Странни въпроси за преброяването

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Странни въпроси за преброяването

Мнение от zAcK » 20 Сеп 2021, 16:17

zAcK написа:В някои случаи има драми тая система и не е до това колко си омен :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Просто сгъва бекенд-а, връзката с някоя база, или нещо друго. И ако искаш бъди Стив Возняк - все КУР :idea: :idea: :idea:


vicho написа:зтпт - за тия пари - толко ;)


:mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi:

ЗТМТ - За тия милиони - толкова :mhihi: :banghead:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 724
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Странни въпроси за преброяването

Мнение от Don_Diego » 20 Сеп 2021, 16:18

И аз имах малко забавяне при мейлите за активация, но след това всичко беше окей.

Само на мен ли ми прави впечатление, че GDPR го изхвърлиха през прозореца при това преброяване :mhihi:
Да имаш данните на роднините си иди-дойди ама мен лично няколко външни хора, приятели пенсионери ме питат да ги преброя ако имам време и ми се занимава :dunno:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 466
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318is, E46 320i
Мечтае да кара: RS Cosworth
Детайли за колата: M42B18
M54B22

Re: Странни въпроси за преброяването

Мнение от streetz » 20 Сеп 2021, 16:30

Те сами предлагат да си дадат данните. A ако някоя булка сама си остави номера и адреса под чистачката на колата с покана да я мандръсаш, заради GDPR-a ще я скъсаш ли (бележката), за да не се възползваш? :mhihi: :lol:
The free market is perfect. If anything unexpected happens, bananas are suddenly $47 and you have to sell your blood for firewood.

Кръстникът
Online
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Странни въпроси за преброяването

Мнение от c04 » 20 Сеп 2021, 18:06

streetz написа:Те сами предлагат да си дадат данните. A ако някоя булка сама си остави номера и адреса под чистачката на колата с покана да я мандръсаш, заради GDPR-a ще я скъсаш ли (бележката), за да не се възползваш? :mhihi: :lol:

Еми като не я е виждал :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 724
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Странни въпроси за преброяването

Мнение от Don_Diego » 20 Сеп 2021, 18:43

streetz написа:A ако някоя булка сама си остави номера и адреса под чистачката на колата с покана да я мандръсаш, заради GDPR-a ще я скъсаш ли (бележката), за да не се възползваш? :mhihi: :lol:


Едното няма общо с другото
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 25.06.2011
Местоположение: rustland
Пол: Мъж
Детайли за колата: Focus,Opel Monza/Senator,MX5 nb

Re: Странни въпроси за преброяването

Мнение от немо » 24 Сеп 2021, 22:08

preki написа:И аз се преброих първият ден без никакви проблеми за 15-ина минутки
Вече, че част от въпросите са малоумни, е друг проблем


Аз също.Преди малко,без проблеми.
Шофирането е превантивен анализ на това,което може да се случи на пътя....

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Странни въпроси за преброяването

Мнение от TheDriver » 29 Сеп 2021, 10:36

Преди малко мина преброителя и за пореден път се почуствах като крепостен селянин при сблъсъка с държавната администрация. :mhihi:
Моята ситуация не е съвсем стандартна, но съм убеден, че има много хора, които са така.

Преброих се онлайн в София и си запазих кода. Преди няколко дни дойдох на "вилата" и тука ме намира преброителя.

-Добър ден
-Добър ден. Аз съм се преброил онлайн с адрес в София и имам код. Да ви покажа ли цифрите?
-Ааа не, аз само тук преброявам. Тогава какво правите тук, а не сте в София?
- Ами това е ваканционен имот и сега прекарвам времето си тук. Проблем ли е?
-Трябваше тук да се преброите!
-Инструкцията друго казваше, а и аз не знам предварително кога къде ще отида, за да се преброя там когато минавате.
-Пише необитаем!
- Чакайте, това не е вярно. Дайте да попълним коректно формата, това е ваканционен имот и не е съвсем необитаем.
- Офф. Нямам графа за ваканционен имот, пиша необитаем.
- :shock: :shock:
- Пиша къща на адрес ххххххххх
-Те са две къщи в един имот.
-Как така?! Я да погледна! Верно е така, но аз няма къде да го запиша това.
- :dunno:
- Дайте си кода в София!
- Едва ли ще мога да го дам, шансовете някой да ме намери на адрес в София без да ми се обади по телефона или евентуално да ми пусне мейл са нищожни. Каква ви е инструкцията по този въпрос? Съществува ли вариант за контакт по телефон?
- :dunno: :dunno: :roll: Приятен ден аз го преброих този адрес.

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Странни въпроси за преброяването

Мнение от zAcK » 29 Сеп 2021, 11:10

TheDriver написа:Преди малко мина преброителя и за пореден път се почуствах като крепостен селянин при сблъсъка с държавната администрация. :mhihi:
Моята ситуация не е съвсем стандартна, но съм убеден, че има много хора, които са така.

Преброих се онлайн в София и си запазих кода. Преди няколко дни дойдох на "вилата" и тука ме намира преброителя.

-Добър ден
-Добър ден. Аз съм се преброил онлайн с адрес в София и имам код. Да ви покажа ли цифрите?
-Ааа не, аз само тук преброявам. Тогава какво правите тук, а не сте в София?
- Ами това е ваканционен имот и сега прекарвам времето си тук. Проблем ли е?
-Трябваше тук да се преброите!
-Инструкцията друго казваше, а и аз не знам предварително кога къде ще отида, за да се преброя там когато минавате.
-Пише необитаем!
- Чакайте, това не е вярно. Дайте да попълним коректно формата, това е ваканционен имот и не е съвсем необитаем.
- Офф. Нямам графа за ваканционен имот, пиша необитаем.
- :shock: :shock:
- Пиша къща на адрес ххххххххх
-Те са две къщи в един имот.
-Как така?! Я да погледна! Верно е така, но аз няма къде да го запиша това.
- :dunno:
- Дайте си кода в София!
- Едва ли ще мога да го дам, шансовете някой да ме намери на адрес в София без да ми се обади по телефона или евентуално да ми пусне мейл са нищожни. Каква ви е инструкцията по този въпрос? Съществува ли вариант за контакт по телефон?
- :dunno: :dunno: :roll: Приятен ден аз го преброих този адрес.



После някой да ми каже, че държавата не е тотал щета :mhihi: :mhihi: :mhihi: Нищо, де :idea: ЗТМТ :bowdown:

*ЗТМТ - За тия милиони, толкова...
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1528
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Странни въпроси за преброяването

Мнение от ildivvy » 29 Сеп 2021, 11:17

Преброяването не се интересува от конкретно от имотите и човек може да се преброи там, където е в момента, а не по постоянен или настоящ адрес! В твоя случай е трябвало да си в София в деня, когато минава преброителя там! Мисля, че така щеше да стане най-лесно... Иначе при нас човека остави бележка на входа, кога ще мине, и който пропусне датата можеше да се свърже по вайбър или на адреса на преброителя (съседен вход на блок)! Отделно се познаваме в квартала и човека го виждаме почти всеки ден... Т.е. не беше толкова затруднено...
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Странни въпроси за преброяването

Мнение от TheDriver » 29 Сеп 2021, 11:36

Инструкцията изрично казваше, че ако настоящия ти адрес е Х, а ти се намираш в хотел, вила и т.н. се броиш на Х. :dunno:

Този който се е сетил да действа като инкасаторите от ВиК :yes: :yes: Това е начинът.

При нас обаче бележки нямаше когато заминах, а и в момента няма доколкото знам, т.е. чакаме го някога.

Изпратих си кода на съседи от съседния блок, ако и така не го вземат могат да забравят за мен. :dunno:


Изобщо ми се струва малоумно да получаваш уникален код от институцията която те преброява, само за да го дадеш физически на служител на същата институция. :banghead:

П.С. Предложих на преброителя да попълним нова форма и да ме преброят на адреса където са ме намерили. Съответно да звънне където трябва и да ми анулират онлайн формата.

Отказа категорично. :dunno:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1528
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Странни въпроси за преброяването

Мнение от ildivvy » 29 Сеп 2021, 12:15

Всъщност, единственото което би било добре да се направи, е да може кода да се дава на който и да е от преброителите! Записваш си го и където 'срещнеш' преброител - даваш и забравяш! Нали е уникален..? Няма да стане объркване!
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Странни въпроси за преброяването

Мнение от zAcK » 29 Сеп 2021, 12:24

Пак не разбирам, каква е тая простотия :idea: :idea: :idea: 2021 година, преброяваш се електронно, даваш си данните(ЕГН, Лична карта и т.н.) и накрая трябва да дадеш нещо на хартия :banghead: :banghead: :banghead: :banghead: Какъв е смисълът от всичко това, някой знае ли? Каква е тая простотия неземна? За чий хОй е нужен тоя малоумен код? За да си оправдаят изхарчените милиони ли? Нали съм се преброил един път, за какво им е този код, който можеш да продиктуваш по телефона от САЩ да кажем? Т.е. може да се преброя в Пичковци от Ню Йорк и да звънна да дам кода на някой си :censored: :banghead: :banghead: :banghead:

P.S. Като всичко в тая насрана държава и това е поредното насрано нещо, което грам не е помислено, но пък са усвоени кинтите и всички са доволни........
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Странни въпроси за преброяването

Мнение от TheDriver » 29 Сеп 2021, 12:54

Единствената логика която аз виждам е да се избегне лъжлива информация. Т.е. спестил си време на себе си и на преброителя като си попълнил онлайн и няма да отделите 30+ минути на място да пишете с химикал. Само че в крайна сметка искат "техен човек" да погледне на място това което си го записал дали е така. :dunno:
Да не вземеш да скриеш някого :mhihi: или някоя кола :mhihi:


Не се връзва обаче с лепенето на бележки по вратите и отказа(поне при мен) на преброителя да влезе да погледне. :dunno:

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Странни въпроси за преброяването

Мнение от Mollov » 29 Сеп 2021, 14:15

Да влезне да погледне? Те мисля нямат права да влизат по домовете.... всъщност, ако ги поканиш... тва вече не знам...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Странни въпроси за преброяването

Мнение от TheDriver » 29 Сеп 2021, 14:36

Това не съм го чел в детайли, но по спомен на предни преброявания влизаха вътре.

Сега как е регламентът след Ковид-19 нямам представа, но от учтивост го поканих човека да влезе да пише на масата. :dunno:

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook