Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2582
Регистриран на: 24.05.2007
Местоположение: квартала на младите
Пол: Мъж
Кара: малки котета на задната седалка
Мечтае да кара: по-леко
Детайли за колата: Черна скрап

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от deyan-enchev » 11 Окт 2021, 14:06

Ей много ще е тъжно ако трябва да си продам Калашника, ама бих го пожертвал за живот в зема обитавана от цивилизовани хора.
Обаче най-много ми се ходи в Нова Зеландия, защото има малко българи :mhihi:
Understeer is when you hit the wall with the front of the car. Oversteer is when you hit the wall with the rear of the car. Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you take the wall with you. Spoilers and bodykits are how much of a mess you leave on the wall. Rollcages and windownets are how much of the wall you take with you.

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от Top Gun Maverick » 11 Окт 2021, 15:23

Има много други места където има малко Българи Енчев. Ако толкова те ти пречат, според мен обаче е мит това, че в чужбина било добре да бягаш от тях. От СКРОМНИЯ ми опит съм видял точно обратното - помагали са ми. И това според мен е нормално защото сме малцинство там. Мога да говоря само за опита ми в Германия, както казах малък, но са ми помагали като единия си запали пътната помощ посред нощ и ми взе тройно по-малко пари, отколкото щяха да ми вземат Германците, всъщност дори беше по-малко на разстояние 150-200 км. в дъжд. Можеше спокойно да ми иска минимум двойно пари, минимум и да се направи на хубав, защото гол на легло, знаете. Та и други примери имам и не ми е приятно когато се пише, че Българите навън гледат само да те прецакат, понеже е ЛЪЖА! Според мен е кой ю, каквото е видял и ако са го излъгали Българи...какво да каже човека? Но хората обичат да слагат всичко в рамка, не само ние, чужденците също. Има и едно друго, някои толкова преиначават нещата, че ги говорят тия митове и легенди както говорят онова другото колко е зле тука, а колко са топ те там, а всъщност лъжат. Не сравнявам там и тук с последното, ясни са ми много от плюсовете и предполагам на много хора им е много по-добре там, но има такива които лъжат и там също мизерстват. Обаче за да не се излагат още от летището почват да плюят какво е тука без реално да знаят защо, просто ей така. Дори да е вярно, те още не са кацнали, не са се сблъскали с нищо и говорят глупости. После другият мит почват да дъвчат колко скъпо тука и как за две седмици изхарчили пари с които там живеели два месеца. :mhihi: Бай х**, аз в Германия гледах на бензиностанция обикновено боклуче десертче Марс, Сникърс, Туикс на някаква ненормална цена беше, чак ми стана смешно, минавам в Чехия, малко по-евтино, в Словакия вече беше още малко по-евтино, в БГ обаче ми се стори без пари. :mhihi: Гледах ги само на бензиностанции. Дюнер там пет евро, тука пет лева, ама там какви били дюнерите, ми същите са бе, като количество дори тука ми е по-голям тоя за пет лева дори да ям веднъж годишно мога да направя разлика. В Лидълът цените са подобни(тука в лева, там същите в евро) но Пепси на Промоция тук и там, ами тука си беше значително по-евтино. Казваш им да видят и горивото там и да го видят тук и се почва с неоспоримия коз, еееее, ама колко била заплатата тука, колко била там. Ами съгласен съм, ама нали ми говориш как тука с едни пари караш две седмици, а там два месеца, не говорим за заплати. :banghead: Да ми кажеш тука за две седмици бачкане(в Германия)вземам колкото за два месеца в БГ може да спорим вече, ама как там всичко евтино, много моля. И как няма да изхарчиш парите тука за две седмици(да ги свършиш обикновено викат)като си дошъл с хикс пари и само харчиш, купуваш каквото ти кефне, някои черпят да се правят на патрони, а парите ги изкарваш като си там не тук? Та тия неща на мен са ми неприятни да ми говорят, особено като съм ги видял черно на бяло, цифрите не лъжат. Звучи ми горе-долу като когато почнат да ми говорят как гоуф 3 1.9 тди вдига 240, а те конструктивно му дават 190+ колко там беше.
Последна промяна Top Gun Maverick на 11 Окт 2021, 15:42, променена общо 1 път
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от Jordana » 11 Окт 2021, 15:40

Какво ти пука кое колко е . Ти ако отиваш там да ядеш на вестник в хотела вурстове и горчица и да ставаш в 1 часа през ноща за евтина нафта по добре си стой тука . :mhihi:
Иначе така е , германеца плаща по малко за същите продукти в магазина . И като сложиш че същото тука е с ниско качество за унтерменшени сметката още по крива става :mrgreen:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от alekangg » 11 Окт 2021, 16:11

Top Gun Maverick написа: В Лидълът цените са подобни(тука в лева, там същите в евро) но Пепси на Промоция тук и там, ами тука си беше значително по-евтино. Казваш им да видят и горивото там и да го видят тук и се почва с неоспоримия коз, еееее, ама колко била заплатата тука, колко била там. Ами съгласен съм, ама нали ми говориш как тука с едни пари караш две седмици, а там два месеца, не говорим за заплати. :banghead: Да ми кажеш тука за две седмици бачкане(в Германия)вземам колкото за два месеца в БГ може да спорим вече, ама как там всичко евтино, много моля. И как няма да изхарчиш парите тука за две седмици(да ги свършиш обикновено викат)като си дошъл с хикс пари и само харчиш, купуваш каквото ти кефне, някои черпят да се правят на патрони, а парите ги изкарваш като си там не тук? Та тия неща на мен са ми неприятни да ми говорят, особено като съм ги видял черно на бяло, цифрите не лъжат. Звучи ми горе-долу като когато почнат да ми говорят как гоуф 3 1.9 тди вдига 240, а те конструктивно му дават 190+ колко там беше.


Цените са идентични у нас в Лидъла на всичко вносно, често е и по-скъпо. Ето за едни и същи неща, едни и същи цени, ако ги обърнем в лева, ама продавачката в Германия не е на 1100лв, нито наема, нито строежа, нито тока е като тук или печалбата в България е много по-голяма за тях.

лидлбг.JPG
лидлде.JPG


ето и скъпото пепси и кола

изображение_2021-10-11_170058.png


Но в Лидъла все пак са разни неща произведени специално за тях в повечето случаи.
Масово в останалите магазини в България всички вносни хранителни неща като разни млечни произведени и други са поне на двойни цени, а понякога на тройни от същите в Европа, ама нищо де, цигарите и ракията са евтини.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от Top Gun Maverick » 11 Окт 2021, 17:31

Е, това е кола на промоция от виждате колко, тука тогава не е толкова. Не споря, че там като приравниш заплатите с нашите, всичко е много по-евтино, а относно това, че тука за две седмици изхарчил 700 евро, а там живеел два месеца с тях. За това ставаше дума, обясних защо и че когато се казва това бива да се обясни в каква посока са отишли често тия 700 евро, понеже съм чувал оплаквания и от сорта колко пари дали за зъби тука. Ама нали в крайна сметка ги правиш тука защото са по-евтини. Ей това не разбирам, хем си идваш тука едва ли не на почивка, хем се оплакваш колко си похарчил, а там си щял да спестиш. Ами много ясно, аз като излезна в отпуск един вид(защото реално не знам какво е това)и ида на почивка без значение къде по света, нали там ще харча, а като работя в бг ще спестявам? :banghead: Това не бива да се преиначава, понеже пък от такива приказки имами някои завърнали се защото са отишли с прекалено големи надежди, че парите растат по дърветата на запад.Защото кой и каквото да говори, едно време са ходели там 90%-та заради парите, другите 10 да избягат от режима. Като дойде демокрацията 100%-та бягаха заради парите и ако някой тук им ги даваше, никой нямаше да бяга навън, изключвам някакви учени, които искат различни неща, макар и от тях повечето да го правеха за пари. Едва в последните 10-на години се появиха хора така повече на брой, които да искат да се махнат поради други причини и парите не са им основния проблем. Или поне не единствения. Но да не се лъжат, че отиват там и топа на Европа, поне с всичките тия имигранти от цял свят...
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от alekangg » 11 Окт 2021, 17:54

Парите вече не са по 10 и по 20 спрямо тук, както беше 96-2000 година, затова и вече не всеки бяга за пари, понеже видиш ли щял да взима х2 или х2,5, ама наема и тока са и те х2,5.
Само храна и дрехи са по-евтини без да се приравнява нищо, просто тук ако е 10лв, там е 4евро, а може и да е 3евро и дадох примери.

Обаче тук всичко ще е като в гето завинаги, без значение колко пари ще се взимат.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от TNT » 11 Окт 2021, 17:58

Разликата определено не е като преди 15 години. Хората отидат да поработят за 1-2 години, върнат се и апартамент :wave:

Top Gun Maverick написа:...

Или от студетските бригади... върнат се бачкали 5 месеца с 2000лв и "ехаа там колко пари" :mhihi: А тука всяка събота на кръчма и не се слиза от колата.
Изображение


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от Bogat-Beden » 11 Окт 2021, 18:11

alekangg написа:Парите вече не са по 10 и по 20 спрямо тук, както беше 96-2000 година, затова и вече не всеки бяга за пари.
Това, който излиза и живее навън го знае, който е тук и да му обясняваш, не вярва..
Все се сещам за вица за глистите и родината :mhihi:
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от alekangg » 11 Окт 2021, 18:36

Кой е този виц??


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от Bogat-Beden » 11 Окт 2021, 18:43

Даже го намерих в стихова форма ..

В топъл пролетен и светъл ден,
от красота и слънце озарен,
от гъз един във долина тревиста,
изпълзели два осрани глиста.

Глистите били баща и син
и гледайки простора ведросин,
синът попитал, невидял това:
-Тате, ква е тази синева?

-Небе, момчето ми, просторът чист!
отвърнал старият и мъдър глист.
-Ами туй, което свети горе?
-Слънце – кротко глистът му говори.

-Ами пък зеленото това?
-Зеленото, момче пък е трева.
-Кажи бе тате , кой ли мозък къс
ни навря във този шибан гъз!

-Момчето ми, не гледай настрана!
Макар и шибан и осран с лайна
миризлив и шупнат с вазелина,
този гъз е нашата Родина!
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: e46 330xd

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от Kurtov » 11 Окт 2021, 18:46

Bogat-Beden написа:Пичове, сигурно съм ви писнал с гнилата държава, ама пак да си кажа моето, ето едно къще, дето ми допадна, локацията е майна си райна, ама съгласете се, че цената е смешна... (около 100 хиляди лв)
https://calundan-hjoerring.dk/sag/HJ7591B


:shock: :shock:
В UK същата къща е сигурно x10 на тази цена, ако не и повече.


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от Bogat-Beden » 11 Окт 2021, 19:08

е то и в ДК, ама в столицата и около нея :bchug:
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 680
Регистриран на: 16.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е39

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от wladio » 11 Окт 2021, 19:11

Bogat-Beden написа:Даже го намерих в стихова форма ..

В топъл пролетен и светъл ден,
от красота и слънце озарен,
от гъз един във долина тревиста,
изпълзели два осрани глиста.

Глистите били баща и син
и гледайки простора ведросин,
синът попитал, невидял това:
-Тате, ква е тази синева?

-Небе, момчето ми, просторът чист!
отвърнал старият и мъдър глист.
-Ами туй, което свети горе?
-Слънце – кротко глистът му говори.

-Ами пък зеленото това?
-Зеленото, момче пък е трева.
-Кажи бе тате , кой ли мозък къс
ни навря във този шибан гъз!

-Момчето ми, не гледай настрана!
Макар и шибан и осран с лайна
миризлив и шупнат с вазелина,
този гъз е нашата Родина!


Никой не избира къде да се роди, но пък може да избере къде да живее!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4216
Регистриран на: 21.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: си Е65-цата.

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от ///M Power » 11 Окт 2021, 20:22

zAcK написа:
///M Power написа:
zAcK написа:Тръгнах да си търся нов читав винтоверт и прегледах цените в България. После прегледах цените в UK :| Ами там с близо 2 пъти по-евтини :help: Да, малък пазар сме, ама вероятно и търговците ни са в пъти по-алчни :censored: :banghead:


Туй, не е точно така, ама така или иначе ти ще си хейтиш... :mhihi:


Кое не е така? Търговците, бизнесмените и т.н. не са алчни ли? :dunno:


Всички са алчни, но съм има вземане даване с фирми дето внасят техника, и надценките хич не са толкова големи. В днешно време с този интернет човек може да поръча от където иска, та трудно може да се сложи цена която е неадекватна.
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."
- Mario Andretti

старши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от Е.Димитров » 12 Окт 2021, 8:23

Не бих го нарекъл алчност, просто тук сме бедни и въобще не е парадокс, че защото сме бедни, цените ни са по-високи.
Пример:
В Германия да кажем се продава винтоверт (и аз си търся) и цената му е 50 евро. Но пък постоянно някакви хора си купуват винтоверта защото старият им е на година, има олюпено от падане и тн. Следователно поради потреблението, магазина слага надценка примерно 10%.
С тази надценка се плащат заплатите и останалите разходи.
В България хората не разполагат с толкова пари, въпросният винтоверт се ползва до счупване, после се лепи и пак се ползва докато не се разпадне. След като се разпадне, почва да се търси винтоверт от комшията, втора употреба и накрая от магазина.
Тоест не като в Германия, а се купува след 3-4 години. Със всичката техника е така, перални, хладилници и тн.
Еми магазина има почти същите разходи, като в Германия и съответно, надценката трябва да обхваща тея 3-4 години и ей ти едни 100-150% горница :mhihi:
Да не говорим, че магазина в Германия поръчва примерно 100к бройки и взима доста голяма отстъпка, тука поръчват 1000 бройки и отстъпката е минимална.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook