Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от Top Gun Maverick » 09 Сеп 2021, 15:18

Като ще е в Нова Заландия го пращай на някой Шотландски баир извън големите градове да живее, същата работа. :mhihi:
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3880
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от Kroki » 09 Сеп 2021, 15:29

Колегата пита Англия или Германия, вие къде го пращате.. :idea: :idea: :idea:
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от Borymeckata » 09 Сеп 2021, 15:31

Шефът ми е англичанин, купил си е къща в едно село до В. Търново, май Беше Присово. От 15-тина години живее там с жена си и не иска да чуе за друга държава, макар че сигурно има възможност... Не е някакъв мизерник - пияница, строителен инженер с богат опит и на доста добра позиция.

Работя с един испанец, който преди това е работил в Швейцария. Ами не беше очарован. Казва, че тук (в България) се чувства много по-добре. Разправяше, как за националния празник на Испания си закачил на балкона малко испанско знаме, колкото А3. След половин час дошли от Общината (?!?) и му казали, че има право да закачи испанското знаме (?!?), ако закачи и швейцарското с поне същия размер, като испанското трябва да е на поне 5 см. по-ниско от швейцарското. Откачена работа... Ти лично, ОК ли си с такова отношение?

От мен само един съвет - където и да идеш, гледай да няма комари. С всичко остранало ще свикнеш, но тях ще ги псуваш и след 50 години (личен, изстрадан опит)... :mhihi: :mhihi:

Късмет ти желая, където и да идеш - да се чувстваш добре. :yes: :yes:
Excellent! Steven is my name!

Потребител
Аватар
Мнения: 39
Регистриран на: 16.11.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: W164/453

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от Комбина » 09 Сеп 2021, 15:33

По една или друга причина, целият ми живот е тясно свързан с Германия, знам езика по-добре от Българският... за съжаление.
Живял съм там, пътувам често по командировки, посещавам близки, ходя на почивка... общо взето навсякъде из страната и за дълго и за кратко. Някой колеги казаха, че не е това което беше и това е така.

Има голяма вероятност да се разочароваш от... заобикалящата те среда и начина на живот. Той в големия град и в малкото село е коренно различен. Но е до човек, това което търси и как би се нагодил.

В малките китни селца всички ще бъдат мили и любезни с теб, разбира се лицемерно. Ще си пазаруваш от големият хранителен магазин и докато си печеш дежурната мръвка с някоя от техните бири на двора се чудиш какво се е случило със социалният ти живот и дали не е било по-добре да отидеш в по-голям град.

Там пък... за мен лично положението е още по-зле, като оставим настрана социалният живот... ако ти харесва такъв. Щом си ходил там, сигурно си наясно с повечето неща.

В Англия... пребивавал съм при близки като турист, почти месец я обиколихме цялата. Не е моето... по никое направление. Времето е гадно... храната... боб с кървавица, всичко панирано, някакви странни неща... движението... циганите там, латиноси, индиици, всичко е... трудно за свикване.

Ако трябва да избирам по-малкото зло - Германия.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 169
Регистриран на: 5.01.2005

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от enigma » 09 Сеп 2021, 15:58

steeN написа:Швейцария не е това, което повечето хора си мислят. Нещо като доста скучна версия на Германия с много повече правила. Австрия е подобно, ама без "хубавите" неща на Германия и Швейцария.


Сигурно зависи от каква камбанария гледаш, ама за мен е точно обратното.
Швейцария има много повече природни красоти от Германия, поне за хора, които обичат планините. И либерален режим на оръжията, как може да ти е скучно. :mhihi:

Австрия също е много красива, обаче на мене правилата в Австрия и Германия ми идват в повече. За данъците да не говорим...
Швейцарците са много по-свободномислещи от германци и австрийци.
enigma
ያለ እኩል

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от c04 » 09 Сеп 2021, 16:04

Нали беше казал, че само по Средиземноморието искаш? :dunno:

Потребител
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 30.11.2007
Кара: F90
Мечтае да кара: 507

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от Spunky » 09 Сеп 2021, 16:04

Първо, си направи домашното и виж как стоят нещата от към регулации, визи за Англия, след брексит и после почвай да търсиш работа на всички места и тогава евентуално може да избираш. С хубава работа и адекватно заплащане, ще почнат да се получават нещата, където и да е.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от TheDriver » 09 Сеп 2021, 16:06

Въпросът с климата съвсем не е маловажен. Знам, че ти имаше мераци за пловдивско.

Около мен няколко човека в зряла възраст имат проблеми след емиграция във Великобритания, заради влажния и хладен климат. На децата и юношите им понася по-добре(засега).

Т.е. не става въпрос дали ти допада климата или не, а как ще ти се отрази на здравето. Двама мои приятели закъсаха с костите и ставите, няколко години след преместването им. А една от жените го отнесе по линия на белите дробове.

На моите синуси не им понася дори седмица на гости там. :dunno:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 754
Регистриран на: 15.02.2007
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: E36 323i Touring
Мечтае да кара: някакво М

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от Binev_OuT » 09 Сеп 2021, 16:12

До колкото съм чел на Зак мненията , си мисля че той за Германия е роден :mhihi:
Силно бих препоръчал южната част около Бодензе.Там може да си живее в Германия , но да работи в Остерайх или Швайц на доста по-добри пари.
Германците го правят , а Швейцарци и Австрийци се отнасят с тях, както ние към нашите римляни :mhihi: Представяш ли си колко растистки са тия две нации :mhihi:
Климата е другото хубаво нещо.Много умерен е , няма ги тия студове , пада минус рано сутрин иначе си крета около 5-7 градуса цяла зима.По-студените периоди са кратки.
Лятото се стъмва след 23:00ч
Това което не харесвам на Германия са неделите , задръстванията и ... тая пуста тишина след 8 вечерта , направо ми иде да се обеся!А сега с тоя вирус , не ми се мисли какво е :bang:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от DigitalExile » 09 Сеп 2021, 16:24

Моя съвет е ако си от София, да пробваш първо да смениш само града, а не държавата.
Тук в София отношението и хората са съвсем различни от това например в Пловдив, където според мен е по добре :angel:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от steeN » 09 Сеп 2021, 16:59

enigma написа:Сигурно зависи от каква камбанария гледаш, ама за мен е точно обратното.


Камбанaрията е различна 100%. Едно е да си в къща там, друго е да си сграда с апартаменти и да не може да си пуснеш пералнята дори когато не трябва примерно. Иначе за другото няма спор, но аз съм останал с впечатление, че него данъците и оръжията не го интересуват особено, а и една сериозна част от хората за добро или лошо. Аз горе долу от там почвам като оценям една държава, щото е белег за други неща ама... to each their own.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6206
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от zvetiko » 09 Сеп 2021, 17:04

Да...в съвременните условия трябва да си зададеш въпроса и до от колко щама ще си готов да те "защитят"-2,3 може би 5,10, накрая може би абокат... В страните, които описваш се провежда някаква странна самоубийствена политика насочена срещу белият човек- екзотични емигранти+ 100% ваксинирани. Каквото ще става, ще стане най-напред в развитите страни и големите градове и като се има в предвид натиска за ваксинация, ще стане скоро. Може би е добре да изчакаш известно време да видиш как ще се развият нещата и тогава да решиш. Има хора, които вече се ориентират към малки градчета и китни селца. ;)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от Jordana » 09 Сеп 2021, 17:10

Австрийци и германци не се понасят , като куче и котка са направо бих казал че се мразят не на шега . Климата в Германия не е добър за свикнал на топло човек като българина , студ цяла година лятото с много неприятни горещини след обяд а сутрин почти всеки ден ръми ситен дъжд и до обяд облаци . За съседи може да са иделни но ще си останете години само на халоооо ...
Германеца е нацист до мозъка на костите , чужденци не се допускат в къщи само и единствено ако идват с германец или е гаранитрано за тях . Като коне с капаци са , като им влезеш в къщата веднага кафе и бисквити ...абсолютно едни и същи термоканички със шварц кафе във всяка къща . По едно време щях да я питам една , да не ги купуват от едно място тия тъпите канички :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 142
Регистриран на: 7.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M62B44

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от anttonev » 09 Сеп 2021, 17:46

А какви са ви професиите на двамата?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1870
Регистриран на: 8.04.2012
Местоположение: Търново
Пол: Мъж
Кара: 318td compact '03
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: с две порти

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от vvasilev1 » 09 Сеп 2021, 17:58

Top Gun Maverick написа:Първо в нАглия са си долна нация, расисти до няма и къде.


Те щото немците хич не са расисти.

Точно нас българи и всякакви източноевропейски народи ни имат за маймуни.







Изпратено от моят SM-A405FN с помощта на Tapatalk

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook