Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 645
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от ivanski_2 » 27 Мар 2022, 7:10

E34 написа:
ivanski_2 написа:Интересно ми е на колко години си и с какво се занимаваш? Питам понеже всеки съди от своята камбанария и просто искам
да разбера каква е твоята.


Това в каква връзка е? Иначе съм на 21, касиер в Лидъл :mrgreen:


"И аз не мога да ги разбера тези хора, без деца, сравнително млади, сравнително интелигентни и сравнително заможни кво правят в кочинката?!"

За да разбера това ти изказване, но нищо де, продължавай да се заблуждаваш че парите са пречка за нещо :mhihi:
Последна промяна ivanski_2 на 27 Мар 2022, 8:30, променена общо 1 път
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 252
Регистриран на: 8.06.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Panamera 4S

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от skoti79 » 27 Мар 2022, 7:54

E34 написа:
ivanski_2 написа:Интересно ми е на колко години си и с какво се занимаваш? Питам понеже всеки съди от своята камбанария и просто искам
да разбера каква е твоята.


Това в каква връзка е? Иначе съм на 21, касиер в Лидъл :mrgreen:

:mhihi: :mhihi:

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от zAcK » 27 Мар 2022, 9:49

E34 написа:И аз не мога да ги разбера тези хора, без деца, сравнително млади...


И как установи това?
Иначе мерси, че на 40 ме изкара млад :bchug:

P.S. Има други теми, където може да си спамите :mhihi: :ok:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от Bogat-Beden » 27 Мар 2022, 9:57

Голям плюс за колите, ако си на северозапад, колата може да не я миеш с месеци(поне отвън), особено есен-зима се скъсва да вали.

Голяма далавера :mhihi:
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 124
Регистриран на: 27.10.2002
Местоположение: Lonsdale Sofia
Пол: Мъж
Кара: Ееее шейсе
Мечтае да кара: кънки

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от E34 » 27 Мар 2022, 11:05

zAcK написа:P.S. Има други теми, където може да си спамите :mhihi: :ok:


Ми тя си е спам след третата страница!

ivanski_2 написа:"И аз не мога да ги разбера тези хора, без деца, сравнително млади, сравнително интелигентни и сравнително заможни кво правят в кочинката?!"

За да разбера това ти изказване, но нищо де, продължавай да се заблуждаваш че парите са пречка за нещо :mhihi:


Кое не разбра? Ето давам пример със Закса, без деца, сравнително интелигентно момче, сравнително младо - 40 си е направо младо и сравнително заможно - айти се пак :mhihi: и с огромно желание за емиграция, темата е негова! Та не разбирам кво прави в кочинката все още. И по пътя на обратната логика виждаме, че той все още е тук следователно:
1. или има деца, възрастни родители т.н, тоест някакви задръжки в родината
2. или се смята се за дърто магаре и не му се мърда никъде
3. или не е заможно
4. или не е интелигентно да се справи навън
5. или няма никво желание :mrgreen:
Парите не са пречка за миризливи хипари, тръгнали на стоп смятайки да обикалят сокаците за мисията на живота им. Темата не е за тва.
" Акулата е най-добрия учител по плуване " - Тихоокеанска мъдрост

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от TNT » 27 Мар 2022, 11:08

Чукча писател отново :mhihi: Закса сигурно на всяка страница пише, че е с жена, деца и родители в страната.
Изображение


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от Bogat-Beden » 27 Мар 2022, 11:42

"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от alekangg » 27 Мар 2022, 11:44

Един приятел поп има един лаф, млад се жени или млад се замонашвай.

На 40 с деца, че и родители си е дърво емиграцията, както и да се разглежда, защото не е само работата и доходите, а свикване на деца и т.н., няма нужда да казвам, че е огромен стрес за всички.

Сега, ако някой няма избор заминава и на 50, ако трябва и сам, но не е такъв случая ми се струва.

Според мен няма да замине никога, но не пречи да мечтае и гледа.

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от zAcK » 27 Мар 2022, 12:11

TNT написа:Чукча писател отново :mhihi: Закса сигурно на всяка страница пише, че е с жена, деца и родители в страната.


:yes: Точно!!!

alekangg написа:Сега, ако някой няма избор заминава и на 50, ако трябва и сам, но не е такъв случая ми се струва.
Според мен няма да замине никога, но не пречи да мечтае и гледа.


Имаме избор и си имаме всичко тук. Родители и аз, и жената. Жилища, добра работа и т.н.

Ама съм го написал още в началото на темата защо ни се иска да отидем на място, където животът е малко по-нормален :bchug: Това е. Тук просто една голяма част от хората са отвратителни! Дали от това, че са бедни, или от нещо друго, не зная. Но според мен не е от бедност. Щото най-отвратителните тук всъщност са тия с възможности. :dunno:

----------------

Ако хората не крадат толкова много и ако всичко не е безхаберие и схеми, тук щеше да е много хубаво :dunno:
Ето вчера слушам по Нова, как на търгове за дърводобив, общините били раздали за 3 месеца над 150 000 кубика дървесина на връзкари за по 100 лева кубика :dunno:
И това напълно законно :idea: :idea: :idea: И това само от общинския дърводобив :idea:

За една година това прави парите, които са ни нужни за една детска болница :idea:
Това са парите за по няколко детски линейки във всяка област :idea:
Неща, които нямаме :(

Не може това да е държава. Не може това да е населениe! Това е мърша.........
Последна промяна zAcK на 27 Мар 2022, 12:40, променена общо 1 път
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от Bogat-Beden » 27 Мар 2022, 12:27

zAcK написа: Щото най-отвратителните тук всъщност са тия с възможности. :dunno:
тук да вметна, че хората в различните части на страната имат различия, да го кажем по-общо, че живееш в един район известен с "дървените" си глави...
Но половината черти важат за племето като цяло... Другият вариант е да останеш в БГ и да си селектираш много строго личната и семейна среда, но остават външните фактори - съседи, колеги, институции, начин на шофиране и т.н.. Тоест можеш да минимизираш щетите само.
Преди да тръгнеш за западна Европа, според мен също първо гледай колко са приятелски настроени към другите, особено да нямат тежки предразсъдъци към източневропейци, защото ще живееш географски в уредена страна, но ще си само де юре в системата, де факто ще срещаш много пречки и враждебност, това е много силен фактор, особено с годините..
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от alekangg » 27 Мар 2022, 13:16

Аз това правя, мъча се максимално да нямам сблъсъци с разни чужди хора или малко или много живея в мехур.
Изобщо не гледам телевизия, подбраните новини и постоянните рекламите не ги издържам, а като гледах се усещах, че се нервирам много и какъв е смисъла тогава? Да всеки ден обясняват как еди кой си откраднал това и онова и какво от това? Няма да спре никога и да се ядосва или не човек.

Във всеки един възможен момент ходя накъде по света и така поне живея тук, но почивам в чужбина.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 645
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от ivanski_2 » 27 Мар 2022, 19:32

"Парите не са пречка за миризливи хипари, тръгнали на стоп смятайки да обикалят сокаците за мисията на живота им. Темата не е за тва."
:mhihi: :mhihi: :mhihi:

E34 ,съжалявам те наистина човече! Да имаш толкова ограничен мироглед, но да си вярваш и толкова, най лошото е ,че хора като теб имат деца и ги възпитават, не го казвам да се заяждам или нещо подобно, наистина е жалко.
Жалко е да мислиш че моментното имане или нямане на пари е пречка! Това е перчка, за глупав, необразован, ниско интелигентен и черноглед тъп*к , без извинение. :winky:
БумБум е чудесен пример (има и още много )как човек, ако има нещо м/у ушите ,силна психика и не го мързи може да има, да няма и пак да има и това няма никакво значение, но просто не виждам как може да разбереш нещо подобно, та да съжалявам те и спирам да ти отгварям, не виждам смисъл. :bchug:
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от alekangg » 27 Мар 2022, 21:21

Понякога е по-остър

Иначе с ушите си чух преди няколко години едно лайненце на 10-11 години, как обясняваше на майка си, че имаш ли пари имаш приятели, нямаш ли, нямаш.
Същото беше с последен модел за момента айфон..

та това е ценностната система на доста хора

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от slatanic » 27 Мар 2022, 21:25

Да живее капитализма другари! :roll:
Почват ни отрано...какво да си мислят децата...като това им се налива директно в главите от всякъде.
Същото и с игрите в които постоянно и непрекъснато се налага да претрепеш някой,че да минеш напред...
Както се казва...новото нормално...
...ми не мерси... :bang:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 124
Регистриран на: 27.10.2002
Местоположение: Lonsdale Sofia
Пол: Мъж
Кара: Ееее шейсе
Мечтае да кара: кънки

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от E34 » 27 Мар 2022, 22:04

ivanski_2 написа:"Парите не са пречка за миризливи хипари, тръгнали на стоп смятайки да обикалят сокаците за мисията на живота им. Темата не е за тва."
:mhihi: :mhihi: :mhihi:

E34 ,съжалявам те наистина човече! Да имаш толкова ограничен мироглед, но да си вярваш и толкова, най лошото е ,че хора като теб имат деца и ги възпитават, не го казвам да се заяждам или нещо подобно, наистина е жалко.
Жалко е да мислиш че моментното имане или нямане на пари е пречка! Това е перчка, за глупав, необразован, ниско интелигентен и черноглед тъп*к , без извинение. :winky:
БумБум е чудесен пример (има и още много )как човек, ако има нещо м/у ушите ,силна психика и не го мързи може да има, да няма и пак да има и това няма никакво значение, но просто не виждам как може да разбереш нещо подобно, та да съжалявам те и спирам да ти отгварям, не виждам смисъл. :bchug:


Напълно те разбирам и съм съгласен, но ти въобще не разбираш какво имам впредвид! Ако си се разпознал като миризливото хипарче това е твой проблем. Никъде не става въпрос за пари (aко имаш някакви провинциални комплекси по тази тема пак си е твой проблем). За пари става въпрос дотолкова, доколкото не можеш да емигрираш с жена и деца гол като пушка в чужбина. Или казваш не е пречка тва, а? Много филми и книжки за мотивация май гледаме и четем, а? Ти в Тайланд с два лева ли отиде? И за какво ме съжаляваш пак не мога да разбера. Нито си ми на ниво нито нищо. Или мислиш, че си :mrgreen:
Вие тук какво друсате бе хора? Един се мисли за безсмъртен щото тренирал 5 години некво карате и имал желязна психика, друг вика във военната тема нема утрепани в Луганск! Евала.
" Акулата е най-добрия учител по плуване " - Тихоокеанска мъдрост

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook