С какви гуми караме?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: С какви гуми караме?

Мнение от ildivvy » 18 Май 2022, 7:18

Don_Diego написа:Без да се обижда Моджо ама това са били гуми преди 3-4мм на грайфера и поне 30к км...сега са пластмаси дето както казаха по-напред ще се разпаднат, но няма да се изтъркат :lol:

Аз съм имал подобно стареене на летен Мишелин, огромен километраж с никакво износване и нулево сцепление разбира се. Интересното беше, че грайфера на гумите лъщеше като бакелит и твърд като камък. Бяха заводските гуми (Michelin Primacy HP по спомен) на една Ц класа дето имахме преди години


Има нещо вярно... На един колега Меган-а беше така! На 80хил.км грайфера стои, а гумата нацепена и втвърдена...
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес! Вече съм фен съм на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 271
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: С какви гуми караме?

Мнение от TNT » 18 Май 2022, 8:36

Моджо написа: Имат си сцепление

Кво сцепление, те се разпадат и са напукани целите... Доколкото помня караше нова малотражка и един комплект гуми ще ти е 400-500лв.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: С какви гуми караме?

Мнение от Моджо » 18 Май 2022, 8:39

Като се разпаднат и напукат целите пак ще ги снимам :)) Гуми имам, няколко пъти го казах бе ТНТ.
Хм,хм...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 233
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: С какви гуми караме?

Мнение от drifty » 18 Май 2022, 8:56

Вчера се возих при един авер с 46ца. Отзад е с континентали от 2015г, държат на копеле.. Направо съм си впечатлен. А са на много километри, не им е останал много грайфер дори. Моите Фалкени ги сложих нови 2019г и вече никакви ги няма, а не са изтъркани както неговите. Не знам, все повече клоня към контита за следващ сет гуми, ама цената от 300+ лв за отзад малко не ми се нрави.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 716
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: С какви гуми караме?

Мнение от Don_Diego » 18 Май 2022, 9:01

Старите модели континентал държат наистина страшно много, дори бусовите модели. Как съм летял преди години с VancoContact в проливни дъждове.... :kuku: никога не бих го направил сега :lol:
Новите държат, но свършват за норматив. СпортКонтакт 6 държеше като семислик направо, но за 12к км бяха на ограничители, едвам избутаха 1 лято :shock:

Потенца Спорт на Zката се държат прекрасно, много сцепление и доста комфортни. На вода и при висока скорост също са отлични. За 2к км обаче вече има следи от износване, та и те бързо-бързо ще си заминат (фабрично знам, че излизат с близо 1мм по-малко грайфер от Goodyear F1 и Michelin Pilot Sport 4 например)
Изображение

Scrapyard user
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 8.09.2006
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E70 / Yamaha MT-07
Детайли за колата: прасе + прасе

Re: С какви гуми караме?

Мнение от Spit-Fire » 18 Май 2022, 9:45

Аз на джипката взех такива за зимата и момчето в магазина каза, че по-скоро били всесезонни. Като им гледате шарката дали има нещо такова: https://autospot.bg/%D0%BF%D1%80%D0%BE% ... r17-91v-xl
The person who risks nothing, does nothing, has nothing, is nothing, and becomes nothing. He may avoid suffering and sorrow, but he simply cannot learn, feel, change, grow or love. Chained by his certitude, he is a slave; he has forfeited his freedom. Only the person who risks is truly free.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 233
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: С какви гуми караме?

Мнение от drifty » 18 Май 2022, 10:03

Като гледам отводнителните канали и ламелите как имат прорези, си е като всесезонна наистина.
Изображение

Scrapyard user
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 8.09.2006
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E70 / Yamaha MT-07
Детайли за колата: прасе + прасе

Re: С какви гуми караме?

Мнение от Spit-Fire » 18 Май 2022, 15:34

Екстра, значи с тях ще си карам. Нещо ме мързи и мен да сменям гумите :mhihi:
The person who risks nothing, does nothing, has nothing, is nothing, and becomes nothing. He may avoid suffering and sorrow, but he simply cannot learn, feel, change, grow or love. Chained by his certitude, he is a slave; he has forfeited his freedom. Only the person who risks is truly free.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 169
Регистриран на: 5.01.2005

Re: С какви гуми караме?

Мнение от enigma » 19 Май 2022, 22:04

И аз не си падам по карането със зимни през лятото.
Обаче в Швайц понеже редовно взимам коли под наем, много често ги дават със зимни и през лятото.
Ето какво ми пробутаха сега, температурите са 27-28 тази седмица :paranoid:
Но доколкото разбирам гумите ги хвърлят всяка година.

schweiz_rental.png
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
enigma
ያለ እኩል

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: С какви гуми караме?

Мнение от bum_bum » 20 Май 2022, 21:06

Луд ли си, кой ще хвърли тая гума? Това идва тук и с него се карат коли за по 100к :mhihi:
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 40
Регистриран на: 7.10.2010
Местоположение: София.Божурище
Пол: Мъж
Кара: bmw 525tds
Мечтае да кара: bmw F10

Re: С какви гуми караме?

Мнение от mladenvv » 26 Яну 2023, 12:37

Колеги може ли да дадете мнение за следната дилема.Става дума за нови летни гуми. Изпадат ми изгодно чисто нови Continental ContiSport Contact 5 contiseal, но с Дот4719 на цена 175лв.Или по добре чисто нови Bridgestone или Continental на цена 220-230лв. Размера е 235 45 17. Благодаря на отзовалите се.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 179
Регистриран на: 28.06.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E90
Мечтае да кара: Beechcraft King Air
Детайли за колата: 2005 320d auto

Re: С какви гуми караме?

Мнение от vixx » 26 Яну 2023, 16:41

Принципно всички искаме най-пресен ДОТ, но по личните ми наблюдения ако са правилно съхранявани, би трябвало да са си съвсем ОК тия гуми. Само дето не знаеш как са съхранявани, най-вероятно. И след толкова стоене може да дойдат криви и известно време да не ти е особено комфортно докато се поизправят.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 271
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: С какви гуми караме?

Мнение от TNT » 26 Яну 2023, 17:06

Или да не се изправят и да бие волана. Разликата според мен не е чак толкова голяма в цената. 700 вс 900лв за комплект. Друг е и момента след 2 години, ако продаваш колата... 2025-та ще е с гуми от 2019-та. Само ти ще си вярваш, че си ги карал 2 години :mhihi:
Изображение

Предишна

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook