Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от Nickelback » 11 Сеп 2021, 8:40

Jordana написа:Абе забелязвате ли че емигрантите дето са пуснали котва навън са най големите мрънкачи ? А би трябвало да е обратното , да се успокоят да се кротнат , по малко нерви и да се сещат откъде са тръгнали ..Зак познай какво бате ако емигрираш , ще станеш и ти един мрънкащ емигрант недоволен от всичко :mhihi:
:mhihi: :yes:

Случайно ми попадна това от Швейцария :mhihi: Един приятел потвърди :ok:

https://www.chernomore.bg/a/15-sviat/22 ... ka-192-000

Sent from my M2102J20SG using Tapatalk
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от Bogat-Beden » 11 Сеп 2021, 8:53

Ирландците като манталитет са много по близо до нас, отколкото до ингилизите.
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 169
Регистриран на: 5.01.2005

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от enigma » 11 Сеп 2021, 9:19

Nickelback написа:
Jordana написа:Абе забелязвате ли че емигрантите дето са пуснали котва навън са най големите мрънкачи ? А би трябвало да е обратното , да се успокоят да се кротнат , по малко нерви и да се сещат откъде са тръгнали ..Зак познай какво бате ако емигрираш , ще станеш и ти един мрънкащ емигрант недоволен от всичко :mhihi:
:mhihi: :yes:

Случайно ми попадна това от Швейцария :mhihi: Един приятел потвърди :ok:

https://www.chernomore.bg/a/15-sviat/22 ... ka-192-000

Sent from my M2102J20SG using Tapatalk


Да, с тия камери са опасни, и постоянно ги местят по селцата да не ги научиш... ама това да минеш с 94 през селото си е престъпно.
Аз преди 2г , с около 80 виждам знак 50 и камера 50тина метра след него :mhihi: , и докато реагирам да намаля ме щракна, ама така и не дойде честитка... дават малко толеранс.
enigma
ያለ እኩል

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: e46 330xd

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от Kurtov » 11 Сеп 2021, 10:28

Borymeckata написа:Вие добре го засилвате Зак към пловдивските села, описвате ги все едно френската Ривиера или Хаваите... Зак, казвам ти от личен опит, най-свирепите комари в живота ми са ме яли точно покрай едно пловдивско село, дали не беше Оризари... Имахме мотосъбор, беше близо до стария път от Сф за Пл. Уж полянка, дървета и зеленина, опънахме палатки и... напастта ни налетя. Имало наблизо блато, напоителен канал, може и Марица да е минавала... Няма такъв зор човече, отнесоха ни направо. Аз, дето съм отрасъл покрай Дунава, оная нощ буквално откачих. Лежах в палатката с коженото яке закопчано догоре, с ръкавиците и шлема със затворена слюда и направо ме и-зя-до-ха! Не можах да мигна изобщо, сутринта в муцуната на човек не приличах...

Та викам да внимаваш много с тия пловдивски села, особено ако са покрай Марица или друга вода. Няма спасение от тая напаст, казвам ти!


Аз живея близо до язовир(на 1 км) и няма комари.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от Jordana » 11 Сеп 2021, 10:36

Той мечката не е виждал какво са германски комари покрай Елба , затова приказва така . През деня спят излизат точно в определен час , около 18.30 - 19.00 /все пак са германски папатаци / и както няма в един момент идват на як облак като по часовник и за 10 минути са нахапан целия ставаш на решето преди да да махнеш с ръка . Просто забрави да излезеш по къс ръкав и къси гащи след 19ч :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 997
Регистриран на: 8.11.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: М2+X5

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от msi200 » 11 Сеп 2021, 12:16

Nickelback написа::mhihi: :yes:

Случайно ми попадна това от Швейцария :mhihi: Един приятел потвърди :ok:

https://www.chernomore.bg/a/15-sviat/22 ... ka-192-000

Sent from my M2102J20SG using Tapatalk



"Глобата е толкова висока, защото и преди това милионерката е била засичана да кара прекалено бързо, а и има две условни присъди."

За Лондон - не знам, колко вредни трябва да ми платят да работят там, но пък има хора, на които им харесва.
I love the sound of V8 in the morning...

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от alx » 11 Сеп 2021, 14:14

Nickelback написа:
alx написа:Вярвам ти. Но пак отговорно да заявя...
...баси тъпото парче съм- аз се чудя що не мога да намеря читави хора...

Да, не е лошо да си сверяваш чат-пат часовника :mhihi: Да не говорим за по-нишови области от "индустрията" (а не C++/Java/JS копач на цяло) :mhihi:[/img]


Като теки не ме разбра ама ти е простено защото просто нямаш видимост. Ще ти дам жокер- заплатите на една голяма компания се определят по начин които …. Друга тема :)
алекс
трабант 601с
разни други возила

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от Nickelback » 11 Сеп 2021, 15:48

alx написа:
Nickelback написа:
alx написа:Вярвам ти. Но пак отговорно да заявя...
...баси тъпото парче съм- аз се чудя що не мога да намеря читави хора...

Да, не е лошо да си сверяваш чат-пат часовника :mhihi: Да не говорим за по-нишови области от "индустрията" (а не C++/Java/JS копач на цяло) :mhihi:[/img]


Като теки не ме разбра ама ти е простено защото просто нямаш видимост. Ще ти дам жокер- заплатите на една голяма компания се определят по начин които …. Друга тема :)


Слабо ме вълнуват "гУлемите", ясни са ми станали през годините що за стока са (и такива като тебе) :mhihi: Очевидно не си/сте фактор да си конкурентен на пазара на труда където ти се иска или пред който би ти бил полезен, но ти е простено, щото очевидно нямаш видимост какво се случва по разните ширини, а и бюджетно явно сте зле. Но както каза - друга тема - "с трици... маймуни" е явно работата :mhihi:
Само да те успокоя да не ни мислиш нали... за алтруизма или там к'вато ти беше диагнозата... това ако още нещо друго случайно пожелаеш отговорно да заявиш нали :mhihi:

Sent from my M2102J20SG using Tapatalk
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от alx » 11 Сеп 2021, 16:56

Мда. Така написано ми е ясно, че колко разбираш от “платки” толкова не разбираш от останалото….

Преди 20 години и аз мислех като тебе. Пък то се оказа домашни съчинения… Ще пораснеш и ще разбереш ако ти се даде възможност и си изиграеш правилно картите. Щото в отдела ми е пълно с такива като тебе дето взимат едни големи пари и са доволни ама… могат да бъдат много повече ама нещо (обикновено в начина им комуникиране) им пречи и са ударили тавана. Жокер ти давам тука.

Ще ти дам и още един жокер. При мене контракторите в европата -започват- от 100 евра на час. В Щатите са по спомен от $120 нагоре. Та като ти говоря цифри аз ти говоря заплати за 40 часа на седмица със всичките застраховки, режийни (за европата) и други благини. Та един контрактор може да му плащам 200к ама същия на заплата ми стъпва два пъти повече пари които пак по един или друг начин му влизат пак в джоба почти всичките- особено за европата.

И фирми като моята не ги мисли :) последната позиция за меринджей която пост-на един от мойте директори имаше 70 кандидата… та явно триците ни си ги бива…. Та точно на тебе не очаквах, че трябва да ти го кажа, но трябва дс работиш върху разпознаването нс сарказъма в постовете на другите :)
алекс
трабант 601с
разни други возила

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1756
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от BMW_POWER » 11 Сеп 2021, 18:25

Синът ми бачкаше в бг на позиция, на която канадският му колега взимаше точно четири пъти повече. Една и съща компания, една и съща позиция, една и съща работа.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от Jordana » 11 Сеп 2021, 18:52

Значи е бил 4 пъти по слабо ефективен от канадския си колега ....или бъркам ? :mrgreen:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от Nickelback » 11 Сеп 2021, 19:44

alx написа:ама… могат да бъдат много повече ама...

А ако не искат? :dunno:
alx написа:Жокер ти давам тука.

Мерси, Къци, ама няма нужда :yes: :mhihi:

Ай спирам да обръщам внимание на бръщолевенията ти и публичните ти тайни, че оспамихме темата на Митака :ok: Дано вземе мъдро решение :yes:

Sent from my M2102J20SG using Tapatalk
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от madafaka_donkele » 11 Сеп 2021, 19:46

b2 написа:Аз бих погледнал Истанбул на твое място. Виж примерно Sariyer и Bebek. Изглежда за 1000е месечно можеш да живееш в доста добър апартамент практически на Босфора. Често споменаваш здравеопазване явно ти е важно - там са топ. С тази ниска лира доста неща са лесно достъпни само не знам как е положението с IT Jobs и дали ниската лира влияе..


Както се пееше в една песен "по-добре недейййй" :mhihi: Такъв може да си го нашиете, че не е истина просто. Турция за работа не го пожелавам и на най-големия си враг. Там само на почивка, разходки, абе туристическо. Сега, ако имаш някакви пасивни доходи т.е. да не са от работене и просто да си живуркаш там малко по-става, ама като ще е така аз лично бих предпочел някъде по гръцко.

Nickelback написа:Изображение

Изображение

Изображение


Обявите на тези са чист bait. Бяха ги баннали в дев-бг групата, ама явно си правят нови акаунти. Пускат се от време на време гръмки обяви с дебелите заплати да съберат яко CV-та и да продават после на потенциални клиенти. Нито една обява не е реална.

alx написа:имам хора със 2 годишен стаж и такива със 30… много скочиха цифрите последните 2-3 години поне при мене.


Без W2 нещо има ли? За един прЕател питам :mhihi:

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от zAcK » 11 Сеп 2021, 20:10

Момчета, много взехте да залитате :mhihi:
Някои от колегите писали в темата ме познават, с някои дори работим в една област :mhihi:
Алекс би трябвало като по-млад да е работил същото. Сега се занимавам с малко по-различни неща.
Почнах пак да уча програмиране след 20+ години, ама покрай автоматизацията на разни бизнес процеси, които скоро ще се автомтизират само с Low-code/No-code :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Иначе не съм програмист, да ми пълните темата с тия обяви :mhihi:

Колкото до технологиите, пак да кажа. Това, което може да видите като комуникационни технологии и инфрструктури в Лондон, или Франкфурт, тук вероятно никога няма да го видим :idea:

Може би ако се преквалифицирам напълно, което почти е станало и започна да работя само за чужбина, щото тука няма клиенти, които могат да си позволят голяма част от решенията, и си купя къща с голям двор в някое спокойно място, ще ми мине. Знам ли. Само малко се отчайвам като гледам обявите около Пловдив. Всичко, което е ОК като големина на парцелите е в нивите :mhihi: :mhihi: :mhihi: Но като мине тоя хайп покрай короната, може пък да излезе нещо, знам ли :dunno:

Колкото до Германия, или друго място. Пак бих си търсил нещо в някое село и т.н. до голям град. С жената не искаме повече големи градове. София ни е голяма, а какво остава за другите :bchug:

Ако живееш в центъра на Европа, това е едно от предимствата. Всичко яко ти е на един ... място :mhihi: - https://www.linkedin.com/posts/world-economic-forum_sdis21-activity-6842486916009525248-gQBr И не само това е якото. Още по-якото е, че нормалните хора са ОК да ги ползват :bchug:

P.S. Един приятел от форума е в Лондон в собствена къща и работи в същата област. Ще взема да му звънна тия дни, че нещо част от нещата написани тук не ми се струват точно така, както са :bchug:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от alx » 11 Сеп 2021, 22:55

Nickelback написа:
alx написа:ама… могат да бъдат много повече ама...

А ако не искат? :dunno:


За 20 години години още не съм видял някой дето да не иска. Щото утре ще забременееш от някоя и пак ще си говориме. Живота има навика да изстисква всичко от тебе :)

alx написа:Жокер ти давам тука.

Мерси, Къци, ама няма нужда :yes: :mhihi:

Sent from my M2102J20SG using Tapatalk[/quote]

Още един жокер- когато някой дето е по- напред от тебе ти дава жокери- поне казваш едно мерси…. С оглед на отговора ти- мисля, че жокера ми беше точно на място :bchug:
Последна промяна alx на 11 Сеп 2021, 23:00, променена общо 1 път
алекс
трабант 601с
разни други возила

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook