Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от Bogat-Beden » 12 Окт 2021, 8:31

А заплатите на служителите на двете места как са?
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от Е.Димитров » 12 Окт 2021, 11:52

Bogat-Beden написа:А заплатите на служителите на двете места как са?

Няма значение, % печалба в края на операцията е равен и за чужбина и за България.
Там работят с малък % но с големи обороти, тук с голям % и с нищожни обороти. В края на операцията печалбите спрямо стандарта са еднакви.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от DigitalExile » 12 Окт 2021, 13:00

Е.Димитров написа:Не бих го нарекъл алчност, просто тук сме бедни и въобще не е парадокс, че защото сме бедни, цените ни са по-високи.
Пример:
В Германия да кажем се продава винтоверт (и аз си търся) и цената му е 50 евро. Но пък постоянно някакви хора си купуват винтоверта защото старият им е на година, има олюпено от падане и тн. Следователно поради потреблението, магазина слага надценка примерно 10%.
С тази надценка се плащат заплатите и останалите разходи.
В България хората не разполагат с толкова пари, въпросният винтоверт се ползва до счупване, после се лепи и пак се ползва докато не се разпадне. След като се разпадне, почва да се търси винтоверт от комшията, втора употреба и накрая от магазина.
Тоест не като в Германия, а се купува след 3-4 години. Със всичката техника е така, перални, хладилници и тн.
Еми магазина има почти същите разходи, като в Германия и съответно, надценката трябва да обхваща тея 3-4 години и ей ти едни 100-150% горница :mhihi:
Да не говорим, че магазина в Германия поръчва примерно 100к бройки и взима доста голяма отстъпка, тука поръчват 1000 бройки и отстъпката е минимална.


И си влизам в амазон и си купувам Винтоверта от там докарват ми го до тук и толкова.
Парите ще ми отидат там вместо БГ магазин, просто е.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: e46 330xd

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от Kurtov » 12 Окт 2021, 19:19

Нали Амазон не доставят до България :lol: , или бъркам ?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от Jordana » 12 Окт 2021, 19:32

Аз не мисля че германците се избиват да купуват инструменти от тия хипербитаци . Влизал съм десетина пъти в такива магазини има перманентно 5 човека и 2 продавачки в магазин колкото технополис . Освен това не забравяйте че не работят в неделя . Германците са нация техническа , във всеки дом има винтоверт и инструменти за малки ремонти но не може да си купуваш всяка година нов винтоверт . А и много обичат рабата и купуват от тия лидълските инструманти без да им мигне окото . Един даже ме отваряше какъв страшен винтоверт си взел и като извади то парксайд ...викам заври си го отзад това :mhihi:
Последна промяна Jordana на 12 Окт 2021, 22:04, променена общо 2 пъти
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от drago_pavlov » 12 Окт 2021, 19:48

Е.Димитров написа: Но пък постоянно някакви хора си купуват винтоверта защото старият им е на година, има олюпено от падане и тн.

Пак приказваш без да имаш връзка с действителността...
Точно на запад на никой не му пука дали му е олюпен инструмента... Ползва се докато работи.
А тук е точно обратното. Потрябва ти някакъв инструмент веднъж в годината и веднага се купува. Пример е Боримечката - разправяше как е напълнил гаража с инструменти от Лидъл и половината не ги е ползвал дори веднъж.
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от Borymeckata » 12 Окт 2021, 21:02

Е, ползвам ги понякога... Единици са тия, дето (още) не съм ги вадил от куфара. Май само правия шлайф и едно такова електронно за мерене на ъгли. Иначе от някои, които са ми харесали, имам по две и единият си стои резервен.
Excellent! Steven is my name!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от Е.Димитров » 13 Окт 2021, 7:33

drago_pavlov написа:
Е.Димитров написа: Но пък постоянно някакви хора си купуват винтоверта защото старият им е на година, има олюпено от падане и тн.

Пак приказваш без да имаш връзка с действителността...
Точно на запад на никой не му пука дали му е олюпен инструмента... Ползва се докато работи.
А тук е точно обратното. Потрябва ти някакъв инструмент веднъж в годината и веднага се купува. Пример е Боримечката - разправяше как е напълнил гаража с инструменти от Лидъл и половината не ги е ползвал дори веднъж.

Както винаги си "Напълно прав",
за това в олх е пълно с инструменти "като нови" внесени от Англия и Германия.
Разбира се, същото е и с печки, хладилници и всякаква домакинска техника, внесена от тези държави.
Връщам си думите на зад, западняците употребяват инструмента , телевизора, пералнята и хладилника до откат и докато не се пръсне в , после малко тиксо и готово. :bchug:

Само да допълня.
Лични впечатления не правят статистика!

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от Top Gun Maverick » 13 Окт 2021, 7:50

Специално за пералните и телевизорите мога да кажа, че повечето идват с някакви дребни повреди или предстоят такива. Но има и такива, които просто са сменени преди да дойде такъв момент. Та малко фифти фифти е.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от DigitalExile » 13 Окт 2021, 9:13

Kurtov написа:Нали Амазон не доставят до България :lol: , или бъркам ?


Директно не, но може да си поръчаш през доста фирми, мен половината техника вкъщи ми е от Амазон.
Транспорта е 2-3 лв на кило.
Нещата са по евтини, някой даже доста, но за бяла техника не е оферта първо заради килограмите, второ заради обема, вкъщи само бялата техника е купена от местен магазин тук :mhihi:
Последна промяна DigitalExile на 13 Окт 2021, 10:51, променена общо 1 път

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 273
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от TNT » 13 Окт 2021, 9:42

На мен очила Рей Бан ми пристигнаха за 10лв доставка :dunno: Някои неща се доставят и директно.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от madafaka_donkele » 13 Окт 2021, 10:26

Всичко що е sold and dispatched by Amazon се доставя до България, но обикновено е по-скъпо от посредниците, които доставят за 2-3лв./кг. С прайм понякога са идентични цените, трябва да се проверява.


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от Bogat-Beden » 13 Окт 2021, 12:05

TNT написа:На мен очила Рей Бан ми пристигнаха за 10лв доставка :dunno: Някои неща се доставят и директно.

Що не ги взе оттук?

П.С.Темата си видя мамата :mhihi:
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 273
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от TNT » 13 Окт 2021, 12:06

Щото за немците 100лв по-евтино :wave: По темата малко :mhihi:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от alekangg » 13 Окт 2021, 14:12

А храната какво по-малко ли ядат българите, че е толкова по-скъпо.
Има достатъчно малки страни от сорта на България, където цените пак не са високи, Португалия, Гърция, Австрия и други или за там има друга теория?
Ей сега сравнявах цени на продукти Президент. Краве мляко у нас е 5-6лв, е Испания без да е намалено е 0,70евро или х3, че то за толкова няма никакво у нас.. И така с другите им неща. Обаче там Президента е от евтините млека, а при нас е от най-скъпите.
И в двата случая продукта е вносен от Франция.

Тоя виц колко сме бедни се изтърка, за това цените са като средноевропейските на имотите и всеки има негов, че и по няколко.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook