Пасивни доходи от крипто - Helium, staking и т.н.

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Пасивни доходи от крипто - Helium, staking и т.н.

Мнение от steeN » 23 Дек 2021, 16:04

Ми отиваш на страницата на Helium и гледаш колко струва трафика и... толкова са :lol: Нали точно това е основния начин да се печели от Helium мрежата, тези които я ползват да плащат за трафик :lol: Ти ги изкара, че са някакво понзи да се копат токъни.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Пасивни доходи от крипто - Helium, staking и т.н.

Мнение от Nickelback » 23 Дек 2021, 16:39

TNT написа:Да, но колко са тези такси, които се плащат към хелиум мрежата ?

Последно като гледах беше 0.01 цента на съобщение, но имаше и разни условия, които не се старах да запомня... Скоро шА ти кажа при типичен цикличен трафик колко им ръся :ok:

Sent from my M2102J20SG using Tapatalk
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 645
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Пасивни доходи от крипто - Helium, staking и т.н.

Мнение от ivanski_2 » 28 Дек 2021, 10:40

Някой да е разглеждал това ?
https://xaminer.net/product/xa-miner-xa416-b2c/
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

master of the force
Online
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Пасивни доходи от крипто - Helium, staking и т.н.

Мнение от alx » 02 Яну 2022, 5:00

ivanski_2 написа:Някой да е разглеждал това ?
https://xaminer.net/product/xa-miner-xa416-b2c/


Аз съм се записал преди 2-3 седмици за два- най- малкия и средния… на мене ми харесва идеята, но дали ще могат да обадят цени да са конкурентни на амазон, Гугъл и Майкрософт сторидж-а… не знам. Ще ги видиме.

Аз сега съм се запалил по разни дао-та - погледни ги. Има много пари там… също съм се записал за Димо- знам, че никълбека сега ще ме насоли, ма кво- сефте…. :mhihi:
алекс
трабант 601с
разни други возила

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 645
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Пасивни доходи от крипто - Helium, staking и т.н.

Мнение от ivanski_2 » 02 Яну 2022, 19:48

Аз ще пробвам с мой хард 6тб за начало да видим, четох и не видях да има предимство да използвам техен, може и просто аз да не съм видял де :dunno:
Много са тея дао-та с кое от всички играеш ?
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

master of the force
Online
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Пасивни доходи от крипто - Helium, staking и т.н.

Мнение от alx » 02 Яну 2022, 20:13

ivanski_2 написа:Аз ще пробвам с мой хард 6тб за начало да видим, четох и не видях да има предимство да използвам техен, може и просто аз да не съм видял де :dunno:
Много са тея дао-та с кое от всички играеш ?


ми те всичките малко поизгоряха последната седмица, но много съм задълбал в дрип (особено сега във фермата) и клима дао... изгорях с няколко бона в soldiernodes ама съм много напред така или иначе... но погледни дрип- то е дефлейшън токен и е доста сигурно... ако искаш рифъръл за дрип- кажи- ще ти дам - влизат ми 10% от това което депозираш, но ми дай адрес и ще ти ги върна... също имам някакви пари в rome... и в един меме койн - гугъл галакси- дето и той се крашна ама го преместиха от аваланш на бинанс смарт чейн и наново... забавлявам се сериозно :ok:

за кса-майнър-а... аз останах с впечатлението, че не можеш със diy дискове- нещо не съм разбрал? щото тука имам един куп дискове и сторидж корпуси - мога да забъркам некъв рейд ако има откъде да взема софтуера...
алекс
трабант 601с
разни други возила

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 645
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Пасивни доходи от крипто - Helium, staking и т.н.

Мнение от ivanski_2 » 03 Яну 2022, 18:46

alx написа:
ivanski_2 написа:Аз ще пробвам с мой хард 6тб за начало да видим, четох и не видях да има предимство да използвам техен, може и просто аз да не съм видял де :dunno:
Много са тея дао-та с кое от всички играеш ?


ми те всичките малко поизгоряха последната седмица, но много съм задълбал в дрип (особено сега във фермата) и клима дао... изгорях с няколко бона в soldiernodes ама съм много напред така или иначе... но погледни дрип- то е дефлейшън токен и е доста сигурно... ако искаш рифъръл за дрип- кажи- ще ти дам - влизат ми 10% от това което депозираш, но ми дай адрес и ще ти ги върна... също имам някакви пари в rome... и в един меме койн - гугъл галакси- дето и той се крашна ама го преместиха от аваланш на бинанс смарт чейн и наново... забавлявам се сериозно :ok:

за кса-майнър-а... аз останах с впечатлението, че не можеш със diy дискове- нещо не съм разбрал? щото тука имам един куп дискове и сторидж корпуси - мога да забъркам некъв рейд ако има откъде да взема софтуера...


Мерси, засега само ще разучавам, трябва още много да чета за теа дао-та.

Иначе може, даже тея в дискорда ме посъветваха 1-во да пробвам с мои дискове.
В сайта им има гайдове, как се сетъпва всичко много подробни за Win и Linux
Ето и от това видео го рацъках бегло, изглежда добре обяснява пича
https://www.youtube.com/watch?v=UtmsDqu ... =HexCrypto
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

master of the force
Online
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Пасивни доходи от крипто - Helium, staking и т.н.

Мнение от alx » 04 Яну 2022, 16:50

ivanski_2 написа:
alx написа:
ivanski_2 написа:Аз ще пробвам с мой хард 6тб за начало да видим, четох и не видях да има предимство да използвам техен, може и просто аз да не съм видял де :dunno:
Много са тея дао-та с кое от всички играеш ?


ми те всичките малко поизгоряха последната седмица, но много съм задълбал в дрип (особено сега във фермата) и клима дао... изгорях с няколко бона в soldiernodes ама съм много напред така или иначе... но погледни дрип- то е дефлейшън токен и е доста сигурно... ако искаш рифъръл за дрип- кажи- ще ти дам - влизат ми 10% от това което депозираш, но ми дай адрес и ще ти ги върна... също имам някакви пари в rome... и в един меме койн - гугъл галакси- дето и той се крашна ама го преместиха от аваланш на бинанс смарт чейн и наново... забавлявам се сериозно :ok:

за кса-майнър-а... аз останах с впечатлението, че не можеш със diy дискове- нещо не съм разбрал? щото тука имам един куп дискове и сторидж корпуси - мога да забъркам некъв рейд ако има откъде да взема софтуера...


Мерси, засега само ще разучавам, трябва още много да чета за теа дао-та.

Иначе може, даже тея в дискорда ме посъветваха 1-во да пробвам с мои дискове.
В сайта им има гайдове, как се сетъпва всичко много подробни за Win и Linux
Ето и от това видео го рацъках бегло, изглежда добре обяснява пича
https://www.youtube.com/watch?v=UtmsDqu ... =HexCrypto


супер. спести ми едни $3-4к щото щях да купувам готови като ги има в наличност... благодаря.

вчера сглобих един мъничък линукс със 4тб мирър дискове и сложих софтуера... още се синхронизира с блокчеийн-а... ще видиме и това ква схема за източване на пари ще е... :angel:
алекс
трабант 601с
разни други возила

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 645
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Пасивни доходи от крипто - Helium, staking и т.н.

Мнение от ivanski_2 » 04 Яну 2022, 16:54

Хахаха абсолютно, ще видим схемата, аз до 2-3 дни ще пусна нещата, само да ми остане мъничко време..... колко от тяхната валута купи като гарант, уж има формула в сайта им, но пише че в момента не е задължително да взимаш за пълния капацитет :dunno:
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Пасивни доходи от крипто - Helium, staking и т.н.

Мнение от Nickelback » 04 Яну 2022, 18:44

alx написа:...също съм се записал за Димо- знам, че никълбека сега ще ме насоли, ма кво- сефте…. :mhihi:

Аа глупости, съвсем смислено си е Димо-то :) Като бутахме ADAS-а с колегите преди, се дразнехме, че Тесла хем си пускат колите все още почти "малоумни" на пътя, но въпреки това все повече се (само-)усъвършенстват предвид, че имаха най-голямата колекция с анотирани vehicle данни и въртяха милиони километри, събирайки още. А ние тогава трябваше да плащаме на... пакистанци ( :mhihi: ) да ни анотират имиджите (ограничен брой), за да си обучим прилично невронните мрежи. Ама мина време, сега са по друг начин нещата вече :) Та да и Димо-то си следва съвсем нормалната еволюция на нещата - данните си струват пари, еле пък тия от автономни и полуавтономни (а и не до там автономни) автомобили :ok: Та и аз ще го разгледам подробно като имам време, обещаващо ми изглежда и бих се позабавлявал :yes:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

master of the force
Online
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Пасивни доходи от крипто - Helium, staking и т.н.

Мнение от alx » 04 Яну 2022, 21:35

ivanski_2 написа:Хахаха абсолютно, ще видим схемата, аз до 2-3 дни ще пусна нещата, само да ми остане мъничко време..... колко от тяхната валута купи като гарант, уж има формула в сайта им, но пише че в момента не е задължително да взимаш за пълния капацитет :dunno:


Ми взех некви койни- сега се чудя какъв контракт да предложа, че някой да ми "приседне" и да му гледам сейра... занимаваме се с глупости ние ама... що не... разширява ми мирогледа ;)
алекс
трабант 601с
разни други возила

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 645
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Пасивни доходи от крипто - Helium, staking и т.н.

Мнение от ivanski_2 » 05 Яну 2022, 8:50

alx написа:
ivanski_2 написа:Хахаха абсолютно, ще видим схемата, аз до 2-3 дни ще пусна нещата, само да ми остане мъничко време..... колко от тяхната валута купи като гарант, уж има формула в сайта им, но пише че в момента не е задължително да взимаш за пълния капацитет :dunno:


Ми взех некви койни- сега се чудя какъв контракт да предложа, че някой да ми "приседне" и да му гледам сейра... занимаваме се с глупости ние ама... що не... разширява ми мирогледа ;)



Пиши като решиш какъв си предложил, да се ориентирам и аз :D
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

master of the force
Online
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Пасивни доходи от крипто - Helium, staking и т.н.

Мнение от alx » 09 Яну 2022, 21:01

ivanski_2 написа:
alx написа:
ivanski_2 написа:Хахаха абсолютно, ще видим схемата, аз до 2-3 дни ще пусна нещата, само да ми остане мъничко време..... колко от тяхната валута купи като гарант, уж има формула в сайта им, но пише че в момента не е задължително да взимаш за пълния капацитет :dunno:


Ми взех некви койни- сега се чудя какъв контракт да предложа, че някой да ми "приседне" и да му гледам сейра... занимаваме се с глупости ние ама... що не... разширява ми мирогледа ;)



Пиши като решиш какъв си предложил, да се ориентирам и аз :D


ми четох, четох и говорих с разни и в момента мнението е че, залога ти за контракта трябва да е 1/3 до 1/2 от цената му... и да не е повече от 2-4 седмици... аз така го направих моя и... нищо... ама не знам дори дали е публикуван както трябва и се вижда и дали всичко е наред... ще го ровя... интересно е... :angel:

набутах много пари в дрип фермата (themanor.farm) в rev токен-а които на 14ти ще ти даде право да ги обърнеш в L2 токени с 20% намаление - догс и говернанс токени - пигс :) това или ще се срине или ще е х5 накрая...
алекс
трабант 601с
разни други возила

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 645
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Пасивни доходи от крипто - Helium, staking и т.н.

Мнение от ivanski_2 » 11 Яну 2022, 8:33

Ясно, пиши като има развитие по контракта , а ти колко гб имаш ?
Баси цялото крипто пада, само на тоя коин му се вдига цената :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

master of the force
Online
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Пасивни доходи от крипто - Helium, staking и т.н.

Мнение от alx » 11 Яну 2022, 18:07

ivanski_2 написа:Ясно, пиши като има развитие по контракта , а ти колко гб имаш ?
Баси цялото крипто пада, само на тоя коин му се вдига цената :mhihi: :mhihi: :mhihi:


имам 1тб който съм разделил на 2х500гб и два контракта... ама както казах- дори не ми е ясно дали се виждат от потенциалните клиенти и тн... ще видиме... :ok:
алекс
трабант 601с
разни други возила

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: alozavar, Ивайло Димов

Последни теми
Facebook