Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от Jordana » 09 Сеп 2021, 21:39

Зак , дърт си бате за емиграция . Поне така смятам от житейския ми опит , дразниш се от много неща но корена ти е пуснат тука вече . Но нищо не пречи да опиташ , ако не опиташ пак лошо . Иначе така като ти чета писанията си точно за някой малък град в Германия или село до голям град . Там най забутаните села почват повечето 3к човека има села и по 7-10к население . Лилавите са рядкост . Нищо общо със селата в България , дори в градове от 50к и повечето имат огромни дворове което тука и по селата го няма . Обаче манталитета им е точно каквото беше тука 80те години , хора изтъкани от предрасъдъци . Там трябва да станеш като тях да пикаеш седнал и да забравиш кой си иначе ще се самоизолираш без да го искаш . :mrgreen:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

Старши спамър
Online
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от Top Gun Maverick » 09 Сеп 2021, 21:46

Като говорите за селата край Пловдив и Габрово, елате в тия около Казанлък, пари ако имате, другото е рай сравнимо с проблемите ви в големите градове, които изтъквате.
П.п: Няма шанс някой да ми бичи музика до сутринта. Ако не разбира от дума, 112, идват, дори не му казват кой звъни и всичко умира. Няма такъв вариант да не дойдат, за София не знам как е. Паяка в града ги научи къде да паркират и къде не, въздуха е рай, планини бол и лято и зима, морето на час и половина...имотите са без пари сравнение тия в Пловдив, за София това там не е нормално, все едно са от Бевърли Хилс цените, но с по кофа кал по обувките и бая по-мръсен въздух.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 25.01.2004
Местоположение: пловдив,кичука,London
Кара: G30d...Q7 2019

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от badboy21 » 09 Сеп 2021, 21:49

zAcK написа:
steeN написа:Швейцария не е това, което повечето хора си мислят. Нещо като доста скучна версия на Германия с много повече правила. Австрия е подобно, ама без "хубавите" неща на Германия и Швейцария.
Между Англия и Германия, вероятно на теб ще ти допадне повече Германия, щом искаш всичко да е регламентирано до запетайката.


И аз нещо такова си мисля.
Иначе, да. Почвам да искам всичко да е ясно и реглементирано. Само ме притеснява това, че ще трябва да се учи немски. Не за друго, но ще трябва време. Но като се замисля, със сигурност ще е полезно :bchug:
На Англия предимството й е, че такива като мен се търсят много и има много добри възможности за работа. Ама наистина много добри.
Недостатък - шибаното време :mhihi:

DigitalExile написа:Аз имам въпрос, ходил ли си в и трите държави и за колко време?


Ходил съм, но само в Германия съм бил за повече време - почти година. В другите само на разходка по няколко пъти.
Всъщност, в Германия съм ходил най-много пъти, като съм бил там и в командировка, и за айляк :mhihi:

empar написа:
zAcK написа: Обмисляме дали това да е Англия, защото там ще ни е лесно с езика, а и имаме страшно много приятели.

В втората част на изречението ти се крие ключът от палатката! Останалото са подробности!


Как стоят нещата с тоя Брекзит. За айтитата какво се иска да започнат работа там :?: Някой има ли идея :?:

Аз съм в Анлия доста години,ако имаш някакви въпроси относно документи и т.н,пиши на л.с. :bchug:


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от Bogat-Beden » 09 Сеп 2021, 22:00

В Казанлък не съм ходил още, а има добри еърбнб-та :yes:
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 25.01.2004
Местоположение: пловдив,кичука,London
Кара: G30d...Q7 2019

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от badboy21 » 09 Сеп 2021, 22:05

Borymeckata написа:
Top Gun Maverick написа:Първо в нАглия са си долна нация, расисти до няма и къде.

Трудни са за общуване, спор няма. Както казах, шефът ми е англичанин, има и българско гражданство и живее в село Присово близо до ВТ. За 15 години в България не е научил и 15 думи, дори не се и опитва. Някак приема, че всички са длъжни да му разбират бръщолевенето. Още не схваща напълно идеята за "черпене" - всеки път като сложа нещо на масата, идва да ми честити РД. Горкият, изобщо не може да си представи, че можеш да почерпиш просто така, без повод.

От британците той е най-свестният в цялата ни организация. Има двама шотландци... е няма такива темерути, честно. Даже и аз, дето съм отрасъл вдивия северозапад със сек'ви сътвере, на моменти блокирам и ми висеа ченето... :shock: :shock:

Изобщо не са трудни за общуване,те видят ли,че си кадърен,бачкаш здраво,се отнасят доста добре с теб.Расисти навсякъде има,и тук е така...А за шотландците съм съгласен :mhihi: ,бих прибавил и ирландците :mhihi: :mhihi: ,няма такива образи,ама освен странния им акцент,по голямата част от тях са големи мъжкари и пичове и половина,винаги могат да те заразят с доброто си настроение,ако не могат,поне ще те разсмеят с акцента си :mhihi: :mhihi: :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от Borymeckata » 09 Сеп 2021, 22:15

kasho написа:... много обичат да гледат кой какво прави, да си врат носа където не им е работата и при нужда по стар гестаповски обичай да подадат сигнал, че косиш в неделя,

Е, и какъв е проблемът, ако не вдигаш шум между 14 и 16? А кога да кося? Няма да си взема отпуска, та да си подстрижа тревата в двора, егати... :dunno: :dunno:

Ако не бяха комарите, щях да ви предложа да се разходите някой ден до Козлодуй. Градчето е доста уредено, чисто и много зелено. Целият "център" е парк с алеи, фонтани, спортни и детски площадки. Престъпност на практика няма - всеки работещ на площадката всяка година трябва да представи чисто свидетелство за съдимост и удостоверение от НСС. Хора са гонени от работа дори не за криминална присъда, а за административно нарушение. Безработицата е много ниска. Има открит басеин лятото и топъл закрит през зимата. Отоплението е без пари и не спират тока... :mhihi: :mhihi:

Чул съм много добри неща за училищата - че даскалите приемат нещата лично и се занимават с децата много сериозно. Общинските данъци са нормални и администрацията като цяло е доста ефективна. Реката също е плюс, ако си падаш по риболов и водни спортове. Ама пусти комари... :dunno: :dunno:
Excellent! Steven is my name!

Потребител
Аватар
Мнения: 10
Регистриран на: 28.03.2020

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от sindssygt » 09 Сеп 2021, 22:36

kasho написа:
Комбина написа:По една или друга причина, целият ми живот е тясно свързан с Германия, знам езика по-добре от Българският... за съжаление.
Живял съм там, пътувам често по командировки, посещавам близки, ходя на почивка... общо взето навсякъде из страната и за дълго и за кратко. Някой колеги казаха, че не е това което беше и това е така.

Има голяма вероятност да се разочароваш от... заобикалящата те среда и начина на живот. Той в големия град и в малкото село е коренно различен. Но е до човек, това което търси и как би се нагодил.

В малките китни селца всички ще бъдат мили и любезни с теб, разбира се лицемерно. Ще си пазаруваш от големият хранителен магазин и докато си печеш дежурната мръвка с някоя от техните бири на двора се чудиш какво се е случило със социалният ти живот и дали не е било по-добре да отидеш в по-голям град.

Там пък... за мен лично положението е още по-зле, като оставим настрана социалният живот... ако ти харесва такъв. Щом си ходил там, сигурно си наясно с повечето неща.

В Англия... пребивавал съм при близки като турист, почти месец я обиколихме цялата. Не е моето... по никое направление. Времето е гадно... храната... боб с кървавица, всичко панирано, някакви странни неща... движението... циганите там, латиноси, индиици, всичко е... трудно за свикване.

Ако трябва да избирам по-малкото зло - Германия.



Binev_OuT написа:
Климата е другото хубаво нещо.Много умерен е , няма ги тия студове , пада минус рано сутрин иначе си крета около 5-7 градуса цяла зима.По-студените периоди са кратки. Лятото се стъмва след 23:00ч

Това което не харесвам на Германия са неделите , задръстванията и ... тая пуста тишина след 8 вечерта , направо ми иде да се обеся!А сега с тоя вирус , не ми се мисли какво е :bang:



Като живеещ в Германия от почти 8 години мога да потвърдя тези две мнения. За мен лично най-голямата "жертва" и промяна беше социалния живот или почти липсата на такъв. Все пак с годините съм си създал приятелска среда в Германия (предимно българи), но няма същите кафенца, кръчменца и като цяло възможности за излизане. Ама не е и като да няма кой да викна да пием по една бира или да даде една ръка като има нещо тежко за мъкнене.

Относно езика - за човек с подобна професия (мисля, че някъде прочетох, че си ИТ) липсата на немски няма да е ЧАК такъв проблем в работата. Аз съм финансист и в предната фирма, в която работих официалния работен език беше английския. В нашия отдел бяха предимно германци, така че си шпрехахме предимно дойч, обаче R&D, support и т.н. инженерни екипи си караха яко на английски понеже имаше хора от целия свят. Но немския език определено си трябва за живота извън работата и за да се оправяш с цялата държавна и общинска администрация, данъци, застраховки, лекари, писма от тоя и ония и подобни истории.

Като навсякъде другаде, в големите градове е пълно с маймуни и талибани. Но си има квартали за тях, има си и квартали за бели хора. Същото е и в София, в Пловдив (от където съм и аз) и т.н. не е болка за умиране. Пък и чак толкова маймуняк като в Лондон не съм видял, поне в Бавария не. Градовете си имат своите предимства и удобства, но пък са скъпи, шумни, нагъчкани, няма паркинги. На село пък всички ще те гледат (поне в началото) с леко недоверие. Като цяло са лицемерно-любезни, но и много обичат да гледат кой какво прави, да си врат носа където не им е работата и при нужда по стар гестаповски обичай да подадат сигнал, че косиш в неделя, че не си си изхвърлил хартията разделно и подобни битовизми. За мен решението беше... живот в предградие от селски тип много близо до големия град. Общо взето някъде по средата са и позитивите и негативите. Но най-вече няма мангал.

Относно климата - определям го като една безкрайна пролет/есен. Зимата е по-мека от България, без кучи студове и подобни изпълнения. За съжаление лятото е доста дъждовно и не особено топло, а аз лятото съм си свикнал на жегичката и си я търся, майна, ако ме разбираш :) Тази година си договорих 2 месеца хоум офис работа от България и от средата на Юли съм си тук. В началото беше екстра, топличко, кафенца, бирички с тоя и ония. Ама от 10 дена искам да си бягам за Дойчланд, ама с 200 да си бягам :driving: Общо взето си припомних цялата простотия, от която исках да избягам - агресивни идиоти на пътя, дупки, неуредици, панелки, цигани, неработеща администрация, полицията леш отвсякъде...

Предполагам от другаде също ще получиш информация за Англия, Австрия и Швейцария и в край на сметка ще решиш къде. Но моя съвет е - опитай да видиш как е живота там. Ако не ти хареса или не се получи винаги можеш да се върнеш, случаи такива има много. Обаче щом ти се е загнездила тая мисъл в главата, ако не го направиш цял живот ще се чудиш - какво ли щеше да е ако бях отишъл в Германия :bchug:


+1

Аз бих ги подредил така Германия и Швейцария > Австрия.

В Германия в Мюнхен са най-високи заплатите за ИТ като цяло, съответно и апартаментите са най-скъпи, но с remote work, ако не ти е проблем можеш да си намериш по-евтина квартира в някое градче около Мюнхен, където пак ще е скъпа квартирата, но ще е по-малко от Мюнхен. Иначе е много яко защото Мюнхен е като голямо село, но въпреки това се провеждат всякакви ивенти, концерти и т.н. И най-големия плюс е, че си на по-малко от час до Алпите, а там имаш безброй възможности - hiking, skiing, cycling, walks, climbing, kayaking, swimming и т.н. каквото те влече. Зимата всеки уикенд ски. Бавария има най-много празници през годината - 13 дни, отделно повечето фирми предлагат 30 дена отпуска. Италия е на точно 200км от Мюнхен, езерото Гарда е все едно в Германия общо взето - сервитьорите повечето не говорят английски, но говорят немски. Прага е на около 5 часа. Общо взето Мюнхен не е най-красивия град, но предлага адски много възможности. Уикендите можеш да ходиш за кеф до Австрия, Швейцария, Италия, Чехия, Франция без да се налага да чупиш касичката.

За немския общо взето не си прави илюзии - ако смяташ да живееш тук трябва да научиш езика на 100%. Ясно е, че може да си намериш работа с английски или да се оправиш в банката или супер маркета, ама за да се впишеш и сам да се чувстваш комфортно, просто си трябва. Всъщност това важи за всяка държава.

Австрия, освен ако не си във Виена, е малко трудно с добре платената работа за ИТ. Иначе има много красиви места, ама наистина много красиви, но в Австрия и Швейцария трябва да обичаш планините.

Да добавя две държави, които все още не са споменати - Холандия и Словения. Имам приятели в Любляна и от тях съм изградил доста позитивно мнение. Също имат прилична работа за ИТ. А Холандия е нещо като Германия ама малко по chill + доста по-еко и всеки притежава кемпер :D

Иначе за мен Дания е над всички, в света :D , best wellfare system и т.н., но определено не е за всеки

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1074
Регистриран на: 2.05.2008
Кара: 520i face

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от bioz » 09 Сеп 2021, 22:54

Top Gun Maverick написа:Като говорите за селата край Пловдив и Габрово, елате в тия около Казанлък, пари ако имате, другото е рай сравнимо с проблемите ви в големите градове, които изтъквате.
П.п: Няма шанс някой да ми бичи музика до сутринта. Ако не разбира от дума, 112, идват, дори не му казват кой звъни и всичко умира. Няма такъв вариант да не дойдат, за София не знам как е. Паяка в града ги научи къде да паркират и къде не, въздуха е рай, планини бол и лято и зима, морето на час и половина...имотите са без пари сравнение тия в Пловдив, за София това там не е нормално, все едно са от Бевърли Хилс цените, но с по кофа кал по обувките и бая по-мръсен въздух.
Много селяни и цигани, а цените нещо са полудели и там.

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от zAcK » 09 Сеп 2021, 22:59

Borymeckata написа:...Ама пусти комари... :dunno: :dunno:


Роднина работи в АЕЦ-а и тя това казва. Понякога било нетърпимо :dunno:


Колкото до 112. В София единствения път, в който се отзоваха полицаи след обаждане на 112 за шум беше, когато за пореден път ми обясниха, че нямало свободни екипи и им казах, че в момента виждам един екип от двама айляка да се разхожда под прозореца и най-вероятно чуват шума :censored:
Все с тоя номер излизат - "Няма свободни екипи" :banghead:


Jordana написа:Зак , дърт си бате за емиграция...


И какво е решението на задачата. Да стои човек тук и да търпи простотията, която е повсеместна?
Като почнеш от сервитьорка, дето те гледа надменно и стигнеш до тия, които в момента разиграват циркове в парламента, положението е зле :dunno:

Иначе на нас само това ни липсва в България. Да си вършат работата хората и да спазват някакви норми на поведение. Нещо култура, възпитание, чувство за такт и т.н. А не 500 000 държавна администрация само да айлячи и да краде, и да помага на още сума други да усвояват. И после ще средата била лайно! Щото всеки взема подкупи и си затваря очите, и не си върши работата. Затова София започва да прилича на Лагос. Казвате, в чужбина били лицемерни. Може и така да е. Ама как в развитите държави не видях един сервитьор, или продавач някъде, да ми се кара, или да ме гледа лошо? И, да. Признавам си без бой. Само 2 пъти съм бил в САЩ, но останах изумен от отношението към клиента там. Не зная за други неща как е, щото съм бичил айляк и двата пъти, ама в магазини и заведения се чувстваш бял човек :mhihi: Няма да е пресилено ако кажа, че една намусена продавачка не видях. А имаше случаи, в които избирах неща на жената и ги занимавах по половин час. Мдам. Ама нещо не мога да се пречупя за там :dunno:


bioz написа:Много селяни и цигани, а цените нещо са полудели и там.


Ей това е проблем за нас и то голям. И циганите, и селяндурите, ако селяндури имаш предвид. Щото примерно селяните в Родопите са едни от най-приятните хора, които съм срещал :bchug:

--------------

Това го снимах вчера. Това на център на европейска столица ли ви прилича? Всеки достроявал, както му падне. Другия полива няква растителност, наводнява половината сграда. Фасадата й се разпада, а ниските етажи са като от Алкатраз. Кой позволява подобни неща. Че и в центъра? :banghead: :banghead: :banghead:
То по тая сграда само може да се ориентираш как нищо в тая скапана държава не работи :idea: Ей затова искаме да се махнем от тука.

То хубаво, нямало ограничения и било готино, ама нашето е прекалено.

Пак да попитам. Това в Германия, Англия, Швейцария или Австрия може ли да се случи? Или пък да пускаш жалба до общината със снимка и да ти отговорят, че това не е било истина и съм си измислял :banghead: За отсечени дървета ставаше въпрос :censored:

Изображение
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Последна промяна zAcK на 09 Сеп 2021, 23:22, променена общо 4 пъти
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 234
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от drifty » 09 Сеп 2021, 23:08

Щом си ИТ с 20 години опит, значи където и да си, финансово няма да имаш грижи, за 20 години вероятно си натрупал много познания в обширна сфера или пък си тясно специализиран в някоя технология. Аз бих отишъл на някой остров честно казано, приятно време, плажове, социален живот и т.н ако съм на теб.

Работил съм 6 години с англичани и това не са хора.. Като го съчетаем с климата им, бих отишъл там само за да разгледам забележителностите и нищо повече.

Днес с колегите обсъждахме точно здравеопазването. Колега, който е живял в Германия сподели, че се чака много за прегледи. Ако тук в рамките на седмица можеш да си запишеш час при не малко специалисти, то в Германия нещата не са така. Разказа за случай, в който за преглед при невролог следващия свободен час бил след 4 месеца. Друг колега сподели подобни неща за Англия. Живял в Лондон, към полунощ викнал линейка за жена си, звънял 3 пъти през нощта, линейката дошла едва на сутринта. И от други познати, живели в Англия, съм чувал подобни истории и дълго чакане за преглед.

Иначе като гледам какво се случва из запада, как от всякъде прииждат римляни и друга паплач, как се изпедерастява всичко и колко са толерантни към всякакви извратении, как гледат постоянно как да пречат на съседите си със безумни сигнали, си мисля, че след 20-30 години там ще е ад да се живее, а тук нещата ще са тръгнали нагоре и България ще е хубаво място за живот. Даже може да го пусна в темата за предсказания за след 30 години.
Изображение

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от zAcK » 09 Сеп 2021, 23:19

drifty написа: Друг колега сподели подобни неща за Англия. Живял в Лондон, към полунощ викнал линейка за жена си, звънял 3 пъти през нощта, линейката дошла едва на сутринта. И от други познати, живели в Англия, съм чувал подобни истории и дълго чакане за преглед.


За Англия не зная, но в Германия сме викали линейка и дойде светкавично. После в болницата всичко беше все едно като във филм. Пациентът беше студент от България, който учи там. Но наистина бях изумен.

Тук съм викал един път линейка. Нарязах си крака вкъщи при ремонт. Изсипаха ме е Пирогов. Някакви гнусни сестри ме шиха в някаква още по-гнусна стая. В коридора една подобна буташе някаква пълна и възрастна жена на легло и я чух да я нарича свиня. Трябваше след ден да съм на контролен преглед пак в Пирогов при някакъв лекар, който преди да ме зашият ме погледна. 8 часа го чаках заедно със сума хора и накрая мина някаква и каза, че се бил забавил в частната клиника и да не го чакаме. Чаках прав, щото имаше много възрастни и нямаше къде да се седне. 8 шибани часа. Няма да ви казвам как ме болеше крака :censored:

Само ще ви кажа, че за преглед при добрите лекари в София се чака по повече от месец. Освен ако нямаш връзки, познати и т.н. :dunno:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1752
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от BMW_POWER » 09 Сеп 2021, 23:32

Заки, аз си бих шута на 41г. Без грам френски и много рехав английски. Това с езиците е много индивидуално. Един ги учи за дни, друг не може за години. След 40 си е тегаво, поне за мен...

И аз избягах от простотията. Носим си я генетично и мен ме влудява. Ще ти дам пример. Влизам преди броени дни в бг-посолството. Имам въпрос, отговорът на който е за 10-15 сек и се изнасям. Никакви формалности. Влизам в двора и съм трети на опашката. Вътре един мъж с дете, пред мен някаква кака (наборка на +50г) с някакъв младеж и аз. Купих им една кошничка с праскови "рушвет", на тези от посолството. Познавам ги, ама това е друга история. Та каката отпред се обръща и изстрелва:
- Имате ли час???
Аз съм :shock:
- Не - казвам - аз съм само да попитам нещо.
- Ама не може без час, защото се сърдят!!!
Аз съм още по- :shock: :shock: :shock:
- Госпожо - казвам пак - аз имам въпрос, на който ми отговарят и си тръгвам. Въпрос на секунди.
- Ама не може така - трябва да си вземете час!!!
На мен океанът от търпение само жена ми може да разбошува, ама тая взе да ми идва много.
- Госпожо, ако ме върнат, ще се обадя и ще си взема час.
Оная се обърна към младежа до нея и взе да каканиже нещо, ама аз изключих приемника и я игнорирах.

Оказа се, че тя ще подписва пълномощни и не знам си какви бумащини. Докато седне на стола, аз вече бях готов. Аз полудявам от простотията и не мога да я издържам. Затова си и бих шута. Никъде няма само хубаво или само лошо. Просто избираш по-малкото зло.
Дълга тема ...

Помисли за Ирландия. Аз съм чувал доста добри неща за там
Времето не е от тях :OT:

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от zAcK » 09 Сеп 2021, 23:40

BMW_POWER написа:Заки, аз си бих шута на 41г. Без грам френски и много рехав английски. Това с езиците е много индивидуално. Един ги учи за дни, друг не може за години. След 40 си е тегаво, поне за мен...

И аз избягах от простотията. Носим си я генетично и мен ме влудява...
...Аз полудявам от простотията и не мога да я издържам. Затова си и бих шута. Никъде няма само хубаво или само лошо. Просто избираш по-малкото зло.
Дълга тема ...

Помисли за Ирландия. Аз съм чувал доста добри неща за там
Времето не е от тях :OT:


Ето, че може :bchug: И не си сам. Повечето ми приятели и познати, които се евакуираха, го направиха заради това. Не могат да търпят простотията, която е навсякъде. А са хора с добри професии, доходи и т.н.
И както написа един колега в другата тема, няма оправия. Защото простаците възпитават простаци. Т.е. аз не вярвам, че ни очаква нещо добро. Да, ще си бием джендърите и ще сме много яки баДки, ама... :help:

Колкото до здравеопазването. Разгледах разни класации. Ами ние сме редом с Македония и Гърция според тях, а например Турция е много, ама много напред. Та тя е наравно с Англия. Направо да отивам там. И климатът ще ни хареса, и е Средиземноморие. За храната няма нужда да казвам, пък и не е скъпо. Чак за замислих. И преди години се бях замислял всъщност, ама ония диктатор не се търпи. Иначе другото им е ОК. И полицаите им са на светлинни години от нашите :idea:
Само да вметна, кога се бях замислил. Май съм писал във форума. Сигурно преди 15 години бях в командировка в Анкара. Контролът на достъпа там имаше и четец за ирисите на очите :shock: :help: :paranoid: Добре ли е :mhihi: И всички в офиса караха нови коли. Да, повечето бяха бели :mhihi: , ама нови. IT-та пак. Тук тогава още се чудехме дали Е34 не е скъпо :mhihi:

P.S. Някой с добра професия, който в момента живее в Англия може ли да потвърди, че наистина е толкова зле здравеопазването там :?:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от TheDriver » 10 Сеп 2021, 0:07

Въпросът със здравеопазването не е толкова лесен за разнищване.
Ние сме закърмени с масовите здравни грижи на соца + нещото което имаме от известно време. Когато се сблъскаме с тяхната реалност понякога ни се струва абсурдно, но е факт, че системата им е ефективна.

Давам ти пример - споделям на колежка от УК, че жена ми е родила в частна болница, платил съм си всичко от джоба и в крайна сметка сме получили здравна грижа близка до най-добрата възможна за страната. Тя беше така :shock: . Знаем си заплатите(тя взима в пъти по-голяма заплата, да кажем х4). Тя няма шанс да си позволи нещо подобно там. Родила е в нещо което бих определил като "родилна комуна". :mhihi: Жени от областта, които са раждали са акушерки на повикване и отделно има лекар на повикване. В местната "поликлиника" има само мед. сестри на постоянна длъжност.
Това така извадено от контекста на нас ни се струва ужасно, но това което те получават като грижа без големи болници и лекари във всяко градче, не отстъпва много на нашите големи болници. :dunno:

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от c04 » 10 Сеп 2021, 0:10

Bogat-Beden написа:В Казанлък не съм ходил още, а има добри еърбнб-та :yes:

Там ми се стори пълно, даже препълнено, с орки :dunno:

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook