Пасивни доходи от крипто - Helium, staking и т.н.

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Пасивни доходи от крипто - Helium, staking и т.н.

Мнение от c04 » 15 Дек 2022, 22:12

Това май съвсем умря. Сега едно ново нали направиха на същия принцип -Crankk, даже май имаше някаква съвместимост с устройствата от хелиума.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 633
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Пасивни доходи от крипто - Helium, staking и т.н.

Мнение от ivanski_2 » 15 Дек 2022, 22:44

Ако на някой му трябва контролино за части да свирка , един ден просто спря да му свети едната лампичка и излезна офлай, в дискорда пишеш че трябва да се смени сд картата но просто нямам такава отвертка под ръка продадох му антената и кабела и го прибрах в шкафа , ако на някой му трябва да свирка.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Пасивни доходи от крипто - Helium, staking и т.н.

Мнение от Nickelback » 16 Дек 2022, 13:43

b_u_b_o написа:Днеска докато разхождах кучето се замислих дали не е дошло времето да взема едно хелиум рутерче или още да изчакам да им паднат цените. Гледам има в olx-а по 550лв нови. И друго ме тормози, колко дълъг може да е кабела на антената му, щото "сървърното" ми е на 1вия етаж, и ако го бодна него там и му изкарам антената през стената и по фасадата до покрива дали 7-8м кабел няма да ѝ дойде много. Или да пусна лан кабел + захранване по фасадата и да сложа една кутия под стряхата на покрива и да го сложа там. Тва обаче значи, че физическия ми достъп до него ще е силно ограничен, щото ще трябва да разпъвам 10м стълба да го стигна. И после се замислям има ли смисъл изобщо да се занимавам и дали няма да умре тоя проект докато го наглася. :mhihi:

За такива да дължини, ще трябва да инвестираш в сериозен RF кабел, за да сведеш затихванията до минимум, според мен. Аз бих я сложил "горе" :yes: Физически достъп едва ли ще ти трябва често. Помисли за комутация на захранването просто :dunno:

c04 написа:Това май съвсем умря...

Хм, не виждам нещо да е умряло :dunno: Аз си я ползвам мережата като клиент за по-непретенциозни откъм response time приложения и всичко си работи по старому :yes:

Я да питам тука, ако някой си е чупил главата... Един прЕател ме нахендри да видя 'що не му работи Nebra-та, не ми се щеше да се занимавам, ама к'во да го правя, викам айде, тамън да ги видя тия "копачки" що за стока са :ok:
Каза, че от известно време тотално се изгубила, тоест нито си 'дига мрежовия интерфейс, ни мига, ни святка - нищо :roll:
Отворих я, и първия заподозрян беше EMMC картата. Махнах я, и сложих моя чисто-нова SD карта за RPi дето флашнах набързo. И "о, чудо", тръгна Небрата, бачка си :yes:
Това хубаво, ама цялата "Небраджийска ОС" е на тая, вероятно калпава, карта и явно нещо ѝ се е потрошила файловата система, 'щото дори и да я сложа на SD card адаптер, и да се опитам да я прочета, не виждам никаква файлова система :dunno: Та или просто само софтуерно се е омазала таблицата (дори с usbboot не виждам нищо из картата), или направо хардуерно се е потрошил flash-а, нищо че му работи контролера :dunno: Засега се въздържам от опит да я форматирам изцяло, защото... по-долу:

Както и да е...
Четох, че било важно (една от първите задачи на Небра юзъра), да се спаси някакъв config.json файл, което моя човек се съмнявам да е направил... Подозирам, че там е имало някакви уникални за дивайса публични ключове обвързани с блокчейна. Така, че човек и да му замине EMMC-то, да може да си флашне нова карта, и да си подкара ентитито на друго устройство дори.

Та въпроса ми е - някой брал ли е ядове с това EMMC (ако не сте - да знаете :yes: ) и така ли са нещата, както съм изчел, понеже бързам и не мога да отделя повече време да проучвам :yes: Доколкото разбирам трябва да се моли на Nebra да му пратят цял нов image, и да си флашне той нова карта :dunno: А те не били много бързи по подобни казуси :dunno:

ПС: Ей, толкова паляшки са направени тия устройства, че направо се благославям, че не изсипах една шапка пари навремето да кОпам с тях :ok: :mhihi:

Изображение

Изображение
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Пасивни доходи от крипто - Helium, staking и т.н.

Мнение от Nickelback » 06 Мар 2023, 14:05

Айде Helium-а вече минава към Solana blockchain-a :ok: И няма вече да се копАп HNT-та, ами нЕкакви IOT токени :ok: Не, че ме вълнува, де, просто ми попадна, ама който е откъм печалбарската страна на нещата да си прави там изводите :yes:

:arrow: Helium Network Migrates to Solana


Виж ей това ме заинтригува:

:arrow: https://chirptoken.io/

:arrow: https://www.entrepreneur.com/en-gb/scie ... the/439022

Някой знае ли повече (технически) детайли - как точно ще е различно от идеята на Helium, че ми се струва някакси по като хората измислено? :dunno:
Доколко мернах за 3-4 минути, ще разчита, и на mesh топология, и ще интеркънектва едва ли не всичко с всичко... на ниво gateway още ли или...? :dunno: НЕкаква такава хетерогенна архитектура ми се види да има :mhihi: :dunno:

Да купувам ли хардуер тоя път? :paranoid: :mhihi:

Изображение
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 271
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Пасивни доходи от крипто - Helium, staking и т.н.

Мнение от TNT » 06 Мар 2023, 14:25

Nickelback написа:Да купувам ли хардуер тоя път? :paranoid: :mhihi:

Изображение

5000 долара ? :mhihi:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Пасивни доходи от крипто - Helium, staking и т.н.

Мнение от Nickelback » 06 Мар 2023, 15:32

TNT написа:5000 долара ? :mhihi:

З@еби тогава, и тия са нЕк'ви прекупвачи... не бях видял цената :ok:

:arrow: https://store.rakwireless.com/products/ ... 6809661638

То и за това няма много инфо за "проекта", 'щото са шарлатани :yes:
Отделно гледам, че комбинират случайни думи в анонсите (нЕкакво BLE ни в клин, ни в ръкав :mhihi: ), та ми са ми съвсем ясни вече :mhihi:

Изображение
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

master of the force
Online
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Пасивни доходи от крипто - Helium, staking и т.н.

Мнение от alx » 06 Мар 2023, 15:34

... че кво му е на хелиума на соланата? кервана си върви...
алекс
трабант 601с
разни други возила

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: Пасивни доходи от крипто - Helium, staking и т.н.

Мнение от grkv » 07 Мар 2023, 9:41

върви, когато върви и соланата :lol:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 271
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Пасивни доходи от крипто - Helium, staking и т.н.

Мнение от TNT » 22 Мар 2023, 10:10

alx написа:... че кво му е на хелиума на соланата? кервана си върви...

Ми май се гътна тоя керван :mhihi: Делистнаха го от Binance.
Изображение

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3925
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Пасивни доходи от крипто - Helium, staking и т.н.

Мнение от zAcK » 22 Мар 2023, 14:26

TNT написа:
alx написа:... че кво му е на хелиума на соланата? кервана си върви...

Ми май се гътна тоя керван :mhihi: Делистнаха го от Binance.


Helium Price (HNT) $1.26

Туй скоро ще приключи :mhihi:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 179
Регистриран на: 28.06.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E90
Мечтае да кара: Beechcraft King Air
Детайли за колата: 2005 320d auto

Re: Пасивни доходи от крипто - Helium, staking и т.н.

Мнение от vixx » 22 Мар 2023, 22:18

Аз моя hotspot го изключих преди месец. Все не ми остава време да ходя да си извадя Raspberry-то отвътре.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: Пасивни доходи от крипто - Helium, staking и т.н.

Мнение от grkv » 23 Мар 2023, 6:18

Вчера се виждах с един приятел, дето се беше хванал на хорото, та стана на въпрос за хелиум - сложили го в някакъв блеклист и го баннали, та и неговото вече ше събира само прах...

Потребител
Аватар
Мнения: 15
Регистриран на: 31.12.2009

Re: Пасивни доходи от крипто - Helium, staking и т.н.

Мнение от kristianis » 23 Мар 2023, 8:10

и аз бях тръгнал опъвам кабели и антени и така и не го направих.. имам един чисто нов Bobcat ако на някой му трябва, бих го дал евтино.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 633
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Пасивни доходи от крипто - Helium, staking и т.н.

Мнение от ivanski_2 » 23 Мар 2023, 9:13

grkv написа:Вчера се виждах с един приятел, дето се беше хванал на хорото, та стана на въпрос за хелиум - сложили го в някакъв блеклист и го баннали, та и неговото вече ше събира само прах...

Имаше как да се махне от там, не помня как точно беше но успяхме да махнем 2 , та нека разучи
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3925
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Пасивни доходи от крипто - Helium, staking и т.н.

Мнение от zAcK » 11 Дек 2023, 8:52

Да попитам, това загина ли като проект, или още има ентусиасти? :bchug:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: alx

Последни теми
Facebook