Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от alx » 11 Сеп 2021, 22:59

madafaka_donkele написа:Без W2 нещо има ли? За един прЕател питам :mhihi:


До колкото знам моята фирма не спонсорира за работни визи от както почна ковида…

По темата- визирам колегата че е в телеком пространството. Ако иска работа на запад - поне едно CCNP или еквивалентни познания и мисля, че няма да има големи проблеми. Всеки иска дс пише код и инфраструктура специалистите са кът… еле пък ако разбираш от киберсигурност- златен ще си.
алекс
трабант 601с
разни други возила

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3925
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от zAcK » 11 Сеп 2021, 23:09

alx написа:
madafaka_donkele написа:Без W2 нещо има ли? За един прЕател питам :mhihi:


До колкото знам моята фирма не спонсорира за работни визи от както почна ковида…

По темата- визирам колегата че е в телеком пространството. Ако иска работа на запад - поне едно CCNP или еквивалентни познания и мисля, че няма да има големи проблеми. Всеки иска дс пише код и инфраструктура специалистите са кът… еле пък ако разбираш от киберсигурност- златен ще си.


Тъй, де :mhihi: И CCNP-та имам, и CCIE, дето скоро ще стане 15-годишно :mhihi:
Ама залитнах напоследък малко към други неща из облаците :mhihi:
P.S. Дори съм се замислил за едно DevNet CCIE, като го изкарат. Нещо такова май ми се прави :mhihi:
Напоследък май само се хвърлям в разни неща, ама това ми допада :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

Потребител
Аватар
Мнения: 19
Регистриран на: 10.09.2008
Пол: Мъж
Кара: кололо !!

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от ludnik » 12 Сеп 2021, 12:48

zAcK написа:Привет,
След много мислене и т.н. вече сме на мнение, че тук няма бъдеще и искаме да се евакуираме :idea:

Обмисляме дали това да е Англия, защото там ще ни е лесно с езика, а и имаме страшно много приятели.
Или пък да е Германия/Австрия/Швейцария, където ни харесва повече, но с езика ще ни е трудно.
Аз съм учил немски преди 17-18 години, а жената не е.

Та въпросите са ми основно, дали да си налягаме парцалите и да почваме да учим немски, или да мислим директно за Англия?

Относно немскоговорящите държави, винаги най-кофти ми се е струвало отношението на австрийците?
А за спазването на правила и вписването в тамошните общества съм сигурен, че няма да имаме проблеми.
От доста години се стремим да живеем така, че да не пречим дори неволно на околните и да спазваме всички правила.
Но явно в тая кочина тук такива като нас са страни. Да не влизам в подробности.

Кажете какво мислите? Да мислим директно за Англия, където в момента не зная какво е положението заради Брекзит,
или да почваме да учим немски супер интензивно и да се опитаме да се устроим някъде в сърцето на Европа, където всичко ще ни е на няколко часа с влак например :bowdown:

Ще се радвам да чуя всякакви съвети и т.н. по темата :bchug:

P.S. Пускам отделна тема, защото искам мнение само за конкретните държави.


В момента на Острова опредено има липса за работна ръка след автогола Брекзит. Малко е затегнато с работата, изискват се малко повече документи от нормалното за бъдещия работидател(работна виза). Така наречения NIN се дава и чака по-дълго и цялата процедура е усложнена, но невъзможна. Можете да седите в ОК до 6 месеца без право на работа като турист, без право издаване на статут.

Времето е смотано, хората са шарени, храната е разнообразна, българи,български магазини и доставки навсякъде.
По-добре само бит, отколкото бит и ебан !!!

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от alx » 12 Сеп 2021, 16:47

zAcK написа:
Тъй, де :mhihi: И CCNP-та имам, и CCIE, дето скоро ще стане 15-годишно :mhihi:
Ама залитнах напоследък малко към други неща из облаците :mhihi:
P.S. Дори съм се замислил за едно DevNet CCIE, като го изкарат. Нещо такова май ми се прави :mhihi:
Напоследък май само се хвърлям в разни неща, ама това ми допада :mhihi: :mhihi: :mhihi:


Ти си само за америката- учуден съм че изобщо я спрягаш европата… и се учудвам още повече какво си си губил времето в родината всичките тези години. Аз един ccie не познавам дето да не е добре уреден.
алекс
трабант 601с
разни други возила

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от steeN » 12 Сеп 2021, 16:58

ludnik написа:Така наречения NIN се дава и чака по-дълго и цялата процедура е усложнена, но невъзможна.


Като стана дума, какъв точно е визовия режим в момента?
Аз имам NIN от едно време, имам ли някаква полза от тая работа?
Не че имам някакво намерение да ходя там на този етап, но ми стана интересно.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от madafaka_donkele » 12 Сеп 2021, 17:16

alx написа:Ти си само за америката...


Само за протокола да питам - без зелена карта какви са реалните опции да си легален. Нелегалните схеми ги знам :mhihi: Щото аз, като проучвах преди години единствената друга опция беше H1B, което обаче те връзва само за 1 работодател и ако искаш да смениш или напуснеш работата губиш и визата :mhihi:

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 15.08.2015
Местоположение: expedia.com
Пол: Мъж
Кара: BMW and Toyota
Детайли за колата: I6 3.0 turbo and naturally aspirated i-Force 5.7 V8

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от peshehodetz » 12 Сеп 2021, 17:53

Ако не си семеен $15 бинки за брак с американка ма трябва и да живеете заедно че емиграционните могат лесно да ви усетят. Иначе на 3-тата година си free. Това е инфо от първа ръка но от 2015г сега тарифите може да са скочили.
keep walking

Where debt is dumb, cash is king, and the paid-off home mortgage has taken the place of the BMW as the status symbol of choice.

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3925
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от zAcK » 12 Сеп 2021, 18:09

alx написа:
zAcK написа:
Тъй, де :mhihi: И CCNP-та имам, и CCIE, дето скоро ще стане 15-годишно :mhihi:
Ама залитнах напоследък малко към други неща из облаците :mhihi:
P.S. Дори съм се замислил за едно DevNet CCIE, като го изкарат. Нещо такова май ми се прави :mhihi:
Напоследък май само се хвърлям в разни неща, ама това ми допада :mhihi: :mhihi: :mhihi:


Ти си само за америката- учуден съм че изобщо я спрягаш европата… и се учудвам още повече какво си си губил времето в родината всичките тези години. Аз един ccie не познавам дето да не е добре уреден.


Ти вероятно не помниш, ама аз си спомням много добре, как преди около 10 години ми беше писал - "Махай се от България. Сред слепите и едноокият е цар".

Ама тогава бях млад и надъхан и си мислех, че тук нещо може да се промени. Е, не, няма да се промени... :help:
Последна промяна zAcK на 12 Сеп 2021, 19:07, променена общо 1 път
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1745
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от BMW_POWER » 12 Сеп 2021, 19:02

Заки, опитай! Цял живот ще съжаляваш, че не си го направил. Дали ще ти хареса? Това е низ от събития, много от които са често пъти случайни.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1870
Регистриран на: 8.04.2012
Местоположение: Търново
Пол: Мъж
Кара: 318td compact '03
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: с две порти

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от vvasilev1 » 12 Сеп 2021, 19:53

BMW_POWER написа:Заки, опитай! Цял живот ще съжаляваш, че не си го направил. Дали ще ти хареса? Това е низ от събития, много от които са често пъти случайни.
Недей да заблуждаваш и други хора.

Изпратено от моят SM-A405FN с помощта на Tapatalk

Потребител
Аватар
Мнения: 19
Регистриран на: 10.09.2008
Пол: Мъж
Кара: кололо !!

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от ludnik » 12 Сеп 2021, 20:13

steeN написа:
ludnik написа:Така наречения NIN се дава и чака по-дълго и цялата процедура е усложнена, но невъзможна.


Като стана дума, какъв точно е визовия режим в момента?
Аз имам NIN от едно време, имам ли някаква полза от тая работа?
Не че имам някакво намерение да ходя там на този етап, но ми стана интересно.


Доколкото знам самото вадене, записване и удостоверяване за НИН стават усложнени, доказателства за работа, писма от работодател, местоживеене и сега с тоя Ковид се чака и мотането е голямо. Въпреки, че почти всичко става онлайн или по телефона пак се мотат и се чака.

Тук мисля, че може да се провери за номера https://www.gov.uk/check-national-insurance-record

Зорлем си вкараха автогол с този Брекзит,много хубаво ще се наиграят. Сега ще внасят талибани да има работят. Хора, които не знаят откъде се хваща метлата няма да могат да заместят Джон и Джак на къра за малини в 3:30 за 8,90 паунда на час.

Успех, колега, каквото и да си намислил!
По-добре само бит, отколкото бит и ебан !!!

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 15.08.2015
Местоположение: expedia.com
Пол: Мъж
Кара: BMW and Toyota
Детайли за колата: I6 3.0 turbo and naturally aspirated i-Force 5.7 V8

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от peshehodetz » 12 Сеп 2021, 21:12

С какво точно заблуждава, че аз лично не виждам нищо заблуждаващо в така отправения съвет.
keep walking

Where debt is dumb, cash is king, and the paid-off home mortgage has taken the place of the BMW as the status symbol of choice.

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от c04 » 12 Сеп 2021, 23:39

Аз бих казал, където и да идеш, каквото и да правиш, не бързай да приключваш с всичко тук... понеже не се знае, знае ли се.


Аватар
Мнения: 1321
Регистриран на: 10.03.2006
Местоположение: Peterborough
Кара: CLS350 и Е39

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от ivoo » 13 Сеп 2021, 3:17

peshehodetz написа:
zAcK написа:На Англия предимството й е, че такива като мен се търсят много и има много добри възможности за работа. Ама наистина много добри.
Недостатък - шибаното време

Как стоят нещата с тоя Брекзит. За айтитата какво се иска да започнат работа там :?: Някой има ли идея :?:


За мен един от големите недостатъци на Англия е обратния трафик.Сега който каквото ще да ми разправя че се свиквало, е ми аз лично освен в Англия съм карал в поне още 5-6 държави с десен волан и за мен си е голяма шитня да седиш от дясно и да караш.

На калпавият шофьор и светофарите му пречат :mhihi:


Аватар
Мнения: 1321
Регистриран на: 10.03.2006
Местоположение: Peterborough
Кара: CLS350 и Е39

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от ivoo » 13 Сеп 2021, 3:23

c04 написа:Аз бих казал, където и да идеш, каквото и да правиш, не бързай да приключваш с всичко тук... понеже не се знае, знае ли се.

Точно :yes:
И един съвет за Англия.
При възможност избягвай големите градове.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook