Разпределение на апартамент

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 249
Регистриран на: 11.06.2020

Разпределение на апартамент

Мнение от nxn » 11 Окт 2021, 9:11

Понеже скоро ще трябва да правя ремонт, та ми стана интересно кой как предпочита да разпредели апартамента си и какво е важно за него, например:
- Баня с тоалетна и отделна тоалетна илк баня с тоалетна и мокро/склад за пералня и подобни
- по-голям хол, за сметка на по-малък кухненски бокс, или обратното
- по-голяма тераса, за сметка на някоя от стаите, или обратното
- по-голямата спалня за родителите или за децата
- други, които не се сещам

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Разпределение на апартамент

Мнение от Top Gun Maverick » 11 Окт 2021, 9:29

Много индивидуално е.
Баня с тоалетна и мокро ми се вижда по-добре отколкото две тоалетни. И все пак питай жената.
По-голям хол за сметка на кухнята, но да ги свържеш големия хол без да има стена с кухнята става най-добре за мен пак казвам, ти пак питай жена си. :mhihi:
Голяма тераса или стая зависи колко време си вътре, колко вън, колко обичаш да стоиш на тая тераса, колко време в годината и т.н. плюс колко обича жена ти, тоест пак питай и жена си. :mhihi:
Спалнята малко по-голяма от на децата стаите, тука няма какво да питаш жена си, че после ще носи дрехите из другите стаи и да не те кара да прекрояваш стаи в последствие, та я направо и за това я питай. :ahah:
Може да е смешно написано, ама реално не е и тя трябва да ти отговори на повечето въпроси, ние тука бихме ти казали според нашите си нужди и виждания.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Разпределение на апартамент

Мнение от TNT » 11 Окт 2021, 9:37

nxn написа:Понеже скоро ще трябва да правя ремонт, та ми стана интересно кой как предпочита да разпредели апартамента си и какво е важно за него, например:
- Баня с тоалетна и отделна тоалетна илк баня с тоалетна и мокро/склад за пералня и подобни
- по-голям хол, за сметка на по-малък кухненски бокс, или обратното
- по-голяма тераса, за сметка на някоя от стаите, или обратното
- по-голямата спалня за родителите или за децата
- други, които не се сещам

- Баня с тоалетна и отделна тоалетна илк баня с тоалетна и мокро/склад за пералня и подобни зависи колко хора живеят! за повече от трима, 2 тоалетни
- по-голям хол, за сметка на по-малък кухненски бокс, или обратното по-голям хол
- по-голяма тераса, за сметка на някоя от стаите, или обратното терасата си е важна :yes:
- по-голямата спалня за родителите или за децата неслучайно в западните общества има master bedroom :yes: само тука "за детето най-голямото и най-хубавото!"
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Разпределение на апартамент

Мнение от b_u_b_o » 11 Окт 2021, 9:48

Аз не съм много съгласен, че най-голямата спалня трябва да е за родителите. Не че аз не взех най-голямата, ама тва само щото преустроих банята към нея на гардеробна, че щеше да ми е четвърта, а пък винаги съм искал стая с гардеробна. :mhihi: Та моята логика е, че родителите в спалнята прекарват времето основно спейки, през останалото време са някъде другаде. Докато децата прекарват по-голяма част от времето си в тая стая и повече пространство би им било по-полезно на тях. Също така при мен моята спалня е по-мрачна от другите две, защото отново аз през деня не я ползвам, докато детските стаи според мен е хубаво да имат повече естествена светлина.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 466
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318is, E46 320i
Мечтае да кара: RS Cosworth
Детайли за колата: M42B18
M54B22

Re: Разпределение на апартамент

Мнение от streetz » 11 Окт 2021, 9:49

Тоалетните според броя хора, които ще живеят. За мен лично при домакинство от повече от 2 души си трябва втора тоалетна.
Ако се готви често си трябва голяма кухня, тоест плотове. Ама пък си трябва и място, където да се събира семейството (+гости понякога) та си трябва и голям хол. Тука е компромис и трябва да се прецени според нуждата. И все пак май по-добре голяма кухня - там се готви почти всеки ден, докато масата за 12 човека ще я разпъна 4 пъти в годината.
Голямата тераса е хубаво нещо, но ако не се ползва е безмислена. Примерно ако гледа към голям мръсен и шумен булевард надали ще си пиеш кафето на нея или жена ти ще простира прането там.
Аз бих отделил по-голямата стая за детска, особено ако е за повече от 1 дете. В нея ще се играе, ще се учи, ще идват приятелчета, две бюра, две отделни легла. Докато родителската е за спане и еване, демек едно легло трябва само. :lol:
Най-хубаво щеше да е да и голям гол, и голяма кухня, и големи спални, и на всеки отделна тоалетна, ама ...
The free market is perfect. If anything unexpected happens, bananas are suddenly $47 and you have to sell your blood for firewood.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Разпределение на апартамент

Мнение от Borymeckata » 11 Окт 2021, 10:09

Колега, можеш ли да нарисуваш разпредлението, както е в момента? Тогава ще можем да предложим нещо конкретно. Така само си приказваме и правим съчинения по (без) картинка... Съгласен съм, че е важно колко (на брой) и какви хора ще живеят в дадения апартамент. Също е (може да бъде) фактор и колко дълго (като време) ще се запази тази ситуация.

Имай предвид, че възможностите за промяна на разпределението не са неограничени. ВиК - инсталацията е зависима от местоположението на вертикалните щрангове, особено канализацията. Не е невъзможно, но се получава доста трудно да прекараш водопровод и канализация на места, където не са били предвидени по проект. Пак казвам - дай картинка на разпределението, кажи ти КАКВО искаш и заедно ще мислим КАК да стане... :dunno: :dunno:
Excellent! Steven is my name!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: Разпределение на апартамент

Мнение от drago_pavlov » 11 Окт 2021, 11:07

TNT написа:- по-голямата спалня за родителите или за децата неслучайно в западните общества има master bedroom :yes: само тука "за детето най-голямото и най-хубавото!"

Да, но там където има мастър спалня останалите не са по 10 квадрата :mhihi:
Представям си две деца в стая 10-12 квадрата - легла, бюра, играчки, гардероби...
streetz написа:Аз бих отделил по-голямата стая за детска, особено ако е за повече от 1 дете. В нея ще се играе, ще се учи, ще идват приятелчета, две бюра, две отделни легла. Докато родителската е за спане и еване, демек едно легло трябва само. :lol:

:mhihi:
Рядко, но се случва да сме на едно мнение.
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1528
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Разпределение на апартамент

Мнение от ildivvy » 11 Окт 2021, 11:28

Ние двамата с брат ми сме израснали в не много по-голяма стая! Макс да е 14кв.м ... И станахме хора... Иначе и аз предпочитам по-големи стаи за спални и детски...Харесвам и големи тераси! Наистина, най-добре говори с жена си!
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 444
Регистриран на: 17.12.2007
Местоположение: София
Кара: бързо

Re: Разпределение на апартамент

Мнение от Teogop » 11 Окт 2021, 14:31

TNT написа:
nxn написа:- по-голямата спалня за родителите или за децата неслучайно в западните общества има master bedroom :yes: само тука "за детето най-голямото и най-хубавото!"

Само, дето в западните общества всяко дете си има собствена стая и сумарната им площ е по-голяма от master bedroom

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 14.09.2010
Пол: Мъж
Кара: Volkswagen CC 2.0 TSI

Re: Разпределение на апартамент

Мнение от MapkoB » 11 Окт 2021, 15:50

Аз пък съм против големята тераса. Не против тераса по принцип, а против жертването на вътрешно пространство в името на по-голяма тераса.
Колкото и голяма да я направиш тая тераса, тя няма и не би могла да замести двор. В апартамент просто няма да прекарваш толкова много време на нея. Но вътре всеки път ще я споменаваш, ако трябва да прескачаш мебели и да се блъскаш в стените, понеже стаичките малки.
Да не говорим, че и 5 квадрата да е, можеш да си направиш кокетна и уютна тераска колкото да си изпиеш кафето на открито.

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1753
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Разпределение на апартамент

Мнение от BMW_POWER » 12 Окт 2021, 1:08

Top Gun Maverick написа:...питай жената...


След това мнение, темата спокойно може да се заключи :OT:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 249
Регистриран на: 11.06.2020

Re: Разпределение на апартамент

Мнение от nxn » 12 Окт 2021, 12:21

А не, то става дума за апартамент, който е в строяща се сграда и ще се дава под наем, та се чудя какво да правя килера и подобни.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1966
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Разпределение на апартамент

Мнение от barty » 12 Окт 2021, 12:44

Добре би било да се види чертеж на апартамента, колко човека ще го обитават, има ли деца, колко са големи.... много са въпросите.
Всъщност най-важният въпрос е семеен ли си? Ако да, какво мисли жена ти?
:yes:

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook