Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от b_u_b_o » 10 Ное 2021, 16:26

Bogat-Beden написа:Taка е. Вероятно и Дания и Нова Зеландия, Финландия и т.н. са си платили да са по първите места, а по-бедните държави, понеже не могат, изостават в класацията. Това е най-логичното обяснение :bchug:


Или не вдяваш какво съм написал или се правиш на луд...няма смисъл тогава от целия разговор :bchug:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 271
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от TNT » 10 Ное 2021, 16:38

Top Gun Maverick написа:Всъщност и за мен класацията е въздух под налягане. Не виждам как може да сме на 69-то място, според мен сме минимум в топ 30.

:yes: :yes: :yes:

Като студент чувах как в ТУ София им събират по 30лв за заверка :mhihi: Не за изпит, за заверка! А в Пловдив на приятели им искаха комплект зимни гуми за Х6. Ако искат да се съберат 4 човека по 1 гума - трябва комплекта да стане :mhihi: Аз не знам в коя бяла страна има такива абсурди.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от Borymeckata » 10 Ное 2021, 17:16

Аз си признавам, че за корупциятря в България съм чувал, чел и слушал, но никога не съм се сблъсквал с нея. Никога не са ми искали или предлагали, също и аз не съм предлагал и давал. Като се замисля, май няколко пъти са ми правили намек, който обаче изобщо не съм схавал на момента... Чак по-късно ми е хрумвало, че може би се е очаквало от мен да предложа пари или нещо подобно. :dunno: :dunno:

През 1992 завърших ВИАС (УАСГ). Взимах си изпитите и се дипломирах с отличие без да дам и лев на някого. Дори не почерпих ръководителя на дипломната си работа (на дипломана ми защита той беше и председател на изпитната комисия). Човекът (проф. д.т.н. Любчо Венков, дано е жив и здрав!) даже ми подари една книга с посвещение, а аз на него - нищо... :oops: :oops:

Началото на 1994-та започнах работа в АЕЦ-а и после съм чувал разни истории за връзки и подкупи, но някак съм минал без това. Стигнах до сравнително висока длъжност, участвал съм в разни проекти, приемал съм работи на частни фирми, редовно съм бил член на комисии за отваряне и класиране на оферти по ЗОП, а няколко пъти дори съм бил председател на такава комисия. Само вежнъж един от големите шефове ме викна в кабинета си и ме попита коя от фирмите - кандидати искам да спечели? Отговорих му "Тази, с най-добрата оферта" и с това разговорът ни приключи.

На пътя пари нито са ми искали, нито съм давал. Като ме хванат в нарушение - пишат ми акт и това е.

След АЕЦ-а съм работил в други две компании - същата работа. Нито съм давал, нито съм вземал нещо, което не ми се полага по ведомост... Веднъж във втората фирма (държавна) секретарките бяха решили да се натегнат на шефката и събираха пари да й купят подарък за рождения ден. Тогава дадох 10 лева (не знам дали се брои за корупция...) и ги попитах дали това ще бъде за всички останали колеги? След отрицателния отговор ги помолих повече да не ме търсят по такива въпроси и (естествено) на партито за РД не съм ходил.

За осиновяването също бях чул, че ще трябва да се "бутне", ако не искаме циганче. Естествено, не съм дал и лев на никого... Това пък (да си "купиш" дете) изобщо не мога да го възприема... Минахаме с жената през цялата процедура и нямам забележки по работата на институциите.

Веднъж подарих бутилка "Teachers" на класния на нашия тиквеник. Не го смятам за подкуп, защото той вече му беше написал тройките. Исках да изразя по някакъв начин благодарност към човека, който се занимава с трийсетина такива малоумни хлапета, а марката на уискито ми се стори подходяща... :mhihi: :mhihi:
Excellent! Steven is my name!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2499
Регистриран на: 23.06.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: сребърна звезда

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от kiko » 10 Ное 2021, 17:20

Ако от време на време те сърби отзад на плешките,да знаеш сигурно ти никнат крила :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от Borymeckata » 10 Ное 2021, 17:55

По-надолу ме сърби. Какво ли ще е... :dunno: :dunno:
Excellent! Steven is my name!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от Jordana » 10 Ное 2021, 18:13

По-надолу ме сърби. Какво ли ще е... :dunno: :dunno:

Ще те снимат във филма "недосегаемите " 2 :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от Е.Димитров » 10 Ное 2021, 18:41

Bogat-Beden написа:На 69-то място сме.

И как се бори корупцията?!
Ами бори се със закони, в смисъл узаконява се корупцията.
В България примерно, само примерно, за да стане някакво нещо законно, за да мине някъде нещо се плаща под масата и ей ти корупция.
В щатите това е решен въпрос. Просто там има лобиране, което си е напълно законно.
Че чак някакви професии, лобисти, които имат достатъчно връзки и им плащат за да лобират.
Ей ти ликвидирането на корупцията и спадане на индекса на корупция.
Ние тука някакви "черни" тефтерчета на някакъв "черен" тип, който нареждал някакви списъци.
И разбира се , корумпирал.
Ако беше в щатите, господина щеше да има кантора е едни букви на фасадата "Адвокатска кантора" а вътре някъде щеше да пише "лобиране"

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от steeN » 10 Ное 2021, 19:20

Jordana написа:Алха , абе ти филми не гледаш ли ? Язък за това долби фешън супер дупер про лоджик 4Д дето го имаш . Да не смяташ че си измислят ? Има хиляди филми за американската мафия корумпирани ченгета , корумпирани политици , наркотрафик , цру , вонените и каквото се сетиш . Я ми покажи един касов филм за корупцията в България !!! :mhihi:


Бе нали тва ти казва, че не е както тука бай Пешо с С-класата на лизинг да го раздава като Пабло Ескобар. Малко по-високо е летвата.

Касов бг филм за корупцията в Бг - https://www.imdb.com/title/tt1909015/
Чак в чужбина го продават и може да се гледа като енциклопедия :mhihi:
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от Jordana » 10 Ное 2021, 19:56

Искам да ти напомня че за добро или за зло , сме 100 години назад от алха в корупционно отношение . Това което се върти тука там са го правили преди 100 години . Българина е изобретателен ама не толкова като ония . Държава основана от хора които не искат да плащат данъци на метрополията и се вдигат на бунт ...какво повече да говорим :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от steeN » 10 Ное 2021, 20:21

По-скоро сме там където ние сме били преди 100 години, а те не са. Всичкото, време загубено от 45 до 89 ще трябва да си го преживеем на ново.

п.с.
Андрешко викаш е бил първи фен на данъчните :lol: Не знаех, че е Елин Пелин е писал за малко американче емигрирало в Бг.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от Jordana » 10 Ное 2021, 20:24

комунизма си отииваа , спете спокойно деца .... :mhihi:
https://www.youtube.com/watch?v=rKGKcKpMadE
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от Top Gun Maverick » 10 Ное 2021, 21:45

Мда, половината от тоя, които се лашкат там сега сигурно се чудят какво точно са празнували. Интересно колко години след запада ще си го върнем, понеже те вече взеха да минават към него и ще минат изцяло сигурно като крашне долара и всички дружно обвинят капитализма като сатаната на всичко. :mhihi: А истината каква е, че хората винаги са пионки, без значение от строя.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

ентусиаст
Аватар
Мнения: 880
Регистриран на: 21.10.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 M52b20 Touring

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от Сондьора » 10 Ное 2021, 22:08

Той строя взе да се връща...от вън разбираш, че държавата ти иска помощ за Ковид- легла, апарати, мед лица...а тук всичко е ок.
А като излезе вече черно на бяло, че искат такава помощ...не бе, ние само е така евентуално ако се наложи :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от Е.Димитров » 11 Ное 2021, 8:30

steeN написа:По-скоро сме там където ние сме били преди 100 години, а те не са. Всичкото, време загубено от 45 до 89 ще трябва да си го преживеем на ново.

п.с.
Андрешко викаш е бил първи фен на данъчните :lol: Не знаех, че е Елин Пелин е писал за малко американче емигрирало в Бг.

Тея 45 години са тотално доказателство, че българина трябва да бъде подложен на контрол и натиск.
Всъщност 80% от населението на света мисля аз.
Свободната воля е за хора, които могат да мислят свободно.
Просто някой бъркат свободата със слободията.
п/п
Да, различни неща са :mhihi:

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1745
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от BMW_POWER » 11 Ное 2021, 8:48

Jordana написа:Искам да ти напомня че за добро или за зло , сме 100 години назад от алха ...


Значи скоро идва Сухия режим?

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook