С какви гуми караме?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 29.12.2014
Местоположение: Кукерландия
Пол: Мъж
Кара: Е46
Мечтае да кара: СУ 25

С какви гуми караме?

Мнение от radobenoto » 30 Сеп 2021, 10:03

Здравейте колеги. Отварям тази тема за да се имформираме взаимно, за гумите които излизат на пазара, за качеството, за измамите от търговците които ги предлагат, кой доволен, кой не, и каквото се сетите още. Сега ще опиша накратко моят проблем. Миналата година, февруари, си купих 4 броя гуми MAXXIS PREMITRA AP3 ALL SEASON 205/55 R16 94V. След година и пробег от 12 хил. км. от гумите започнаха да се откъсват парчета каучук, първо от предните, после и от задните гуми, без да е имало въртене на гуми и разни изпълнения. Понеже гумите имат 2г. гаранция реших да запитам фирмата какъв е редът за рекламация. Един учтив господин ми обясни че трябва да ги изпратя обратно при тях, а те ще ги изпратят в лаборатория в Германия където ще се изследват гумите за дефекти. Това щяло да отнеме доста време. Та какво се получава, трябва да си намеря 4 гуми които да монтирам на колата, разходи монтаж демонтаж, транспортни разходи, губене на време и т.н. Пропуснах да отбележа че на другата ми кола има почти същите гуми /MAXXIS PREMITRA AP2 ALL SEASON 205/55 R16 94V/ които не са мръднали и са на повече километри, но са произведени в Тайланд, а въпросните са произведени в Китай. Между другото ако знаех че са китайски нямаше да ги поръчам. Така, реших да не задълбавам повече но какво се случва сега. Без да има някакво сериозно износване на протектора,като изключим парчетата каучук които са се откъснали, гумите започнаха да губят сцепление, трудно спирам, трудно тръгвам, плъзгане в завоите, трагедия. А това са гуми на 18 хил. км. с DOT 4319. Няма да ви спестя от къде съм ги купил https://www.bggumi.com/. Някакви идеи от ваша страна? Защита на потребителя или...
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
E46 320D

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 703
Регистриран на: 7.10.2012
Пол: Мъж
Кара: E90 LCI 320D xDrive
Детайли за колата: N47/184 Hp

Re: С какви гуми караме?

Мнение от nikola59 » 04 Окт 2021, 16:48

Идеята е, че след като животът ти зависи от някакви си 20кв.сантиметра никога повече да не купуваш боклуци. Едно време преди много години го научих това по "трудния" начин и от тогава никакъв компромис за гуми независимо от цената. Важното е, че не си се пребил някъде все още. Това от къде си ги купил значение няма. Това което са ти казали от където си ги купил е вярно, редът е такъв. Дори и да ти ги сменят след време никога не ги качвай и винаги имай едно наум когато избираш гуми! Успех!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 245
Регистриран на: 30.10.2013
Местоположение: СОФИЯ
Пол: Мъж
Кара: '02 E46 325i
Детайли за колата: сива

Re: С какви гуми караме?

Мнение от empar » 04 Окт 2021, 17:12

На бул. Тодор Александров 34 при арменския поп, колега! ;)
Директно в първото депо за гуми(а не както повелява традицията в България - от първия възможен мост на река) и се радвай, че не ти се очистил някъде с тия галоши!
Гуми за Е46(съдейки по подписа ти) се купуват поне от среден клас и в никакъв случай всесезонни! Нека бъда оплют, че съм снобар СЕГА! :mhihi:

пп. Съдейки по изказа ти, си интелигентен човек! Предполага се да знаеш, че евтиното накрая винаги излиза скъпо! :bchug:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1151
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: E46 320Cd. `04 Kawasaki z1000 `11

Re: С какви гуми караме?

Мнение от Maxmadness » 04 Окт 2021, 17:49

empar написа:На бул. Тодор Александров 34 при арменския поп, колега! ;)
Директно в първото депо за гуми(а не както повелява традицията в България - от първия възможен мост на река) и се радвай, че не ти се очистил някъде с тия галоши!
Гуми за Е46(съдейки по подписа ти) се купуват поне от среден клас и в никакъв случай всесезонни! Нека бъда оплют, че съм снобар СЕГА! :mhihi:

пп. Съдейки по изказа ти, си интелигентен човек! Предполага се да знаеш, че евтиното накрая винаги излиза скъпо! :bchug:


Колега аз няма да те оплювам разбира се, но като човек който дълго време отказваше да опита всесезонни гуми, мога да ти кажа, че след 2 лета и 2 зими, аз лично не бих си купил друга гума различна от всесезонната лично за моите нужди от сега нататък.

По темата мога да споделя, че за съжаление и аз по трудния начин разбрах, че тези бюджетните гуми не са стока, въпреки че с другия комплект както казваш нямаш проблеми. Имам познати които и с хубави марки гуми също са имали проблеми, но лично аз с такова нещо като твоето не съм се сблъсквал никога :shock:
Купувал съм нови Мишелини и Континентали и никога да чукна на дърво не съм имал проблем с тези гуми,но за сметка на това с едни Vredestein и Uniroyal къв го ядох :mhihi: Никога повече.И преди някой да се е засилил да ме хули, че има някоя от двете марки и няма никакви проблеми, ще се съглася без да споря защото мой приятел имаше същия модел Uniroyal,но нямаше проблем с гумите, докато при мен така и не можахме да ги балансираме тези гуми и се наложи да ги върна и да избера друга марка. :banghead:
"The Lion does not need the whole world to fear him, only those nearest where he roams"
A.J DARKHOLME

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 722
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: С какви гуми караме?

Мнение от Don_Diego » 04 Окт 2021, 18:14

Миналата седмица май имаше оплакване от точно този сайт за гуми с пренабит дот
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: С какви гуми караме?

Мнение от bum_bum » 04 Окт 2021, 18:31

Мда. И аз видях някаква публикация в нета с пренабития ДОТ.

Па по темата, никога не купувам Максис, Нексен, Гудрайт и т.н. ма не били правени в Китай, ма били по лиценз на незнамкой, премиум марките били същите, но излишно скъпи.. Разликата между топ гума и китайското лайно е едно кафе на ден в рамките на употребата и. Ми живота и здравето на мен, тия, които возя и тези с които се разминавам по пътищата струват далеч повече от едно кафе днес.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 234
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: С какви гуми караме?

Мнение от drifty » 04 Окт 2021, 19:25

Гумите от подписа ми, преживели няколко полигона на сухо и мокро и вече на 3ти сезон, теост 12-15 хиляди км изглеждат в пъти по-добре от това, което си прикачил на снимката. За гуми на тия километри и нормално каране е абсурдно просто.

Имаме си тема за губи и там се обсъждат доста, но както и колегите горе казаха, за гуми не се пести. До колкото ти стигат възможностите, купуваш най-доброто.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4216
Регистриран на: 21.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: си Е65-цата.

Re: С какви гуми караме?

Мнение от ///M Power » 04 Окт 2021, 21:53

bum_bum написа:Мда. И аз видях някаква публикация в нета с пренабития ДОТ.

Па по темата, никога не купувам Максис, Нексен, Гудрайт и т.н. ма не били правени в Китай, ма били по лиценз на незнамкой, премиум марките били същите, но излишно скъпи.. Разликата между топ гума и китайското лайно е едно кафе на ден в рамките на употребата и. Ми живота и здравето на мен, тия, които возя и тези с които се разминавам по пътищата струват далеч повече от едно кафе днес.


Не че нещо но Нексена до Гудрайт...
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."
- Mario Andretti

кандидат ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 72
Регистриран на: 24.11.2009
Местоположение: Сопот
Пол: Мъж

Re: С какви гуми караме?

Мнение от seimo » 04 Окт 2021, 22:11

Нексена си е доста добра гума както и Кумхо които пак са корейски и от двете съм изключително доволен. Максис и Гудрайт са си буклуци заедно със Сайлун, Тигри и тем подобни.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 372
Регистриран на: 14.10.2010
Местоположение: София и околностите
Кара: e36 M50B20
Мечтае да кара: e36 M3

Re: С какви гуми караме?

Мнение от shlosera » 04 Окт 2021, 22:16

Аз търкалях миналата зима нови нексени на газката и останах доста приятно изненадан от гумите, и са класи над разните тигар и най-китайските.


Sent from my iPhone using Tapatalk

ентусиаст
Аватар
Мнения: 802
Регистриран на: 16.07.2009
Пол: Мъж

Re: С какви гуми караме?

Мнение от driver69 » 04 Окт 2021, 22:46

Нищо не пречи да опиташ през КЗП...

Както bum_bum каза, от гуми да спестяваш не си струва. Все пак искаш или не, едни спестени 150-тина лева при масовите размери може да се окаже разликата между "спрях на косъм" и намачкани ламарини, протоколи, нерви или недай Боже по-лошо.

Аз лично от около 2 години отивам при местен гумаджия, искам цена като най-ниската в интернет и купувам от него. Гаранцията е на честна дума, но досега проблеми не съм имал. Преди съм взимал от https://bg.avtogumi.bg/oscommerce/ доволен съм също, отговаряли са на прищявките ми.
От Маргел също съм взимал на добри цени с отстъпка от застрахователния брокер, също доволен от самите гуми.
Гумите на всяка кола - моя или на родителите, са Мишлен - Алпин, Примаси и Пилот спорт, в зависимост от типа автомобил.

Началото на пролетта си закупих автомобил за удоволствие, не ми остана време да сменя гумите. Понеже E87-цата е със старото ми Примаси(четвърти сезон в момента), спирането й е осезаемо по-добро от на купето с гуми Дънлоп 2018 предни, Нексен 2016 задни. В дългосрочен план не виждам нито 1 преимущество на евтините гуми.

П.П.: И зимни гуми лятото не :) Всесезонни съм за, с идеята, че знаеш, че са компромис - ако караш малко и предимно градско, може би не си струва хамалогията по смяна на гуми, съхранение на втори комплект гуми (+джанти в моя случай) и т.н.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 229
Регистриран на: 4.12.2005
Кара: FIAT DUKATO HYMER и друга скрап
Мечтае да кара: BMW 2002 tii

Re: С какви гуми караме?

Мнение от mr_petroff » 05 Окт 2021, 5:47

Лоша сходимост,разбити тампони на окачването, неработещи амортисьори, външно химично или механично въздействие... Това са част от отговорите на експертите при рекламации... А и обикновено е и част от проблема. Не заемам страна, но според мен не си създавай ядове, едни нови гуми и проверка на окачването и геометрията на колата и газ...

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 29.12.2014
Местоположение: Кукерландия
Пол: Мъж
Кара: Е46
Мечтае да кара: СУ 25

Re: С какви гуми караме?

Мнение от radobenoto » 05 Окт 2021, 8:57

Лоша сходимост,разбити тампони на окачването, неработещи амортисьори, външно химично или механично въздействие... Това са част от отговорите на експертите при рекламации... А и обикновено е и част от проблема. Не заемам страна, но според мен не си създавай ядове, едни нови гуми и проверка на окачването и геометрията на колата и газ...

Колата си поддържам безкомпромисно. Нямам нищо разбито по окачването. Предният комплект гуми беше Dunlop Sport BluResponse 205/55/16. Цена около 135лв за брой /среден клас гума/. Продадох ги на третата година, защото на сухо са трагедия / на мокро държат добре /,но колко вали по нашия край е друга тема/. Решил да карам всесезонни гуми защото в Ямбол зима няма. Я падне малко сняг, я не. Няма нужда да се въртят два комплекта. По добре всесезонки и смяна на три четири години. Така ще си винаги с пресен комплект.
E46 320D

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 629
Регистриран на: 28.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46XI

Re: С какви гуми караме?

Мнение от Драгослав » 05 Окт 2021, 9:02

Здравейте,
Аз имам дилема за всесезонни гуми за следващия летен сезон, защото летните ми гуми бяха до тук. Винаги съм си купувал висок клас зимни и летни гуми. Сега съм се насочил към премиум марките всесезонни, но нямам никакъв опит с подобни 4 сезонни гуми. Колата ми е XI, като нямам притеснения с потеглянето, а със спирането. Малко ми е омръзнало да се занимавам с гумаджии, баланси, кога успешни, кога не.
Интересувам се от обективно мнение за висок клас всесезонни гуми.

Старши скрапер
Аватар
Мнения: 2700
Регистриран на: 16.04.2008
Местоположение: Бургас и малко в София
Пол: Мъж
Кара: ше е21/316, сега 318ci и е93/335dct
Мечтае да кара: е21 без ръжди със S54
Детайли за колата: Powered by M43b19

Re: С какви гуми караме?

Мнение от Lenco » 05 Окт 2021, 9:37

Драгослав написа:.....

Ако това ХI е 330 и обичаш да даваш газ лятото по проходите, а зимата е като 2016 г. и караш 17-18 цола, които се кривят на 1-2-3 години по нашите хубави пътища, ЗАБРАВЯШ за всесезонни гуми.
Изображение

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Dawidko

Последни теми
Facebook