Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3925
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от zAcK » 16 Окт 2021, 13:54

Top Gun Maverick написа:...


Мерси. Аз така правя в момента. Ползвам направо джинджифил и се мъча да го разпльокам, преди да го сложа в чая. Ама нещо не ми остава време, а ми харесва вкуса. Пробвах други чайове, ама ония на Twinings ми харесваше най-много. Та така явно ще се процедира. Ще мачкам джинджифил в хаванчето :mhihi: :mhihi: :mhihi: Ясно, че е най-добре, ама не става за навсякъде. А аз като спрях кафетата и ги замених с чай, та пия по няколко различни на ден :bchug:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

старши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от Jordana » 16 Окт 2021, 14:02

ivoo написа:
zAcK написа:Като казахте Президент, ние си купуваме предимно такова масло и тук е 8.90 лева, а в Гърция примерно последно беше около 3 евро за 250 грама :censored: :censored: :censored: :banghead:

P.S. Тука явно хората са най-богати и не говоря само за БМВ форума...

Toва масло го носят в БГ от друга планета явно. :mhihi:
https://groceries.morrisons.com/product ... -112336011

Олиото също https://www.sainsburys.co.uk/gol-ui/pro ... wer-oil-1l

A авточастите пък ги доставят от друга галактика . Цените им без аналог поне в Европа

Аз от 20 години друго масло не купувам . Преди беше по ниска цената но последните години само от кауфланд когато е намалено на 6лв .
Защо е скъпо ? Защото е качествено ако е на цената на другите боклуци тука никой няма да си купи от тях . Много хранителни продукти са по евтини в европа . Многократно съм писал че тука ни тъпчат с продукти произведени за унтерменшени не ви се вярва и се подигравате . Даже алкохола е по евтин в европа от тука и по качествен .
Последна промяна Jordana на 16 Окт 2021, 15:00, променена общо 1 път
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от alekangg » 16 Окт 2021, 14:38

Президентите в Испания без намаление. Иначе са надолу.

Изображение

Изображение
Изображение
Последното в България на места е над 10лв дори 11

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от bum_bum » 16 Окт 2021, 14:45

Имаме тук един застъпник за веригите и начина по който те прекратили спекулата с високите цени.

Не споменавайте тия неща, че ще го възбудите :mhihi:
Изображение

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от Top Gun Maverick » 16 Окт 2021, 15:05

Какво са прекратили тия боклуци бе, те данъци гледат да не плащат дори.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от steeN » 16 Окт 2021, 16:04

Следя :mhihi:
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от alekangg » 16 Окт 2021, 16:58

Не защитавам веригите, ама на практика малките купуват от тях, не обратното. Както и всякакви кръчмари, що така, а не купуват от малките?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 754
Регистриран на: 15.02.2007
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: E36 323i Touring
Мечтае да кара: някакво М

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от Binev_OuT » 16 Окт 2021, 17:29

alekangg написа:Не защитавам веригите, ама на практика малките купуват от тях, не обратното. Както и всякакви кръчмари, що така, а не купуват от малките?

Серизно ли питаш или се прайш на луд?
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от drago_pavlov » 17 Окт 2021, 10:32

zAcK написа:Пичове, не зная дали е нормално, ама от 4-5 месеца в цяла София не могат да се намерят различни детски продукти на Philips Avent, Humana, че дори и например чай Twinings с джинджифил :banghead: Нямало :banghead: :help: Да не говоря, че от 2-3 месеца няма и биволска моцарела, която преди купувах. Пак нямало при доставчика, каквото и да значи това :banghead:

В Англия магазините и бензиностанциите са празни, а тук ревеш, че ги няма 3-4 продукта...
Ако вземеш, че емигрираш в Англия, направо собствен форум за брътвежи ще трябва да си направиш... Една тема ще и превърташ километража за 3 дни...
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3925
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от zAcK » 17 Окт 2021, 13:13

drago_pavlov написа:
zAcK написа:Пичове, не зная дали е нормално, ама от 4-5 месеца в цяла София не могат да се намерят различни детски продукти на Philips Avent, Humana, че дори и например чай Twinings с джинджифил :banghead: Нямало :banghead: :help: Да не говоря, че от 2-3 месеца няма и биволска моцарела, която преди купувах. Пак нямало при доставчика, каквото и да значи това :banghead:

В Англия магазините и бензиностанциите са празни, а тук ревеш, че ги няма 3-4 продукта...
Ако вземеш, че емигрираш в Англия, направо собствен форум за брътвежи ще трябва да си направиш... Една тема ще и превърташ километража за 3 дни...


Като цяло ми звъчиш като разумен човек и като такъв с възможности. Сигурно си бил в UK, Лондон и т.н. Наистина ли вярваш на тия глупости :dunno: Наистина ли мислиш, че там са им празни магазините? Точно в Лондон може да си купиш стоки от цял свят :idea: Такива, каквито ние никога няма да имаме тук. Та не зная как точно си се объркал и си повярвал на това, че магазините им били празни :?: Дори ако сравняваме БВП-то само на Лондон и на цяла България, разликата е 10 пъти в полза на Лондон срещу това на цялата ни държавица с пълни магазини :idea:

P.S. Чух се с един приятел в Лондон. Пита ме, какво ми има и защо съм вярвал на глупости :mhihi: Чак ме хвана срам, че аз от "невероятната" София го питам такива простотии... :nono:
Последна промяна zAcK на 17 Окт 2021, 13:27, променена общо 2 пъти
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от Top Gun Maverick » 17 Окт 2021, 13:20

Ако на бозавите някой им беше оставил магазините празни, щяха да ореват целия свят и да се опитат да го колонизират наново. На тия глупости и аз не знам как някой им вярва. Отново нашите журналя ни манипулираха и търсиха сензацията както с всяка една тема от света се опитват да го правят. Нямало бензин, нямали шофьори...правете разлика между това да намалее нещо и да го няма съвсем. Само на някои бензиностанции за съвсем кратък период е имало известни проблеми, ама тука край, бензина на туземците свършил, ще тръгват пак с каруците по пътищата.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

Потребител
Аватар
Мнения: 19
Регистриран на: 10.09.2008
Пол: Мъж
Кара: кололо !!

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от ludnik » 17 Окт 2021, 14:10

zAcK написа:
drago_pavlov написа:
zAcK написа:Пичове, не зная дали е нормално, ама от 4-5 месеца в цяла София не могат да се намерят различни детски продукти на Philips Avent, Humana, че дори и например чай Twinings с джинджифил :banghead: Нямало :banghead: :help: Да не говоря, че от 2-3 месеца няма и биволска моцарела, която преди купувах. Пак нямало при доставчика, каквото и да значи това :banghead:

В Англия магазините и бензиностанциите са празни, а тук ревеш, че ги няма 3-4 продукта...
Ако вземеш, че емигрираш в Англия, направо собствен форум за брътвежи ще трябва да си направиш... Една тема ще и превърташ километража за 3 дни...


Като цяло ми звъчиш като разумен човек и като такъв с възможности. Сигурно си бил в UK, Лондон и т.н. Наистина ли вярваш на тия глупости :dunno: Наистина ли мислиш, че там са им празни магазините? Точно в Лондон може да си купиш стоки от цял свят :idea: Такива, каквито ние никога няма да имаме тук. Та не зная как точно си се объркал и си повярвал на това, че магазините им били празни :?: Дори ако сравняваме БВП-то само на Лондон и на цяла България, разликата е 10 пъти в полза на Лондон срещу това на цялата ни държавица с пълни магазини :idea:

P.S. Чух се с един приятел в Лондон. Пита ме, какво ми има и защо съм вярвал на глупости :mhihi: Чак ме хвана срам, че аз от "невероятната" София го питам такива простотии... :nono:

:clap: :clap: :clap:
Има всичко, само да си мераклия с парата в джоба. Те винаги са в криза за работна ръка, щото лееекинко ги мързи да стават рано и да работят за минимална надница по 10 часа дневно. Само Борис ще ги довърши, тупайки се в гърдите, че са голямата работа.

До автора, не знам дали ще избереш западна Европа или ОК, но където и да отидеш, ако си мераклия да работиш няма да останеш гладен и ще плащаш данъци като поп.
По-добре само бит, отколкото бит и ебан !!!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4216
Регистриран на: 21.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: си Е65-цата.

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от ///M Power » 17 Окт 2021, 20:48

zAcK написа:Наистина ли вярваш на тия глупости :dunno: Наистина ли мислиш, че там са им празни магазините? Точно в Лондон може да си купиш стоки от цял свят :idea: Такива, каквито ние никога няма да имаме тук. Та не зная как точно си се объркал и си повярвал на това, че магазините им били празни :?:


Магазините едвали са празни, медиите обичат да търсят мега заглавието. Но в цвят в момента има проблем с доставките на най различни стоки, като се почне от техника и се стигне до строителство. Аз лично в БГ го виждам вече на няколко места, като стоките са много разнородни.
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."
- Mario Andretti

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 233
Регистриран на: 27.04.2002
Местоположение: Dubai, UAE
Пол: Мъж
Кара: Е63 650iLCI&E93 325i&Z3 1.9
Мечтае да кара: 612

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от KoolyO » 17 Окт 2021, 23:43

Ами като човек, който скоро е бил в UK, магазините изобщо не са празни.
Имат липси и те са заради проблема с шофьорите на камиони. Но тези липси по щандовете не са за продукти, които са "essential".
Нещата може и да се задълбочат, а може и да не.
На никой не му пука. Поне тук в UK. Поне за сега.
За човекът отворил темата. UK e твоето място! Има повече правила и задължения от Германия. И от цялото EU. Защото те са си ги задали. (Нищо, че това беше едно от нещата, за които хората гласуваха за брексит. Те просто си мислеха, че EU им ги задава)
Времето е ужасно, но малко, или много зависи в кой край на UK ще отидеш. Мързи ме да пиша колко и какви са разликите, но ако наистина си решил да се местиш там, ще си ги провериш.
Аз лично прецених, че е по-добре за мен, да си намеря нова работа в Дубай, в момент на пандемия, от колкото да се преместя в южен Уелс, заедно с фирмата, за която работех...
Ти си знаеш... Както се казва.
Laugh...
And the world laughs with you.
Cry...
And the world laughs louder!!!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 880
Регистриран на: 21.10.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 M52b20 Touring

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от Сондьора » 18 Окт 2021, 20:53

Зак елементарно е, тва не е НЗ.
Вземи жена си отиди за 1д в Лондон, хващаш самолета сутринта и се прибираш късно ноща. Виж как е, магазини, хора, чистота..хапвате някъде, транспорт...и си виж със собствените очи..
П.п Няма нужда да гледаш патките в задния двор на кралицата. Виж улиците на Лондон, табелите с арабски букви ...абе виж.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook