Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от Top Gun Maverick » 28 Окт 2022, 5:25

Пример за някой живял предостатъчно време навън и решил да се върне. И само да вметна за такива от легиона специално знам много по нашия край и се върнаха по различни причини, материално осигурени са всичките:
https://m.kazanlak.com/news-38406.html
Селото е на 10 км. от тук, другото споменато на 6.
Та не всеки е само за, за, за и не намира нищо тук. Изненадващо за мен има бая завърнали се вече, но това се дължи и на огромния брой заминали преди време. Имиграцията в пика си за Българите отмина, колкото и да е зле тука. Сега основно мангаля заминават.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от Jordana » 28 Окт 2022, 7:16

Има вероятно повече от 3 милиона пръснати по света за 30 години благоденствие и просперитет . Вероятно вече са повече с децата им които са родени в емиграция . България беше 9 милиона 1989г ако сте забравили . Колко са се върнали тука ? 10к ...20к...50к ..? Те 100 000 изчезват всяка година от територията та не знам как ще стане да се компенсира това с няколко върнали се по погрешка . :dunno:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от Top Gun Maverick » 28 Окт 2022, 7:38

Няма да се възстановят...да не казвам никога, но докато ситуацията по света е такава и продължават да ни насаждат този модел. Колелото отдавна е завъртяно и не виждам как може да се спре. Със сигурност е по-възможно с такива като този човек, отколкото с другите избрали пътя навън завинаги. Понеже в един момент като не останат хора тука не виждам какво ще има да се възстановява. Даже и орките бягат, но те са ми ясни, интересчии до безкрайност.
Ама гледай сега, плана Ран-Ът си беше да ни оправи нали? Ако кажеш нещо различно значи си конспиратор или русофил, може и двете. Но малко трябва да ти светне все пак, че добро в дългосрочен план от държава способна заради единия тест и интереси по света да събори двете си кули с множество жертви. Не ти ли светне нещо, цял живот ще вярваш наивно в много неща, от там и поколенията ти. Историята показва едно със сигурност. Който може да владее света ще се опита да го прави по един или друг начин. И някой ако си вика, че сме прекалено малки за да се вълнуват от нас, ми малки, но по-добре техни. Затова имат огромен брой държавни служители, да се занимават с всеки и всичко по света, дори президента им да не знае. То не му е и работа.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от Jordana » 28 Окт 2022, 9:40

Територията винаги е била така с изключение на 45 години соц заради желязната завеса и от двете страни . И през турско са бягали и след освобождението са бягали от тука на тумби при царизма и през соца щяха да бягат на тумби ако не беше желязната завеса . И сега пак бягат на тумби . Вчера го гледам президента в Молдова подписват някакви глупости там с молдовците , имало 50 000 българи в Молдова . В Македония колко са ? В Сърбия ? В Гърция ? В Украйна ? В Русия ? Да не са отишли на екскурзия там ? Гърците и те са същата работа , по света има повече гърци отколкото в момента в Гърция . Имам един прадядо избягал 30те годиин от територията в Чикаго , там става милионер обаче му запалват магазините бизнеса му фалира и отива в Аржентина . Там пак дръпва напред и докато е бил жив пращал пари на баба ми тука . Така че емиграцията в територията винаги е била актуална и ще бъде актуална докато има хора тука .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 15.08.2015
Местоположение: expedia.com
Пол: Мъж
Кара: BMW and Toyota
Детайли за колата: I6 3.0 turbo and naturally aspirated i-Force 5.7 V8

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от peshehodetz » 28 Окт 2022, 19:48

Top Gun Maverick написа: Изненадващо за мен има бая завърнали се вече, но това се дължи и на огромния брой заминали преди време. Имиграцията в пика си за Българите отмина, колкото и да е зле тука. Сега основно мангаля заминават.


Това е така защото не всички заминаващи са имигранти. Има два типа хора напускащи пределите на родината си - имигранти и гурбетчии. Първите са хора които лесно и бързо се интегрират в новото общество и се приспособяват към условията на живот, дори и да има някои нередности на новото място ги възприемат и не им се впечатляват особено много.
Вторите обаче са много интересна категория, още със самото стъпване в чужбина единствената им мисъл е как да изкарат колкото се може повече $$$ които после да харчат като се завърнат в родината. Те никога не успяват да се приспособят в новата обстановка и да се интегрират в новото общество. Нямат близки, познати и приятели от местните, събират си се само помежду си. Водят много стиснат скотски начин на живот, като естествено целта е да има повече кинти за някой ден като се завърнат по родните си места. Ако си закупят имот то е с единствената цел един ден като му се вдигне цената да се продаде за да има повече кинти. Пари да се харчат по екзотични дестинации или круизни кораби това просто е абсурд. Обаче телевизора в хола трябва задължително да е с най-големия екран и най-много екстри по него, не че ще седнат да гледат нещо на хай дефинишън, гледа се предимно бТВ и Нова, то какво ли и друго да гледат като английския им е толкова слаб, че едва ли биха могли да разберат нещо. Но по важното е че като се съберат на парти с други българи има какво да покажат за да издемонстрират благополучие. Естествено и колата задължително трябва да е наблъскана с екстри, не че са му необходими и дали въобще някога ще ги ползва по важното е да се похвали като се събере с други българи и най-вече лятято по време на отпуска до България да има какво да разправя на родата. Та като стана въпрос за отпуската до България то на тези хора това е и единственото им пътуване през годината. Подготовката е цяла Одисея особено момента с купуване на самолетните билети. Задължително трябва да се намери най-евтиното, без значение удобни ли са като времетраене. После да се похвали нашенеца, че е намерил изключително евтини билети е като символ на статус. Преди години имаше случай на един юнак от Варна купил самолетните билети, беше се изпонапохвалил на цялата бг общност колко голям удар направил, добре ма после цените на билетите паднаха с още не кой знае колко, та този беше вдигнал кръвно, бяха викали бърза помощ. В заключение нямам нищо против всичко това което описвам в житието и битието на този тип хора щом такъв път са си избрали един ден да се завърнат, ми ОК не виждам нищо лошо.
keep walking

Where debt is dumb, cash is king, and the paid-off home mortgage has taken the place of the BMW as the status symbol of choice.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 658
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от Exclusive89 » 28 Окт 2022, 19:58

@peshehodetz, точно така колега :clap:
@Top Gun Maverick, не знам в кой свят живееш, но всяка година все повече мангуси виждам в България... хайде аз не съм там целогодишно, но приятелите ми и те са на същотото мнение, които са си в страната целогодишно :dunno:
Изображение

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от Top Gun Maverick » 28 Окт 2022, 20:51

Ами аз не съм казал, че са по-малко. Да, множат си се, обаче се увеличават и тия навънка, които ходят да бачкат там, това имах предвид.
Иначе пешеходеца много хубаво го описа, не знам защо е това обяснение за билетите, ама като дойде тука някой да ни обяснява колко без пари бил полета до Германия и как набарал цената, чак се чудя за какво. Хайде някои ми дрънкат, че таксито до София било много пари, за толкова щели да летят до Европата. :dunno: Сякаш едното има общо с другото, ама карай.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1753
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от BMW_POWER » 28 Окт 2022, 23:55

Всичко си е до човека. Няма двама еднакви емигранта и няма две еднакви съдби. Както и няма две еднакви страни. Всеки, живял дълго време навън може да напише книга, която да няма нищо общо с такава, написана от друг. Нещата, написани от Пешеходеца може да са валидни 100% за някого и не толкова за други. Дори в различните щати на Америка е различно. Отделно в Европа е едно, в Азия второ, в Америка трето.
Мога да кажа само едно. Не сте ли мързеливи, не си ли мислите, че всички са по-тъпи от вас, ще успеете навсякъде. Дупе знае 2 и 200.

Дълга тема :idea:

master of the force
Online
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от alx » 29 Окт 2022, 4:09

Колегата повер го е написал много вярно. Има имигранти и имигранти. Това което съм забелязал е, че трзи които най- много говорят за пари са най- големите дантели.
алекс
трабант 601с
разни други возила

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1528
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от ildivvy » 29 Окт 2022, 8:20

Голямата част от имигрантите (третата част) са такива, защото там просто изкарват повече пари, които изпращат насам, за да помагат на семейство, деца, родители и т.н. Нито са там по желание, нито, за да се хвалят на някого с нещо. Просто, за да 'свържат двата края' ...

Положението с мангалите има и друга страна. Увеличават се наистина, но темпа не е чак брутален. Въпроса е, че вече се събират по повече в техни квартали и затова на нас ни прави впечатление, че се увеличават. Просто ги виждаме в по-голям брой на определени места!
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от Jordana » 29 Окт 2022, 8:36

Че то емигранта ако не говори за пари за какво друго да говори ? За ниагарския водопад или за коледната мисирка все едно от малък е фърлял камъчета в ниагара и само пуешко на коледа е ял. Упс...кормил е също кратуни на хело уин и е правил пакости ако не получи захар. Тя една едничка причина им е останала че парите си заслужават клизмата и си я повтарят за да не им става гадно в самотните скучни вечери далеч от родината . За мене всички емигранти са си емигранти , алчни пестеливковци или бохеми с празни джобове все тая . Сега вече ако сами искат да се правят на нещо специално прав им път , няма да им кърша хатъра всеки сам да си преценя . :dunno:
Последна промяна Jordana на 29 Окт 2022, 15:21, променена общо 1 път
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3198
Регистриран на: 13.02.2008
Местоположение: София-център Антим 1 номер 61
Пол: Мъж
Кара: Всичко що е BMW , баничарки
Мечтае да кара: M1

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от laviatan » 29 Окт 2022, 13:27

Не се сдържах ... :mhihi:


- Защо така бързо се върна от Лондон.
– Не можах да си намеря работа. Проблем с комуникацията...
– Не знаеш английски?
– Знам. Пакистански не знам...
AUTO MOTOR PARTS GROUP LTD
Фирмата е специализирана за марката BMW .
ПОРЪЧКА НА ОЕМ ЧАСТИ ОТ БМВ ГРУП. ГОЛЯМА НАЛИЧНОСТ НА СКЛАД.
КАЧЕСТВО, КОРЕКТНОСТ, БЪРЗИНА - ВСИЧКО ЗА БМВ НА ЕДНО МЯСТО !

Обекти: Магазин и склад - София ул. Антим I 61 / склад ул. Антим I 63
ОБЯВИ В БМВ ФОРУМ : ЛИНК 1 / ЛИНК 2
Проверка история автомобил: http://www.automotorpartsgroup.bg/
Тел.: 0700 70 775
Facebook: https://www.facebook.com/AutoMotorPartsGroupLTD
E-mail: sales@automotorpartsgroup.bg
Понеделник - Петък от 9,30-17,30 часа / Събота от 10,00-14,00 часа


Аватар
Мнения: 1321
Регистриран на: 10.03.2006
Местоположение: Peterborough
Кара: CLS350 и Е39

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от ivoo » 29 Окт 2022, 14:47

laviatan написа:Не се сдържах ... :mhihi:


- Защо така бързо се върна от Лондон.
– Не можах да си намеря работа. Проблем с комуникацията...
– Не знаеш английски?
– Знам. Пакистански не знам...

:yes: Също ако не знаеш и полски пак ще е проблем :mhihi:

master of the force
Online
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от alx » 29 Окт 2022, 17:57

laviatan написа:Не се сдържах ... :mhihi:


- Защо така бързо се върна от Лондон.
– Не можах да си намеря работа. Проблем с комуникацията...
– Не знаеш английски?
– Знам. Пакистански не знам...


Няма такъв език… Урду или английски… и по спомени тия към Афганистан праскат пашту а тия към Индия- пунджаби…

Имигранта освен за пари може да говори за това как си е уредил живота и живее добре, чувства се сигурен и оценен и няма нужда да прави компромиси със себе си и тн… все неща който за мене са изключително важни. Тесногръдо е да се мисли, че се имигрира само за пари. Повечето успели имигранти могат да си позволят да живеят в родината но не го правят защото България не е държава която обича гражданите си и няма парична сума която да промени това.
алекс
трабант 601с
разни други возила

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от zAcK » 29 Окт 2022, 20:18

alx написа:Имигранта освен за пари може да говори за това как си е уредил живота и живее добре, чувства се сигурен и оценен и няма нужда да прави компромиси със себе си и тн… все неща който за мене са изключително важни. Тесногръдо е да се мисли, че се имигрира само за пари. Повечето успели имигранти могат да си позволят да живеят в родината, но не го правят, защото България не е държава, която обича гражданите си и няма парична сума, която да промени това.


Алекс го е написал перфектно.
Липсата на правосъдие, нормална среда за живот, инфраструктура, нормално общество и т.н. са нещата,
които до момента са накарали голяма част от приятелите ми да заминат.

:dunno: :(
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook