Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от zAcK » 10 Сеп 2021, 0:24

TheDriver написа:Въпросът със здравеопазването не е толкова лесен за разнищване.
...
Давам ти пример - споделям на колежка от УК, че жена ми е родила в частна болница, платил съм си всичко от джоба и в крайна сметка сме получили здравна грижа близка до най-добрата възможна за страната. Тя беше така :shock: . Знаем си заплатите(тя взима в пъти по-голяма заплата, да кажем х4). Тя няма шанс да си позволи нещо подобно там. Тя няма шанс да си позволи нещо подобно там. Родила е в нещо което бих определил като "родилна комуна". :mhihi: Жени от областта, които са раждали са акушерки на повикване и отделно има лекар на повикване.


Колко струва подобно нещо там?
По спомени тук е около 2 - 2.5 средни работни заплати :bchug: А в Майчин дом е дори много евтино :bchug:

------

Замислих се и не го вярвам това, че няма как да роди на друго място :idea: А ако се наложи цезарово сечение, или нещо друго, какво се случва в тая комуна :?: Нима твърдиш, че в Англия са обречени :?:

Иначе, нали знаеш, че в България има доста градове без болници. Да не говорим, че има и такива, които са на по 100 км. от най-близката такава.


------------------

Ето. Цените са съизмерими с тия в България. Не виждам нищо фрапиращо на фона на това тук :dunno: В UK излиза около 3800 лева, а в добрите болници в БГ около 2500 - 3500 :dunno: Т.е. дори се оказва, че тук може да е по-скъпо на частно сравнено с нашите заплати.

In U.S. dollars, it costs $2,300 on average for a vaginal delivery or planned C-section in the U.K., or $3,400 for a more complicated procedure. By contrast, it costs $30,000 for the former and $50,000 for the latter in the U.S.


https://www.cnbc.com/2017/09/25/how-much-less-it-costs-to-give-birth-in-the-uk-than-in-the-us.html
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1752
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от BMW_POWER » 10 Сеп 2021, 0:52

Ако си в Европа, бг-то е на няколко часа път. Още повече сега е пълно с евтини авиокомпании. Отиваш в първата часта клиника и си готов. А ако не си прекъсваш здравните вноски, може и в държавна. Не знам за ЕС, но българското здравеопазване е на светлинни години по-напред от канадското. Във всяко едно отношение.


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от Bogat-Beden » 10 Сеп 2021, 2:07

c04 написа:
Bogat-Beden написа:В Казанлък не съм ходил още, а има добри еърбнб-та :yes:

Там ми се стори пълно, даже препълнено, с орки :dunno:

Ааа, Топ Гън значи само ни мята по върбите, да раздвижи заспалата местна икономика :)
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

Пантерчо
Аватар
Мнения: 4699
Регистриран на: 16.03.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: WBS нов внос
Мечтае да кара: Е30 от скъпите

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от Bavarcho » 10 Сеп 2021, 4:36

Само за немско мога да кажа, че Германия сега няма общо с Германия преди 10 години, няма общо с тази преди 5, преди 3 и така. А след 5 или 10 хич няма да има общо, след още няколко вълни мигранти с бурки най-вече...
За другите две не знам. Макар да си мисля че положението ще е сходно.
Изображение

старши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от ildivvy » 10 Сеп 2021, 5:41

Последната ми комадировка в Германия беше преди 2 години в едно село на 30км от Щутгарт. Имаше доста цветни из него (или поне повече отколкото си мислех, че може да има)! Струва ми се нормално (нер казвам, че ми харесва), защото са индустриална държава и някой трябва да работи из заводите...
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: e46 330xd

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от Kurtov » 10 Сеп 2021, 6:26

Аз съм бил в 4 ферми общо 8 месеца във Великобритания и макар и да мисля да живея там, има нещо което не ми харесва и това е храната.
Може би живущи там ще кажат, че храна е евтина, но е пълна с химия.
Работил съм във ферма, където отглеждат органик/био храни, но цената им е доста различна по спомен.
Не че и в България не е същото, но поне по малките населени места има доста малки производители от които можеш да си купиш истински месо, млечни продукти, мед, яйца и дори да отглеждаш био зеленчуци в градината.
Във документалния филм Храна ООД се споменава, че Великобритания е най-затлъстялата държава в Европа.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от Е.Димитров » 10 Сеп 2021, 7:31

Да добавя моите пет стинки по темата.
Зак, приятелю, ето моите предложения:
Преди да тръгнеш за където и да е, опитай да погледнеш в себе си. Опитай да постигнеш някакъв мир в себе си и да не си толкова критичен към всичко и всеки. Опитай с някакви природни методи и ако не стане, опитай с хапчета :mhihi: . Има такива добри хапове срещу депресия, защото твоето ми се вижда като хронична депресия.
Ако не си природно интровертен, в чужбина 100% ще станеш такъв, поради изолацията от местните и съвсем различният им начин на живот. Мисленето им е различно, живота им, хобитата им и всичко останало.
Какво е моето предложение , разбира се пречупено през моят живот и разбирания.
Тъй като си IT , незнам, дали можеш да работиш от разстояние, но опцията къща с голям подреден двор и гараж в населено място близко до да кажем Пловдив е много добра.
Какво получаваш- спокоен живот, създаване на хобита, отличен интернет и не лоши съседи. Къщата ще ти се яви база на живота ти, от която ще пътуваш до различни дестинации за почивка и разнообразие и винаги ще се прибираш с удоволствие в базата си.
Какво още ще получиш в България. Ресторанти, които ще опознаеш и ще ти допаднат, които ще станат един вид традиция за посещение със семейството ти. Чиста храна! Да , в селата около Пловдив (където аз от София се преместих преди около 15 години, първо живях в Пловдив, а сега съм на 15 километра от Пловдив) се гледат доста добри плодове, зеленчуци и всичко, каквото ти трябва от местните. И трябва да ти кажа, че са доста чисти и натурални. По-миналата година взимах огромни домати от едни комшии около нас и ей така, понеже имах познат в лаборатория ги дадох за анализ. Човека от лабораторията след анализа ми каза "и аз искам да взимам от тежи, страхотни са". Аз самият в двора си имам череша, един брой и на 25 май бера "хрущялки". Никога не съм я пръскал и ражда в изобилие, освен един път, когато роди точно 86 броя череши. Броих ги!
Та има добри опции с нови къщи без орки наоколо, а може да си наемеш някой орк, защото има и читави, който да ти помага с косене, разни други неща из къщата от вън срещу дребни суми.
Това е за сега...Аз правя покрив на едно като гараж и отивам да творя :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 635
Регистриран на: 4.10.2018
Кара: F48 xDrive 20d/E87 120d
Мечтае да кара: 911

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от Jorixa » 10 Сеп 2021, 9:11

В южна Англия времето вобще не е толкова лошо, даже напротив. 15 градуса целогодишно, свежо, чист въздух, ако вали вали слабо. Аз като човек който мрази жегите, там се чуствах много добре.

Това което ме накара да се прибера в България основно е отношението на англичаните. Българите и румънците ни имат за някви 2ра ръка хора, покрай цялата пропаганда на ЮКИП на времето.

Ако си ИТ не виждам никаква логика да емигрираш, реално стандарта ти ще падне.

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от Top Gun Maverick » 10 Сеп 2021, 9:26

Ааа, орки навсякъде има. Но тука са работливи, масово бачкат по Германия и Холандия най-вече. А и няма нужда да вдигам икономиката тука, тя си е ок, даже ми се струва, че покрай това много надуват цените на всичко.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 647
Регистриран на: 3.12.2012

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от nero_ » 10 Сеп 2021, 9:57

Jorixa написа:
Ако си ИТ не виждам никаква логика да емигрираш, реално стандарта ти ще падне.


:yes: И аз имам подобни подозрения. Имам служители в UK и в няколко западноевропейски държави (не в Германия) и заплатите им са изненадващо близки до тези тук, а цената на живота не е. Но пък от простотията и беззаконието, които описваш, няма как да се отървеш, какъвто и стандарт да имаш тук.


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от Bogat-Beden » 10 Сеп 2021, 10:04

nero_ написа:[. Но пък от простотията и беззаконието, които описваш, няма как да се отървеш, какъвто и стандарт да имаш тук.
Точно.
Има един коментатор Николай Марков, той казваше, че никой не може да се чувства сигурен тука, дори хората от "елита".
От много години вече далеч не се касае за пари при обмисляне на емиграция.
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от zAcK » 10 Сеп 2021, 10:12

Да попитам, какво значи това, че в Германия не било същото? Може ли с няколко думи да обясните? :bchug:

И другото, което си мисля е, че не само там хората са лицемерни. То и в България като съм бил много добър с разни хора, та после всеки се чуди как да ми го забие. Да не ви давам примери. Имаме го писано в доста теми във форума, като тази например - https://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic.php?f=4&t=440840&hilit=%D0%B7%D0%B0%D0%B5%D0%BC

nero_ написа:
Jorixa написа:Ако си ИТ не виждам никаква логика да емигрираш, реално стандарта ти ще падне.


:yes: И аз имам подобни подозрения. Имам служители в UK и в няколко западноевропейски държави (не в Германия) и заплатите им са изненадващо близки до тези тук, а цената на живота не е. Но пък от простотията и беззаконието, които описваш, няма как да се отървеш, какъвто и стандарт да имаш тук.


Bogat-Beden написа:Точно.
Има един коментатор Николай Марков, той казваше, че никой не може да се чувства сигурен тука, дори хората от "елита".
От много години вече далеч не се касае за пари при обмисляне на емиграция.


:yes:

Доста хора продължават да се изненадват колко хора бягат от тук не заради пари :idea: Не парите са най-важното. Да, трябва да ги има, но дали ще са малко повече, или малко по-малко, не е от значение.

Има и друго. В Лондон има десетки пъти повече обяви за ИТ-та. Заплатите за добри специалисти там са между 70000 и 100 000 паунда. Дори с техните високи данъци пак не смятам, че ще е влошаване на стандарта. Освен ако под стандарт на живот не се има предвид да пиеш по долнопробни кръчми всяка вечер :dunno:

И другото много важно. Там технологиите се ползват в пълния им блясък. Тук при нас това по някаква причина не се случва, освен при малко компании и програмисти :dunno:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

Потребител
Аватар
Мнения: 26
Регистриран на: 2.11.2009

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от Petrolhead » 10 Сеп 2021, 10:20

не знам как я мислите тая швейцария, ама за там има квоти за работни визи за чужденци. и не ги дават лесно. фирмата дето е решила да ти взима, трябва да си даде доста зор

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от zAcK » 10 Сеп 2021, 10:35

Petrolhead написа:не знам как я мислите тая швейцария, ама за там има квоти за работни визи за чужденци. и не ги дават лесно. фирмата дето е решила да ти взима, трябва да си даде доста зор


Може и така да е. Просто описаното тук не изглеждаше не изглеждаше толкова страшно :dunno:
https://www.ch.ch/en/working-switzerland-eu-efta/
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

Потребител
Аватар
Мнения: 26
Регистриран на: 2.11.2009

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от Petrolhead » 10 Сеп 2021, 10:36

zAcK написа:
Petrolhead написа:не знам как я мислите тая швейцария, ама за там има квоти за работни визи за чужденци. и не ги дават лесно. фирмата дето е решила да ти взима, трябва да си даде доста зор


Може и така да е. Просто описаното тук не изглеждаше не изглеждаше толкова страшно :dunno:
https://www.ch.ch/en/working-switzerland-eu-efta/

няма такова нещо швейцария и лесно

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: mr_petroff

Последни теми
Facebook