верно трябва да си Ганьо, за да видиш, че има 12 бройки в твоя хекс и ти да сложиш 13-то :mhihi: Сигурно всеки си мисли "антената ми е по-голяма от антената ти" :mhihi: Според тези с майнъри, без външна антена... ще почнат да отпадат.

Имам въпрос. Кога майнърите ги дава офлайн и кога изчезват от картата ? Щото една Небра на 11 етаж както вадеше по 1000$ до преди няколко месеца... вече я няма. Не само на картата, а физически също не е там. Ако му бяха дали 5 бона на пича, че да я свали... досега щеше да е купил друго устройство. Логичното ми е да не живее там и да е преместил устройството ? Затова да е и изчезнало от картата, а не просто офлайн (както са много червеничките).


Има няколко варианта от напълно нормални до запушване на "чийтове".

Как разбра, че е била на 11 етаж точно?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Пасивни доходи от крипто - Helium, staking и т.н.

Мнение от Nickelback » 09 Фев 2022, 11:16

steeN написа:
Nickelback написа:Та предлагам да не ги мислим засега, а да погледнем към 5G Helium субсистемата

Аз по-рано питах за тва, ама никой не обърна внимание. Легално ли е изобщо в Европа, щото знам, че в момента само в САЩ се планира?

Не знам, не знам, не ми се търси по разни бумаги (едно от нещата, които най-мразя) :ok: Преди питах за 433MHz и с триста зора разбрах какви са ограниченията оттук-оттам :lol:
@alx чат-пат снася инфо как се развиват нещата, ако знае - да каже :yes:
Иначе да, ще има надцакване някакво, ще видим :ok:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Пасивни доходи от крипто - Helium, staking и т.н.

Мнение от TNT » 09 Фев 2022, 11:21

TheDriver написа:Как разбра, че е била на 11 етаж точно?
Защото се виждаше. Човека беше изкарал цялото устройство да стърчи от терасата, антената директно към него, без кабели. По 40-50 хелиума месечно, правеше връзка с точки на 50-60км. А антената между другото... в сайта май 3дби я пишеше и видимо не беше по-дълга от педя.

ivanski_2 написа:Не е задължително да е външна , има доста дограми които не спират изобщо сигнала , с вътрешна чупя всички външни хаха :)
Айде ако трябва да сме точни чупих, когато имах Rak v2 , после се наложи да се махна физически от тази локация , но антената пръска :)

Топ е антената :mhihi: То и вътре може да си вади, но отвън винаги ще вади повече.

steeN написа:
Nickelback написа:Та предлагам да не ги мислим засега, а да погледнем към 5G Helium субсистемата


Аз по-рано питах за тва, ама никой не обърна внимание. Легално ли е изобщо в Европа, щото знам, че в момента само в САЩ се планира? Със сигурност операторите ще се борят със зъби и нокти Ганьо да не може да слага 5Г клетки просто ей така. Щото там ако се разгърне мрежа, ще ги редуцира до доставчици на кабелна телевизия :mhihi: (преувеличавам, ама си е екзистенциална заплаха за тях).

Със сигурност ще разбута мощно пазара, ако стане :yes:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Пасивни доходи от крипто - Helium, staking и т.н.

Мнение от TheDriver » 09 Фев 2022, 11:55

TNT написа:
TheDriver написа:Как разбра, че е била на 11 етаж точно?
Защото се виждаше. Човека беше изкарал цялото устройство да стърчи от терасата, антената директно към него, без кабели. По 40-50 хелиума месечно, правеше връзка с точки на 50-60км. А антената между другото... в сайта май 3дби я пишеше и видимо не беше по-дълга от педя.


Ясно :yes: Аз виждам само битовизми като причина.

Или евентуално му се е отворила супер възможност откъм локация някъде и не е могъл да чака доставка на ново устройство. :dunno:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 646
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Пасивни доходи от крипто - Helium, staking и т.н.

Мнение от ivanski_2 » 09 Фев 2022, 11:56

Топ е антената :mhihi: То и вътре може да си вади, но отвън винаги ще вади повече.

Ами нали това ти казвам, че не е така. :D
Пробих стената и я извадих вън , абсолютно никаква разлика!
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Пасивни доходи от крипто - Helium, staking и т.н.

Мнение от Nickelback » 09 Фев 2022, 12:06

ivanski_2 написа:Топ е антената :mhihi: То и вътре може да си вади, но отвън винаги ще вади повече.

Ами нали това ти казвам, че не е така. :D
Пробих стената и я извадих вън , абсолютно никаква разлика!
Антената ти е с остро насочване към конкретна група устройства в съседство, затова няма особено значение дали е вътре или отвън, стига пред нея да няма прегради (включая екрани по стъклата на процорците). Значение има, когато антената е с по-разсеяна диаграма на насочване и зад нея вече са стени и т.н.
Антени с нисък dBi ги вадете отвън, нависоко, и ще си работят както се очаква :yes:

Sent from my M2102J20SG using Tapatalk
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 646
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Пасивни доходи от крипто - Helium, staking и т.н.

Мнение от ivanski_2 » 09 Фев 2022, 12:34

Nickelback написа:
ivanski_2 написа:Топ е антената :mhihi: То и вътре може да си вади, но отвън винаги ще вади повече.

Ами нали това ти казвам, че не е така. :D
Пробих стената и я извадих вън , абсолютно никаква разлика!
Антената ти е с остро насочване към конкретна група устройства в съседство, затова няма особено значение дали е вътре или отвън, стига пред нея да няма прегради (включая екрани по стъклата на процорците). Значение има, когато антената е с по-разсеяна диаграма на насочване и зад нея вече са стени и т.н.
Антени с нисък dBi ги вадете отвън, нависоко, и ще си работят както се очаква :yes:

Sent from my M2102J20SG using Tapatalk


Е добре, защо тогава няма никаква практическа разлика когато е вън/вътре? :dunno:
Друг въпрос, нали имаше една картинка как спрямо dbi- се определя градусите на излъчване -3dbi-360, и после падат, добре как тогава с тази 11дби хващам на 360 градуса отново ? :dunno:
264375922_1824643961078111_3445382793511805673_n.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Пасивни доходи от крипто - Helium, staking и т.н.

Мнение от Nickelback » 09 Фев 2022, 13:05

ivanski_2 написа:Е добре, защо тогава няма никаква практическа разлика когато е вън/вътре? :dunno:
Друг въпрос, нали имаше една картинка как спрямо dbi- се определя градусите на излъчване -3dbi-360, и после падат, добре как тогава с тази 11дби хващам на 360 градуса отново ? :dunno:

Аз имам предвид количествена разлика :) Погледни за всяко устройствата, които мислиш, че хващаш (добре) колко е RSSI-я от тях (да не говорим при тях колко идва от теб, това няма как да го знаеш), ама така статистически го пусни по оста на времето и ще видиш, че "хващане" не значи надеждна и стабилна комуникация с всички, както ако беше една разсеяна антена навън някъде нависоко.

Плочата отзад на антената ти е отражател (екран) и няма как зад него да хванеш каквото и да било директно. Просто хващаш отражения каквито са дошли пред антената взависимост от околната среда около сградата, в която живееш :yes:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Пасивни доходи от крипто - Helium, staking и т.н.

Мнение от zAcK » 09 Фев 2022, 13:12

Не зная защо мислите, че това ще се гътне :dunno: За мен туй е един от най-смислените крипто проекти до момента :bchug:
А и да не забравяме, че вероятно това ще е свързаността за IoT устройствата, щото всякакви тъпотии като 5G и т.н. не мисля, че са подходящи.

Ама аз съм го написал в началото на темата. Провайдърите са много далеч от осигуряване на глобално покритие :mhihi: Освен ако не се разберат помежду си, което е практически невъзможно :mhihi: Да не говорим в Европа :mhihi: Още чакам нормална eSim поддръжка в БГ :mhihi: да мога да си взема Apple Watch с eSim и да не мъкна телефона навсякъде, ама нъц :mhihi: Дори не се продават Apple Watch с Cellular в България(ако са почнали, някой да ме светне?) :mhihi: :mhihi: :mhihi: Трагедията е пълна, ама иначе сме много яки, а операторите ни още по-яки :mhihi:

Друг недостатък е липсващото покритие на много места. Това се опитва да реши проектът Helium.

Т.е. ако много голям брой потребители инсталират LoRaWan рутери, ще се получи много добро покритие в глобален мащаб.
Така цялата поддръжка, намиране на място, осигуряване на Интернет и т.н. се измества от доставчика на услугата, към тези стотици хиляди хора по цял свят.

Представете си го така. Никой Интернет доставчик не може да осигури глобално покритие, а и като гледаме, те още за едни пикливи роуминги не могат да се разберат.
За разлика от доставчиците, хора от цял свят могат да го направят, ако са стимулирани. Тук идват Helium токените.
За това, че поддръжате и развивате мрежата, получавате крипто токени, които в момента струват около $20.
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 646
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Пасивни доходи от крипто - Helium, staking и т.н.

Мнение от ivanski_2 » 09 Фев 2022, 13:34

Nickelback написа:
ivanski_2 написа:Е добре, защо тогава няма никаква практическа разлика когато е вън/вътре? :dunno:
Друг въпрос, нали имаше една картинка как спрямо dbi- се определя градусите на излъчване -3dbi-360, и после падат, добре как тогава с тази 11дби хващам на 360 градуса отново ? :dunno:

Аз имам предвид количествена разлика :) Погледни за всяко устройствата, които мислиш, че хващаш (добре) колко е RSSI-я от тях (да не говорим при тях колко идва от теб, това няма как да го знаеш), ама така статистически го пусни по оста на времето и ще видиш, че "хващане" не значи надеждна и стабилна комуникация с всички, както ако беше една разсеяна антена навън някъде нависоко.

Плочата отзад на антената ти е отражател (екран) и няма как зад него да хванеш каквото и да било директно. Просто хващаш отражения каквито са дошли пред антената взависимост от околната среда около сградата, в която живееш :yes:


Сега разбирам, мерси :yes:
Иначе дам, ще направя експеримента, само да си купя повече кабел :mhihi: , иначе точно за следене на тези неща това е много полезно
https://www.hs-analyzer.com/
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Пасивни доходи от крипто - Helium, staking и т.н.

Мнение от Nickelback » 09 Фев 2022, 13:50

ivanski_2 написа:https://www.hs-analyzer.com/

Това е интересно и полезно, не очаквах толкова прозрачни да са нещата, евала :yes: :bchug:

Иначе антената ти в тая конфигурация е с една от най-добрите конструкции от време оно :yes: Доказала се е във времето имам предвид :yes:

С баща ми навремето, само и само да ловим "Белград" цветно (периода 88-та - 92-ра), той беше направил такава двуметрова+ антена само че от 16 такива звена като твоето, паралалено-последователно подвързани, за да се получи подходящ импеданс матчинг. Не питай това как се е случвало без липса на съвременна апаратура като в днешно време :mhihi:
Та тая антена беше закарана с Москвича ни в едно наше село, на един баир над Годеч, където ловеше кристално цветно Белград :mhihi: Носехме си си видеомагнетофон и телевизор само и само той да си запише от техните концерти :ok:
После той реши да експериментира с двойния квадрат и ми казваше, че резултата е още по-добър, ама не е останало време да се пробва, че тегави години дойдоха тогава :) Та може да пробваш и тоя вариант за далечни устройства, както ми беше писал изначало :)
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Пасивни доходи от крипто - Helium, staking и т.н.

Мнение от TNT » 09 Фев 2022, 14:16

zAcK написа:Не зная защо мислите, че това ще се гътне :dunno: За мен туй е един от най-смислените крипто проекти до момента :bchug:

То много смислени има, обаче повечето след 6-12 месеца ги няма вече. Докато тези съумяха да се развият. А колкото по-голяма е лодката, толкова по-трудно потъва. Още първият път като Никълбека беше писал за такова устройство, ми стана интересно... но тогава не виждах как се изкарват пари от това и не задълбах. А това е от изключително значение, за да стане масово и да се развие. Вече втори път като стана въпрос за това и бях :shock: колко е дръпнало.
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook