Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 182
Регистриран на: 20.10.2015
Пол: Мъж
Кара: мъсквич

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от 3186 » 16 Сеп 2022, 14:04

Наскоро и на мен взе да ми се върти в главата да взема някоя стара къщичка в този край, ей така за да има :mhihi: Само че ме спират джамиите и ежедневното виене от тях. Наистина нямам нищо против хората, имам и няколко познати, които са 100 пъти по-читави от много християни. Но си предпочитам спокойствието и никой да не ми натрапва нищо. Та кои са тези села в Смолянска област? :bchug:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 646
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от ivanski_2 » 16 Сеп 2022, 14:32

Щом искаш да няма джамии и да е село, Широка Лъка е твоето място.
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от zAcK » 16 Сеп 2022, 14:44

STEVAL написа:
zAcK написа:
STEVAL написа:
ivanski_2 написа:Аз ти казах къде да дойдеш за да няма орки, :D

Той Зак нали е от почти същия край, ама не се връща в родния край, да даде пример на младите, да създаде някоя школа за IT там ами решил да бяга през девет планини в десета.


То хубаво, ама като няма болница на под 60 км. и на тия 60 по-добре да я няма, като има една аптека, в която има само аспирин и работи само понякога, като няма нищо откъде да си купиш и т.н. и леко не ти се стои по-дълго време там.
Да не говорим, че всичко е превзето от местните феодали, всичко се краде, населението само лиже задници и т.н. и какъв пример би бил това за децата ти? За инфраструктурата да не говорим и т.н.
Водата например си спира, когато иска. Няма на кой да се оплачеш. До сума различни институции и два различни омбудсмана съм писал жалби. Отговорите са "Изпратихме запитване и всичко е перфектно. Объркали сте се". И т.н...
Да не говорим, че местните не са дори роби. Нещо по-жалко са. Навели са глави и търпят всичко. Абсолютно всичко... Това нормална среда за живот ли е?




ИзображениеИзображениеИзображение

ivanski_2 написа:Най невероятното е че не осъзнаваш какви глупости пишеш. :help:


ivanski_2 написа:Пълни глупости, как на мен пък водата ми спира максимум 1 път в годината...
Завършвам с думите "Успех в живота" и не мисля да ти отговарям повече :bchug:


Като пишеш, да беше прочел на кой съм отговорил, за да разбереш какво имам предвид! :bchug:
Това не беше към теб и не се отнасяше за твоя край, ама явно не си прочел всичко, та затова така се палиш :bchug:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от alekangg » 01 Окт 2022, 4:27

Чудя се как живеят в големи градове в прехвалената Америка.
Миналата година видях Лас Вегас и Сан Франсиско, сега Ню Йорк.
Дори във великия Манхатън навред си е мизерия, а в метрото на всяка станция е жестока смрад, смея да твърдя, че никъде по света не съм виждаш такова чудо.
На много места има социална храна и опашки от разни типове.

Дроги и всякакви навред по улиците, какво остава за другите квартали не знам.
Обаче цените са едни красиви, чак ми е смешно. 5 долара е минимална цена за нещо, да речем кафе или парче пица на крак.
Основно под 20долара е абсурд, дори в китайски ресторант.
Накрая винаги има 10% ДДС и бакшиш и сървис или още поне 20% отгоре.
Бургер с картофки и една бира 37 долара в най-обикновено кръчме в Бруклин.
Бира 8-9 долара или закръгляш на 10.

В магазина е пак серизно положението, ябълки 5-10 долара/кг, шоколади 8-10 долара за 100гр.
Бира средно по 2 долара за 330мл

На сергия едни по-така хлябове бяха 12-20 долара за бройка 500-700грамови. Франзела 5 долара.

Само в Швейцария съм виждал подобни цени.

Двама човека едвам да хапнат в кръчма и отиват на 100 долара. Предполагам, че с лекота може да се стигне до 300 и нагоре.

Обаче рикшите в централ парк убиха коня, 150 долара за 30 минути!

Най-много се чудя как при такива претенции и цени, е такава мизерия и пълно с всякаква утайка навсякъде.

Потребител
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 30.11.2007
Кара: F90
Мечтае да кара: 507

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от Spunky » 01 Окт 2022, 5:34

Забрави да кажеш и за съвсем реалната престъпност по тия места. Но пак всички се натискат да идват. Хубав пример, защо не можеш да си правиш заключения от екскурзии - не виждаш и 0.1% от живота и явно няма кой да ти каже, че исторически, центровете и около тях са гетата. В момента тече процес по гентрифициране и има и мизерия и лъскаво вплетени, а Манхатън е специален случай, като центъра на света в последните 100 години. В общия случай обаче, както ти не прекарваш време в циганските махали, така и мен няма да ме видиш случайно в някое гето или уайт траш районите.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от alekangg » 01 Окт 2022, 12:36

Остава да кажеш къде да се разходя, ако има такива места.

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от alx » 01 Окт 2022, 15:52

Цените са такива защото заплатите там са високи и защото е туристически магнит. Престъпността е висока защото има хора с пари по улиците- основно туристи и защото града е заобиколен от гета които се препитават със шараните в града.

В града ще видиш рокафелер център, ще се качиш на емпайър стейт билдинг, ще се направиш един шев по 5то, ще се снимаш пред Тръмп Тауър, ще се размотаеш в сентръл парк и ще посетиш зоопарка. Ако имаш повече време ще отидеш до статуята на свободата и ще си вземеш корабче да обиколиш града по вода. Това е.

Аз не съм фен на големите градове а ябълката ми е особено антипатична- не съм ходил сигурно от 10тина години защото не мога да си причиня тази смес от ултра пари и ултра гето.
алекс
трабант 601с
разни други возила

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от steeN » 01 Окт 2022, 16:16

Като си бил в San Francisco... ходи ли в някъде в Napa Valley? ... Novato, Sausalito, Santa Cruz, Monterey, Carmel by the Sea... по highway 1 да се пуснеш (може би най-живописната магистрала в света). Вегас колко си видял... the strip сигурно. Без местен да те разведе дори и там... На 45 мин примерно има планина. mt. Charleston... по-високо е от Мусала... т.е. може да караш ски в пустинята + едно от най-големите езера. Hoover Dam сигурно си го видял надявам се... ама видя ли примерно Red Rock Canyon... и т.н. Та местните не е като да живеят в хотелите и казината :lol: Ако влезеш в хубавите жилищни квартали дори може и да не разбереш, че си в пустинята там.

Spunky написа:не виждаш и 0.1% от живота


+1000
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

старши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от Jordana » 01 Окт 2022, 17:16

Че тия в черните гета и белия баклук не са ли "мърика " ? Не мога да разбера що винаги се почва с дежурната песен ..аз не ходя там ...аз само на чисто хода ..те си го заслужават ...аз таковата аз онаковата и т.н ??!! Все едно да твърдиш че циганските гета в България не са в България и не ги виждаш ??!! :shock:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

Потребител
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 30.11.2007
Кара: F90
Мечтае да кара: 507

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от Spunky » 01 Окт 2022, 17:42

Jordana написа:Все едно да твърдиш че циганските гета в България не са в България и не ги виждаш ??!! :shock:


Все едно да дойде турист в БГ, да стои само в циганската махала и да прави заключения, базирано само на това.

Муриките всеки сам си ги прави. Свободна страна.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от madafaka_donkele » 01 Окт 2022, 19:45

Е що в циганската ма'ала? Около витошка и центъра на София си е абсолютно същата скъпа мизерия. Самата витошка лъскава и буквално почти всяка странична уличка е, като предградие на кербала :banghead: Района на и около женския пазар нощно време честно казано ще ме е шубе да съм сам пешачката :censored: Заведенията по витошка има ли смисъл да ги коментираме? Цени, като в цюрих, качество...дори не се сещам за друго място с толкова некачествена ядене/пиене. В страничните улички фастфуудите предлагат много по-добро ядене :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от alekangg » 01 Окт 2022, 20:12

Природните красоти не ги коментирам в САЩ, много ми хареса всичко, 80% от времето беше по такива места и макс 20% за градове.
Говоря за големите градове.

Малките нямат нищо общо.

Като стана дума за градпвете, Бостън същата работа ли е като Ню Йорк или е по-добре за разходка?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от steeN » 01 Окт 2022, 20:22

Сан Диего е голям град, който е супер. В Минеаполис/Сейнт Пол съм живял известно време и много ми хареса. Сега обаче демократите са му разказали играта от това, което чувам.

В Бостън никога не съм бил.

п.с.
Сан Франциско и Ню Йорк са "европейски" тип градове. Това не е "истинската" Америка един вид, поне за мен.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от alx » 01 Окт 2022, 21:09

Jordana написа:Че тия в черните гета и белия баклук не са ли "мърика " ? Не мога да разбера що винаги се почва с дежурната песен ..аз не ходя там ...аз само на чисто хода ..те си го заслужават ...аз таковата аз онаковата и т.н ??!! Все едно да твърдиш че циганските гета в България не са в България и не ги виждаш ??!! :shock:


Америка е огромна. И статистически уличките с къщички с добре подържани ливади са много повече от гетата. Аз бих казал, че 2/3 от Америка е такава… в останалата една трета ако си играеш картите правилно дори нямаш представа, че съществува. Затова и нормалните хора казват “аз не ходя по лошите части” защото можеш да си изживееш целия живот пълноценно и да не “стъпиш” в лошата Америка. Например аз знам, че в Бронкс е кофти ама никога не съм ходил там и нямам и намерение…
алекс
трабант 601с
разни други возила

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от zAcK » 01 Окт 2022, 23:21

Имало гета в Америка :mhihi: Все едно мангалчетата не се къпят във фонтаните на НДК и все едно няма супер много незаконни строижи на орки из София? :dunno:

Интересно ми е, в Америка може ли ако си орк в Ню Йорк, да си построиш къща на чужд частен терен и никой нищо да не може да ти каже?
Защото в София има много такива и собствениците могат да пият по една студена вода :idea:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: kiko, Top Gun Maverick

Последни теми
Facebook