С какви гуми караме?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 629
Регистриран на: 28.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46XI

Re: С какви гуми караме?

Мнение от Драгослав » 05 Окт 2021, 9:45

Lenco написа:
Драгослав написа:.....

Ако това ХI е 330 и обичаш да даваш газ лятото по проходите, а зимата е като 2016 г. и караш 17-18 цола, които се кривят на 1-2-3 години по нашите хубави пътища, ЗАБРАВЯШ за всесезонни гуми.


Нищо от изброеното. Колата е 325xi, карам я на 16-ки и мисля, че съм спокоен и възпитан шофьор :)
Но въпреки това по-вероятно е да се въздържа от всесезонните гуми.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: С какви гуми караме?

Мнение от DigitalExile » 05 Окт 2021, 10:23

Всесезонките са най големия компромис които може да се направи, по добре да си купуваш летни и зимни Нексенки :yes:

Мародератор
Аватар
Мнения: 12328
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: С какви гуми караме?

Мнение от Mollov » 05 Окт 2021, 10:50

Новите поколения всесезонни гуми на "големите марки" (CrossClimate 2, Vector 4S Gen3 и т.н.) са всичко друго, но не и компромис ;)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: С какви гуми караме?

Мнение от alekangg » 05 Окт 2021, 12:07

Какво им има на Нексен?
То като купиш най-скъпите и автоматично стават най-хубавите нали?
Да не говорим колко е безсмислено у нас, защото каквото и да се купи от средно ниво нагоре е все едно на красивия асфалт с нулево сцепление.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 241
Регистриран на: 30.10.2013
Местоположение: СОФИЯ
Пол: Мъж
Кара: '02 E46 325i
Детайли за колата: сива

Re: С какви гуми караме?

Мнение от empar » 05 Окт 2021, 12:30

Пичове, много се отклонихте от темата, ама хайде и аз да поръся малко мъдрост! :mrgreen:
Дали всесезонни или зимни/летни всеки си преценя според нуждите!
Уви, в повечето случаи подобен избор у наше село е плод на беднотия и/или откровена дзифтарщина, а не на реални доводи.
Аз лично прекарвам 2/3 от времето си зад волана по двата планински прохода на север от София(Дефилето и Петрохан) и за мен подобни гуми са немислими. Ако карах ежедневно по работа из града бих пробвал!

Темата беше за китайските галоши и дали колегата би могъл да си търси правата по някакъв начин!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: С какви гуми караме?

Мнение от DigitalExile » 05 Окт 2021, 12:48

Mollov написа:Новите поколения всесезонни гуми на "големите марки" (CrossClimate 2, Vector 4S Gen3 и т.н.) са всичко друго, но не и компромис ;)


Компромис са.
Нито са по добри от среден клас летни гуми, нито са по добри от среден клас зимни, това ако не е компромис не знам.
Една гума няма как да е и лятна и зимна

старши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: С какви гуми караме?

Мнение от ildivvy » 05 Окт 2021, 13:03

Не е ли това най-хубавото на пазара? Че има за всеки по нещо! Всеки може да си избере според терена, където кара, и километража, който навърта, както и начина по кйто кара, най-доброто за себе си! Дори някои от китайските ставали, според доста колеги, ако им вземеш ресурса за един-два сезона! Нека просто не се кара със стари гуми и всичко ще е доста приемливо според мен!
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес! Вече съм фен съм на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 658
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: С какви гуми караме?

Мнение от Exclusive89 » 05 Окт 2021, 14:03

DigitalExile написа:
Mollov написа:Новите поколения всесезонни гуми на "големите марки" (CrossClimate 2, Vector 4S Gen3 и т.н.) са всичко друго, но не и компромис ;)


Компромис са.

Я кажи колко такива комплекта изтърка, та скачаш така?
Аз примерно не съм карал с такива и не мога да оставя мнение.. Някой ден, ако покарам с такива гуми ще споделя как са.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: С какви гуми караме?

Мнение от DigitalExile » 05 Окт 2021, 14:13

Карал съм с почти нови всесезонки под година карани, дойдоха с колата която купих. Имаха грайфер и изглеждаха като нови, махнах ги при първа възможност, това не е моята гума.
Нито лятото държи, нито зимата, перфектно просто. За нашия асфалт са отврат, за някои хиперспокоен шофьор може и да са ок, но примерно зимата ходих до Боровец, падна сняг, беше трагедия даже ме бутаха, на страх съм се прибирал до София.
Това на кола с предно, мерси съм за всесезонки, феновете им да си ги карат.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 658
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: С какви гуми караме?

Мнение от Exclusive89 » 05 Окт 2021, 14:13

alekangg написа:Какво им има на Нексен?
То като купиш най-скъпите и автоматично стават най-хубавите нали?
Да не говорим колко е безсмислено у нас, защото каквото и да се купи от средно ниво нагоре е все едно на красивия асфалт с нулево сцепление.

+111...
Карах А7 и А6 4G, седмицата беше с Конти, а шестицата с Кумхо мисля, че беше. Покарах по няколко пъти с двете коли Пловдив-Бургас, Пловдив-София и не усетих никаква разлика :dunno: Явно има нещо в мен, не мога да усетя разликата :confused:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: С какви гуми караме?

Мнение от DigitalExile » 05 Окт 2021, 14:16

Като валне леко дъжд и ти се наложи да дръпнеш колата ляво/дясно по остро ще я усетиш. При перфектни условия нормално да няма разлика.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: С какви гуми караме?

Мнение от grkv » 05 Окт 2021, 14:18

Тия спорове за гуми са супер безсмислени... от тукашните пишещи няма и един, дето да е сменил повече от 2-3 комплекта на една и съща кола в едни и същи условия, че мнението му да има стойност....
Както сме писали и преди промени в окачване, температура, влага и още сто неща могат да повлияят в крайното усещане за сцепление повече отколкото ви се вярва.
Да, разлика може да се усети в тоталните крайности когато една гума наистина е брутален боклук, всичко друго е ''така ми се струва'', ама ''стува ми се'' е основно около цената, не около самото представяне на гумата, 'щото презумпцията е, че няма как висок клас гума да не е с топ пърформънс и няма как евтина гума да държи добре.
Практиката показва, че и двете твърдения не са изцяло верни.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: С какви гуми караме?

Мнение от steeN » 05 Окт 2021, 14:58

Тази гума на снимката изглежда на 500 години :dunno: Аз MAXXIS за сефте чувам.
Има достатъчно източноевропейски марки като DEBICA, че да се експериментира с китайските.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: С какви гуми караме?

Мнение от Моджо » 05 Окт 2021, 16:55

Мани, ми тия са скъпи :)) Има поне 20 модела по-евтини и далеч не всички са китайски.
Колега, нищо не можеш да направиш. Като си ги искат обратно ще им ги дадеш. Така или иначе ще ги сменяш.
Хм,хм...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 629
Регистриран на: 28.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46XI

Re: С какви гуми караме?

Мнение от Драгослав » 05 Окт 2021, 17:00

grkv написа:Тия спорове за гуми са супер безсмислени... от тукашните пишещи няма и един, дето да е сменил повече от 2-3 комплекта на една и съща кола в едни и същи условия, че мнението му да има стойност....
Както сме писали и преди промени в окачване, температура, влага и още сто неща могат да повлияят в крайното усещане за сцепление повече отколкото ви се вярва.
Да, разлика може да се усети в тоталните крайности когато една гума наистина е брутален боклук, всичко друго е ''така ми се струва'', ама ''стува ми се'' е основно около цената, не около самото представяне на гумата, 'щото презумпцията е, че няма как висок клас гума да не е с топ пърформънс и няма как евтина гума да държи добре.
Практиката показва, че и двете твърдения не са изцяло верни.


Аз съм сменявал 3 комплекта зимни гуми. Купих колата(xi) март 2014г. Много малко я карах с 17-те, с които беше. Тя бяха michelin, модел не помня, но бяха дот 2006г. Имах едно изкачване до една местност, където имаше снях. Бях силно впечателн от колата, като се има предвид, че преди това карах Е36 с отворен диф.
След това съм карал пак с michelin aplin a4(минах на 16-ки), а в момента е с BFGOODRICH G-FORCE WINTER2 GO. Мога да кажа следното: При потегляне изкачване и с трите модела гуми поведението беше топ. При сняг в завои трябва да се внимава много въпреки, че е 4х4. И с трите комплекта зимни гуми в завой с газ колата си се носи, което е нормално. Добре, че е DSC-то :) С летните, пак 16-ки VREDESTEIN дот 2014, карани и това лято включително, поведение перфектно-спиране,потегляне,завои в сухо и мокро. Преди няма и месец на прибиране от Чифлика минах през прохода Троян-Кърнаре, поведение топ. Въпреки това това им беше последен сезон, като се има предвид, че са произведени 2014.

Има огромно значение от стил на шофиране, модел автомобил и климатични условия. Аз карам основно градско и по магистрала. За това се чудя дали за догодина евентуално да пробвам с виско клас всесезонки.

Както колегата по-горе казва, пазара е наситен със всичко и всеки си решава от какво се нуждае :)

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook