Честит рожден ден на една легенда

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1753
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Честит рожден ден на една легенда

Мнение от BMW_POWER » 04 Окт 2021, 20:53

Borymeckata написа:- Гледай какво правят тия руснаци, само за да не строят пътища...


И Гудериан е казал същото :mhihi: :mhihi: :mhihi:

Отива една кака (33-35г) при гинеколога си и хъката, мъката, иска да прави аборт. Лекарят и я познава отдавна и я пита:
- Какво става, защо искаш да го махаш?
- Мииии, не е от мъжа ми.
- ???
- Мииии с един колега се заиграхме и стана белята.
- Ти не си на 16! Не го ли усети, че прибелва очите, та да се дръпнеш?
- Аз го усетих, ама къде да се дръпнеш у тоя Запорожец???

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Честит рожден ден на една легенда

Мнение от K_Ilkov » 04 Окт 2021, 20:54

:mhihi:

Еее значи от ЕЖК минахме на вицове :mhihi:
Аман от пропаганда срещу руското качество :ok:
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Честит рожден ден на една легенда

Мнение от Jordana » 04 Окт 2021, 21:18

Павъре , те ти една легенда за тебе специално :mhihi:
https://www.pobedamotors.com/zaz-1
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Честит рожден ден на една легенда

Мнение от hell's angel » 04 Окт 2021, 22:46

BMW_POWER написа:
hell's angel написа:С'а нагуглих цената :arrow: 1000 бутилки водка x 1.80. Май вЕрно не си струва :mhihi: :mrgreen: :ok:


Загледах се в цените, бутилка водка под 10лв няма. Ти каква кола можеш да купиш за 10К?


Фаза, тая тема к'во общо има с коли? :mhihi: :mhihi: :mhihi: Тоя път аз ще те докладвам :mrgreen:
Ubi dubium, ibi libertas

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1753
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Честит рожден ден на една легенда

Мнение от BMW_POWER » 05 Окт 2021, 3:18

hell's angel написа:
BMW_POWER написа:
hell's angel написа:С'а нагуглих цената :arrow: 1000 бутилки водка x 1.80. Май вЕрно не си струва :mhihi: :mrgreen: :ok:


Загледах се в цените, бутилка водка под 10лв няма. Ти каква кола можеш да купиш за 10К?


Фаза, тая тема к'во общо има с коли? :mhihi: :mhihi: :mhihi: Тоя път аз ще те докладвам :mrgreen:


Какво ще докладваш бре, боец??? Съвсем съм си по темата. Новият ЗАЗ е струвал колкото 1000 бутилки водка. Смешно или трагично, но сега на тази цена няма каква кола да се купи. Поне в бг-то. Тук една бутилка водка e $28.20.

https://www.lcbo.com/webapp/wcs/stores/ ... dka-135566

За $28 200 има доста богат избор от автомобили.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Честит рожден ден на една легенда

Мнение от hell's angel » 05 Окт 2021, 8:08

:mhihi: :mhihi: :mhihi:



Не знам колко е била водката У НРБ-то, че тогава други неща ме вълнуваха. Ти си по-дърт, ти ще кажеш. Иначе, в България коли за 10 к. колкото искаш (за тия пари, нали знаеш), ЗАЗ-ове нЕма. :mrgreen:
СърбЕте, правиха едни Застави, дето бЕха около 1000 пъти по-кола, ама нещо не станаха известни у НРБ-то :ok: , а поне до мЕлЙон навъртЕха брояча : :arrow:

Изображение
Ubi dubium, ibi libertas

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Честит рожден ден на една легенда

Мнение от Borymeckata » 05 Окт 2021, 19:01

И у ЗАЗ-ковата ли тема успЕхте да се скарате... :dunno: :dunno:
Excellent! Steven is my name!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1528
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Честит рожден ден на една легенда

Мнение от ildivvy » 05 Окт 2021, 20:14

За добре подготвените хора не е проблем карането във всяка тема :mhihi: !
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1753
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Честит рожден ден на една легенда

Мнение от BMW_POWER » 05 Окт 2021, 20:38

Не бре Мечо, не се караме. Аз с този никога не съм се карал. Той е като малко досадно дете, дето все те дърпа за ръкава :mhihi: и го прави без лоши чувства.

Технологиите на ЗАЗ-а са били такива, че всеки що годе технически грамотен е можел да го ремонтира сам. В ония години не е имало много неща и това е било много важно. В една София има двама дилъри на БМВ и още безброй сервизи и гаражи. А когато най-близкия град е на 80-100-300км, ситуацията се изменя.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Честит рожден ден на една легенда

Мнение от hell's angel » 05 Окт 2021, 22:13

Споко с'а, че те тролИМ, от време на време е ясно, ама в случая не е така. Нещо не ти хареса и пак взе да плетеш интриги, в стила на форумната клюкарка. :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Я доразкажи за тия технологиЙ, дето променят нещата за 80-100-300 км. Оти ЗАЗ-а и особено гърбатия е такава недодялана барака, че като я пипат полуграмотните колхозници, става съвсем неизползваема. Тя и с т'ва е легендарна, а не с другите полюции по темата. :mrgreen: Ма си подреди мислите, а не да подскачаш като Стинката, щото ти е скъпа водката в Канада :ok:
Ubi dubium, ibi libertas

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1753
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Честит рожден ден на една легенда

Мнение от BMW_POWER » 05 Окт 2021, 23:43

hell's angel написа:Споко с'а, че те тролИМ, от време на време е ясно, ама в случая не е така. Нещо не ти хареса и пак взе да плетеш интриги, в стила на форумната клюкарка. :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Я доразкажи за тия технологиЙ, дето променят нещата за 80-100-300 км. Оти ЗАЗ-а и особено гърбатия е такава недодялана барака, че като я пипат полуграмотните колхозници, става съвсем неизползваема. Тя и с т'ва е легендарна, а не с другите полюции по темата. :mrgreen: Ма си подреди мислите, а не да подскачаш като Стинката, щото ти е скъпа водката в Канада :ok:


Трябва да си живял на такова място, за да го разбереш. И на мен ми беше странно, че мерят разхода в $/седмица и разстоянията в часове път. Но свикнах и не ми пука. За "моторизация" на населението е нужна проста за обслужване кола, която да може да се ремонтира на пътя с чук, клещи и тел. Заставата е абсолютно непригодна за руските пътища. Да, ползвали са като идея ФИАТ 600, но много неща са променили.

Понеже говориш да си "подреждам мислите", прочетох една твоя:

hell's angel написа:по принцип жълтите мигачи (на стоповете) може ли да станат червени без да ги сменям с бели


и се сетих за вица:
- Какво е това?
- Синя слива!
- А защо е червена?
- Защото е зелена!

"Тролел" - :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Честит рожден ден на една легенда

Мнение от Borymeckata » 06 Окт 2021, 1:23

Вижте, аз съм достатъчно дърт, за да си спомням "онова" време, но не достатъчно, за да ме тресне склерозата. Искам да кажа, че спомените ми (все още...) са относително достоверни и не е нужно някой да ми обяснява какво е било...

Масово се караха съветски автомобили Москвич, ВАЗ, ГАЗ (Волга) и ЗАЗ. Имаше също чешката Шкода, румънската Дачия, полския Фиат и немските Трабант и Вартбург. Това се виждаше по пътищата. Разни екзотики, като Чайка, Булгар Рено, Варшава, Победа, Татра, Застава, Полонез и други такива не ги слагам в сметката, защото не бяха масови, поне у нас.

Та значи, дори сред тези бракми украинската ЗАЗ-ка успя да си извоюва незавидното последно място и да се утвърди като най-калпав автомобил. Ако с нещо е била "легендарна", това е изключителната й НЕнадежност и пълната липса на комфорт, пак казвсм - дори на фона на останалите текнически недоразумения от СССР. Проблем не беше малкият й размер, Фиат 126Р и Трабант също бяха малки автомобили. Просто беше калпаво направена...

Съветските коли бяха копирани от западни модели, затова проблемите при тях бяха основно от калпавото изпълнение. Покупката беше "на късмет" - можеше да уцелиш сравнително добре направен автомобил, който да ти служи дълго и относително безпроблемно. Но можеше да изтеглиш и късата клечка и да правиш основен ремонт още преди първата смяна на маслото. Вярно е, че бяха прости, непретенциозни и лесни за обслужване и ремонт. И с това предимствата им се изчерпват. Надеждност, икономичност, сигурност, комфорт... не. Нямаха.
Excellent! Steven is my name!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1528
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Честит рожден ден на една легенда

Мнение от ildivvy » 06 Окт 2021, 7:02

От друга страна пък, горивата бяха евтини, т.е. разхода не беше такова перо, нямаше много коли по пътищата и скоростите бяха по-ниски, т.е. нямаше толкова катастрофи или бяха с по-ниска скорост, много от пътищата бяха с павета, та комфорта и с друга кола не е бил чак толкова добър... Не ги защитавам (соц.колите)! Просто за онова време нямаше друго, ако не си бил от 'аристокрацията' и да си бачкал в Либия или Ирак и да караш 'западна' кола!
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Честит рожден ден на една легенда

Мнение от hell's angel » 06 Окт 2021, 7:17

BMW_POWER написа:....

Пак нищо не каза фаза, ма нЕма да се повтарям. Трудно ти е явно, та трЕва и други да се намесват. :mrgreen: Клюките ги пропускам, вниквай си самостоятелно в написаното. :mhihi:
Ubi dubium, ibi libertas

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Честит рожден ден на една легенда

Мнение от Borymeckata » 06 Окт 2021, 8:57

Горивата... в сравнение със заплатите не бяха много евтини. Ако вземем 1985-та година примерно, баща ми с една заплата е можел да купи... около 300 литра бензин. А руските коли си горяха бензина... Дизелови изобщо не се произвеждаха.
Excellent! Steven is my name!

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook