Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от madafaka_donkele » 08 Окт 2021, 16:02

zAcK написа:P.S. Брахте й лайката на темицата ми, спор няма :mhihi:


Сефте :mhihi: Трябва, като в един друг форум, за всяко офтопик мнение временен банан :mhihi:

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1756
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от BMW_POWER » 08 Окт 2021, 18:11

Заки, ако беше послушал alx преди десетина години, сега да са ти останали едни смешни стотина К по моргиджа. Бягай, за да не съжаляваш още повече след още 10 години...

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от Top Gun Maverick » 08 Окт 2021, 18:44

Шшшш, айде бе, къде ходиш? :mhihi: Тоя пост преди колко страници го писах за теб, накрая на лично щях да ти го пращам. Я малко мнение.
Top Gun Maverick написа:Нали Канадата беше фен на Куба, я да каже колко истина има в това или като е истина кое се спестява? Може и другите да кажете де. :mhihi:
https://youtu.be/D_NOvyHZH40
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1756
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от BMW_POWER » 08 Окт 2021, 21:48

Какво да кажа, Маверик? 95% шит и невярна информация. Не съм бил там от 2017г. Няма да пиша неща, за които не знам. Кубинците няма(ха)т право да стъпват в курортните части на острова. Cayo Coco е само за туристи. Бях фен на тази държава, но Кастро умря и всичко си ева мамата. Ето какво видях при брат му



Празно, няма никой. На бара при басейна в 10:30 няма бира. Всички забили погледи в мобилните телефони и не те евават за слива. "Ще чакаш!"... Облечени и обути в Найк, Адидас и т.н. Много по-добре от мен самият. Бачкаторите се крият зад бара и поркат, без да се крият. Да, разрешиха им да имат по-нови коли, но цените са умопомрачителни.

Как беше при Кастро? Туристът е цар!!! Аз такова обслужване в живота си не съм виждал. И всичко това е, за да изкарат някой $$$. Имах супервайзър кубинец. Надуших го още по физономията. Беше на "двата бряга". На едно парти във фирмата пийна и започна да раздува, как облечен като жена е сядал в краката на ... и колко $$$ са му давали. Това за жените е вярно. Има много красиви, но $$$. Грозните канадки ходят там на секс туризъм :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Дълга история. Как беше при Кастро? Ето как



Дядото на пианото е бил в бг-то през 60-те. Разтече се, като му казахме откъде сме.

Хората са много бедни и не могат да си позволят много неща. Но навсякъде е чисто и непрекъснато някой нещо прави. Имам кофтито предчувствие, че те влизат в периода, който ние имахме през 90-те.

Няма нищо общо с темата, а там говорят испански :OT:

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от zAcK » 09 Окт 2021, 12:45

Преди малко се опитвахме да се разхождаме из центъра на София, около НДК, по Витошка, все ремонтирани и т.н. Целите станахме в кал и мизерия. Освен разтеклите се кучешки лайна, всяка втора плочка е к.р-капан и дебне да залее с мизерия :censored: :banghead: :banghead: :banghead: :banghead:

Та изнервихме се, прибираме се и гледам снимки на една позната в UK, били на разходка в квартала :help: Еми приказвайте си каквото искате, но България е мизерна държава от третия свят. Абсолютно мизерна и гнусна и дори столицата ни е едно кално гето и нищо повече :idea: :idea: :idea:

Изображение
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от Borymeckata » 09 Окт 2021, 13:25

zAcK написа:България е мизерна държава от третия свят. Абсолютно мизерна и гнусна и ДОРИ столицата ни е едно кално гето и нищо повече :idea: :idea: :idea:

Зак, защо приемаш, че точно столицата ни е най-хубавото място за живеене? А "дори" тя се оказва "кално гето"...
Както неведнъж сме казвали, има и други населени места в България. Щом София е кално гето, потърси друг град или село, не е задължително да е на майната си. Например Кюстендил, Етрополе, Троян, Тетевен - чисти планински градчета с хубав въздух, без комари, на час път от София... Дори не е нужно да правиш някакви радикални промени в живота си, само купуваш една къща във или някъде покрай тях. Можеш да гледаш на нея като ваканционен имот, вила. А колко дни в годината ще прекарвате там - вие решавате... :dunno: :dunno:
Последна промяна Borymeckata на 09 Окт 2021, 13:27, променена общо 1 път
Excellent! Steven is my name!


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от Bogat-Beden » 09 Окт 2021, 13:25

виж ги джендърите ингилизи, пари за покрив нямат, със слама го намятали :mhihi:
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от alekangg » 09 Окт 2021, 13:43

Инфраструктурата в България е на дъното, така е било и така ще бъде, ако ще по 400к евро да станат обикновени апартаменти.
И това не е до нямане на пари, просто е нещо нормално, същото важи за входовете на 80% от блоковете, такива входове и мизерия има само в най-големите гета по света, нищо, че вътре ги населяват българи и както знаем цените отдавна станаха европейски на всичко.
Просто е така и няма да се промени никога.

За пример във входа в който живея има общо 8 апартамента, таксата за стълбището е смешна-10лв на месец на апартамент.
Ами точно 50% от всички или 4 апартамента имат задължения между 300 и 600лв, смятайте откога не е плащано.
Вътре всичко е леш, мизерия яка, мокри се стълбището един път на седмица-наричат го чистене и това е в топ софийски квартал-Изток..

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от Borymeckata » 09 Окт 2021, 13:59

И в моята панелка плащаме по 10 лева на месец, но стълбището е по-чисто от апартамента ми. Даже остават пари и миналата година смениха всички прозорци на стълбището с PVC. Входната врата е с чип, нови метални пощенски кутии, автоматично LED осветление със сензор на всяка площадка... като цяло нямам забележки. Намерете си свестен домоуправител и няма да имате ядове... :dunno: :dunno:
Excellent! Steven is my name!

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от Top Gun Maverick » 09 Окт 2021, 14:28

Честно казано като бях в Германия из градовете там близко до центъра, по улиците липсваше прах. За йалнне говоря. Но има и нещо друго. Там вали редовно. И все пак в Берлин сутринта там в едно кварталче някакъв служител се разхождаше с нещо като онова, което смуче липсата (на ръце го носи, не го кара)и...смучеше всичко. Бе гледам отдолу, прах няма. По асфалта прах няма. А уж Берлин го водят град с мизерия. В Хамбург където бях същата работа. Прах нямаше. И това е лятото дори.
В това отношение за прах по улиците в Германия досега където съм бил не съм виждал мизерия. Бях и в едно Лар надолу до Швейцарската граница близо, пак същата работа. В Есен бях, уж го водят беден район, пак беше чисто. В Мюнхен същата работа, а в градчетата край Мюнхен и съобще в цяла Бавария е някакъв рай откъм чистота. Често ходех в Айхах и селата наоколо, ами то...приказка откъм чистота. И къщичките им едни наредени все едно си в някоя приказка, буквално. За зеленина и т.н. да не говоря. Кофти само е, че лятото е кратко и не особено...лятно. :mhihi:
Но да речем тука в Казанлък централните улици се чистят всяка сутрин по краищата с машина с четки и вода. Но от самите коли се разнася много прах. В Германия прах по колите няма. Колкото и да му е странно на някой. Аз мръсна кола не видях, възможно е да е имало, но не видях, а няма автомивка като тука на всеки ъгъл! Всъщност сега се замислям, но аз автомивка в Германия не съм виждал. :shock: Вероятно са твърде малко. Чак съм се замислял дали съществуват. :mhihi: Или аз съм кьорав.
Сега ви разправям една история от началото на 90-те мисля с на бащата един приятел с който ходят до Германия за черна и бяла техника понякога. Та кара си нашия с колата и си мята някаква хартийка през прозореца. Кара си няколко километра :idea: може би 5-6 по негови думи. Изведнъж някаква жена караща зад него спира когато и той спира. Нито му е светила нито нищо. Слиза от колата и отива до прозореца му. Носи му в ръка хартията, която хвърлил и го питала дали това е негово. Той казал да и тя му отвърнала съвсем любезно тогава да го изхвърли в коша като му посочила някакъв кош наблизо. Изчакала го да иде да ги хвърли, благодарила му и се качила в колата си и заминала. И нашият наши се сещате :shock: и я разправя с усмивка тая история. И казва. В тая държава или си в правия път, или обществото те хваща за ръка и те хваща в правия път, а ако не влезеш те вкарват в кафеза. Постоянно слухтят по прозорците разни и следят за всичко като за тях е най-обикновено нещо да звънят на полицията ако водят нещо нередно.
Друг пример с него. Човекът от който вземат бяла техника, спират пред магазина му и гледат някаква кола с изтекъл тюф отпред. Приятелят на бащата веднага потрива ръце и вика сега ще питаме на кой е и ще я купим, понеже щом е изтекъл тюфа, значи ще я продаде. Влизат в магазина и питат техния човек на кой е колата вън, че е с изтекъл тюф за да го питат дали ще им я продаде. И онзи се хваща за главата и им вика "този кара без тюф ли, сега ще се обадя на полицията". Нашият човек вика да не го прави, че просто искат колата да купят, ама оня швабата не. Така не можело и казва. Ами ако тая кола не е наред и утре предизвика катастрофа, ако удари някой мой близък или нещо? Един вид, те и да я купят и той да не я кара не го интересува защото щом си е позволил да кара без тюф, значи пак ще го направи. Звъни на ченгетата, ония идват веднага и останалото вече са подробности.
Та нашия човек казва, че за него не съществува друга държава в света, нито такава нация, за него Германия е номер едно(ходил е и във всички съседни Европейски държави)и в социално отношение е норер едно и беден Германец не знаел да има, ако има то нещо няма да му е в ред с акъла и тя държавата пак ще му плаща. Сравнява Германия със САЩ и казва да видим колко бездомници и мизерници има в САЩ, после да видим колко има в Германия и за него като казах е номер едно. Даже Немския понаучи от алъш вериша там. :mhihi:
Ако искаш да се убедиш за Германия, давам ти Зак неговия телефон и друго място на света няма да погледнеш. :mhihi:
Мога да ти давам снимки от телефона ми където съм снимал просто чистотата по улиците и уредеността на къщичките, имат даже местоположение, ама форума не дава с висока памет снимки, а само някакви ако ги делнеш.
Забравих да кажа как веднъж като чаках влак за Хейлброн имаше наводнения, това лято. Влаковете нещо спряха, даваха ги по тв тия наводнения. И трябваше два часа да чакаме влак, пет влака за това време в нашата посока не дойдоха и един дядка Германец толкова се изнерви, че влезе вътре и ги вдигна на балон, толкова викаше и се караше, че взеха да го заплашват с полиция. Смятай колко са свикнали всичко да е както е казано.
Но и там вече има много паплач, от всякъде. Това е минус, обаче по градчетата няма такова нещо. И все пак повечето са там да работят.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от Jordana » 09 Окт 2021, 14:51

Не че чистят много но просто като се чисти и се чисти както трябва . В Италия беше същата работа като ходих преди години в Перуджа , това беше нещото което направо не е за вярване - колата не се мие по 1 месец и стои чиста . В Германия можеш да ходиш с бели чорапи по улицата и няма да станат черни . Обаче не съм видял никъде купища кал около бордюрите , кучещки лайна в градинки и по тротоари , купища листа от дърветата и да ги палят или циганки с метли да замитат прахоляка нагоре надолу по улиците . Строителни отпадъци или сметище край пътя . Чисти се машинно , всичко е окосено облизано и измито - съвестно . Не през пръсти , и се прави редовно . Няма никаква кой знае каква тайна как става . В Германия са същите къщурки като тука същите тухли същите строителни материали същите огради камък и т.н . Нищо по различно не ползват като ресурс , но всичко е изпънато подравнено обслужено и подържано след като е направено качествено .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от Borymeckata » 09 Окт 2021, 15:46

Прах има, където почвата е льос. Това е алувиална (наносна) почва, предимно покрай големите реки. На НХ нали копаем в баира, десетина метра пласт льос излиза. А това е изветряла скала, прах. Само водата го държи да изглежда като почва. Като изсъхне лятото, става една педя жълт пепеляк и вятърът го разнася навсякъде.
Excellent! Steven is my name!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 375
Регистриран на: 24.07.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от pampo » 09 Окт 2021, 23:29

Много ми е интересно в коя държава е израстнал Зак, защото аз израстнах в София през 90те и 2000+, съответно по-голям киреч и мизерия от онея години не съм виждал никога повече, освен по разни "модерни квартали" в безкраен строеж. София в момента е светлинни години напред от преди 20 години. Много ми се иска да има машина на времето и да чуя разказ от първо лице на Зак за разходка по същото място 97ма година. Дето по улиците имаше такива ровове, че можеше да пропаднеш с 2 гуми едновременно. Околовръстното беше една тясна улица и ако искаш да стигнеш от Младост до Люлин със 111 се пътуваше 2+ часа. Може да се пише по тая тема с часове, но фактите са си факти, разликата от тогава за мен е космическа. Просто не знам как очаквате тук да е Германия, като допреди 15г е било Африка.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от steeN » 09 Окт 2021, 23:44

Не е от чистенето липсата на праха, нито от почвата, нито от дъжда. А от липсата на кални ниви, говняни коли/бусове/камиони в градовете, такива дето се топлят на въглища и т.н. Тоя прах в София е просто, защото въздуха е брутално мръсен. Тук трябва да си миеш колата всеки ден едва ли не. В която и да е по-богата държава, същата мръсотия се събира за месец.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от zAcK » 09 Окт 2021, 23:49

pampo написа:Много ми е интересно в коя държава е израстнал Зак, защото аз израстнах в София през 90те и 2000+, съответно по-голям киреч и мизерия от онея години не съм виждал никога повече, освен по разни "модерни квартали" в безкраен строеж. София в момента е светлинни години напред от преди 20 години. Много ми се иска да има машина на времето и да чуя разказ от първо лице на Зак за разходка по същото място 97ма година. Дето по улиците имаше такива ровове, че можеше да пропаднеш с 2 гуми едновременно. Околовръстното беше една тясна улица и ако искаш да стигнеш от Младост до Люлин със 111 се пътуваше 2+ часа. Може да се пише по тая тема с часове, но фактите са си факти, разликата от тогава за мен е космическа. Просто не знам как очаквате тук да е Германия, като допреди 15г е било Африка.


В София съм от 1999, но, да. Мизерия си беше.

Относно очакването, аз лично очаквам като направиш ремонти за 100+ милиона, да е качествен ремонтът. Още помня как по време на ремонта на НДК извършен от крадливата пасмина от ГЕРБ видях как сменят мрамора в коридорите с плочки за баня :banghead: Та очакваме на някой да му дреме и нещата да се случват, както трябва :idea:

И какво значение има как е било преди, като на всички ни е ясно, че сега може да бъде много по-хубаво отколкото е :?: :?: :?:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook