Пасивни доходи от крипто - Helium, staking и т.н.

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Пасивни доходи от крипто - Helium, staking и т.н.

Мнение от TNT » 15 Фев 2022, 21:15

Почнаха да се появяват по-нормални срокове за доставка за Sensecap и Pisces. Някой ползва ли (или поне познат) с Pisces ? Факта, че идва директно с кутия за външен монтаж си е голям плюс.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 646
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Пасивни доходи от крипто - Helium, staking и т.н.

Мнение от ivanski_2 » 15 Фев 2022, 21:16

Нямал съм, но се говори че са трагедия, но това се говори е като "една приятелка каза"„ така разправят в дискорда и фейса, ама знам ли аз не бих рискувал за Pisces :no:
А за сенскапа- ами по-добър от този няма да намериш , сериозен съм :yes:
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Пасивни доходи от крипто - Helium, staking и т.н.

Мнение от TNT » 15 Фев 2022, 21:25

Притеснява ме, че трябва допълнително кутии за външното монтиране. Или просто няма да е въшно. В почти всяка от точките мога да ги поставя под маса, в шкаф или нещо подобно, поне да не ги пече слънце и вали дъжд. Пък до антената кабел 1-2-3 метра :dunno: Въпреки това не знам как ще се справят с влагата и студа. Вече има хора с опит в темата... колко често забиват ? Щото реално най-близкото устройство ще ми е на над 100км и няма да мога да се разхождам всяка седмица. В някои от точките и никой не живее, та няма и на кой да звънна да включи/изключи.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 646
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Пасивни доходи от крипто - Helium, staking и т.н.

Мнение от ivanski_2 » 15 Фев 2022, 21:28

Според мен слагаш го в една ип65 кутия и няма да имаш проблем, колкото до рестартирането, зависи от майнъра, някои имат опция рестарт в дашборда, оставяш някакво устройство което е в локалната мрежа вързано там, даваш си достъп и дистанционно го рестартираш.
Иначе на рак, сенсекап и контролино имам ъптайм месеци, без проблеми .....
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Пасивни доходи от крипто - Helium, staking и т.н.

Мнение от TNT » 15 Фев 2022, 21:54

Лятото в Пловдив по тераси на слънце... ми е рисково малко. Макар че, ако не са на пряка слънчева светлина, ще издържат според мен :lol:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 646
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Пасивни доходи от крипто - Helium, staking и т.н.

Мнение от ivanski_2 » 15 Фев 2022, 22:01

Пловдив, дам там е ...... :mhihi:
Ще монтираш вентилатор за лятото в самата кутия и така :dunno:
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 179
Регистриран на: 28.06.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E90
Мечтае да кара: Beechcraft King Air
Детайли за колата: 2005 320d auto

Re: Пасивни доходи от крипто - Helium, staking и т.н.

Мнение от vixx » 16 Фев 2022, 15:48

Ако има значение, пържих едно Распбери на мега жегите (до 35 градуса през въпросното лято) отвънка няколко месеца. Нямаше вентилатор, бях го сложил в една черна кутия за интрументи на покрива на блок. Нищо му нямаше, бачкаше си :mhihi:

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Пасивни доходи от крипто - Helium, staking и т.н.

Мнение от alx » 16 Фев 2022, 17:34

нищо им няма, само малко алуминиево фолио на горната страна на кутията да отразява... ;)
алекс
трабант 601с
разни други возила

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Пасивни доходи от крипто - Helium, staking и т.н.

Мнение от TNT » 16 Фев 2022, 17:56

Аз имам къде да ги сложа без да са на директна светлина, значи вероятно няма да имам проблеми с това. Благодаря :yes:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Пасивни доходи от крипто - Helium, staking и т.н.

Мнение от Nickelback » 16 Фев 2022, 18:07

Щом си на 100+ километра помисли и за някакъв WiFi управляем "контакт", от който да ги захранваш (включая и самия рутер дето ти дава нета на Helium gateway-я), че знае ли се :mhihi:
Даже аз ако бях, бих си извадил логове и контролен панел обратно към мен не по какво да е, ами именно през... Helium мрежата обратно :mhihi: Кокошката или яйцето става малко, ама има смисъл 'щото някой път я нетец изчезва, я рутерче забива и се чуууди човек какво става :mhihi:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Пасивни доходи от крипто - Helium, staking и т.н.

Мнение от TNT » 17 Фев 2022, 9:32

А едно замаскиране би ли намалило добива ? Примерно антената да е на знаме :mhihi: Или в цвете :mhihi: Едната ми точка е на главната пешеходна улица в градче, а в другото градче се вижда от кафетата на главната :lol: Не знам на кой Ганьо каква идея ще му дойде.

П.П. нещо такова примерно https://www.ikea.bg/products/decoration ... a/10508456
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Пасивни доходи от крипто - Helium, staking и т.н.

Мнение от Nickelback » 17 Фев 2022, 10:30

TNT написа:А едно замаскиране би ли намалило добива ? Примерно антената да е на знаме :mhihi: Или в цвете :mhihi: Едната ми точка е на главната пешеходна улица в градче, а в другото градче се вижда от кафетата на главната :lol: Не знам на кой Ганьо каква идея ще му дойде.

П.П. нещо такова примерно https://www.ikea.bg/products/decoration ... a/10508456

Проблем аз не виждам, ако знамето и цветето са от разни непроводими материали в естественото им състояние (плат, или респективно, пластмасови стръкчета на цветето). Виж вече, ако знамето е от някакво метално фолио или пък има някаква армировка от метална мрежа ще има влияние, разбира се. Както и ако стръкчетата на цветето са със телена сърцевина като някои декоративни цветя за дома. Но това са специфични случаи.
Друг важен момент е, когато и знамето и цветето се намокрят (платът ще задържи влага за извесно време, да речем). Тогава пак ще е налице екраниращо действие, особено ако в близост има заземени големи метални обекти - например тела на климатици, улуци, забиващи се директно в земята и т.н, и т.н. Тогава пак ще имаш известна деградация в приемо-предаването. Въпросът е до каква степен, но аз лично мисля, че в общия случай, ако съобразиш до голяма степен тези фактори, няма да има забележима разлика :)
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 179
Регистриран на: 28.06.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E90
Мечтае да кара: Beechcraft King Air
Детайли за колата: 2005 320d auto

Re: Пасивни доходи от крипто - Helium, staking и т.н.

Мнение от vixx » 17 Фев 2022, 22:57

TNT написа:Не знам на кой Ганьо каква идея ще му дойде.

Тука от няколко дни следя една Хелиум група и има доста хора, които се заканват на някакви, дето са им прецакали хекса. Плюс, че има и оплакващи се от счупени устройства. Де да знам, може би по-добре намериш по-сигурен вариант, че не са толкова евтини тия джаджи, все пак.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Пасивни доходи от крипто - Helium, staking и т.н.

Мнение от TNT » 18 Фев 2022, 9:31

То от тези няма спасение. Иначе трябва да са вътрешни. По-скоро някакви изперкали, които ги гонят ваксини по 5джи-то да не гледат антени :dunno:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Пасивни доходи от крипто - Helium, staking и т.н.

Мнение от TheDriver » 18 Фев 2022, 9:54

vixx има друго предвид, изперкалите са едно на ръка, но имай предивид че конкуренцията може да е свикнала да работи със силови методи.

На едно от местата на които съм сложил, "работят едни момчета", не съм им прецакал скейла на хекса, но започнах да получавам намеци, че няма място за мен на тяхна територия. :mhihi:

В редит не са малко темите тип "Съседът ми сложи хотспот, как да го накарам да го махне, че ми съсипва доходността?"

Едни конкуренти са сложили хотспот на дърво в парка, интересно ми е да видя дали няма да му поникнат крака щом повече хора разберат за какво иде реч.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook