Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от zAcK » 06 Окт 2021, 20:41

Някой да прекръсти темата на "Средище на върли бабоебци", че да не стане някоя грешка :help: :help: :help: :help: :help: :cop: :cop: :cop: :cop: :cop: :cop: :cop: :cop: :cop: :cop:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от Bogat-Beden » 06 Окт 2021, 20:50

В интерес на обективността, днес гледах репортаж как датчани си вземат зайци за дом. любимци и като не могат да ги гледат, ги пускат на улицата.. Явно простолюдието си е простолюдие навсякъде..
Авторът ако иска, може да му пусна на лс колибка за 100 хий лева (насред нищото обаче) в Дания, да види колко много къща за смешни пари :bchug:
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

ентусиаст
Аватар
Мнения: 880
Регистриран на: 21.10.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 M52b20 Touring

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от Сондьора » 06 Окт 2021, 21:01

Ама то и в Испания има, до морето, пак си далече от нещото обаче :mhihi: ...+ е ЧЕ, испанките немат нищо общо с датчанките :mrgreen:


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от Bogat-Beden » 06 Окт 2021, 21:12

Има, има, само дето е по 2, и в евро.. ;)
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от zAcK » 06 Окт 2021, 21:16

Bogat-Beden написа:Авторът ако иска, може да му пусна на лс колибка за 100 хий лева (насред нищото обаче) в Дания, да види колко много къща за смешни пари :bchug:


Иска, иска :bchug: По-добре е от клецане на баби, пък било то и по-млади :mhihi: За тия неща си има други форуми, кръчми в студентски и т.н. Баби, та баби :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от slatanic » 06 Окт 2021, 21:24

Да са баби,да са баби, е колко да са баби!? :ok:
-Ела баба да те бацнеее! :mhihi:
Явно и аз съм член на фенклуба на бабите от Бразилия. :bowdown: :mhihi:
По темата.Навсякъде нещата се сху.нясват.
Ама тука е най-ху...еста работата.
Като в рекламата.
Между другото в оная другата тема бях писал,че зимата иде...и много хора ще ядът дедовият като свърши зеленото.
Официално след като днес ми казаха цената на тока за утре на свободният пазар обявявам като в темата за пророчествата,че тая зима ще има МОРКОВ за всички.
И лошото е че няма да е само зимата.
А на тия на терминал 1 пожелавам успех.
Моите котви тук не ми дават да отплавам докато не потъне кораба та ще гълтаме вода да последно... :ok:

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от zAcK » 06 Окт 2021, 21:33

slatanic написа:Да са баби,да са баби, е колко да са баби!? :ok:
-Ела баба да те бацнеее! :mhihi:
Явно и аз съм член на фенклуба на бабите от Бразилия. :bowdown: :mhihi:
По темата.Навсякъде нещата се сху.нясват.
Ама тука е най-ху...еста работата.
Като в рекламата.
Между другото в оная другата тема бях писал,че зимата иде...и много хора ще ядът дедовият като свърши зеленото.
Официално след като днес ми казаха цената на тока за утре на свободният пазар обявявам като в темата за пророчествата,че тая зима ще има МОРКОВ за всички.
И лошото е че няма да е само зимата.
А на тия на терминал 1 пожелавам успех.
Моите котви тук не ми дават да отплавам докато не потъне кораба та ще гълтаме вода да последно... :ok:


Брало си е лайката. Преди малко чух по новините нещо за 20% увеличение за тока на домакинствата, а шибаното журналистче след това добави, че за малките фирми щял да е по-евтин с 50 лева, или нещо от сорта :shock: :shock: :shock: :shock: :banghead: :banghead: :banghead: :banghead: :banghead: :banghead: Какви са тия мерки и теглилки? На едното в проценти, на другото в левове? Не го дослушах, че жената превключваше, ама явно е имал предвид, че токът и за бизнеса ще си е скъп, ама нещо си :banghead: :banghead: :banghead: :banghead: :ranting: :ranting: :ranting:

Та територията ще ни сервира чеп на всичките, ама четвъртит някакъв, и много изръбен :mhihi: :mhihi: :mhihi: :help: :help: :help:

Рекордно скъп ток за бизнеса, цената на водата също скача
:mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi: :ok: Територията е топ :mhihi: :mhihi: :mhihi:
https://nova.bg/news/view/2021/10/06/342051/%D1%80%D0%B5%D0%BA%D0%BE%D1%80%D0%B4%D0%BD%D0%BE-%D1%81%D0%BA%D1%8A%D0%BF-%D1%82%D0%BE%D0%BA-%D0%B7%D0%B0-%D0%B1%D0%B8%D0%B7%D0%BD%D0%B5%D1%81%D0%B0-%D1%86%D0%B5%D0%BD%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-%D0%B2%D0%BE%D0%B4%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D1%81%D1%8A%D1%89%D0%BE-%D1%81%D0%BA%D0%B0%D1%87%D0%B0/
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: e46 330xd

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от Kurtov » 06 Окт 2021, 23:32

Да се притесняват тия с бизнесите и с биткойните, на мен нищо не могат да ми вземат :mrgreen: .
Ами за UK имах предвид, че до колкото разбрах стандартът на живот е по-висок и всичко си е по-скъпо.
Трябват си по-големи доходи, за да се изплаща къща например и едно семейство с 2 деца да живее нормално.
Не говоря за сам човек, който живее в някоя стая за 120 паунда на седмица.

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от zAcK » 06 Окт 2021, 23:53

Kurtov написа:Трябват си по-големи доходи, за да се изплаща къща например и едно семейство с 2 деца да живее нормално..


Тъй, де :idea: А тук всеки втори си купува къщата кеш и го боли фара :mhihi: Няма нужда от изплащане и т.н., всичко е милионерчета :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Буквално всеки българин е със собствена къща и живее нормално и няма никакви проблеми с финансите :mhihi: :mhihi: :mhihi:

За БМВ форума дори няма да казвам, че всеки с поне минимум 2 къщи, пак с кешовица закупени :mhihi: :mhihi: :mhihi:

P.S. И най-важното е, че никой не живее в избушени панелки, маломерни гарсониери, "тристайни" с 2 спални по 8 м2 и т.н. Такива жилища всъщност не съществуват, ми е казвал Китодар :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от Top Gun Maverick » 07 Окт 2021, 5:56

Не знам какви 20%-та говорите, ама казаха вчера за 30%-та ток след нова година за обикновения потребител. Каракачанов там щели да организират протести за тия неща, най-вечер срещу кевър. И искали мораториум върху износа на ток от частните производители.
Сега като скочи още цената съм убеден, че ще цъфнат много хора да обясняват за АЕЦ Белене как не е съвсем ненужен понеже изчисляваха тая ненужност при едни такива...други вероятности за цените.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от Jordana » 07 Окт 2021, 8:08

За 30% бълнуват само някакви злобни бадки дето плащат сега промишлен ток по 350 лв мегавата . Битовите абонати са на 220 горе долу и само КЕВР пипа там . Ха Ха ХА . Нали искахте свободен пазар да си купувате евтин ток , ами купувайте си .
Просто в момента производителите на електроенергия правят баснословни печалби от спекулативно повишните цени на енергоносителите . Нищо не се е променило в българската енергетика , но сега е 300% по изгодно да се продаде тока навън и да се реализира по голяма печалба . Говорете ми още за Белене колко е неизгодно . Аз ще припомня пак това което хиляда пъти съм казал - за да е конкурентеноспособен един енергозависим бизнес той трябва да ползва евтини енергийни ресурси .
А тия мрънкячи в европа да звъннат на Жан Виденов да им обясни за зимата :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от Е.Димитров » 07 Окт 2021, 9:31

Top Gun Maverick написа:Не знам какви 20%-та говорите, ама казаха вчера за 30%-та ток след нова година за обикновения потребител. Каракачанов там щели да организират протести за тия неща, най-вечер срещу кевър. И искали мораториум върху износа на ток от частните производители.
Сега като скочи още цената съм убеден, че ще цъфнат много хора да обясняват за АЕЦ Белене как не е съвсем ненужен понеже изчисляваха тая ненужност при едни такива...други вероятности за цените.

И 4 нови атомни централи да построят в България, тук хората сме кофти материал "бизнесмени".
Тука ще продадат и майчиното си мляко под предлог "пазарна икономика", което всъщност си е така и така трябва да бъде.
Та, както казах и 5 централи да имаме, може и на режим да сме, щото се изнася.
Сега гледам друга схема се приготвя, което си е чиста схема за наши ора.
Някъде се вдига цената на тока, примерно в Германия и нашите определят тази цена за ривалентна, съответно държавата ще им плаща на въпросните ще ги нарека спекуланти разликата от тока, който биха изнесли спрямо разликата, каквато е сега на пазара.
Та в България всичко е схема!
Последна промяна Е.Димитров на 07 Окт 2021, 14:30, променена общо 1 път

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1530
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от ildivvy » 07 Окт 2021, 9:36

То и едно време режима на тока беше, не защото нямаше ток, а защото се изнасяше! Всички помним вицовете за онова време... - А къде е България? Ето там, в тъмното :mhihi: :mhihi: !
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от steeN » 07 Окт 2021, 9:40

slatanic написа:Между другото в оная другата тема бях писал,че зимата иде...и много хора ще ядът дедовият като свърши зеленото.
Официално след като днес ми казаха цената на тока за утре на свободният пазар обявявам като в темата за пророчествата,че тая зима ще има МОРКОВ за всички.
И лошото е че няма да е само зимата.


Ей няма го Бойко и цените на тока скочиха в целия свят. Прав си така е :mhihi: :mhihi: :mhihi:
А бизнесите може да се научат да не си купуват ток ден за ден и месец за месец.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: e46 330xd

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от Kurtov » 07 Окт 2021, 9:43

zAcK написа:
Kurtov написа:Трябват си по-големи доходи, за да се изплаща къща например и едно семейство с 2 деца да живее нормално..


Тъй, де :idea: А тук всеки втори си купува къщата кеш и го боли фара :mhihi: Няма нужда от изплащане и т.н., всичко е милионерчета :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Буквално всеки българин е със собствена къща и живее нормално и няма никакви проблеми с финансите :mhihi: :mhihi: :mhihi:

За БМВ форума дори няма да казвам, че всеки с поне минимум 2 къщи, пак с кешовица закупени :mhihi: :mhihi: :mhihi:

P.S. И най-важното е, че никой не живее в избушени панелки, маломерни гарсониери, "тристайни" с 2 спални по 8 м2 и т.н. Такива жилища всъщност не съществуват, ми е казвал Китодар :mhihi: :mhihi: :mhihi:



Да наистина, прав си.
Всеки си гледа от неговата камбанария :) .
Не съм казал, че съм милионер, просто си правя някаква моя сметка, че от гледна точка на доходи ще ми е по-лесно тук и затова някак си мислех, че всички са като мен.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: dewey

Последни теми
Facebook