Пасивни доходи от крипто - Helium, staking и т.н.

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 284
Регистриран на: 17.09.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW Х1 2.3d, MB SL350 2010
Мечтае да кара: iX50

Re: Пасивни доходи от крипто - Helium, staking и т.н.

Мнение от top » 20 Окт 2021, 21:52

ivanski_2 написа:Ей най сетне и при мен се случиха нещата, та ако има някой колега с рак да не се притеснява ако трябват 5-6-7-8 дни да тръгне да работи, уж най преспективно устройство и толкова бавно...... и не само при мен е така, иначе щях да приема че аз съм си виновен, та търпение му е майката. :bchug:
Успокояващо звучи, че аз още чакам, ама от 1-2 дена (rak v2). След 1-2 седмици си чакам и външна антена. Днес за успокоение поръчах и джаджа за PlanetWatch, Awair Element...


Sent from my iPhone using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 646
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Пасивни доходи от крипто - Helium, staking и т.н.

Мнение от ivanski_2 » 20 Окт 2021, 22:18

Да иска си време, а ако се забави на някой статус и ти се стори че е повече от необходимито пиши тук, да го мъдрим заедно, ето още един полезен сайт
https://app.heliumstatus.io/

Зак ако искаш сложи и него в първото мнение.
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Пасивни доходи от крипто - Helium, staking и т.н.

Мнение от alx » 22 Окт 2021, 17:32

всичко става много бавно... най- лошото нещо е да го рестартираш често... аз го научих това по трудния начин като успях да му затрия на един от мойте блокчейн-а и трябваше рисет и после чакане наново... най- добре е да го оставиш да си чопли и веднъж на ден да го проверяваш... и без нерви...
алекс
трабант 601с
разни други возила

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 284
Регистриран на: 17.09.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW Х1 2.3d, MB SL350 2010
Мечтае да кара: iX50

Re: Пасивни доходи от крипто - Helium, staking и т.н.

Мнение от top » 22 Окт 2021, 19:20

Аз съм още в процес на синхронизация, от всичките 7, само първото не ми е "Complete", но и аз два пъти го изключвам и местя на различни прозорци, защото още нямам външна антена и си мислех, че Transmit scale ще се подобри, че ми е 0,36, но явно го саботирам от тия местенки... Иначе вече съм в края на трети ден, но пък от друга страна явно изкарва по нещо, защото на Earning ми пише около 0,66 (14$). Мисля че приложението и уеб експлорер картата не се актуализират съвсем редовно. Явно има какво да чета още, защото в моя хексагон сме 3 маймуни и Transmit Scale ни е 0,36 на всички, но в други има по повече устройства и са даже по близо но са в зелено на 1.00...


Sent from my iPhone using Tapatalk

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Пасивни доходи от крипто - Helium, staking и т.н.

Мнение от alx » 22 Окт 2021, 19:34

top написа:Аз съм още в процес на синхронизация, от всичките 7, само първото не ми е "Complete", но и аз два пъти го изключвам и местя на различни прозорци, защото още нямам външна антена и си мислех, че Transmit scale ще се подобри, че ми е 0,36, но явно го саботирам от тия местенки... Иначе вече съм в края на трети ден, но пък от друга страна явно изкарва по нещо, защото на Earning ми пише около 0,66 (14$). Мисля че приложението и уеб експлорер картата не се актуализират съвсем редовно. Явно има какво да чета още, защото в моя хексагон сме 3 маймуни и Transmit Scale ни е 0,36 на всички, но в други има по повече устройства и са даже по близо но са в зелено на 1.00...


Sent from my iPhone using Tapatalk


не мести и не го рестартирай...

transmit scale е функция на това колко маймуни сте в определен хекс във всяка разделителна стойност на хекс-а. вземи прочети хип 17 - там е описано. хекс-овете са в различен резолюшън и за всеки такъв има максимален брой маймуни дето може да са там преди да почне да ти сваля трансмит скейл-а... демек в хекс 8 може да сте точно и дори да сте малко, ама с хекс 7 резолюшън може да сте повече и от там да пада трансмит скейл-а... гледай в app.hotspotty.net различните хексове...

а със 0.36 си точно за никъде... това е щото си в град явно... в момента няма смисъл да слагаш майнър в град... няма да му избиеш парите скоро... да не кажа че до 6 месеца - никога на практика. има смисъл да си извън града и да си говориш с майнъри дето имат 1.0 скейл... или да виждаш страшно много майнъри с по- нисък скейл- демек да си най на високо и да ги виждаш всичките ...
алекс
трабант 601с
разни други возила

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: Пасивни доходи от крипто - Helium, staking и т.н.

Мнение от slatanic » 22 Окт 2021, 21:52

Заинтригувахте ме.Ако ги закача на едни мааалки коминчета в София как ще е...Такива 150+ метрови... :ok: примерно...
Последна промяна slatanic на 22 Окт 2021, 22:07, променена общо 1 път

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Пасивни доходи от крипто - Helium, staking и т.н.

Мнение от alx » 22 Окт 2021, 22:05

slatanic написа:Заинтригувахте ме.Ако ги закача на едни мааалки куминчета в София как ще е...Такива 150+ метрови... :ok: примерно...


ако от тях се вижда надалече и в повече посоки- ще е прекрасно.
алекс
трабант 601с
разни други возила

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 646
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Пасивни доходи от крипто - Helium, staking и т.н.

Мнение от ivanski_2 » 23 Окт 2021, 9:50

И аз като теб по ттудния начин разбрах това с пипането :D

На някой да му е давало това
Your hotspot has a different listen address than the one listed in the Helium API. This likely wont effect anything, just that you may have noticed a period of lower earnings whilst the gossiped information updates. This can happen if your hotspot is relayed and the relay fails, or your IP has changed. Be patient and wait for the changes to update. This can take a day or two.
в
https://app.heliumstatus.io/

Виждал съм го на няколко човека, но вече 3-ти ден, няма промяна а със сигурност ип-то не се сменя вече(преди се сменяше) :dunno:
Transmit Scale - 1.00
Witnesses - 52
А това което получавам е крайно незадоволително :D
До сряда не съм в София, ако до тогава не почне да изкарва повече взимам една по сериозна антена 8) :mhihi:
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Пасивни доходи от крипто - Helium, staking и т.н.

Мнение от zAcK » 23 Окт 2021, 10:06

Някой знае ли ги тия какви са? :dunno: На сайта на Helium не ги откривам в одобрените, или нещо аз бъркам?

https://www.linxdot.com/

Иначе, в olx-а гледам, че са почнали да свалят цените. Да не залеят скоро сайтовете с майнъри? :dunno:

Изображение
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 284
Регистриран на: 17.09.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW Х1 2.3d, MB SL350 2010
Мечтае да кара: iX50

Пасивни доходи от крипто - Helium, staking и т.н.

Мнение от top » 23 Окт 2021, 10:29

Одобрени са, могат да се добавят. Аз такова щях да си взема, но единствено ме спря това, че има активно охлаждане а тия малки вентилаторчета са шумни, но ако устройството стои някъде където няма да се чува не е проблем.

Изображение


По отношение на IP, не знам колко има връзка с по-горното мнение, но на моето устройство съм му запазил статично IP, освен това съм пренасочил и порт 44158 уж да избегна състоянието "Relayed", за всеки случай и портове 22 и 443, които са за ъпдейт на фърмуера.
Последна промяна top на 23 Окт 2021, 10:36, променена общо 1 път

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Пасивни доходи от крипто - Helium, staking и т.н.

Мнение от zAcK » 23 Окт 2021, 10:34

top написа:Одобрени са, могат да се добавят. Аз такова щях да си взема, но единствено ме спря това, че има активно охлаждане а тия малки вентилаторчета са шумни, но ако устройството стои някъде където няма да се чува не е проблем.

Изображение


Може би съм го написал малко неясно. Копирах най-евтините обяви в OLX, ама те са само за SenseCAP.

Иначе питах за Linxdot :bchug: Четох, че преди време хора са поръчвали такива, но никъде на сайта на helium не откривам да са одобрени :dunno:

Ето, и google не знае, а ги намерих и се чудя скам ли са? Но пък българи също са поръчвали, поне така пише по други форуми :dunno:
https://www.google.bg/search?q=linxdot+site%3Ahttps%3A%2F%2Fdocs.helium.com%2F&sxsrf=AOaemvIE4Z36Sa6DzE7-ipNjuiR3b8Utig%3A1634978001837&source=hp&ei=0chzYaiSMOevqtsPmN2R0Ak&iflsig=ALs-wAMAAAAAYXPW4au9HN0ph07UYOrdvGzM7VdLIpmW&ved=0ahUKEwjovozYj-DzAhXnl2oFHZhuBJoQ4dUDCAc&uact=5&oq=linxdot+site%3Ahttps%3A%2F%2Fdocs.helium.com%2F&gs_lcp=Cgdnd3Mtd2l6EAM6BAgjECc6BAgAEEM6EQguEIAEELEDEIMBEMcBEKMCOgUIABCABDoOCC4QgAQQsQMQxwEQowI6EQguEIAEELEDEIMBEMcBENEDOgsILhCABBCxAxCDAToLCAAQgAQQsQMQgwE6CAgAEIAEELEDOgsILhCABBDHARDRAzoECC4QCjoECAAQCjoFCAAQywFQ3Q9YtCZg0yhoAHAAeACAAYgCiAHJDZIBBTUuNy4ymAEAoAEBoAEC&sclient=gws-wiz
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 284
Регистриран на: 17.09.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW Х1 2.3d, MB SL350 2010
Мечтае да кара: iX50

Re: Пасивни доходи от крипто - Helium, staking и т.н.

Мнение от top » 23 Окт 2021, 10:53

В бързината не съм отворил линка и реших че става дума за Sensecap... Иначе и тия Linxdot ги има в приложението Helium, като се избере добавяне на ново у-во излиза като "Linxdot Hotspot".


Sent from my iPhone using Tapatalk

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Пасивни доходи от крипто - Helium, staking и т.н.

Мнение от alx » 23 Окт 2021, 14:33

ivanski_2 написа:И аз като теб по ттудния начин разбрах това с пипането :D

На някой да му е давало това
Your hotspot has a different listen address than the one listed in the Helium API. This likely wont effect anything, just that you may have noticed a period of lower earnings whilst the gossiped information updates. This can happen if your hotspot is relayed and the relay fails, or your IP has changed. Be patient and wait for the changes to update. This can take a day or two.
в
https://app.heliumstatus.io/

Виждал съм го на няколко човека, но вече 3-ти ден, няма промяна а със сигурност ип-то не се сменя вече(преди се сменяше) :dunno:
Transmit Scale - 1.00
Witnesses - 52
А това което получавам е крайно незадоволително :D
До сряда не съм в София, ако до тогава не почне да изкарва повече взимам една по сериозна антена 8) :mhihi:


api- то снощи имаше проблеми и не е ъпдейт-вало реалните адреси вс. тези дето ги има в бекенд-а... този процес по принцип отнема до 24 часа ама от няколко дена отнема до към 2 дена... изчакай и ще се ъпдейт-не.

50 уйтнесес (със хубав трансмишън скейл) е достатъчно за 1 хнт на ден... но ако са със намалени скейл-ове не прави нищо... за 1 хнт със 0.3 скейл уйтнесес ти трябват 150-200 уйтнесес...

линксдот са легитимни...

сенсекап са тези със вентилатора и него няма да го чуеш никога защото се пали когато процесора стигне 75 градуса - моя не съм го виждал над 51 и това е в непроветрена кутия на покрива дето го пече по цял ден. те са и единствените с по-сериозен радиатор на процесора така или иначе и са определено със най- добрия дашборд за менаджиране отдалече
алекс
трабант 601с
разни други возила

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 646
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Пасивни доходи от крипто - Helium, staking и т.н.

Мнение от ivanski_2 » 23 Окт 2021, 14:54

alx написа:
ivanski_2 написа:И аз като теб по ттудния начин разбрах това с пипането :D

На някой да му е давало това
Your hotspot has a different listen address than the one listed in the Helium API. This likely wont effect anything, just that you may have noticed a period of lower earnings whilst the gossiped information updates. This can happen if your hotspot is relayed and the relay fails, or your IP has changed. Be patient and wait for the changes to update. This can take a day or two.
в
https://app.heliumstatus.io/

Виждал съм го на няколко човека, но вече 3-ти ден, няма промяна а със сигурност ип-то не се сменя вече(преди се сменяше) :dunno:
Transmit Scale - 1.00
Witnesses - 52
А това което получавам е крайно незадоволително :D
До сряда не съм в София, ако до тогава не почне да изкарва повече взимам една по сериозна антена 8) :mhihi:


api- то снощи имаше проблеми и не е ъпдейт-вало реалните адреси вс. тези дето ги има в бекенд-а... този процес по принцип отнема до 24 часа ама от няколко дена отнема до към 2 дена... изчакай и ще се ъпдейт-не.

50 уйтнесес (със хубав трансмишън скейл) е достатъчно за 1 хнт на ден... но ако са със намалени скейл-ове не прави нищо... за 1 хнт със 0.3 скейл уйтнесес ти трябват 150-200 уйтнесес...

линксдот са легитимни...

сенсекап са тези със вентилатора и него няма да го чуеш никога защото се пали когато процесора стигне 75 градуса - моя не съм го виждал над 51 и това е в непроветрена кутия на покрива дето го пече по цял ден. те са и единствените с по-сериозен радиатор на процесора така или иначе и са определено със най- добрия дашборд за менаджиране отдалече


Дам ще изчакам да видим, да уитнесите са с ~0,50-0,60 скейл, и в момента получавам ~0.25-30 на ден, идеята на по-голямата антена е повече уитнеси както ти каза (150-200) , в апа като го пусна в дискавъри мод и отговарят 190 хотспота
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

Потребител
Аватар
Мнения: 46
Регистриран на: 5.02.2003
Местоположение: София

Re: Пасивни доходи от крипто - Helium, staking и т.н.

Мнение от El_Loco » 23 Окт 2021, 18:43

zAcK написа:Някой знае ли ги тия какви са? :dunno: На сайта на Helium не ги откривам в одобрените, или нещо аз бъркам?

https://www.linxdot.com/

Иначе, в olx-а гледам, че са почнали да свалят цените. Да не залеят скоро сайтовете с майнъри? :dunno:


изглеждат истински:
Screenshot 2021-10-23 at 19.41.22.png
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook