Пасивни доходи от крипто - Helium, staking и т.н.

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 640
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Пасивни доходи от крипто - Helium, staking и т.н.

Мнение от ivanski_2 » 13 Май 2022, 13:56

TheDriver написа::yes: аз също съм доволен от моите. Поръчах и от новите + лицензи. Поддръжката им също е добра.

Според мен чисто хардуерно няма пречка и V1+ лиценз да копа и друго.

Това при положение, че не се върнем назад с Light hotspot, че като гледам нещата не вървят на добре.


Просто ми е интересно с този хардуер какви резултати може да има....
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Пасивни доходи от крипто - Helium, staking и т.н.

Мнение от TheDriver » 13 Май 2022, 14:20

Те са си написали - от 10 до 250 долара на месец :mhihi:

Според мен по-близо до 10 макар принципа на "копаене" на STORJ да е различен от традиционното "копаене".

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Пасивни доходи от крипто - Helium, staking и т.н.

Мнение от TNT » 13 Май 2022, 14:21

Трябва малко от малко нещо смислено да се копа. Ако въртиш през 3 дена в Биткойн или етър, няма да ти излезе сметката от такси за "превалутиране". С всякакви шиткойни в един момент като направи -45% за 3 часа :mhihi: и отидоха сметките.
Изображение

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Пасивни доходи от крипто - Helium, staking и т.н.

Мнение от zAcK » 27 Май 2022, 10:28

steeN написа:На 500 кинта може и да взема едно да си поиграя :lol:


Скоро ще имаме тази възможност :mhihi: :ok: Все повече инвеститори кандидат-милионери се отказват, та пазара е заринат. Вече има нови по 800 лева :mhihi: :mhihi: :mhihi: :ok:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Пасивни доходи от крипто - Helium, staking и т.н.

Мнение от TNT » 27 Май 2022, 10:36

Втора ръка имаше и за 500лв, ама ги изкупиха бързо бързо.
Изображение

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Пасивни доходи от крипто - Helium, staking и т.н.

Мнение от zAcK » 27 Май 2022, 23:11

TNT написа:Втора ръка имаше и за 500лв, ама ги изкупиха бързо бързо.



Скоро това ще е масовата цена :mhihi: :mhihi: :mhihi: :ok: :bchug: Когато яките играчи разберат, че са се наиграли :mhihi: :mhihi: :mhihi:

Е, имат вариант да плащат Интернет, ток и т.н. 4-5 години, за да си избият якото Расбери, ама не ми се вярва да са толкова търпеливи :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Пасивни доходи от крипто - Helium, staking и т.н.

Мнение от TheDriver » 07 Юни 2022, 12:21

Попринцип гледам да не повдигам темата, но знам че има хора които или са поръчали Helium устройства или чакат по-ниски цени.

HIP51 ще бъде успешно гласуван днес, за пореден път "хората" в "Мрежата на хората" бяха прецакани. Убеден съм, че след това HIP52 и HIP53 също ще минат.

Няколко важни неща, които следват от това:

- След даден момент(по график 1ви Август 2022, но аз не го виждам как ще стане) настоящите устройства вече няма да копаят HNT, а нов токен/DNP/IoT token/sub token и т.н.
- Фокусът се пренасочва изключително към 5Г, а за IoT(сегашната мрежа) остават 2.5%, за Wi-fi и VPN процентът също е едноцифрен.
- Цената на новия токен не се знае каква ще бъде, но имайки предвид, че зад нея вече стоят 2.5% от проекта аз очаквам 0.ххх....

Аз лично спирам да увеличвам броя точките си и не мисля да влизам в 5Г въртележката имайки предивд как се взимат решения. От това как ще се развият нещата зависи дали ще ги оставя да "копаят" или ще инвестирам малко пари, за да ги насоча в друга посока.


Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Пасивни доходи от крипто - Helium, staking и т.н.

Мнение от steeN » 07 Юни 2022, 12:23

Аз да си задам любимия въпрос. 5Г в Европа... има ли развитие :lol:
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Пасивни доходи от крипто - Helium, staking и т.н.

Мнение от TheDriver » 07 Юни 2022, 12:35

Аз дори в Америка към момента не виждам развитие освен гласуване на HIP-ове и говорене в подкасти.

Едни споразумения с Verizon, Vodaphone и компания ги дъвчат от много отдавна, но така и не е подписано нищо, а без тях нищо няма да тръгне.

Неколцина "приближени" имат 5Г тестови устройства и това е. Спускането на устройства към останалите желаещи ще е същият ужас както беше с LoraWAN точките.

Прехода към Light hotspots беше пълен провал и още не е завършен. Ако нормална компания проведе голям ъпгрейд на системите си по този скандален начин грантирано ще фалира. Това явно минава само в БГ Пощи, БГ търговския регистър и крипто мрежите. Не виждам как въпросният "Nova team" ще успее да имплементира всичко от HIP51/52/53(5G фокусираните промени) в зададения срок имайки предиввд как се оплетоха с LH ъпдейта.

Аз лично не мисля да ги чакам и ще разтоваря това което държа преди да са започнали да правят промени по основната мрежа, пък после каквото стане.

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Пасивни доходи от крипто - Helium, staking и т.н.

Мнение от zAcK » 07 Юни 2022, 13:40

Мдам. Събитията напоследък водят с посока скоро да има и по-евтини устройства от 500 лева, ама никой да не ги иска :mhihi: :mhihi: :mhihi: Нищо, де. Важното е да има яко хотспоти из китайските и не само гори и планини, които да правят пари, докато все още може.

P.S. И на тая добра идея й браха лайката :ok: :mhihi: Утройствата в нищото, най-печеливши :ok: :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi: Да еВа т'ва IoT, да еВа :mhihi:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Пасивни доходи от крипто - Helium, staking и т.н.

Мнение от TNT » 07 Юни 2022, 14:51

На мен ми изглежда като да се простреляш в крака това решение. Но за съжаление работата върви го пиша губеща инвестиция това :mhihi: Хората, които купуваха за 2-3 бона устройва (че и на 5к имаше обяви), не искам да ги мисля. Идеята е хубава, но се управлява трагично.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 179
Регистриран на: 28.06.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E90
Мечтае да кара: Beechcraft King Air
Детайли за колата: 2005 320d auto

Re: Пасивни доходи от крипто - Helium, staking и т.н.

Мнение от vixx » 07 Юни 2022, 22:50

TheDriver написа:Ако нормална компания проведе голям ъпгрейд на системите си по този скандален начин грантирано ще фалира. Това явно минава само в БГ Пощи, БГ търговския регистър и крипто мрежите.


Те в Дискорд обясняваха как data transfer-a бил железен и само с PoC и свързаните с него награди имали проблеми. Това беше в отговор на въпроса коя нормална голяма компания ще иска да използва тая лора мрежа :conf: Аз не знам кой нормален сериозен производител ще разчита това да му е основната мрежа, виждайки че масово собствениците на хотспоти, т.е. хората които я правят тази мрежа възможна, са недоволни и на практика нямат никаква мотивация в момента да я поддържат.

Преди време си споделих съмненията, че тоя HNT тоукън няма стойност. Малко ме понахраниха тогава и аз си викам, деба, може пък този път да е различно и наистина да съм в грешка. В последствие взех и аз един хотспот да не взема да се мина :lol: и сега като позамря малко крипто пазара се оказа, че е точно така. Зад HNT стои един голям среден, малко минт, николко бърн, няма кой да купува дейта кредити, и всичко е точно :driving: Т.е. супер е на теория, пълно лайно е на практика и тия, които сме купували хотспоти през 2022г пиеме по една студена вода и продължаваме назад :)

ПП. Аз ако сега чаках устройство направо бих отказал поръчката и бих поискал refund.
ПП2. Ето ви ново за под 500лв. $179 е промото, има наличности, пича не каза колко време ще бъде на тая цена. https://fastminers.io/store/product/dus ... pot-miner/


Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Пасивни доходи от крипто - Helium, staking и т.н.

Мнение от steeN » 07 Юни 2022, 23:25

Стойност има, просто не е тази която очакваха хората. В момента за мен е някъде около адекватната си стойност. Това, че всеки иска да стане трилионер от 1 рутер не е аргумент за нищо, нали го отчитате това?
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 179
Регистриран на: 28.06.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E90
Мечтае да кара: Beechcraft King Air
Детайли за колата: 2005 320d auto

Re: Пасивни доходи от крипто - Helium, staking и т.н.

Мнение от vixx » 08 Юни 2022, 2:12

Аз говоря за ROI, а печалба и милионерство не са неща, които изобщо ми минават през главата дори.
За мен цената на HNT в момента е завишена, но все пак се надявам да отиде нагоре, че да поне загубата да ми е по-малка. По-горе има един черноглед коментар за цена $0.ХХХ след като минат следващите няколко HIP-а. Не мисля, че ще падне чак толкова, но ако няма да се купуват дейта кредити, то няма как в дългосрочен план HNT да върви нагоре. Не е Биткойн или Етер, че да има обема търговия и спекулативния аспект, които да го напомпа толкова, пък и нали това не е целта, така или иначе. Ще си се движи нагоре и надолу когато пазара се движи, и толкоз.

Не съм склонен да приема за нормално при толкова несигурна "инвестиция" да имам възвращаемост от (в момента) $18.50 на месец. От всички топ крипто проекти през 2013г, в момента няма нито един освен BTC и ETH, които да са на печалба. Повечето са мъртви дори, вече. Това си го знаех и при грубо $780 за целия сетъп, а да не говорим, че плащам % и на собственика на имота, ясно е кога ще ми излезат сметките. Та, не се оплаквам, то си е мое решение и мой проблем, ама особено с HIP51, ще се повторя отпреди няколко месеца, когато не бях толкова сигурен в мнението си - Хелиум е scam :bchug:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Пасивни доходи от крипто - Helium, staking и т.н.

Мнение от TNT » 08 Юни 2022, 8:31

steeN написа:Стойност има, просто не е тази която очакваха хората. В момента за мен е някъде около адекватната си стойност. Това, че всеки иска да стане трилионер от 1 рутер не е аргумент за нищо, нали го отчитате това?

В момента на такива цени и печалби, мрежата и проекта умират. Ако няма профит, за какво да се поддържа ? Кой ще купува хардуер (в повечето случаи без гаранция), който ще чака 4 години да се избива ? 8-14 месеца е ок. Факта, че още не се появяват масово устройства, които да ползват мрежата... показва лоши прогнози :mhihi: Върти-сучи, за да е устойчива, трябва да има добре платен трансфер на пакети. Иначе няма откъде да дойдат парите.
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook