Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от Borymeckata » 13 Сеп 2021, 5:09

c04 написа:Аз бих казал, където и да идеш, каквото и да правиш, не бързай да приключваш с всичко тук... понеже не се знае, знае ли се.

Да не гори мостовете за евентуално връщане, викаш... Разумен съвет, но то се подразбира. Дето имаше един лаф за маймуните - да не пуска единия клон, преди да се хване за другия. При такава радикална промяна в живота няма нужда от излишни рискове. А и човекът не е сам, има семейство, та то може утре да възникнат разногласия.

Успех, Зак!
Excellent! Steven is my name!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: e46 330xd

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от Kurtov » 13 Сеп 2021, 10:17

Да кажа нещо, което може да е от полза на автора.
В Германия, ако съпругата роди 4-ри деца се пенсионира :mrgreen: .
Така ми казаха, не говоря от личен опит.
Моля колегите, които живеят там да потвърдят, дали е вярно.
Последна промяна Kurtov на 13 Сеп 2021, 12:05, променена общо 2 пъти

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от Jordana » 13 Сеп 2021, 10:31

Абе момци , на кой англосакс викате Джон и Джак ? На Джан Джихадиста или на Джеки Чан ? Англосаксите само на полето работят да знаете , просто си умират от кеф да робатят общаци по фермите :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

Потребител
Аватар
Мнения: 19
Регистриран на: 10.09.2008
Пол: Мъж
Кара: кололо !!

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от ludnik » 13 Сеп 2021, 21:32

Jordana написа:Абе момци , на кой англосакс викате Джон и Джак ? На Джан Джихадиста или на Джеки Чан ? Англосаксите само на полето работят да знаете , просто си умират от кеф да робатят общаци по фермите :mhihi:

Точно и аз това казвам,колега. Ето доказателство:
https://www.dnes.bg/index/2021/09/13/brekzit-zapochna-da-hape-niama-bg-shofiori-niama-produkti-po-raftovete.503453?utm_source=referral&utm_campaign=most_read
По-добре само бит, отколкото бит и ебан !!!

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 25.01.2004
Местоположение: пловдив,кичука,London
Кара: G30d...Q7 2019

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от badboy21 » 14 Сеп 2021, 22:05

ivoo написа:
c04 написа:Аз бих казал, където и да идеш, каквото и да правиш, не бързай да приключваш с всичко тук... понеже не се знае, знае ли се.

Точно :yes:
И един съвет за Англия.
При възможност избягвай големите градове.

Защото?

Потребител
Аватар
Мнения: 19
Регистриран на: 10.09.2008
Пол: Мъж
Кара: кололо !!

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от ludnik » 18 Сеп 2021, 13:10

badboy21 написа:
ivoo написа:
c04 написа:Аз бих казал, където и да идеш, каквото и да правиш, не бързай да приключваш с всичко тук... понеже не се знае, знае ли се.

Точно :yes:
И един съвет за Англия.
При възможност избягвай големите градове.

Защото?

Защото е пълно със сган от целия свят и е лудница 24/7, цените са в небето и продължават да се покачват. Аз живея на 25 мин северно с влак от Лондон и спокойствието и тишината нямат цена. Дебело идва на джоба за транспост, но разликата идва от наемите и спокойствието.
По-добре само бит, отколкото бит и ебан !!!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: e46 330xd

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от Kurtov » 25 Сеп 2021, 0:05

Сега гледам заплати на програмисти в UK и останах с впечатлението, че заплатите са горе долу като в България, като махнем разликата от валутния курс.
За Junior web е около 20-30к годипно, а за senior с много опит е възможно и 100-120.
В България е същото мисля.
Правилно ли съм се ориентирал ?
С тези заплати мисля, че в България стандарта на живот ще е по-висок с тези заплати.
Извинявам се на колегата, ако питането ми не е подходящо за тази тема.
Ако има проблем, ще изтрия поста.

Потребител
Аватар
Мнения: 19
Регистриран на: 10.09.2008
Пол: Мъж
Кара: кололо !!

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от ludnik » 25 Сеп 2021, 17:49

Kurtov написа:В UK нещо са го закъсали за гориво :lol: .

Как да не го закъсат....толкова рано англичанин ида стане е само когато се качва на самолета за ваканция в Испания или Португалия. Шоферите не правят лоши пари, но на много хора (поляци основно) им писна от щуротиите на острова и се прибраха вкъщи. А англичаните се питат във фейса коя бензиностанция има нафта и кои има туби за гориво.
По-добре само бит, отколкото бит и ебан !!!

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 25.01.2004
Местоположение: пловдив,кичука,London
Кара: G30d...Q7 2019

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от badboy21 » 27 Сеп 2021, 21:49

ludnik написа:
badboy21 написа:
ivoo написа:
c04 написа:Аз бих казал, където и да идеш, каквото и да правиш, не бързай да приключваш с всичко тук... понеже не се знае, знае ли се.

Точно :yes:
И един съвет за Англия.
При възможност избягвай големите градове.

Защото?

Защото е пълно със сган от целия свят и е лудница 24/7, цените са в небето и продължават да се покачват. Аз живея на 25 мин северно с влак от Лондон и спокойствието и тишината нямат цена. Дебело идва на джоба за транспост, но разликата идва от наемите и спокойствието.

Не съм му казал да се забие в Stratford или Wood green ерията,където е пълно с повярвали си българи,и където се изнервям на петата минута като ида... :mhihi: :mhihi: :mhihi: Знам за какво говориш,аз съм на около 30 минути на югоизток,и сутрин,докато прочета форума,новини и т.н.,съм пристигнал в крайна дестинация.Но какво примерно не харесваш на кварталите,които са близко до М25? Хем се водят в Лондон,хем си живееш на пълно спокойствие :dunno:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от madafaka_donkele » 28 Сеп 2021, 18:44

ludnik написа:Шоферите не правят лоши пари, но на много хора (поляци основно) им писна от щуротиите на острова и се прибраха вкъщи.


Не са само поляците, и румънците и всичкото тираджии са им теглили путк@ майните на УК :mhihi: А и на никой не му се рискува коледа да я кара на паркинга, като миналата ли беше по-миналата година:

Изображение

Иначе да, амазон ук търсели шофьори за по 230 паунда на ден :shock: ОбъркАл съм яко професията :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 372
Регистриран на: 14.10.2010
Местоположение: София и околностите
Кара: e36 M50B20
Мечтае да кара: e36 M3

Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от shlosera » 28 Сеп 2021, 21:38

madafaka_donkele написа:
ludnik написа:Шоферите не правят лоши пари, но на много хора (поляци основно) им писна от щуротиите на острова и се прибраха вкъщи.


Не са само поляците, и румънците и всичкото тираджии са им теглили путк@ майните на УК :mhihi: А и на никой не му се рискува коледа да я кара на паркинга, като миналата ли беше по-миналата година:

Изображение

Иначе да, амазон ук търсели шофьори за по 230 паунда на ден :shock: ОбъркАл съм яко професията :mhihi:
Това с амазон са глупости 100% В момента амазонските шофьори да на 145-150, със собствен бус, но повечето като видят 250-300 пратки на 8ми ден със забиващото неработещо амазонско приложение за доставки не им се вярва къде са попаднали


Sent from my iPhone using Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1528
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от ildivvy » 29 Сеп 2021, 12:19

Тези от снимката - дано са имали достатъчно тоалетни на разположение :banghead:
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от Jordana » 29 Сеп 2021, 12:21

От дясно по целия периметър са наредени химически кенефи през 20 метра .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от TNT » 29 Сеп 2021, 16:42

Само като си помисля как е лятото по бензиностанциите, представям си каква хигиена е била в тези тоалетни :mhihi:
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 19
Регистриран на: 10.09.2008
Пол: Мъж
Кара: кололо !!

Re: Емиграция. Англия или немскоговоряща държава?

Мнение от ludnik » 02 Окт 2021, 14:07

В момента глупавите англета наливат гориво, готвейки се ТСВ, както купуваха и тоалетна хартия. А бате Борко се пробва да намери балами които ще карат камиони до Коледа. Даже изпращат покани на вече пенсионирани шофьори като учтиво ги канят да влачат гориво за няколко седмици, щото са на зор. Ще има още трусове в държавата заради Брекзит, но това не я прави приятна за живеене.
По-добре само бит, отколкото бит и ебан !!!

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook