Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3925
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от zAcK » 09 Сеп 2021, 13:06

Привет,
След много мислене и т.н. вече сме на мнение, че тук няма бъдеще и искаме да се евакуираме :idea:

Обмисляме дали това да е Англия, защото там ще ни е лесно с езика, а и имаме страшно много приятели.
Или пък да е Германия/Австрия/Швейцария, където ни харесва повече, но с езика ще ни е трудно.
Аз съм учил немски преди 17-18 години, а жената не е.

Та въпросите са ми основно, дали да си налягаме парцалите и да почваме да учим немски, или да мислим директно за Англия?

Относно немскоговорящите държави, винаги най-кофти ми се е струвало отношението на австрийците?
А за спазването на правила и вписването в тамошните общества съм сигурен, че няма да имаме проблеми.
От доста години се стремим да живеем така, че да не пречим дори неволно на околните и да спазваме всички правила.
Но явно в тая кочина тук такива като нас са страни. Да не влизам в подробности.

Кажете какво мислите? Да мислим директно за Англия, където в момента не зная какво е положението заради Брекзит,
или да почваме да учим немски супер интензивно и да се опитаме да се устроим някъде в сърцето на Европа, където всичко ще ни е на няколко часа с влак например :bowdown:

Ще се радвам да чуя всякакви съвети и т.н. по темата :bchug:

P.S. Пускам отделна тема, защото искам мнение само за конкретните държави.
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 995
Регистриран на: 8.11.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: М2+X5

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от msi200 » 09 Сеп 2021, 14:00

Едва ли има някой, който да е живял във всичките, за да даде компетентно мнение. За мен лично, Швейцария е много напред, следвана от UK, Германия и Австрия. Аз бих се изнесъл единствено по средиземноморието, което не е по темата :)
I love the sound of V8 in the morning...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от steeN » 09 Сеп 2021, 14:04

Швейцария не е това, което повечето хора си мислят. Нещо като доста скучна версия на Германия с много повече правила. Австрия е подобно, ама без "хубавите" неща на Германия и Швейцария.
Между Англия и Германия, вероятно на теб ще ти допадне повече Германия, щом искаш всичко да е регламентирано до запетайката.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 633
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от ivanski_2 » 09 Сеп 2021, 14:13

В Англия тоя климат, дали ще си ок с толкова дъжд и мрачно време ? :dunno:
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от DigitalExile » 09 Сеп 2021, 14:15

Аз имам въпрос, ходил ли си в и трите държави и за колко време?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 241
Регистриран на: 30.10.2013
Местоположение: СОФИЯ
Пол: Мъж
Кара: '02 E46 325i
Детайли за колата: сива

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от empar » 09 Сеп 2021, 14:20

zAcK написа:Обмисляме дали това да е Англия, защото там ще ни е лесно с езика, а и имаме страшно много приятели.


В втората част на изречението ти се крие ключът от палатката! Останалото са подробности!

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3925
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от zAcK » 09 Сеп 2021, 14:22

steeN написа:Швейцария не е това, което повечето хора си мислят. Нещо като доста скучна версия на Германия с много повече правила. Австрия е подобно, ама без "хубавите" неща на Германия и Швейцария.
Между Англия и Германия, вероятно на теб ще ти допадне повече Германия, щом искаш всичко да е регламентирано до запетайката.


И аз нещо такова си мисля.
Иначе, да. Почвам да искам всичко да е ясно и реглементирано. Само ме притеснява това, че ще трябва да се учи немски. Не за друго, но ще трябва време. Но като се замисля, със сигурност ще е полезно :bchug:
На Англия предимството й е, че такива като мен се търсят много и има много добри възможности за работа. Ама наистина много добри.
Недостатък - шибаното време :mhihi:

DigitalExile написа:Аз имам въпрос, ходил ли си в и трите държави и за колко време?


Ходил съм, но само в Германия съм бил за повече време - почти година. В другите само на разходка по няколко пъти.
Всъщност, в Германия съм ходил най-много пъти, като съм бил там и в командировка, и за айляк :mhihi:

empar написа:
zAcK написа: Обмисляме дали това да е Англия, защото там ще ни е лесно с езика, а и имаме страшно много приятели.

В втората част на изречението ти се крие ключът от палатката! Останалото са подробности!


Как стоят нещата с тоя Брекзит. За айтитата какво се иска да започнат работа там :?: Някой има ли идея :?:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2499
Регистриран на: 23.06.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: сребърна звезда

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от kiko » 09 Сеп 2021, 14:43

Ееее крайно време беше,не знам защо още се мъчиш :mhihi:
Иначе съм твърдо за Германия.
По готини хора,климат,култура,храна не на последно място както се казва на 1ден път е.Езика не е проблем,движение,мерни единици,ел.уреди ако щеш са като нашите и тн.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1071
Регистриран на: 31.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е46 touring

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от ka4i » 09 Сеп 2021, 14:48

kiko написа:Ееее крайно време беше,не знам защо още се мъчиш :mhihi:
Иначе съм твърдо за Германия.
По готини хора,климат,култура,храна не на последно място както се казва на 1ден път е.Езика не е проблем,движение,мерни единици,ел.уреди ако щеш са като нашите и тн.


Германия НЕ е това, което беше в последните поне 5 години!
Изображение

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от Top Gun Maverick » 09 Сеп 2021, 14:55

Германия.
Първо в нАглия са си долна нация, расисти до няма и къде, второ се напълни с паплач(не, че в Германия няма)от всякъде и трудно ги държат. Езикът като го заеш, не мисли, че в Германия ще си като в необрано лозе. Няма място където да не говорят Английски, разбира се ще се приобщиш към Немския с времето. А иначе климата...в Германия лятото е рай. През останалото време...ами не толкова. :mhihi: Но в нАглия и лятото няма рай. Имам бол приятели и роднини живеещи или живяли на двете места. В момента имам много добър приятел в Австрия, не е лошо, но не е Германия, няма и да стане в много отношения. Зависи какво искаш точно, но Германия е много по-отворена към идващи хора от където и да е. Нещо като САЩ на Европата си е, но много по-социална държава. И на всичко отгоре както в САЩ, има много Германии. Бих ти препоръчал Мюнхен или нещо близо ако искаш да е малко, но в тоя район. Бавария си е Бавария.
Ако Германия бе е това, което беше, то нАглия въобще не е. Общо взето никъде не е както беше.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 682
Регистриран на: 8.08.2005
Пол: Мъж

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от carmanf1 » 09 Сеп 2021, 14:57

Аз ще ти отговоря не по темата - Америка!

Или пък Канада (само Торонто или Ванкувър) щото няма визи вече за там, като трамплин за Америка.
Почваш работа за хубава фирма в Канада и после чакаш възможност да се прехвърлиш в Американския клон.

Относно приятелите и Англия, на тази възраст не си ли разбрал вече, че истинските приятели не са страшно много - малко са.

Другото е познат, на който не можеш да разчиташ (освен ако не си ги извикал да черпиш. На маса са мега приятели всичките)

Еле пък познат булгар извън граница, където ти се пише приятел. Майко мила, бягай от такива с 300.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2499
Регистриран на: 23.06.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: сребърна звезда

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от kiko » 09 Сеп 2021, 15:00

ka4i написа:
kiko написа:Ееее крайно време беше,не знам защо още се мъчиш :mhihi:
Иначе съм твърдо за Германия.
По готини хора,климат,култура,храна не на последно място както се казва на 1ден път е.Езика не е проблем,движение,мерни единици,ел.уреди ако щеш са като нашите и тн.


Германия НЕ е това, което беше в последните поне 5 години!

Със сигурност цяла европа не е това отпреди 5г.Преди 3г. бях за по 1 седмица в Мюнхен и в Лондон.Ами в де. ми хареса много повече.По моя вкус например Люксембург или Рим също са пред Лондон

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 23.03.2014
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от streetracing12 » 09 Сеп 2021, 15:00

Аз съм твърдо за Швеция(Стокхолм) !

И Малта и Люксембург са добре!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 15.08.2015
Местоположение: expedia.com
Пол: Мъж
Кара: BMW and Toyota
Детайли за колата: I6 3.0 turbo and naturally aspirated i-Force 5.7 V8

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от peshehodetz » 09 Сеп 2021, 15:03

zAcK написа:На Англия предимството й е, че такива като мен се търсят много и има много добри възможности за работа. Ама наистина много добри.
Недостатък - шибаното време

Как стоят нещата с тоя Брекзит. За айтитата какво се иска да започнат работа там :?: Някой има ли идея :?:


За мен един от големите недостатъци на Англия е обратния трафик.Сега който каквото ще да ми разправя че се свиквало, е ми аз лично освен в Англия съм карал в поне още 5-6 държави с десен волан и за мен си е голяма шитня да седиш от дясно и да караш.
keep walking

Where debt is dumb, cash is king, and the paid-off home mortgage has taken the place of the BMW as the status symbol of choice.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от DigitalExile » 09 Сеп 2021, 15:10

streetracing12 написа:Аз съм твърдо за Швеция(Стокхолм) !

И Малта и Люксембург са добре!


Малта е трагедия лично за мен.

Най добре Нова Зеландия ама е малко далече :mhihi:

От изброените бих избрал Австрия.

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook