Мъжете - застрашен вид

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: Мъжете - застрашен вид

Мнение от slatanic » 12 Фев 2024, 21:07

streetz написа:Няма как работодател да налага глоби, освен ако работникът не взима част от заплатата под масата

Аз черно на бяло не познавам други работници освен такива. ;)
Е има разни на "държавни" работни места...примерно. ;)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1532
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Мъжете - застрашен вид

Мнение от ildivvy » 13 Фев 2024, 13:12

Е... ние не взимаме пари под масата! Сега с увеличението на макс.осиг.праг давам още 56лв за благото на народа и държавата!
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 275
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Мъжете - застрашен вид

Мнение от TNT » 13 Фев 2024, 13:22

То си пише официално де. Около 20% са на минимална, значи и горе-долу толкова са скатаващите. Едни 5% наистина да са на минимална и едни още 5% да са ги писали на 1200, ама да взимат 3000 :ok: 20% скатаващи е напълно реалистично, по спомен и в последната анкета във форума беше нещо подобно. Просто в някои сектори и в някои региони на страната процента е в пъти по-висок.

А това пък с бонусите и глобите няма значение от заплатата. Няма да имаш бонус - ето ти глобата.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 684
Регистриран на: 8.08.2005
Пол: Мъж

Re: Мъжете - застрашен вид

Мнение от carmanf1 » 13 Фев 2024, 16:29

ildivvy написа:Е... ние не взимаме пари под масата! Сега с увеличението на макс.осиг.праг давам още 56лв за благото на народа и държавата!


Малко да те поправя, ако нямаш против - даваме го и за благото на лилавите мангусти, къде се чифтосват по роднински, с ясна и конкретна цел :evil:

също и за ония къде продават по 50 евра земя на пъпа на града, къде строят пътища на скандални цени и после ги ремонтират, където правят скандални заменки на панаири, гори, паркове, градини, където мъкнат пари от банката със сакове, където протектират разни "нотариуси", нищо не вършат в парламента, освен да се карат, борейки се за по-голямо парче от баницата, където правят чисто нови булеварди и после ги къртят щот ВиК забравили да направят, където проектират подлези, рушат и после закриват и т.н. :mrgreen:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 674
Регистриран на: 12.08.2004
Пол: Мъж

Re: Мъжете - застрашен вид

Мнение от blqsu4ko » 13 Фев 2024, 17:43

Не разбирам рева за осигурителния праг.. Разликата за работника е 43лв. (четиридесет и три) Някой от ревящите да сметне разликата в сумата на компенсацията, която ще получи при 1м болничен например, при безработица, майчинство, бащинство :dunno:
Live it like you Love it

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Мъжете - застрашен вид

Мнение от steeN » 13 Фев 2024, 18:22

Майчинство и бащинство ОК, това има смисъл със сигурност в това отношение сме много добре дори на световно ниво... ама другото е просто несериозно.

Поне го казвайте каквото е... чиста социална функция. Никой, който се осигурява на макс няма нужда да ляга на държавата за 1 месец болнични... да не говорим, че тая бутафория е причината за масовата злоупотреба, която се практикува, текне ти носа и 3 дни болнични. Безработицата същата работа. Там е още по-зле, щото тези които *наистина* се нуждаят от нея са на пари под масата.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 275
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Мъжете - застрашен вид

Мнение от TNT » 13 Фев 2024, 18:25

43лв са над 516 годишно. И още едни кинти за работодателя. Не може ли да си букна 2 дена в СПА хотелче за тея пари :dunno: Междувременно масово на "пари под масата". Да сметнем ли колко хора са на тавана и колко на "под масата" ? Кои ли са повече :dunno:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 684
Регистриран на: 8.08.2005
Пол: Мъж

Re: Мъжете - застрашен вид

Мнение от carmanf1 » 13 Фев 2024, 18:33

blqsu4ko написа:Не разбирам рева за осигурителния праг.. Разликата за работника е 43лв. (четиридесет и три) Някой от ревящите да сметне разликата в сумата на компенсацията, която ще получи при 1м болничен например, при безработица, майчинство, бащинство :dunno:


Идеята е малко по-различна колега. Не е рев.

Хората, които са над максималния осигурителен праг, не им дреме за 100-200-300 - кусурнайсе..... лева на месец.

Ама искат да видят нещо срещу това. Не излизаш в болничен всеки месец (да чукаме на дъвро). В бутафорни болнични нон-стоп излизат, всички знаем кои.

Идеята е, че ни щавят наред за всичко, ама по всякви параграфи - точно тези, и само тези, които сме на 100% на светло и си плащаме всичко чинно.

А същевременно, и това което дразни..., по-горе съм го написал

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 250
Регистриран на: 30.10.2013
Местоположение: СОФИЯ
Пол: Мъж
Кара: '02 E46 325i
Детайли за колата: сива

Re: Мъжете - застрашен вид

Мнение от empar » 13 Фев 2024, 18:37

А за работодателя, блясъчко?
Или него кучета го яли? Гаден, долен капиталист и империалист, изедник на народното благо! Да плаща, неговата мама!
Масовият михлюзин е щастлив, понеже ще отиде да бачка 3-4 месеца за 2к евро черна работа по европата и после ще се прибере да увисне тук на борсата, да го хранят ония скапани гелосани програмистчета! 6 месеца по 300лв добре ще му дойдат. Все пак има да чипосва дизелчето преди следващия гастрол за миене на клозети.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 684
Регистриран на: 8.08.2005
Пол: Мъж

Re: Мъжете - застрашен вид

Мнение от carmanf1 » 13 Фев 2024, 18:43

И забравих, да добавя само ...

Моите деца никога не са взимали детски или каквито и да било привилегии за държавни лагери и не знам си кво.

Нямали право. Щот сигурно са по-малко Българчета от ония другите :evil:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Мъжете - застрашен вид

Мнение от Nickelback » 13 Фев 2024, 18:48

carmanf1 написа:Ама искат да видят нещо срещу това.

Баш :bchug:

Така като се замисля от около 6-7 години не съм взимал болничен (а и не съм боледувал като цяло - да съм имал 4-5 дребни настинки тотал за периода). И бащинството не съм ползвал, че ако трябваше да лягам на него... кел файда :paranoid:

Със сигурност съм го решил - ако още малко само почнат да ме товарят (и съответния ми работодател), със сигурност минавам в ЕООД режим и аз ще решавам кое колко да е. То вече съм го и решил и без това де :mhihi: Щото ми и писна да работя за идиоти като цяло :dunno: Плюс това винаги е опция човек да си 'дигне чукалата за към белия свят, ако толкоз не ме иска тая държава :dunno:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Мъжете - застрашен вид

Мнение от steeN » 13 Фев 2024, 18:54

Nickelback написа:със сигурност минавам в ЕООД режим и аз ще решавам кое колко да е.


Всеки "висококвалифициран" специалист е тръгнал натам. После тва ще го борят с малоумни тестове, които да доказват че си нает работник, а не консултант. Естествено правиш договора така, че да биеш теста.
В Холандия пък чак са стигнали до там, че повече от Х години (май 2) не може да работиш за някаква компания като консултант и си ги ротират :mhihi: Важното е да си мислят, че правят нещо.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата
Пол: Мъж
Кара: Кон
Мечтае да кара: хората към оринджпилване
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки

Re: Мъжете - застрашен вид

Мнение от Top Gun Maverick » 13 Фев 2024, 19:14

Абе супер ви е разговора, ама отиде темата така. :mhihi:
Дайте за Холандия да говорим колко гейове има примерно, а не кой ако право има да работи, марш в икономическата тема. :mhihi:
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 250
Регистриран на: 30.10.2013
Местоположение: СОФИЯ
Пол: Мъж
Кара: '02 E46 325i
Детайли за колата: сива

Re: Мъжете - застрашен вид

Мнение от empar » 26 Фев 2024, 13:06

empar написа:Масовият михлюзин е щастлив, понеже ще отиде да бачка 3-4 месеца за 2к евро черна работа по европата и после ще се прибере да увисне тук на борсата, да го хранят ония скапани гелосани програмистчета! 6 месеца по 300лв добре ще му дойдат. Все пак има да чипосва дизелчето преди следващия гастрол за миене на клозети.


Тя схемата съвсем е изгрубяла - https://www.dnes.bg/obshtestvo/2024/02/25/pomoshti-ot-1850-leva-na-mesec-u-nas-samo-sled-3-dni-trud-vyv-franciia.599411

:kuku: :kuku: :kuku:

Май верно сме за икономическата тема! Някой мод може ли да премести?

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата
Пол: Мъж
Кара: Кон
Мечтае да кара: хората към оринджпилване
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки

Re: Мъжете - застрашен вид

Мнение от Top Gun Maverick » 26 Фев 2024, 14:23

viewtopic.php?f=4&t=438531&p=4719766#p4719766.
Готов си, ама и тук да кажа, мод не ти трябва, единствено да изтри последните две мнения ако види, но не е фатално. :mhihi:
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook