Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от Jordana » 29 Окт 2022, 22:30

Имигранта освен за пари може да говори за това как си е уредил живота и живее добре, чувства се сигурен и оценен и няма нужда да прави компромиси със себе си и тн… все неща който за мене са изключително важни. Тесногръдо е да се мисли, че се имигрира само за пари. Повечето успели имигранти могат да си позволят да живеят в родината но не го правят защото България не е държава която обича гражданите си и няма парична сума която да промени това.
Тесногръдо е да смяташ че България ти дължи нещо и затова си принуден да емигрираш , Америка пък още по малко , силно ме съмнява изобщо да ти дължи нещо . Ако само за това си избягал това е абсолютно неадекватна детска постъпка . :dunno:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 25.01.2004
Местоположение: пловдив,кичука,London
Кара: G30d...Q7 2019

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от badboy21 » 29 Окт 2022, 23:03

laviatan написа:Не се сдържах ... :mhihi:


- Защо така бързо се върна от Лондон.
– Не можах да си намеря работа. Проблем с комуникацията...
– Не знаеш английски?
– Знам. Пакистански не знам...


Само да вметна,разни пакистанци,индийци,и т.н. са събрани в източен лондон,където трябва да си мазохист да живееш...Aз лично не бих си пуснал семейството си да се разхожда там,дори и през деня :nono: Въпреки това повечето сънародници се ориентират да живеят там,може би заради близкото стигане до центъра.Нормалния англичанин си купува къща около или извън М25,където е наистина спокойно за живеене,в това число и аз,барабар Петко с мъжете :mhihi: :mhihi: :mhihi: Та не всичко в Лондон е пакистанци,както явно сe мисли в родината ни .

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от alx » 29 Окт 2022, 23:29

Jordana написа:
Имигранта освен за пари може да говори за това как си е уредил живота и живее добре, чувства се сигурен и оценен и няма нужда да прави компромиси със себе си и тн… все неща който за мене са изключително важни. Тесногръдо е да се мисли, че се имигрира само за пари. Повечето успели имигранти могат да си позволят да живеят в родината но не го правят защото България не е държава която обича гражданите си и няма парична сума която да промени това.
Тесногръдо е да смяташ че България ти дължи нещо и затова си принуден да емигрираш , Америка пък още по малко , силно ме съмнява изобщо да ти дължи нещо . Ако само за това си избягал това е абсолютно неадекватна детска постъпка . :dunno:


Ама разбира се бе Данчо :)
алекс
трабант 601с
разни други возила

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3198
Регистриран на: 13.02.2008
Местоположение: София-център Антим 1 номер 61
Пол: Мъж
Кара: Всичко що е BMW , баничарки
Мечтае да кара: M1

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от laviatan » 14 Ное 2022, 11:58

Има шанс за оправия по нашите ширини :yes:
Случка от днес .
Правят ремонт на една къща до нас и сложиха контейнер. Обаче се напълни контейнера и след любезна молба да не хвърлят чували с тухли и талпи на самата улица извън контейнера бях принуден да се обадя на инспектората .
Подадох сигнал и очаквах да няма никакъв резултат . За мое удивление на 10-тата / да - не бъркам ! / на десетата минута дойдоха няколко инспектори и набързо всичко беше събрано в един ъгъл и сега чакат камион да вземе целия боклук .
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
AUTO MOTOR PARTS GROUP LTD
Фирмата е специализирана за марката BMW .
ПОРЪЧКА НА ОЕМ ЧАСТИ ОТ БМВ ГРУП. ГОЛЯМА НАЛИЧНОСТ НА СКЛАД.
КАЧЕСТВО, КОРЕКТНОСТ, БЪРЗИНА - ВСИЧКО ЗА БМВ НА ЕДНО МЯСТО !

Обекти: Магазин и склад - София ул. Антим I 61 / склад ул. Антим I 63
ОБЯВИ В БМВ ФОРУМ : ЛИНК 1 / ЛИНК 2
Проверка история автомобил: http://www.automotorpartsgroup.bg/
Тел.: 0700 70 775
Facebook: https://www.facebook.com/AutoMotorPartsGroupLTD
E-mail: sales@automotorpartsgroup.bg
Понеделник - Петък от 9,30-17,30 часа / Събота от 10,00-14,00 часа

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от Top Gun Maverick » 17 Дек 2022, 11:26

Специално за Зак пускам от форума ни на Милан, там също има доста трезво мислещи хора, които на всичко отгоре са пообикаляли и те Европа, та да си имаш предвид само някои неща като търсиш къде да идеш.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от Top Gun Maverick » 17 Дек 2022, 11:28

Дискусията тръгна понеже им писах за мизериите на мароканците(моето мнение не се вижда)още като разбраха, че ще играят с Франция, после преди мача и след него.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от zAcK » 17 Дек 2022, 12:31

Ти хубаво си цитирал нещо за Милано, ама въобще прочел ли си го :?:
Щото есенцията е в това мнение, което ти си пуснал :!:
Там емигранти и разни българи и т.н. правят мизерията, а тук ние си я правим :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea:

Като вземеш го схванеш това, ще разбереш защо "мрънкам" и какъв ни е проблемът на сбирщината наречена български народ :idea:
Тук >90% са абсолютни мизерници, без значение дали имат пари или не.
И тук >90% си харесват гнусната действителност, в която живеят.
Стига се до там, че да подмятат подигравателни коментари, които почистват, садят цветя и дръвчета и т.н. :!: :!: :!:
Това сме ние. Сган. Виж снимките на Бум-Бум и ми кажи, че това е столица и че ние сме народ...

Изображение
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от madafaka_donkele » 17 Дек 2022, 13:12

Top Gun Maverick написа:Дискусията тръгна понеже им писах за мизериите на мароканците(моето мнение не се вижда)още като разбраха, че ще играят с Франция, после преди мача и след него.


Последния цитат за неработещите паразити е най-правилен и съответно най-проблемен. Наскоро се натъкнах на случайни видеа на такива търтеи в джърмани, на едното единия вика "работа намирам само на минималната заплата, след данъци и осигуровки - 1500 евра чисто, сега съм безработен на борсата - 1300 евро чисто, е за кво да работя, така ми е по-добре" :banghead: Естествено в коментарите яко хранилка по негов адрес, ама го бОли фара. Другия ги псува наред немците, не му предлагали високо заплатена работа, жалва се, че хубавите, добре заплатени позиции ги предлагали само на хора, дето знаят добър немски и "с университет" :mhihi: т.е. сам казва, че няма език, образование и опит, ама иначе претенциозен :mhihi: Много им е сбъркана социалната система и въобще не разбирам за какво ги дундуркат такива претенциозни пръдльовци. Разбирам да си "внесеш" евтина работна ръка от сирия, афганистан и сие, ама те и за това не стават, а и отказват нискозаплатени позиции. Сега покрай войната си вкараха милиони хора от украйна, предимно жени, дето като ги гледам не ми се чинят от работливите. Чета, че не само в германия, но и в цяла европа населението застарява. А за арабелските нерези си е норма 5-10 чавета, сега им вкараха и свежи украински кози за разплод, та най-вероятно това ще да е големия мастър план - хем да "обогатим" генофонда, хем да борим недостига на работна ръка, с надеждата поне 1-2 на 10 чавета да склони да поработи :mhihi: Дано им излезе сметката :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от Jordana » 17 Дек 2022, 13:34

В Швеция е достатъчно да поиска да се засели в комуната и държавата му осигурява апартамент и помощи докато е жив. Там 20% от жилищата са държавни и се дават срещу символичен наем или безплатно като плаща само консуматива . Ако иска цял живот може да живее на държавно без да плаща . Това не е помощ за мигранти а за всички , държавата държи 50% от жилищата които са под наем . Всичко е направено така че паразитите да могат да се размножават безпроблемно до девето коляно .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 658
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от Exclusive89 » 17 Дек 2022, 14:17

Това с помощите и мен ме дразни най-най-много.. лайненцата цял живот лягат, пърдят, обикалят по кръчмите и шибаната държава продължава да ги храни :ranting:
Мисля, че Белгия е единствената страна, която те храни ЦЯЛ живот без да те закача много, много..стига да си поработил няколко години като бял човек.. Ааа да и докато си чешеш топките и стажа ти върви :ranting: това е така наречения “шомаж/сомаж” или както се нарича. Но сега се говори, че искат да намалят до 3г. помощите и ако откажеш ХХ пъти работа щели да бият шута. А ДАНО!!!

Jordana, аз пък за Швеция съм чул, че и да си собственик на имот, продължаваш да плащаш всеки месец на държавата определен % цял живот..
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 754
Регистриран на: 15.02.2007
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: E36 323i Touring
Мечтае да кара: някакво М

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от Binev_OuT » 17 Дек 2022, 14:41

Българина , е смазан човек.Тикано му е в мозъка че е мега зле , че държавата е малка , бедна , слаборазвита.Тика му се нонстоп че тая държава едва ли не , не трябва да е негова.Той няма чувство за принадлежност към тая земя.Затова и се държи така , както се държи.Да ти се натяква 30 години , че си малък , смотан и беден , а от татък колко е богато , хубаво и от там ти колко много си мега злетак ..... :dunno:
Живял съм доста на запад , и ако има нещо което 100% съм разбрал то е : Забележиш ли тъмнокос , тъмноок , бял човек , който върви наведен и си гледа в краката на 99% той е Българин.Не че в текущия момент си повтаря колко огромен злетак е , просто навик , стойка - наведена!
По същия начин са ни наведени политиците , журналистите , спортистите , дипломати ... и т.н.
Изображение

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1752
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от BMW_POWER » 17 Дек 2022, 16:27

Exclusive89 написа:Това с помощите и мен ме дразни най-най-много.. лайненцата цял живот лягат, пърдят, обикалят по кръчмите и шибаната държава продължава да ги храни :ranting:
Мисля, че Белгия е единствената страна, която те храни ЦЯЛ живот без да те закача много, много..стига да си поработил няколко години като бял човек.. Ааа да и докато си чешеш топките и стажа ти върви :ranting: това е така наречения “шомаж/сомаж” или както се нарича. Но сега се говори, че искат да намалят до 3г. помощите и ако откажеш ХХ пъти работа щели да бият шута. А ДАНО!!!

Jordana, аз пък за Швеция съм чул, че и да си собственик на имот, продължаваш да плащаш всеки месец на държавата определен % цял живот..


В Канада има хора, които се пенсионират без нито един работен ден. Държавата им осигурява дори жилища, защото са крайно нуждаещи се.

Въведоха данък върху имоти, в които не живее никой (поздрави за софиянци :wave: )

старши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от ildivvy » 17 Дек 2022, 19:21

Jordana написа:В Швеция е достатъчно да поиска да се засели в комуната и държавата му осигурява апартамент и помощи докато е жив. Там 20% от жилищата са държавни и се дават срещу символичен наем или безплатно като плаща само консуматива . Ако иска цял живот може да живее на държавно без да плаща . Това не е помощ за мигранти а за всички , държавата държи 50% от жилищата които са под наем . Всичко е направено така че паразитите да могат да се размножават безпроблемно до девето коляно .


Това ако е вярно, то защо се прави :dunno: ? В крайна сметка, дори Германия дали вярва или се надява, че тези 'нови' попълнения в населението и, 'новите германци', ще приличат някога дори малко на тези, които са направили Германия такава, каквато беше?
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от steeN » 17 Дек 2022, 19:55

BMW_POWER написа:Въведоха данък върху имоти, в които не живее никой (поздрави за софиянци :wave: )


Това там има малко по-друг генезис. Китайците изнесоха миларди спестявания от Китай (щото ги е страх, че партията ще им ги конфискува в един момент) и ги паркираха в канадски имоти, в които дори не са влизали и един път, и просто си седят заключени.
Последна промяна steeN на 17 Дек 2022, 23:41, променена общо 1 път
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1752
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от BMW_POWER » 17 Дек 2022, 20:21

steeN написа:
BMW_POWER написа:Въведоха данък върху имоти, в които не живее никой (поздрави за софиянци :wave: )


Това там има малко по-друг генезиз. Китайците изнесоха миларди спестявания от Китай (щото ги е страх, че партията ще им ги конфискува в един момент) и ги паркираха в канадски имоти, в които дори не са влизали, и един път и просто си седят заключени.


Китайците са си основно във Ванкувър. Лошото е, че започнаха да налазват и други градове. Но те поне са бачкатори, за разлика от други нации. Проблемите с мафията им си ги оставям настрана.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot]

Последни теми
Facebook